Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

mila30
14. črc 2008

Zmuzle, já cvičím od začátku června, takže zatím nic moc dlouho. Přede mnou tam chodila moje kamarádka a už má ročního chlapečka. 🙂

aquila
14. črc 2008

Já samozřejmě nevím, co do které směsi kde míchají... 😉 Ale byla jsem na přednášce pana bylinkáře Zentricha, dlouho se tam věnoval ženské neplodnosti a jednoznačně říkal řebříček 🙂

len
14. črc 2008

Aquila, tak díky, mně to moc zajímalo, takže jsem pátrala po různých zdrojích a fakt to bylo tak půl na půl, asi kdysi někdo někde udělal překlep 😒 Tak možná je fakt správně řebříček a nejsem těhotná jenom proto, že jsem pila řepík 😀 Hned večer vytáhnu chlapa ven a jdeme na řebříček 😀

aquila
14. črc 2008

Len 😀
A podporuju vás moc holky, vydržte se cvičením, u mně to zatím vypadá, že to snad zabralo při IVF (ale zatím jsem na úúúplném začátku, tak ťukám na všechno co mám, ať to nezakřiknu)

len
14. črc 2008

Tak to moooc držím palce a zatím potichoučku gratuluju 🙂

campi
14. črc 2008

Aquila: taky se přidávám a tfuj tfuj - at to vyjde.

kay
14. črc 2008

ahoj holky,
no já měla teď po pěti měsíčním cvičení 2 měsíce pauzu.. tEď jsem se zase dohodla s rehabkou, ale už jen kvůli tomu, že máme v plánu v srpnu začít stimulovat na IVF. Takže mě bude spíš připravoavat a rovnat a tak.. snažím secvičit jednou denně 20x, jsem doma na PN. Pomáhá mi to na bolavou kostrča snad to něco změní i na úspěšnosti IVF.
campi no chodím do repromedy, resp. tam mám jít na nějakou první injekci, jsem objednaná na 4. 8. 🙂 a pak za 3 týdny začneme stimulovat.. Hrozně si přeju aqby to vyšlo.. Jen mám jediný strach, že těsně před stimulací jedu MM pomáhat na fesťák a budu asi trochu nevyspaná a grogy, ale snad to za těch cca 5 dní do stimulace doženu a odpočinu si.. koukala jsem do albíčka, jemi líto dvojčátek, ale jsem ráda, že třetí mimoušek se drží statečně a teď už všechno bude snad dobré.. díky Tobě pořád přemýšlím, kolik embryjek si nechat zavést..

campi
14. črc 2008

Rikali mi v CARu, ze je to mooc vzácný případ, tohle rozdělení. Občas lituju, že jsem neposlechla manžela a nenechali jsme zavést jedno. Ale to by si člověk mohl říkat o všem. TAkže se nestresuj z fesťáku. Buď to vyjde nebo ne. Tohle člověk nevymyslí. Ale budu teď nakukovat do IVF září, bude tam hodně kamarádek z Koníka, tak budu v obraze.

Ničeho se neboj, při IVF se pořád něco děje, tak Ti ten cyklus rychle uteče (teda to čekání po ET je pak strašlivý).

len
14. črc 2008

Já do IVF v září zatím nevlezla, pořád si říkám, že budu přeci těhule přirozeně, ale nějak se to krátí 🤐

kay
14. črc 2008

campi,klidně nakukuj, moc rády Tě tam uvidíme 🙂 ěřím že po ET to bude hrozné, a horší to bude, když to nevyjde, ale všichni pořád píšou, že stejně první IVF nevychází, tak už tou snad ani moc nevěřím.. ☹

len, no já od té doby, co jsemse na všechno vyprdla a rozhodli jsme se pro IVF, tak jsem naprosto vklidu a jsem ráda.. nepočítám s tím, že by to vyšlo přirozeně, už jsem taky vyzkoušela cokoliv, takže je to pro mě lepší, že se furt nestresuju.. 🙂

