Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

kay
26. únor 2008

no šla, ale neplatila bys těhc 100kč.. Vzhedem k tomu, že někteří doktoři mají s tím doporučením problém, tak já si zaplatila raději to kilo.. ale pak jsme to říkala svojí mudr a tak jen pokývala hlavou, že je to dobře..

milhauz
26. únor 2008

S doporučením u mě není problém, měla jsem ho od Dr z neurologie kvůli té kostrči. Jsem s ní domluvená že půjdu 5x na tu Zahradníkovu a pak se uvidí. Tak bych jí řekla že chci jít jinam aby mě napsala dopor. znovu.
Ale moc se mi nelíbí že bych zas musela na nějakou prohlídku a ještě k tomu ke chlapovi 😒 . Myslela jsem že si prohlídku dělá rehabka sama.

kay
26. únor 2008

milhauz, toho se vůbec neboj.. Pokud se stydíš, já taky.. je to sice ve spodním prádle, ale je to doktor.. na zahradníkovu se vykašli co nejdřív.. Já tam šla hlavně kvůli problémům s kostrčí.. o tom něco vím 😒 jednu prohlídku zvládneš a pak už budeš u rehabky..

milhauz
26. únor 2008

Kay a dá se tam domluvit že můžeš přijít třeba brzo ráno nebo odpoledne? Abych tam mohla jít buď před, nebo po práci.

puzzi
26. únor 2008

Milhauz, to je fakt divný, souhlasím s Kay. Podmínky pro mobilizaci stačí lehátko a ta fyzioterapeutka. Jo a taky mě nahřívá. A to dělala i minule, když už mě napravovala bez konečníku. Ale když se vymlouvá ta tvoje na podmínky, tak je to zvláštní. A nenahřívá Tě před cvičením?

milhauz
26. únor 2008

Puzzi, poprvé mě nenahřívala, ale pak už jo. Ona to tam možná nedělá proto, že je tam těch fyzioterapeutek víc a je tam vlastně několik lidí najednou. Lehátka jsou odděleny jen závěsem, tak by to asi bylo divný kdybych tam vystrkobvala holý zadek 😀
A jak dlouho u ní býváš? Já vždycky přesně půl hodiny.

puzzi
26. únor 2008

Milhauz, já na první mobilizaci byla hodinu a půl až dvě, už nevim přesně, ale dlouho. Půl hodiny až hodinu trvá ta mobilizace, pak mě učila cviky, předtím si vyplňovala nějaké info o mě. Minule, to jsem byla na kontrole, tak zase půl hodiny mobilizace (už bez konečníku), jen protahování a prokřupávání všech kloubů. A potom jsem cvičila a ona mě opravila pár věcí. To jsem tam byla asi hodinu.

milhauz
26. únor 2008

Holky, díky za informace. Jak to tak čtu tak bych asi fakt měla jít jinam. Škoda že jsem tuhle diskusi neobjevila dřív.

puzzi
26. únor 2008

Milhauz, ještě není pozdě. Zkus někoho jiného, ten se Ti bude věnovat správně a za měsíc budeš mít pokrok jako jinej za dva, protože určitě to úplně špatně neděláš 😉

evamik
26. únor 2008

Ahoj Milhauz, i ostatní samozřejmě 😀 , souhlasím s holkama, šla bych jinam! 😉
Puzzi, já jsem u rehabky max. půl hodiny, spíš míň... 😕

campi
26. únor 2008

Ja tam chodim na hodinu, z toho tak 45 minut pracujeme (manipulace, kontrola cviku), pak zapisuje do karty a povidame. Nahriva vzdycky.

kay
26. únor 2008

ahoj holky, tak jsem byla na chvíli pryč 🙂

milhauz, mají tam otevřeno myslím od 7h ráno, počkej ady je jejich stránka http://www.osteologie.cz/
mrkni tam..

