Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

ladus77
13. pro 2009

O.K. urcite bych to zjistila, ja se ozvu az se objednam. Diky.

b.e.r.u.s.k.a
13. pro 2009

Tak jo,hodně štěstí. 🙂 A taky dík

len
14. pro 2009

Holky, byla jsem celý den pryč, tak až teď 😉 Takže, 40x jsem opakovala ty prvé dva cviky - ležení na zádech, při prvním jen stahování pánve, při druhém stahování + zdvihání zadku nad podložku 🙂 A pak to stahování půlek, to určitě taky 40x. Jinak už je to tááák dlouho, co jsem začínala (září 07) 😀 Že si nevzpomenu, za jak dlouho jsem na sobě viděla nějaké výsledky... Taky jde asi o to, z jakého "základu" vycházíte - na vysportované ženě asi větší rozdíl nepoznáte, na plnoštíhlé s povolenými svaly určitě, ale zase jí to bude trvat déle 😉 No a pak je potřeba si uvědomit, že to nejsou cviky na hubnutí, ale "jen" na zpevnění figury. Já si pamatuju, že kila jsem měla pořád stejná, ale přes zadek jsem ubrala 7 cm a v pase 4 🙂

ladus77
14. pro 2009

Ahojky, tak jsem objednana uz ted na stredu 16.12. tak jsem zvedava jake to bude. Mate nejake dotazy, co bych vam mohla zjistit? Ale vidim, ze Len to tu uz psala...
Berusko, co se na tom prvnim vysetreni delo?

b.e.r.u.s.k.a
14. pro 2009

ladus tak u tebe to šlo taky rychle.No na tom pohovoru nám říkala co to vlastně metoda Mojžíšové je,co vše dodržovat...ukázala nám cviky.Vyplnili jsme jí dotazník a potom se s námi rozloučila a řekla,že se uvidíme za dva měsíce.Ladus můžeš se jí prosím přesně zeptat na největší počet jednotlivých cviků,dá ti je ofocené na papíře.Nám totiž říkala vše 40x a len psala,že některé cviky jako žabák max.10x.Držím ti pěstičky a doufám,že budeš spokojená.Moc díky.

ladus77
14. pro 2009

Jasne, urcite se zeptam. Ty pises my...bylo vas tam vic holek na prvni pohovor nebo tim myslis tebe a manzela? Ja tam teda pujdu sama. A ted teda cvicis a kontrola az za dva mesice, to je docela dlouho, co kdyz si nebudes cviky jista? A pak bude mobilizace?
Jo, do telefonu znela pani doktorka moc prijemne, tak to je dobry zacatek. Ahoj, L.

b.e.r.u.s.k.a
14. pro 2009

Na tom pohovoru nás bylo víc,aby to nemusela říkat každé zvlášť a potom už to bude v soukromí.Jináč cviky ti předvede a ty se můžeš zeptat,když ti není něco jasný.Já jsem spěchala do práce,tak jsem jenom koukla na ty cviky a nenapadlo mě se zeptat na počet,ale hned na začátku,říkala vše 20-40x.Nevím proč dva měsíce cvičit a pak až na kontrolu,ale je lepší,když se těmi cviky uvolním a potom ta mobilizace ☹ Jináč je opravdu příjemná.Dobrou

ladus77
15. pro 2009

Ahoj Berus, diky za odpoved, urcite se na ta opakovani zitra zeptam. Uz se docela tesim, vecer napisu.

ladus77
16. pro 2009

Ahoj Berusko, tak jsem dneska byla na Mojzisce, byla moc mila a docela me prekvapilo ze je tak mlada, nebo se mi aspon zdalo. Byla jsem tam sama, vetsinu cviku jsem znala, takze to jenom se mnou prosla, opravila chyby a i me trochu prokrupala. Objednat se mam uz po mesici, ze uz jsem to cvicila, takze v lednu. Ani snazeni nam nezakazala, no, asi bysme to stejne nedodrzeli i kdyby to zakazala 😀 😉
No a samozrejmne jsem se zeptala na pocet tech cviku, takze: kolibka 10x, pritahovani nohou 40x, zabak 10x na obe strany celkem, ty tri cviky- unozovani, kocicka a upazovani na podlozce, na zemi a na loktech vsechno 30x(10a10a10) a posledni tri cviky 40x a jeste mi ukazovala zatahovani zadku tak to 40x a modleni - sepjate ruce, cvik na prsa 😉 4Ox.
No, snad je to trochu srozumitelne, kdyztak napis.