len
14. črc 2008

Já nemyslím, že bych se nějak stresovala, ale prostě v koutku duše tam ta víra je, prostě se mi nechce nějak napevno diskutovat, co mě všecko čeká (i když to teda vím a spočítaný to mám taky 😉 ), protože bych tu víru asi ztratila kompletně 😉 Na 99 % se tomu IVF stejně nevyhnu, ale ještě pořád jsou před tím dva pokusy 😉

smejka
14. črc 2008

campi vdaka 😉 a krasne tehulkovanie 😵

rendulina
14. črc 2008

Ahoj holky,
předem děkuji kay a campi za odpovědi a len: ten čajík mám napsaný úplně stejně jako ty.Až na to že to je čajík č.1.Poté následují 2 další typy a to:
70g třezalka
70g řebříček
70g heřmánek
20g kopřiva hluch.

A ten poslední 3.:
70g žabník(skorocel větší)
70g řepík lékařský
70g myšichvost
70g mateřídouška
70g šalvěj lék.

fialinko:moooc děkuji za povzbuzení a s tou mobilizací před ET se zeptám p.terapeutky(pokud tam ještě budu v tu dobu chodit).Páč jak jsem psala,čeká mně teprve 1.mob.
Jinak možná se teď zeptám hloupě 😒 ,tu mobilizaci si pozděkji nemohu udělat asi sama,že?Píšeš fialinko"udělej si tu mob.před ET"=tak proto mě to zarazilo?!
Vím,že ta Mojžíšové metoda na náš přípat(IVF) možná nezabere ale určitě neuškodí ba naopak i když spíše jen doufám.A bylinky?=dar z přírody a navíc věřím že občas dělají zázraky a tak zkouším skrátka co se dá.Když je člověk již zoufalý a ty nervíky už nejspíš z toho všeho také pocuchané má,tak jdu už do všeho,co by mohlo zafungovat.I když někdo říká:"nemysly na to"=ale to se nedá.Stejně se člověk musí hlídat a pozorovat aby zašel na 1.injekci stimulace opravdu ten správný den,jinak je vše v ....a jede se na novo.Nikdy jsem nevěřila tomu,že si někdy píchnu injekci(orgalutran)sama do břicha ale to prostě pro to udělate cokoliv.Zdá se mi že mě snad už nic nepřekvapí.
Našla jsem na netu fi.Hemann-MUDr.Václava Vydru.......ZNÁTE????
doporučuje tam jistý Femigard-dnes jsem si ho,již po přečtení jeho účinků také zakoupila(obět bylinky)355kč
No jo no,tak uvidíme? 🙂 - - - -Mate s ním nějaká z vás také již zkušenosti?

fiallinka
15. črc 2008

rendulina: no, napsala jsem to špatně - nech si udělat mobilizaci, to je ta věta 🙂, opravdu to nemůžeš udělat sama.. a držím pěsti.

campi: kdyby sis nechala zavést jedno, a pak se nechytlo, tak bys litovala - asi to tak mělo být a ty se dočkáš krásného zdravého mimíška a hlavně těhotenství bez komplikací. Já už tak mám strach z těhu s dvojčaty, trojčata by v tomto smyslu byly noční můra - ne, že bych je nechtěla nebo nezvládla se o ně starat, ale v těhu bych asi byla dost mimo, vidím, jak se pořád pozoruju teď...

len, kay: držím všechno co mám, ať to vyjde - já znám paradoxně hodně lidí, kterým vyšlo ivf na 1. pokus - jo, a ostatně na diskuzi dvojčata to snad všem, kteří je čekají po ivf, vyšlo na poprvé - ono jak je to tělo asi pro ivf připravené dobře, tak se chytnou často i dvě... ale taky jsem tomu moc nevěřila, a vida...

kay: fesťáku se vůbec neboj, naopak - odpočineš si psychicky, nebudeš na ivf pořád myslet, a stimulace ze začátku není nijak nepříjemná nebo bolestivá.