jinak mě dělala mobilizaci pokaždé, ale jak uýž jsem někde psala, já měla hloavně problém s bolavou kostrčí, takže sem si o mobilizaci "říkala" 🙂

fiallinka
27. únor 2008

Holky, tak abych vám to tu trošku narušila. Na testíku mám dvě čárky, HCG 567, a střední stupeň OHHS už čtyři dny, takže je mi fakt blbě, bolí mne břicho, ani se nemůžu rovně postavit. Ale jinak je to pozitivní, ne 😉 ? Já vím, je to teprve začátek a stát se může cokoliv... proto ta radost je jen taková malinká 🙂

campi
27. únor 2008

Fialinko: povoluji Ti velkou radost 😅 . A pohodove tehotenstvi.

grej
27. únor 2008

Holky teď jsem si uvědomila...
Jak jsem si teď našla ten pozitivní testík, tak to bylo od srpna poprvé, co mě Mojžíška nemobilisovala, protože jsem prý tu kostrč poprvé neměla hnutou... zajímavý, co?
Ale stejně to nedopadlo☹
Přemýšlím teda, jestli mám nebo nemám dál mobilisovat... Chystá mi hlavní mobilisaci mezi OPU a ET, tak uvidíme...

kay
27. únor 2008

Fialinko, gratuluju moc 🙂 to je krása. Ještě není nic jisté, ale to není nikdy. Moc se opatruj a dávej na sebe pozor.. Můžu se zeptat, to bylo 1. IVF?

len
27. únor 2008

Fialinko, nádhera! 😵 Věřím, že tomu Mojžíška taky trošku pomohla 😉

Grej, myslím, že to bude opačně - do té doby mobilizovala, protože byla kostrč nakřivo. No a když poprvý nebyla nakřivo sama od sebe (tj. nemusela být rovnaná), tak se zadařilo 🙂 Škoda, já ji nakřivo neměla nikdy, ale výsledek zatím nula, lépe řečeno 3.DC 😀 (i když to ty taky ☹ )

grej
27. únor 2008

Fialinko! Gratulace veliká!!!

Len, no když já právě neměla ani moc pocit, že zrovna naposledy by rovná byla. I když doktorka to snad pozná... Je fakt, že jsem si naopak spíš říkala, že se mi asi musela hnout víc, protože jsem jí výjimečně i docela cítila. Normálně mě bolí jen záda v bedrech a kostrč ne...
Ale třeba bolela právě proto že byla rovná 😉

No jo, sice máme kostrč každá jinou, ale výsledek bohužel stejný 😠

len
27. únor 2008

Neboj, časem ho budeme mít stejný jinak 😉

grej
27. únor 2008

To doufám !! 🙂

evamik
27. únor 2008

Fial, to je úžasný!! Strašně moc držím palce, ať je vše OK!!!! 😀
Ahoj Grej, Ty jsi tu hrozně dlouho nebyla!! Ty se teď chystáš na IVF?

campi
27. únor 2008

Grej: jak jsi na tom? Zacala jsi stimulovat na IVF nebo az pristi cyklus? Asi jeste nemas schvaleny leky, vid?

campi
27. únor 2008

Ja furt nevim, jestli zkusit jeste jedno stimulovany IUI (kveten) a na IVF az v zari (to bych soutezila s Len) nebo rovnou v kvetnu na IVF. Babicka mi odkazala par penez, to je akorat na IVF se vsema priplatkama, tak nevim... A furt mi strasi, ze schvali pro pristi rok samoplaceni umelyho.

grej
27. únor 2008

Evamik - no jo, já jsem se totiž styděla, páč se od laparky nemůžu k tomu cvičení nějak dotlačit 😅
Chystám se na IVF.
Právě jsem dnes zjistila, že nám schválili léky, takže 15.3. jdu na první zastavovací injekci...

Campi - A ono se IVF přes prázdniny nedělá nebo co?
Mohla by ses teď rozhodnout pro IVF a mezi tím, než k tomu dojde, si "šoupnout" jedno IUI. Stejně to trvá dlouho. My jsme podepsali papíry na umělý 30.1. a jdem až 15.3., takže ještě dva přirozené cykly mezi tím...

Mimochodem - takhle přesně otěhotněla moje švagrová. Snažili se 10 let. Žádná objektivní příčina neplodnosti. Rozhodli se pak už pro poslední IVF a že pak půjdou k adopci. Ale manžovi přišlo, že je zbytečný jen tak 2 cykly proflákat, když na to IVF čekali, tak si tam dali jedno IUI a vyšlo to!!!

