Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

zuzca888
26. dub 2009

Ahoj holky, chci se k vám přidat. Metodu cvičím už 7 týdnů a myslím, že to začínám pociťovat, měla jsem bezbolestnou menstruaci. Tka doufám, že to nebyla náhoda. Jinak k metodě jsem se dostala ve Františkových lázních, byla jsem tam v únoru kvůli zánětu vaječníku a vejcovodu a kvůli operaci s tím spojené.
O mimčo se pokouším už asi 6 let, mám za sebou 1krát IVF, bohužel ten zánět byl komplikace s IVF spojená, Ale máme ještě 7 embrií, ale chci počkat ještě 2 měsíce kvůli té mobilizaci.

zuzca888
26. dub 2009

Alienka: Kam chodíš na Mojžíšovou? Já jsem taky z LBC a chodím na Papírové náměstí. Je tam strašně milá paní.

alienka24
27. dub 2009

zuzca888: ahoj, já chodím taky na papírák do 4.patra k pí. Vacátkové

zuzca888
27. dub 2009

alienka: už tě napravovala přes konečník? Mám z toho docela strach.

alienka24
27. dub 2009

jop, neboj se není to tak strašné, spíš nepříjemné a hlavně se člověk stydí ale jinak to trvá chvilku

andree01
28. dub 2009

Holky, v tom fitlightu pri tom cviceni mojzisove me budou i napravovat, kdyz budu nekde zablokovana? Jsem cetla, ze ta mobilizace se provadi i pres konecnik, tak se ptam, jestli i takto me tam budou napravovat, nebo budu muset jit jinam? diky

andree01
28. dub 2009

holky jeste se vas zeptam, jak dlouho jste to civcili, nez jste otehotneli, popr. vam bylo sdeleno, ze uz se muzete zacit snazit?

prdecek
28. dub 2009

ahojky, já jdu v půli května na gyn. a dr. mi slíbila, že mi napíše Mojžišovou u nás na rehabce, tak sem na to zvědavá, říkala, že můžu mít blok v páteři a proto se nedaří

andree01
29. dub 2009

Holky, jsem sest tydnu po laparpskopii, kdy mi byl odebran vejcovod, pred tremi dny jsem zacla cvicit mojzisovou jako samouk, dneska bych mela jit cviceni uz pod dozorem. jenze se mi udelalo zle, nektere ty cted skoncilo sestinedeli. Picha me vpravo, v mistech, kde ma byt slepak, az mi je z toho blitno, tak jsem ted v pozoru, jestli jde o namozeni nebo vazne o slepak. Jak jste se citili na zacatku cviceni, nebylo i nektere z vas zle, kdyz se to ted v te male panvy zacalo hybat???

lucik32
30. dub 2009

Ahojky holky. Zrovna začínám cvičit Mojžíšovou. Byla jsem u fyzioterapeutky a taky na no jak bych to nazvala. Pán mi vyčitstil tělo, dal mi svou energii a vyčistil hlavu. Našel špatné zony u nás v ložnici. Přímo jsem na nich několik let ležela a měla je překříženě zrovna dole v podbřišku. Dnes mi fyzioterapeutka volala znovu, že mě zase zkoušeli ještě z jednou a vhodná doba pro mě na otěhotnění je na podzim. Chtěla jsem jít teď v červnu na nativ. Myslíte si , že bych to měla odložit, když teprve začínám cvičit a chodit na uvolńovací masáže a čistit se bylinkama? Máte s tím někdo nějakou zkušenost, kdy zhruba jít do toho po zahájení takové terapie? Díky

andree01
11. kvě 2009

Holky, jak dlouho jste cvicili nez jste otehotneli, popr. nez jste se zacali snazit o mimi. A je nutne to cvicit kazdy den? To je cviceni, ktere nepoznam na sobe, ze uz je ta panev ok. tak podle ceho se mam ridit?