kay
15. črc 2008

fialinko, ahoj🙂 jé jáo Tobě poslední dobou furt přemýšlela jak se Ti vede a dokonce už jsem našla i Tovje albíčko, a mrkla se.. Jsem ráda, že jsi/jste v pořádku. Děkuju za povzbuzení, no snad nám to 1. IVF vyjde.. pořád si říkám, že tělo jedocela nezatížené hormony, ty jsem už dlouho nebrala, piju kontryhel a papám kys. listovou, a snažím se cvičit mojžu a jsem domluvená s tou rehabkou, že mě na topřipraví, tak doufám, že to vyjde, že pro to dělám snad hodně. 🙂 s tím fesťákem, mám jenom strach abych se nějak neoslabila nebo tak.. nedej bože neonemocněla.. ☹

campi
15. črc 2008

Pro úspěch při IVF je určitě důležité mít tělo připravené - takže bylinky a cvičení jsou super kombinace a zvyšují cca 30% pravděpodobnost, že se IVF podaří.

kay
15. črc 2008

jé campi, díky, tos mě potěšila 🙂

len
15. črc 2008

No tak já s nima zase ve velkým začnu, ale dám si pozor na ten řebříček 😀 Campi, v tom obchodě, co jsi dávala odkaz, už je mají namíchaný? Já si je totiž nechávala míchat podle toho receptu...

campi
15. črc 2008

Len: jojo, v Dlouhý už je to namíchaný.

len
15. črc 2008

Tak to si tam zajdu, mám to skoro za rohem 🙂 I když teda - taky mám za rohem British Council a trvalo mi víc než rok, než jsem se tam dokopala, abych si vyzvedla ten certifikát z loňských zkoušek 🤐 Ale mám ho, hrdě hlásím, že jsem "has been awarded Grade A in the Certificate in Advanced English" 😎

jara
17. črc 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho držíte zatnutou pánev u jednotlivých cviků?

axi81
17. črc 2008

Jaro, myslíš zatnutý zadek nebo podsazenou pánev? Např. u prvních dvou cviků - leh na zádech, pokrčená kolena a ta verze, kdy se pánev zvedá, mám pánev zapojenou po celou dobu - tzn. bedra na podložku (podsadit pánev), vtáhnout břicho, zatnout zadek - a většinou se počítá do pěti. Já teda nepočítám, ale mám to načasované podle dechu - počítám nádechy a výdechy. Při posledním nádechu je zatnutí svalů maximální.

lemulca
autor
21. črc 2008

ahojky, mám dotaz. Před týdnem jsem byla na laparoskopii - jak dlouho po operaci můžu začít cvičit? nevíte někdo? 😅

jara
25. črc 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou nevíte nebo nemáte vlastní zkušenost....mám zakloněnou dělohu...je možné, aby se cvičením Mojžíšové srovnala zpět...tedy do normální polohy???

lenkove
29. črc 2008

ahojte babule,

prosim vas, neviete nahodou ci sa mojziska cvici aj niekde v ziline?
neviem to na internete najst.. chcela by som zajst na mobilizaciu ked pojdem domov na dovolenku, tu v zahranici nic take nie je.. vdaka...L.

len
29. črc 2008

Lenkove, někde je tady diskuze o Mojžíšové na Slovensku, tam snad holky poradí líp 😉

Jara, tuším, že zakloněná děloha je uváděna jako jedna z indikací ke cvičení 🙂 A určitě bych o ní dr. řekla 🙂

lenkove
29. črc 2008

len,
vdaka.. je.. lenze... tam nic nie je v tej teme... skusim ju otvorit este raz 😉

len
29. črc 2008

Já myslela, abys ji zkusila oživit a poptat se přímo tam 🙂
Já mám sice nějaké seznamy, ale všecko je to ČR a ze SK jenom Bratislava ☹

m24
30. črc 2008

ahoj lemulca, mě říkala moje rehabilitační sestra, že po laparce se má začít cvičit co nejdřív. Hlavně pokud byli nějaké srůsty, že to pomáhá udržet je rozrušené. A mám sestru, která se učila přímo od Mjžíšové, takže snad ví co říká. Ale přece jen bych si po laparce dala pauzu, je to přece jen zásah do organismu i když jsi neměla žádné komplikace

kuspitka
30. črc 2008

Ahojte.ja chcem skusit mojzisovu metodu da sa to cviicit aj doma s knihov alebo musim ist niekde?