Cože??? Kdo hrozí samoplacením umělýho???

len
27. únor 2008

Grej, no to je jasný, ne? Málo neplodných v parlamentu máme 😀 Nejdřív stále zvyšovat příplatky, pak přesvědčit veřejnost, že si ty ženský neplodnost způsobily samy, protože se honěj za kariérou a žijou nezdravě, no a pak už je vše připraveno k tomu, abychom příspěvky nechali zrušit, protože pak ubíráme peníze chudáčkům s chorobou, na kterou se dá i umřít (nehledě na fakt, že si ji třeba zavinili sami) 😉

campi
27. únor 2008

Rikali nam, ze u tech stimulovanych veci je dobre dat 3 mesicni pauzu. Takze mi to vychazi unor - kveten - srpen (zari). IUI bez stimulace se mi zda v nasem pripade dost mimo.

O tom, ze je v NAVRHU zdravotnicke reformy, ze by si od roku 2009 platily umely oplodneni pacientky ze 100 %, jsem cetla v lednu v hospodarkach. Asi to nebude tak horky, ale myslim, ze politici jsou vseho schopny...

fiallinka
27. únor 2008

holky, děkuju 🙂, já to fakt nechci zakřiknout, navíc je mi fakt blbě z OHHS, ale vypadá to, že se prostě přinejmenším uhnízdilo, a to by bylo, aby 3/4 roku cvičení Mojžíšky nepomohlo! Na mobilizaci jsem byla tři hoďky před transferem 🙂. A teď mám strach, aby to bylo všehcno o.k., a na druhou stranu mám strach z dvojčat 🙂, to hcg bylo dost vysoké...
kay: jo, první, po více jak dvou letech snažení - problém u manžela. U nás by jsem na to ivf mohla jít hned další cyklus, kdy jsme se na tom domluvili, ale ještě jsme to o měsíc odsunuli, kvůli dovči, preventivnímu zmrazení spermiek a našetření trochy peněz 🙂 Ale jinak si myslím, že to ivf je i určitá podpora pro psychiku, jak se pro něj rozhodnete, i když to bude třeba za rok, jste klidnější. Protože ze statistik vyplývá, že dříve nebo později to těm, co se hrozně moc snaží a dělají pro to všechno, vyjde.

grej
27. únor 2008

Bože... Oni už nevědí, co by zpoplatnili. Teď mě taky pobavilo, že jako preventivní prohlídka (tudíž bez nutnosti platit 30,- Kč) se bere až druhá prohlídka v roce. Takže když chodíte na prevenci jednou ročně, tak máte smolíka...

Málo neplodných? Spíš už jsou starý, že ani plodit nemůžou nebo nechtějí další hladový krky, kteří by jim ubírali těch málo peněz co za "práci" v parlamentu mají 😀

Campi - aha... tak to pak jo... A proč myslíš, že by to u vás bez stimulace nešlo? Vždyť ty jsi v pořádku, ne? Nebo si to špatně pamatuju?

Fialinko - fakt? Takhle brzy před transferem? Tak to to asi zkusím nasměrovat aspoň na ten den předtím 😉
No, dvojčat se taky hrozně bojím. Vím, že je to takový "rouhání", ale já bych opravdu chtěla jen jedno 😅 Zatím🙂

evamik
27. únor 2008

Holky, s těma dvojčatama vás naprosto chápu!!! 😅 Ale zase lepší dvě, než žádný... 😉
Jestli nám teď nevyjde IUI, tak už asi taky začneme plánovat IVF - já se toho teda hrozně bojím (navíc nemáme žádný zatím zjištěný probl.), ale říkám si, že nebudu čekat ještě 2 roky, co kdyby náhodou.... 😒

len
27. únor 2008

Grej, bacha, je to ještě složitější 😀 Druhá preventivka je zdarma u zubaře, kde máš ofiko nárok na dvě ročně (prvá placená a druhá zdarma), na rozdíl od gyndy, kde máš nárok jen na jednu, tudíž neplacenou - čili já chodím na preventivky 2x ročně u zubaře i na gyndě a budu platit - u zubaře první jo a druhou ne a na gyndě přesně naopak - první ne a druhou jo 😀