len
16. pro 2009

Berusko, mám ty počty stejně jak Ladus, jen u těch po 10 opakováních mám 10-15 (asi dle výdrže) 🙂

b.e.r.u.s.k.a
17. pro 2009

Ahojky,díky za rozpis cviků.Jak se tak koukám,tak musím ubrat a někde zase přidat,ale jsem ráda,že už v tom mám jasno 🙂 Ladus já půjdu na kontrolu taky v lednu,ale snad mi to vyjde,říkala,že nejspíš koncem ledna bude mimo.A dělala ti včera i mobilizaci?Nebo tě jen napravovala.

ladus77
17. pro 2009

Ahojky, mobilizace nebyla, to asi az v tom lednu. Mam si zavolat po mesickach, treba by nemusely prijit, chich 😉 , ale nic mi o tom, ze by tam na konci ledna nebyla nerikala, tak uvidime, no. Vcera jenom trochu prokrupala a hlavne kontrolovala ty cviky. Toz hlavne at nam to vydrzi i pres Vanoce, to bude docela zkouska odhodlani 😉 🙂

b.e.r.u.s.k.a
17. pro 2009

Ahojky,tak vám nezakázala snaženíčko a jak dlouho už vlastně cvičíš?
No a já mám strach už z příštího týdne,budu v práci od rána do večera a když přijdu domů,tak budu určitě grogy. ☹

evak99
18. pro 2009

tak cvič ráno berusko...já to tak taky dělala, protože jsem věděla, že večer bývám moc unavená 😵

katapola
18. pro 2009

Mně zas vyhovuje cvičit v době okolo zpráv večer. Ráno vstávám mezi 4.45 a 5.00, do práce dojíždím, takže to se nedá. Pevnou vůli to chce ale v kteroukoli denní dobu🙂
Beruško, upravila sis ty počty cviků podle toho, jak tu píšou holky? Já jo, protože jsem teď nemocná (už se to táhne 3 týdny snad), tak jsem ráda, že mám některé cviky rychleji.

ninockaskv
18. pro 2009

ahojte, ... nechce sa mi citat velmi dozadu, chcela som sa spytat, ci nepoznate Mojzisku v Bratisalave?

b.e.r.u.s.k.a
18. pro 2009

Ahoj Kat,to víš že jsem si cviky upravila a je to super.No a cvičení ráno,když bych musela vstávat v pět ☹

b.e.r.u.s.k.a
18. pro 2009

http://www.volny.cz/novacka/mojzis/seznam.htm
Tak tady máš seznam a je tam i Bratislava

ninockaskv
18. pro 2009

😉 dakujem, pozriem

ladus77
18. pro 2009

Ahoj Berus, cvicim rok, ale po prazdninach jsem to zacala flakat, ale ted se do toho znovu chci dat. Taky cvicim vecer okolo zprav, ja teda vstavam v 6.30, ale i tak bych cviceni rano nedavala, ja jsem typicka sova, vecer ziju a rano jsem zase vetsinou k nepouziti 😖 Navic ted v zime, kdyz je tma, to jsem rada, ze se rano doplazim do prace 😀 😀 Holky, hezky vikend...

b.e.r.u.s.k.a
19. pro 2009

Teda tak to je pěkně dlouho Ladus,asi proto vám nezakázala snaženíčko.
Jináč mi psala p.dr.rehabilitační a přála mi hezké svátky a hodně sil a pevné vůle ve cvičení s očekávaným výsledkem.Je to tak milé a hlavně povzbuzující.

ladus77
21. pro 2009

Jejda, Berus, tak to je super, to me nic neposlali, ale povzbuzeni to bylo i tak. 🙂 Pani doktorka byla moc mila, ale zdala se mi mlada, myslis ze je doktorka nebo rehabilitacni sestra? Mne rikala neco o tom ze uci na fakulte. Jdu civcit...

b.e.r.u.s.k.a
21. pro 2009

no já když jsem tam byla na tom pohovoru,tak říkali ať počkám,že paní doktorka dorazí.No nic,moc se mi nechce,ale jdu taky cvičit

miriska
21. pro 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zaptat, jestli tady není někdo, kdo má zkušenosti s cvičením této metody někde v Brně, chtěla bych začít, ale nevím kam se v Brně obrátit, díky...

