Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

marcajda
4. led 2010

to je škoda, jestli měsíc vynecháš. hodně to pomůže, mám pocit, že bez té mobilizace bychom toho samotným cvičením moc nezmohly.. je to spolu propojené.. vnímala jsem, že jsem jí lépe pomáhala než minule, svěrače reagovaly.. 😅

jseš dobrá, žes vydržela i přes svátky, mi ráno poleželi v postýlce a už se mi nechtělo..ale jednou denně jsem to zvládala. to s tou bolestí je vynikající pokrok! mě naštěstí nikdy nic takového netrápilo. ale každá máme něco..abychom si to ženství trochu užily 😉

na druhé diskuzi to pěkně těhotní, že? už aby se to štěstíčko zatoulalo i k nám..

b.e.r.u.s.k.a
4. led 2010

hm pěkně to tam těhotní až jim závidím.A ten měsíc odložení je mi líto,už bych chtěla,aby nám povolila snaženíčko.Tak si připadám,že je to promarněný měsíc

marcajda
4. led 2010

to chápu.. už se snažíme několik let a každý měsíc mrzí..ale než být šťastná a pak potrat, tak raději vydržet. teda, my se nechráníme, moc nevěřím, že to zrovna teď vyjde.. no, snad to dopadne dobře. 25 jdu poprve k dostálovi do fakultky a uvidím. jdu tam, protože chci, aby zjistil proč to vlastně nejde..IVF se bojím a raději bych přirozeně. tak se uvidí. proto mě drží i to cvičení, že to třeba pomůže bez hormonů. a mám 2 potraty, tak ať se tělo nachystá a už to jde bez dalšího potratu..

b.e.r.u.s.k.a
4. led 2010

No já už mám něco s pomocí dr.za sebou a teď si dáváme pauzu,tak jsem jí chtěla vyplnit cvičením,ale zákaz snaženíčka se nám moc nelíbí,asi to půl roku nevydržíme.S těma potratama je mi to líto a jak píšeš lepší,když se nedaří,než potrat.Tak doufám,že ti u dr.něco zjistí.

fiallinka
4. led 2010

Marcajda: máš pravdu, právě mně to zarazilo, že bych měla cvičit míŇ - protože když jsem cvičila každý den, tak to stejně každý den necvičím, a když to mám cvičit třikrát týdně, tak to jde pomalu do háje...takže jsem se trošku zmobilizovala, budu cvičit skoro každý den, i když asi o něco méně cviků...za měsíc možná jdu ne KET, tak ať si nevyčítám, že jsem necvičila 🙂

len
4. led 2010

Fial, mně po roce cvičení jiná rehabilitační sestra snížila počty cviků na půlku (teda, těch tří, co se opakují 40x, tak teď 20x, zbytek zůstal) 🙂 A přiznávám, že od toho listopadovýho fiaska jsem necvičila ani jednou 😒 Protože kvalitu vajec to asi nejspíš nezlepší 😖

fiallinka
4. led 2010

len: no, mne spíš zaujalo, že to má každá jinak...stejně jsem už zdechlá cvičit tak poctivě, jak předtím...
u tebe se nedivím, ty už máš odcvičeno do zásoby... a jinak žádný posun?

len
4. led 2010

By se asi paní Mojžíšová divila, co? 😉
No, posun... začátkem prosince jsem se zapsala do seznamu čekatelek na darovaná vajíčka, vypadá to tak na rok, ale spíš dva-tři čekání, no a do té doby se budeme pokoušet o přirozený zázrak, třeba se jedno rozumný vejce nakonec najde 😉
Fyzioterapeutka mi řekla, ať se ozvu v ledu a domluvíme se na dalším postupu. Tak nevím, jestli jí rovnou nezavolat, že už asi cvičit nebudu, nebo tomu dát ještě šanci a sem tam se protáhnout, popravdě mi to ale polovičatě přijde celkem k ničemu 😒 Se s tou situací musím nějak vyrovnat, do toho dost intenzivně hledám novou práci, docela legrace 😀

fiallinka
4. led 2010

len: a kdybys to darované chtěla urychlit, nechceš třeba přijet za náma do Zlína? Tady se totiž nečeká... znám takhle holčinu z Prahy, která dojela a hned to vyšlo...a máme tu hezky... Ale na druhou stranu je asi dobré tomu dát ten čas, kdo ví, třeba se fakt zadaří... moc ti to přeju, tobě fakt jo 😉

len
4. led 2010

Ale to já už mám taky jedno "rychlejší" centrum vytipovaný 😉 Můj problém je, že jednak nevím, jestli to tak rychle chci 😀 A druhak mám prostě Apolináře moc ráda, bezmezně jim věřím a je s nima rozumná domluva 😉 Asi kdybych jó chtěla, dám se do intenzivního hledání dárkyně, co by mě v pořadníku posunula, ale zatím to prostě nechávám plynout, nechala jsem si předepsat lehkou stimulaci tamoxifenem a kochám se představou, že bychom třeba nakonec potomka počali sami doma pod peřinou 😀

fiallinka
5. led 2010

len: no takhle nějak jsem si to myslela...

marcajda
5. led 2010

děvčata, je to složité. vůbec si neumím představit, že bych musela toto všechno absolvovat.
pořád doufám, že to budu mít jednodušší.
je to náročné, Len.

