Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

alienka24
10. led 2010

marcajda....jeee děkuju, no já jsem tady taky strašně spokojená, je to takovej prima svět, třeba od tý doby co jsem tady tak nekoukáme na televizi, jen na dvd občas na konkrétní film 🙂

no a já už třeba zkoušela i akupunkturu a musela jsem podstoupit i HSG vyšetření a to teda byla docela síla ☹

marcajda
12. led 2010

a copak to je, to HSG? moc se v tom nevyznám.. já si vždycky myslela, že to jednou půjde v pohodě a tak jsem kolem toho nic neštudovala 🙂 no a teď se to asi postupně naučím a na vlastním těle..
v práci se živím tím, že připravuji krávy na další telátko..a teď to tak podobně podstupuji sama, někdy mi to připadne až legrační..no a někdy taky přemýšlím, kdy někdo vyřadí a pošle na jatka mě, když pořád nic.. ale to je hodně černý humor..

Ali, můj sen je otěhotnět a celé těhotenství pročíst.. mám pocit, že to by byla jediná doba klidu v životě a až by se prcek narodil, tak bych na to v probděných nocích blaženě vzpomínala 😀

no a taky jsem zas trošku víc smutná, ty moje naděje byla opravdu jen psychika a mohu zase počítat plodné dny.. ach jo. ale taky si vyčítám, jestli jsem se nepřetáhla při házení sněhu a třeba něco nepokazila? ale zase si říkám, že by to ještě bylo ve vejcovodech a tam bych to nějakou námahou neměla ovlivnit.. tak nevím.zas to byly ty plané naděje.. holt mě 25 ten doktor nemine. a příští týden další mobilizace, což je jediné pozitivní, že to aspoň posuneme zase dál.

alienka24
12. led 2010

marcajdo.....no HSG je ambilatní vyšetření průchodnosti vejcovodů, já tohle vyšetření dost dlouho odkládala že ho třeba nebudu potřebovat no ale nakonec sem se tomu nevyhnula, ono je to prej nejen diagnostická metoda k zjištění průchodnosti tak i terapeutická, je možné že jsem měla vejcovody slepené. stažené a vajíčko jimy třeba neprošlo, takže po tom vyšetření kdy ti to jakože profouknou kontrastní látkou tak by po 3 měsíce měla být větší šance že teda to vajucho projde, no ale to jsou jen takový kdyby a možná no 🙂 ale zase je prima že vím že srůsty nejsou a tudíž bych měla být schopná otěhotnět přirozeně 🙂

alienka24
12. led 2010

a nesmutni....ono to přijde, věř tomu, dřív anebo později ale určitě se to splní 😵 😉

marcajda
12. led 2010

no, jsem v podstatě optimista 😀
kamarádka mi tahala runy na letošní rok a vypadalo to velmi dobře..takže uvidíme.. sice kartářka mi kdysi tvrdila, že do 36 budu mít dítě a to už teda nestíhám, ale nějaká berlička je potřeba..
taky chodím k léčitelce pro bylinky a ta mě prohlížela a prý mi funguje jen jeden vaječník a ostatní snad dobré.. no, jestli mě doktor Dostál konečně udělá prohlídku, tak jsem i zvědavá co najde.. pořád vymyšlím kdejaké takové ptákoviny, tak se to snad už vezme od podlahy a pořádně a budou výsledky. já už 2x těhotná byla, tak průchodné by snad měly být. no, uvidím. asi mě to IVF nemine..

Ali, když cvičíš, máš pocit, že nějak ty svaly namáháš? nebo jde jen o to, že jsou v pohybu? já byla zvyklá na posilovnu, nebo jiná silová cvičení a toto mi připadá strašně jednoduché a málo namáhavé. myslíš, že to nějak šidím, nebo to tak má být?
mě ta záda večer pořád bolí. myslela jsem, že je posílím a přejde to, jenomže hodně je v práci zatěžuji a tak je to cvičení asi málo.. ale cvičím kvůli miminku, ne zádům, ale doufala jsem, že se to spojí 🙂

b.e.r.u.s.k.a
12. led 2010

Ahojky,Marci to je mi líto.Všechny víme jaké je to každý měsíc čekat a doufat.Já mám teď vlastně klid,musíme se chránit,takže už ani nepočítám,kdy bych to měla dostat.Jináč záda mě bolí taky,někdy i víc a cvičení zatím nepomáhá,no snad na to miminko zabere 🙂

