Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

herminka
15. led 2010

Víte prosím některá, které cviky z Mojžíšové se můžou cvičit v těhotenství? Vím, že kočky, ale co dál? Díky.

len
15. led 2010

Herminko, pokud jsi i předtím cvičila dlouhodobě pravidelně, tak do 3. měsíce můžeš zcela vše, pak vynechat cviky č. 3-7, mimo 6, ale ta se cvičí na zádech. Takže hlavně 1-2 (zvedání pánve na zádech), 6 (zatínání zadku) a 8-10 (kočičky) 🙂

szkatka
15. led 2010

Ahojky všem.Dočetla jsem se tady o Mojžíšové... Nezoufejte holky.Mám s tím vyníkající zkušenost. Vydržte a cvičte. Nejprve .....přítel má problémy s erekcí a já měla velké potíže se zády takže ne a ne otěhotnět až jsem byla zoufalá.Probrečela jsem plno nocí až to skoro skončilo posedlostí.Hlídala jsem si plodné a neplodne dny (navíc mám nestálý ciklus menstruace) a po milování vždy do týdne letěla pro test.Pozorovala jsem se a prostě hotová posedlost.A tak jsem si nakonec koupila knížku cvičení p.Mojžíšové a začala to praktikovat.Nechala jsem to náhodě a říkala si,že pro to už dělám maximum a přítel také běhal k sexuologovi.Naprosto jsem začala věřit těm cvikům a ejhlé.....během půl roku se efekt dostavil až byli všichni překvapení,že se nám to tak brzy po potratu podařilo.Takže všem držím palečky a věřte. 🙂

len
15. led 2010

Jo, Szkatka, tak to já jsem zcela opačnej případ 😀 Neplaším, nehysterčím, netestuju, ale po dvou letech cvičení (pod dohledem fyzioterapeutky) nějak nic 😝 😀

szkatka
15. led 2010

Hmm,tak to nevím co říct.Já byla z toho naprosto K.O. A pak jsem si řekla,že když nepomůže toto tak ještě existují kojeňáky a to mě asi zklidnilo a pak to přišlo. 🙂 Vím,že je to děsný pocit ,v té knížce je taky psáno,že to může trvat třeba i dva roky a proto jsem se fakt divila,že to bylo tak brzy.

alienka24
15. led 2010

len.....taky tak, sice teda nemám 2roky cvičení za sebou ale nějaká ta štrapác už tam taky byla 😉 ale i tak si myslím že zachovávám klid a chladnou hlavu a nesouložíme jen pro splození dítěte 😉

szkatka
15. led 2010

Asi záleží na psychyce.Buďte rády,že jste v klidu.

len
15. led 2010

No to já jsem ráda, jinak už bych asi dřepěla v Bohnicích 😀
Teď teda přemýšlím, co po těch dvou letech dál... Ale rozhodla jsem se, že budu statečná a v pondělí Mojžíšce zavolám 😉

szkatka
15. led 2010

Nad tím jsem nějak nekoumala.My se už při tom cvičení bavili s přítelem o adopci.U nich v rodině to mají ve velkém.Jeho sestra s přítelem si teď přivezli mimčo.Tak jsem na to nějak spoléhala.

fiallinka
15. led 2010

szkatka: mně to cvičení taky hodně uklidnilo - asi proto, že jsem měla pocit, že pro to konečně něco dělám sama aktivně... sice to k otěhotnění nepomohlo, to by byl asi s minimem pohyblivých spermií zázrak, ale i ta to asi efekt mělo...

ratatooy
15. led 2010

Ahoj snažilky a máte recept na bylinkový čaj paní mojžíšove?teď jsem ho psala holkam do tématu grafy bt šťastná 13

darkwitch
15. led 2010

ahoj holky ted jsem sem nakoukla, koupila jsem si ted knizku o mojzisove metode, myslite si, ze muzu zacit cvicit i bez fyzioterapeutky?

b.e.r.u.s.k.a
15. led 2010

Ahoj ratatooy a jaký je to recepr,můžeš ho napsat i nám?

fiallinka
15. led 2010

darkwitch: no, ono se to moc nedoporučuje - možná bys ty cviky zvládla, i když je lepší, když ti je někdo ukáže, ale tam je fakt hodně důležítá ta mobilizace... ale podle mně tím, že začneš, nic moc nezkazíš, ale fakt je lepší si ji najít...

len
15. led 2010

Ratatoy, jo, ten čaj mám přímo od fyzioterapeutky...