mandre
5. led 2010

Ahoj holky, chtěla bych se Vás tady zeptat, jestli by mi někdo poradil, jestli to cvičení hradí pojišťovna, někde jinde jsem četla, že jo...a co případně chtít po gyndaři, aby napsal. Snažíme se 2 roky, byla jsem 2x na IUI a 1x na IVF, které mi tak trochu zpackali, tak jsem chtěla zkusit tuto cestu 🙂

b.e.r.u.s.k.a
6. led 2010

Ahoj Mandre já jsem nemusela mít napsáno nic,sama mi říkala,že to pojišťovna nehradí,ale ona to dělá,tak že to vykazuje jako masáže zad či co a to už přes pojišťovnu jde.Záleží na koho natrefíš a zda z toho bude chtít těžit.

mandre
6. led 2010

Tak jsem dnes hledala u nás v lázeňském městě - na pohybové ústrojí 😀 - někoho a byla to docela detektivní práce a spousta telefonů, našla jsem a řekla mi, ať si nechám napsat měkké techniky zad od doktora, aby to mohla vyúčtovat s pojišťovnou, a že si pak se mnou provede, co je potřeba a uděláme tu mojžíšovou 😝 , tak uvidím.
Jsem netušila, že to bude problém vůbec někoho sehnat, každopádně Berusko díky.

jara
6. led 2010

Ahoj kočky, mě moje gyndařka předepsala žádanku na "cvičení dle Mojžíšové", s tímhle jsem tam přišla a neplatila vůbec nic /ani těch 30 Kč/. Prý mám šetřit na výbavičku... 😅

fiallinka
6. led 2010

mně to pojištovna hradí...

alienka24
6. led 2010

ahoj holky, mě to teda taky hradí pojištovna a musela jsem teda mít doporučení od dr.

marcajda
6. led 2010

ahoj, já se po pojišťovně nesháněla a platím si to. jsem strašně líná si něco vyřizovat.. když mi to pomůže, tak to bude ta nejlacinější varianta pomoci k otěhotnění... jezdila jsem 3/4 roku do Fertimedu v Olomouci a to bylo výrazně dražší a prd z toho..
no, teď mi řekla, že mám pravou stranu skoro dobrou a že s levou musíme pracovat a při cvičení mě ta levá bolí opravdu o dost víc, tak to funguje 😀 jejda, ráno se mi vůbec nechtělo cvičit. dělala jsem všechno ostatní a pak už skoro musela do práce, ale nakonec jsem to zvládnula 😀 😀
ještě jsem si pak pocvičila při odhrnování sněhu, to je krásné nadělení, venku jako v pohádce. a sousedky byly na procházce s dvouletýma divochama, to bylo radosti, to jsem se smála.

alienka24
6. led 2010

marcajda....já taky víc cejtila tu stranu kterou jsem měla víc zatuhlou při cvičení 😉 a postupem času se to fakt zlepšuje

marcajda
6. led 2010

zas mě trápí podvědomí.. mám tyden po ovu a už zase cítím všechny příznaky. hlavně prsa. jenomže cvičím i kliky na kolenách, protože jsem prý měla hodně ochablé svalstvo, a tak nevím jestli mě pobolívají proto. ale je to určitě jen psychika.. no, stejně mám ještě aspoň měsíc vydržet.. jejda, ale tolik bych chtěla.

alienka24
6. led 2010

marcajda....jo psychika je děsná věc, podvědomě na to myslíš a už jsou na světě všechny těhu příznaky 😉 no myslím že to známe asi všechny 😅

marcajda
6. led 2010

musím 14 dní vydržet, pak zase přijde mrška a bude klid..
ale často se tu objevují i ty pozitivní výsledky, tak pořád a stále doufám 😀
ale at to dopadne jak chce, večer zase zacvičím a budu v klidu usínat, že jsem udělala maximum!!
hodně potřebuji cítít, že pro miminko dělam co můžu a i když měsíce utíkají, tak stále doufám. už mi bude 37, tak bych i mohla zmatkovat, ale asi by mi to stejně nepomohlo 😉

alienka24
6. led 2010

no já mám vždy taky dobrej pocit když jdu spát po cvičení 😉

b.e.r.u.s.k.a
6. led 2010

Marcajdo a jak dlouho už cvičíš?

alienka24
6. led 2010

marcajdo.....tak člověk podle mě musí i věřit těm pozitivním výsledkům, jinak by jsme takhle necvičily kdybychom nevěřily 😉 a hlavně ono se to fakt stává 😉

marcajda
6. led 2010

beru, zhruba jako ty, dva měsíce. předtím jsme to zkoušeli s doktorma.. 5 IUI a pak mě tlačili do IVF a tak jsem couvla, že ještě zkusíme toto.
ali, funguje to a když na sobě cítím ty reakce, tak mi to dodává hodně síly.
a docela se i formuje postava 😀 😀 to taky není vůvec špatný výsledek!

b.e.r.u.s.k.a
6. led 2010

Tak to mně se ta postava moc neformuje.A Marci ty jsi bala už kolikrát na mobilizaci?
Jé já vám zapomněla říct,že rehabka mě vezme v pátek,má to plné,ale našla si místo.Snad to vyjde a nic ji do toho nevleze.

alienka24
6. led 2010

tak holky já teda cvičím už 7měsíc, ale měnila jsem rehabku, takže u té druhé která mi provádí mobilizace správné jsem byla 4krát na mobilizaci a už i teda kostrč mám za sebou.
a mě se tím zpevnil hodně zadeček a celkově se cejtím o moc líp a začala jsem chodit i na jiné cvičení 😉

b.e.r.u.s.k.a
6. led 2010

alienko a po jak dlouhé době vám povolila snaženíčko.Já vím je to individuální,záleží na stavu.