marcajda
13. led 2010

určitě!! tak dnes jsem vynechala, musela bych vstávat o půl 4 a to jsem nedala 😀 . to bude den, po tak brzském probuzení, už si utíkám uvařit kafíčko 😉

alienka24
13. led 2010

ahoj holky, no ono to nemám bejt namáhavé to cvičení, jako z posilky, a mě záda přestali bolet asi až po měsíci a půl tak ještě vydržte, ona i ta mobilizace pak udělá svoje, máš pravdu cviky jsou to jednoduché a musí se provádět správně, ve mě třeba u některých cviků křupe 😅
zítra jedu na folikulometrii, nějak se bojím že tam žádnej folík nevyrostl ☹, ale snad se pletu a bude tam 😉

b.e.r.u.s.k.a
13. led 2010

Tak to mě by už ty záda,taky mohly přestat bolet.Už cvičím skoro 2měsíce.No ale mám je zase v horším stavu.
Ali na zítra tfuj tfuj a budu na tebe myslet

alienka24
13. led 2010

berusko....děkuju 🙂 no a já třeba tenhle měsíc měla konečně skoro bezbolestnou ms, takže ono to chce čas no 😉

evak99
13. led 2010

určo tam nějakej bude alienko. musíš mu věřit...

holky, mě ty záda kupodivu přestaly bolet až relativně pozdě - po cca 4 měs. cvičení. ale je pravda, že mám sedavý zaměnstnání, takže to asi trvalo dýl...a taky jsem při cvičení necítila, že by se mi záda nějak posílovala...ale určo to tak je 😉

marcajda
13. led 2010

takže trpělivost.. dobře.. sem tam cvičím i s tím papírem, protože mám strach, že to dělám blbě.. no, měsíčky přišly brzo, tak bude brzo i ta mobilizace. tak zase poskočíme dál.
ali, zítra na tebe myslíme!! stačí jeden, hlavně ať v něm je vajíčko a zdravé!!!
já myslím, že budu s těma zádama bojovat dlouho, dostávají u mě hodně zabrat a veliký problém bude asi to, že jsem teď věčně ve sněhu a zima od noh, takže prochládají.no, ale zaměstnání nevyměním, musím sehnat pořádné boty!!

mě překvapilo, že xlet jsem měla 28denní cyklus a najednou 25dní, to je dost velký rozdíl, tak nevím. takže bude určitě i ovu jindy než jsem byla zvaklá.. musím to probrat s tím doktorem.

gabikri
13. led 2010

Ahojky, můžu se přidat? 😉
Mám vyhřezlou ploténku, na chvíli to dalo pokoj ( díky úžasné paní doktorce, která už je bohužel v důchodu), ale teď to zase začíná bolet 😖
Jsem po 1 neúspěšném IVF a teď se chystám na druhé. Kromě vysokého FSH jsem přesvědčena, že i toto je problém. Říkala jsem to v CARu, ale nějak to nebrali v potaz.
Neporadí mi někdo v Praze nějakého dobrého fyzioterapeuta, který se zabývá metodou Mojžíšové?
Koupila jsem si tu knížku, chvíli jsem to cvičila podle toho, ale asi by to chtělo pod odborným dohledem 😉

len
13. led 2010

Gabi, řekni si o to u Apoli konkrétně, mají fyzioterapeutku na Strahově, když dostaneš doporučení, jde to na pojišťovnu 😉 Kdyby to nezabralo (ale Ř mi tu žádanku vypsal velice ochotně), tak mi písni IP, napíšu ti kontakt na dobrou fyzioterapeutku, ke které jsem chodila předtím, ta se ale platí - 580 za hodinu.

petrah.
13. led 2010

Chtěla bych se zeptat, neznáte nějakého dobrého fyzioterapeuta v Brně?

b.e.r.u.s.k.a
13. led 2010

Ali a když tam máš víc folíků,tak ti je odsávají nebo to zkoušíte přirozeně či IVI?