fiallinka
11. kvě 2009

vidím, že takhle diskuze ještě žije, hurá!!!
Andree: cvičit by se mělo každý den, samozřejmě až na výjimky (dovolená, školení), pár výpadků nevadí, ale v zásadě by to mělo být každý den. Na sobě to asi moc nepoznáš, i když já jsem cítila tělo takové víc zpevněné...ale určitě ti na ty otázky odpoví rehábka 🙂, možná si začala cvičit brzo po laparce nebo se to fakt uvnitř rozhýbalo, ale určo se to upraví. Jinak já třeba jsem musela na ivf, protože problém byl hlavně v manželovi, ale asi i díky Mojžíšové, kterou jsem poctivě 3/4 roku cvičila, se to na poprvé povedlo a chytly se hned dvě...

lucule
11. kvě 2009

Ahojky holky ja cvicim 4. mesic. Zatim tehotna tedy nejsem ale ani jsme se nesnazily protoze se ted lecim s protilatkami na spermie. Ale po tu dobu co cvicim , tak me prestaly v praci bolet zada, ovulace se mi posunula z 15-16 DC na 13-14DC a posledni menstruaci jsem uz konecne mela bez ibuprofenu a prisla mi slabsi. Takze na me to cviceni pozitivni vliv ma 😉

lucik32
20. kvě 2009

Ahojky, tak já už cvičím 4tý týden. Je to teda časově trošku náročnější, ale cítím se dobře. A taky ten pocit, že něco dělám. Pěkně cítím, jak se mi to v bříšku pěkně napíná. Tak beru nějaké bylinkové kapičky a čaj a lymfomasáže. Asi to trochu působí, bo mě tento měsíc ukrutně bolí prsa před ms. Tak se snad hormony trochu pohnuly. Tak uvidíme. 🙂

monika0001
20. kvě 2009

http://monikamartincova.rajce.idnes.cz/4listkyII/

Pre všetky ženy na koníkovi!!!

lucik32
30. kvě 2009

Ahojky holky. Jdu vás zase pozdravit. A mám dobré zprávy. Sice nejsem těhulka, ale byla jsem v pondělí na krev na změření FSH hormonu, jestli to co dělám má nějaký smysl. A ono jo. FSH kleslo na 8,20 z 16. Už jsem pod hranicí, ta je 10.
Jsem šťastná jak blecha, hlavně to nesmím zakřiknout, tak klepu na dřevo. Příští měsíc zkoušíme IUI a teď zatím domácí snaženíčko.
Všem držím palečky, držte se těhulinky, maminky a snažilky.
papa dobrou noc.

alienka24
7. čer 2009

ahoj holky, chtěla bych taky opět přispět do diskuze, změnila jsem fyzioterapeutku protože ta stávající mi neprováděla mobilizace a vůbec se neřídila mojžíšovou ale spíše jen rehabilitace a masáže, takže jsem byla u známe co je fyzioterapeutka a prohlédla mě celou a řekla že mám zatuhlou pravou stranu, takže provedla mobilizaci, přidala mi jeden cvik a příští měsíc v půlce cyklu bude další mobilizace+ kostrč, no a ve čtvrtek jsem byla u své dr. a bylo mi řečeno že to vypadá že se vaječníky probudily, měla jsem volnou tekutinu za dělohou takže pravděpodobně praskl folikul a měla jsem krásně narostlou sliznici, na těhu to ještě nevypadá ale také bylo ještě brzy, no takže pokud dostanu ms tak další cyklus podpoříme cvičení stimulačními prášky 🙂 a snad to třeba klapne, ale i tak je tady zlepšení a já jsem za něj opravdu ráda 😀 😀 tak se mějte pěkně