A jak vám to pomáhá? Jsou tady už nějaké těhulky, kterým k tomu cvičení pomohlo?

b.e.r.u.s.k.a
21. pro 2009

http://www.volny.cz/novacka/mojzis/seznam.htm
mirisko koukni sem,je tam odkaz i na Brno a to na víc pracovišť.
Já cvičím necelý měsíc,tak ti nemůžu říct,zda mi to nějak pomáhá,akorát mně teď dost bolí záda,to asi tím jak je narovnávám

b.e.r.u.s.k.a
30. pro 2009

Předposlední den v roce 2009, který byl pro mnohé šťastným, pro mnohé méně a pro někoho smutným, Vám ze srdce přeji, aby rok 2010 přinesl Vám všem jen samé štěstí, lásku a zdraví. Bez zdraví je život hodně těžký a od zdraví se vše odvíjí, štěstí - to potřebuje v životě každý z nás, někdo více, jiný méně, ale potřebujeme, aby štěstí při nás stálo. Láska - žít bez lásky se nedá, nebo dá, ale život bez lásky nestojí za nic.
Ať máte zdravíčka, štěstíčka, lásky v novém roce 2010 vrchovatě, sluníčko v duši a úsměv ať Vás provází a nálada Vám neschází.A hlavně,brzy všem//

ladus77
30. pro 2009

Berusko, krasne jsi to napsala... 🙂 🙂 🙂 Ja k tomu jeste dodam, kdyz uz jsme na tehle diskuzi, hodne trpelivosti pri cviceni a hlavne dosazeni pozadovanych vysledku 😀 😀 😀

fiallinka
30. pro 2009

holky, řekly vám některé, že stačí po pár měsících intenzivního cvičení už cvičit jen několikrát do týdne? Změnila jsem rehabku a ta říkala tohle, dost se divím...

miriska: já jsem byla na ivf, ale bylo úspěšné, tak možná pomohlo cvičení, kdo ví...

marcajda
4. led 2010

ahojky, tak mám po druhém odblokování a prý už to bylo hodně lepší. jednu stranu mám skoro dobrou , ale levá se ještě brání. týden mě bolely vaječníky a jak jsem jela od ní domů, tak mi vyjel výtok a dost to svědilo, ale ten tlak uplně zmizel.. tak jsem udělala výplach a už je mi úplně dobře. Jsem spokojená, že mi něco vyhnala ven. Je to opravdu fajn, že jsem se na to dala.
trošku jsem to cvičení přes svátky šidila, ale už zase najedu na pravidelný režim, stojí to za to!!

Fiallinko, myslím, že cvičení neškodí a když už jsme si na to zvykly, tak raději neubírat 🙂 to se zvrtne a je po cvičení..
teda, to je moje zkušenost, jsem v podstatě moooc líná, tak si nesmím ulevovat 😀

já jsem zvědavá, jak to bude pokračovat po otěhotnění, jestli zůstanou stejné cviky? protože cvičit se prý má stále, aby byl dobrý porod..

Beruško, moc pěkné přání, ať i tobě tento rok splní ta největší přání!!! a hlavně zdravíčko!! A miminka si vybojujeme!!!
po tomto odblokování mě zatím záda vůbec nebolí, ale před ním bolela.. jenomže to levé esíčko se mi určitě zase vrátí zpět a bude bolet. musím posilovat a za měsíc to bude zase lepší..

b.e.r.u.s.k.a
4. led 2010

Ahoj Marci,já jsem se dnes objednávala na mobilizaci a moje rehabka má plno,takže to tento měsíc nevyjde ☹ Ještě si mám zavolat ve středu,zda se něco neuvolnilo.Jináč já jsem zatím ani přes svátky nepolevila a postupně přidávám,zachvíli budu na plném opakování.A taky už mám první výsledky,vždy mě tak týden před mrškou strašně bolelo bříško,že jsem se i budila bolestí a teď už druhý cyklus nic 🙂 🙂 🙂