alienka24
13. led 2010

berusko....jen přirozeně, já do caru jít nechci ještě a do IUI se mi taky moc nechce páč matěj je v pořádku, já už ted mám i vejcovody určitě průchozí takže uvidíme co to udělá ted 😉

b.e.r.u.s.k.a
13. led 2010

no my jsme taky oba v pořádku a pořád nic,ale už máme za sebou i IVI,IVF i minimálu-několikrát ☹
Já myslela,že když je víc folíků,tak je doporučují odsát.To můžeš mít i čtyřčata 🙂

alienka24
13. led 2010

4 folíky jsem ale nikdy neměla a myslím že ani mít nebudu, na mě zas ta stimulace tak nezabírá a hlavně, né v každém folikulu je zdravé vajco 😉

b.e.r.u.s.k.a
13. led 2010

to jo v každém není vajíčko a kolikrát bereš tuším clostík?Já jsem brala u minimálky 3x1

alienka24
14. led 2010

beru...já brala 2x1 no a výsledek je dobrej, v každém vejcovodu mám 1 dominatní folikul 20 a 19mm takže za dva dny bude ovu prej, v pondělí tam pojedu znova a pokud neprasknou sami tak dostanu pregnyl, ale mám asi nějakou infekci a blbý prostředí v pochvě takže musím ještě zítra na nějaký stěry ☹ chjo to je furt něco ☹

b.e.r.u.s.k.a
14. led 2010

Ali tak s infekcí honem pryč ať se u vás mimískům líbí a zakousnou se 🙂

marcajda
14. led 2010

alienko, to by byla krása, kdybys za 14 dní napsala, že se cosi děje.. to bych hned taky začala doufat 😀
a rychle si udělej nejaký výplach, já používám Tantum Rosalgin a snad budeš mít pokoj. ale oni ti zítra poradí. to mě děsí, že jak začnu chodit k doktorovi, že to bude hodně lítání. bude to náročné. mezi prací a fakultkou to je 80km..ale stojí to za to a určitě to i přinese výsledky..

Gabikri, vítáme tě a určitě se přidej!! ať vidíme, jak ti to bude pomáhat. Na bolavá záda si nás tu stěžuje víc.. jak se pozna, že ta bolest je od plotýnky?
cvičení podle knížky není špatné, ale chybí tam to pravidelné odblokování od fyzioterapeutky a pak to, aspoň podle mě, ztrácí ten největší účinek. ona tě přes konečník po měsíčkách mobilizuje, porovná ti to tam, uvolní, pomůže prokrvit a ty tím cvičením zpevňuješ svaly a udržuješ to tak jak to ona nachystala..
a až se to tam po několika měsících srovná tak je tělo nachystáno na mimčo a nebude ho vyhánět jako vetřelce. a podle stavu jak si te prohlédne a budeš reagovat, tak ti řekne, jak dlouho s mimčem raději počkat..
a pak přijde snaženíčko!!

b.e.r.u.s.k.a
14. led 2010

Marci pěkně jsi to napsal o tom vetřelci 🙂

misovicovap
14. led 2010

ahojte no na tom dačo bude ja som cvičila doma podľa knižky síce krátko a začali sme sa sanžiť aj sa podarilo ale neudržalo sa naozaj to treba cvičiť dlhšie 😒

alienka24
14. led 2010

ahoj, tak mám i po mobilizaci, no docela mě trápila, uvolnovala mi kyčle a pánev a jak mám nafouklej podbřišek po tý stimulaci tak teda nic moc a není mi nejlíp ☹ ale třeba to k něčemu bude, zítra ještě to vyšetření a pak budeme mít víkend plný vášně 😎

b.e.r.u.s.k.a
14. led 2010

Ali no super,taakk se hezky snažte ať nám můžeš oznámit super zpávičky.Na zítřek hodně štěstí 🙂

alienka24
14. led 2010

marcajda...děkuju za tip, asi si ho zkusím zítra někde koupit jestli to seženu 🙂

marcajda
15. led 2010

já toho zkusila víc a jsem spokojená s tímto. je potřeba používat převařenou vodu a taky se tím po propláchnutí i opláchnout..pěkně i s prdýlkou.. 😉
já se už taky objednala,takže třetí rovnání bude v úterý. mám fajn, že ta moje fyzioterapeutka je na mateřské, tak si na mě udělá čas kdykoliv. takže si to mohu pěkně naplánovat před ovu🙂

tak ali, přeji pěkný víkend!!

mišo, příště to vyjde!! Dnes vyrážím na Slovensko, už se moooc těším 🙂

b.e.r.u.s.k.a
15. led 2010

Marci ty se máš s tou fyzioterapeutkou,to ta moje má plno a ještě má spoustu jiných aktivit(učí i někde na škole)takže je to umění se k ní dostat a k tomu ještě i já mám blbou pracovní dobu a nemůžu si odejít,kdy se mi zachce,když mám objednávky.
Hezký víkend a užij si to na Slovensku,jedete lyžovat?