lumcag
9. čer 2009

Ahoj děvčata,
Alienko,
Já chodím k nejvyhlášenější fyzioterapeutce Marii Babičkové v Praze na Palmovce do klinického centra Icare.
Je to vlastně přímo žákyně L. Mojžíšové. Ale to už jsem tu psala. Také jsem byla na mobilizaci kostrče+ LTV cviky (5.ledna 2009), samozřejmě jsem měla kostrčí skříplé děložní úpony, které bránily vůbec k uhnízdění vajíčka. Teď od 22.5. jsem po inseminaci (jsem alergická na spermie a tak to jiným způsobem nejde)....
V sobotu jsem měla dostat menzes, zatím ji nemám a pokud nezačnu krvácet do 11.6., tak mám v ten den přijít na krev+UTZ

alienka24
9. čer 2009

ahoj lumcag 🙂 tak to budu držet palečky at je to těhu 🙂 a já jsem z liberece tak dojíždím ted ke znnámeé do Mb která je opravdu výborná a kostrč mě čeká příště

lumcag
9. čer 2009

Alienko,
Díky za podporu. Ale já se toho moc nechytám, počítám spíš s nezdarem.
Ovšem pokud se fakt rozkrvácím budu dost smutná, protože je to necelých 40hodin do krve a UTZ.

alienka24
9. čer 2009

no a pocitujěš něco že má přijít ms nebo tak něco? a cvičíš ještě nebo už si přestala?

lumcag
12. čer 2009

alienko24 Ahoj,
Ne žádné pocity, protože jsem včera jak jsem měla jed do té Prahy, jsem začala krvácet.
Cvičit musím bez přestání.

alienka24
12. čer 2009

ahoj lumcag, tak to je škoda že se nepovedlo 😠 já ted taky čekám jestli to dostanu, jsem 33DC a ještě nic ale test si ještě dělat nechci

barcaldine
12. čer 2009

Zdravim vas vsetky, citam si vas a vidim ze Mojzisova je zatial uspesna.a ze sa vam kazdej minimalne ulavolo. Planujeme otehotniet a mala by som zaujem o tie cviky.
Chcem sa opytat konkretne alienky24: ked mozes zverejnit ku komu do MB chodis? Ja som tiez v MB a netusim kde sa tieto cviky cvicia v MB. Ak to teda mozes napisat takto verejne, alebo do IP.
Dakujem pekne a prajem pekny den a veela uspechov vsetkym 🙂)

alienka24
12. čer 2009

ahoj barcaldine: no já chodím k dr. Evě Kumstátové, je opravdu výborná, ale je to i mamčina známá, ale určitě budeš potřebovat doporučení od svého gynekologa

barcaldine
12. čer 2009

Alienka24: dakujem za odpoved, ja teraz este urcite chvilu pockam, prave sa snazime spolu s clostilom a pregnylom 🙂)) uvidim co z toho bude a gynekologicky sa na to opytam urcite. Dufam ze by nevadilo ze to odporucenie by bolo od lekarky zo slovenska?
Este raz dakujem.

alienka24
12. čer 2009

to určitě ne, no musela by ses s nimi domluvit 🙂 no já pokud to ted dostanu tak příští měsíc budu zkoušet podpořit to clostilem tak uvidíme co to uděla 🙂 ale třeba už to nedostanu 😉 😉 😀

barcaldine
12. čer 2009

😉 to ti drzim palce, ja to mam naopak, skusam najskor clostil a ked nam to nevyjde tak to budem podporovat cvicenim. Zatial som o tom citala, par cvikov poznam ale odborna pomoc je predsa nieco ine.
A teda drziiim palce aby sme uz povoru nedostali 😉 😀

alienka24
12. čer 2009

no děkuji za podporu, no však uvidíš, to cvičení ti rozhodně ublížit nemůže 🙂 😉

lumcag
12. čer 2009

Ahoj alienko24 a barcaldine,
Také přebývám teď v Mladé Boleslavi. 😉 Co se tak setkat na kafíčko? 😝
Je to troufalost?, když jsme na jedné lodi neb chcete zůstat v anonymitě?
M;6u se v8s obou yeptat kolik v8m je let?