Fial, jo, přesně tak jsem to brala - konečně já sama něco aktivně dělám 🙂

Darkwitch, radši si opravdu fyzioterapeutku najdi, to srovnání a mobilizace tvoří půlku úspěchu...

darkwitch
15. led 2010

fiallinka diky a nevite o nekom v Praze?

darkwitch
15. led 2010

dekuju moc

b.e.r.u.s.k.a
16. led 2010

Ali tak jak jsi dopala uvčera u doktora?

alienka24
16. led 2010

berusko....no udělali mi stěry a výsledky budou až za týden ☹ dala mi dr. nějaký čípek aby se mi to prostředí krapet zlepšilo a my se mohli snažiti o víkendu, tak uvidíme jak to nakonec všechno dopadne

b.e.r.u.s.k.a
16. led 2010

aha já myslela,že už budeš vědět něco víc.No snad to bude ok.Tak hezké snaženíčko.My si dnes taky uděláme hezký večer i když bez snaženíčka,pouze s ochranou 🙂

alienka24
16. led 2010

beru....no já taky myselal že se něco dozvím, ale bohužel no, no tak holt uvidíme, kdyžtak se to přeléčí na příští cyklus s clostylem a povede se pak 😉 😀
no na mě ted čeká žehlení, už jsem to taaaak dlouho odkládala že se tomu už nedá vyhnout 😝

b.e.r.u.s.k.a
16. led 2010

taky bych měla už mám zase plný koš špinavého prádla a to ještě nemám vyžehlené to minulé.

bzzmajka
16. led 2010

Baby, už začíname skúšať metodu ale vytlačili sme si z netu cviky, vy podla čoho cvičíte? treba sa to najprv naučiť od vyškolených cvičitelov alebo skúšate doma same.

darkwitch
16. led 2010

ali koukala jsem, ze jsi knihkupec 🙂 to jsem delala jako brigadu a az jednou vyhraju ty miliony tak si zaridim knihkupectvi s kavarnou 🙂 a budu tam mit sikovnu pani jako vedouci a ja si tam budu ctyri hodiny denne prodavat 🙂

b.e.r.u.s.k.a
16. led 2010

bzzmajko,lepší je když si najdeš nějakou fyzioterapeutku a ta ti přesně ukáže jak,který cvik cvičit a vlasně mi dala i ty cviky ofocené.

marcajda
17. led 2010

ahoj devčata, zdravím ze slovenska 😅
Beru, lyžovat nejdeme, v Italii jsem pred par lety zapomnela koleno, tak uz me to moc nebere. Zacala jsem se bat.
vcera jsme vyrazili na hotel Permon, je tam vitalny svet a to jsme si nadherne uzili. musela jsem prekonat, ze se tam chodi jen v prosteradle a do vody vsichni nazi, ale je tam uplne sero a pocit uzasny. takze jsem odpočinuta..
a pak vecer na navstevu k 3mesicni Julince. to je uzasny milacek. jejda, vsechny me touhy se opet probudily..

koukam, ze sem za nami prisla dalsi spokojená cvicenka mojzisove, to je super, to moc rada ctu!!takze az to dopisu, jdu hned cvicit, protoze jsem to dnes nejak osidila 😀

Ali, takze zkouset muzete, jen vyleceno neni, to je skoda, ze musis tak dlouho cekat. zase bude mesic pryc..ale treba si seminko zrovna cesticku najde? vtip: aspon se muzes v klidu soustredit na ty domaci prace 😀
no jo, jsem s milackem, tak jsem cela vtipna.. az pojedu vecer domu, tak me humor prejde..pry u nas snezi?

Darkwi, dalsi co planuje vyhrat? ja mela stesti minuly tyden..96korun, to jsem se rozsoupla..
je mi lito dnesnich deti, ze nectou, je to tak pekne, zavrtat se pod perinu a cist.. snad to sve deti naucim.

devcata, ale urcite cvicte pod dohledem fyzioterapeutky, bez te mobilizace vysledky nebudou a to pak nebude ani motivace a za chvili bude i po cviceni.. a chemie taky vsechno nevyresí. hormony asi vyrobi vajicka, ale ta se musi potom zabydlet a to na peknych par mesicu. a hnizdecko jim nachystame prave tim cvicenim.

tak jdu cvicit 😀 😀

misovicovap
17. led 2010

ahojte chcela by som vedieť ako sa robí tá mobilizácia a kedy zistím že cviky sú vhodné aj pre mna lebo mne bolo povedané ak nemám problémy s pohybovým aparátom že to nemám cvičiť

marcajda
17. led 2010

Miso, to nema s pohyb.aparatem nic spolecne.aspon myslim.. jde o uvolneni svalu kolem kostrce.a jestli to potrebujes, nejlip pozna nekdo, kdo toto cviceni vede.
myslim, ze to neuskodi nikomu 🙂
mas problemy s otehotnením? nebo s potraty?

alienka24
17. led 2010

marci....no ano snažit se můžeme a dokonce i máme, vypadá to že ten čípek docela i pomohl takže uvidíme jestli si teda něco cestičku najde 🙂 zítra jedu na kontrolu jestli folíky praskli 🙂 jinak cvičím a piju kontryhel abych tu sliznici ještě podpořila 😉

to čtení je podle mě hlavně o rodičích, jestli čtou dětem už od mala a naučí je to a ukážou jim jak je to prima všechno si vyobrazit ve vlastní fantazii podle svého 🙂