Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

romik82
16. lis 2007

ahojte holky,
chtěla jsem se vás zeptat jak to zvládáte ráno cvičit.Mě dělá nějak problém se ráno vykopat z postele dřív nebo co.

aniii
16. lis 2007

ahoj ženy,
prosím nevíte některá o cvičení Mojžíšové v Hradci Králové?

kay
16. lis 2007

ahoj romik82, já teda cvičím zatím jen 4 dny, ale je to těžké.. vždycky si ale řeknu, že chci miminko a vstanu.. (vstávám i kolem půl šesté) Ještě jsem se vás všech chtěla zeptat.. Mje rehabka mi říkala, že si mám obden přidávat jedno opakování cviků.. to chápu, ale jak je tam to cvičení třeba to zvedání ruky do boku, tak se to počítá na každou ruku třeba 6x nebo 6x obě dohromady? asi blbá otázka že? 🙂

campi
16. lis 2007

Zda se mi, ze to cvicime fakt kazda trochu jinak.. Ja tedy kocky (vsechny tri varianty a polohy) cvicim 5x na kazdou stranu a mojziska mi rikala, ze se nemaji navysovat (cvicim s 3mesicni prestavkou 11 mesicu).

chiwule
16. lis 2007

holky, já teď necvičím. bolí mě břicho a necejtím se dobře. nechci to lámat přes koleno 😒

lemulca
autor
17. lis 2007

já cvičím kočku jen ve dvou modifikacích ale stejně jako Campi 5x a nepřidávám už. Přidávám pouze u 3 cviků. První dva na posílení pánevního dna a potom stahování zadečku když ležím na břichu.

kay
17. lis 2007

holky tak já teda nevím 🙂 no asi je to opravdu pro každou uzpůsobené podle toho kde máme co zablokované nebo povolené.. Jo a ještě jak se ptala romik mi pomáhá, že jsme si udělala tabulku, kdesi dělám barevné čtverečky, jestli mám odcvičeno.. když to pak člověk vidí, jak to přibývá, tak je to lepší pocit.. 😉

kay
17. lis 2007

joi a ještě mám jeden poznatek, civčím teda fakt první týden, ale zatím mám pocit, že spíš myslím na to, aby mě přestaly bolet záda a abych to cvičila dobře a aby to měla kdy cvičit atp.. takže nemám čas přemýšlet nad těhotněním.. to je možná taky jeden z příjemných aspoktů.. 😎

kamiiik
17. lis 2007

Ahoj holky, koupila jsem si knížku o metodě L.Mojžíšové a úplně mě nadchla. Za jedno chceme s manželem mimčo, ale hlavně jsem se dočetla, že touto metodou se mohou léčit i plotýnky apod.A to je právě můj problém, už 3 týdny marodim se zády (nejspíš ta plotýnka) a chci pro příště udělat úplně všechno možný, aby mě tahle bolest už nepotkala a třeba se podařilo i mimčo. Bohužel se hrozně bojím, že nenajdu správnou osobu, která by mi ještě víc neublížila. Nevíte někdo o někom dobrym kdo dělá tuhle metodu v Č.Budějovicích nebo v Jižních Čechách? Díky moc.

chiwule
17. lis 2007

kamiku, koukni na www.neplodnost.cz jinak správná rehábka ti srovná záda a naučí tě cvičit aby sis ulevila od problémů, to nemusí být zrovna "mojžíška" 😉
ale knížka je super, taky se mi moc líbila. Pořád do ní koukám a hlavně při cvičení si kontroluju zda civičím správně...

fiallinka
18. lis 2007

kay: taky cvičím 5x na každou ruku, a přidávat se to nemá
a jinak, mám pocit, že je docela dobré investovat stovku do té knížky, mají ji skoro všude, a v pochybnostech je dobré do ní mrknout 🙂

kay
18. lis 2007

knížku mám, ale raději jsem ty cviky, co jsou v ní nekontrolovala s těmi mými, vývoj je trochu vpřed, tak s enechci zbytečně stresovat, že něco dělám špatně.. Mě právě ta moje rehabka říkala, že mám obden přidat jedno opakování, tak nevím.. ale prý ještě necvičím úppně mojžu, ikdyž ty cviky jsou ony.. ještě mám k tomu nějaké normální rehabilitace, kvůkli bolavé kostrči.. (mobilizaci jsem měla už 2x..)v úterý jdu na kontrolu tak se zeptám..

chiwule
18. lis 2007

kay to je skvělý, že ti to kombinuje, alespoň to máš komplexní. já taky dostala jiné cviky navíc než jsou jen ty od Mojžíšové...

kay
18. lis 2007

chiwule : jo, vypadá, že tomu fakt rozumí, je to mladá holka, ale ptala jsem se a rehabku dělá už 5 let a Mojžu 2 roky a teď má první paní v očekávání.. Dělala kurz u paní Volejníkové.. ona to má asi opravdu každá trochu přizpůsobené.. No mě jde hlavně o to, aby mě přestala bolet kostrč a pak už se to mimi snad nějak povede. Te´d nemám na to tulení ani moc chuť.. resp. chuť ano, ale při představě milování s bolestivou kostrčí mě přejde ☹ chudák manžel 🙂 ale dávám to tak měsíc a snad to přejde, po novém roce bych to chtěla začít opravdu zkoušet na plno..

chiwule
18. lis 2007

kay, to bude lepší a lepší uvidíš 😉 😀 manža pak bude možná se slzou v oku vzpomínat na časy, kdy se ti tolik nechtělo 😉 😀 😅

kay
18. lis 2007

chiwule: máš vlastní zkušenost? 🙂 a myslíš díky tomu cvičení nebo díky těhu?

chiwule
18. lis 2007

kay trochu vlastní zkušenost - hned po mobilizaci jsem teda měla děsný chutě a taky mě na to upozorňovala moje "mojžíška" 🙂

chiwule
18. lis 2007

kay zapoměla jsem dodat, že kvůli cvičení, těhu jsem ještě nikdy nebyla 🙂

romik82
19. lis 2007

Dobré ráno děvčata.No kay s tou tabulkou to není špatný.Asi si budu muset něco takovýho vymyslet.Nějak mi fakt nejde se ráno vYkopat s pelechu o tu půl hodinu dřív.Ale já se donutím. 😠 Jinak každopádně na seboě cítím že mi je líp.možná se mi to zdá ale možná je to pravda. 🙂

lemulca
autor
19. lis 2007

Ahoj cvičenky 😀 tak jedna dobrá zpráva! V neděli jsem dostala MS a...od první MS ve 12 letech to bylo poprvé (když vynechám cykly s HA) kdy zvládám první dva dny bez prášků proti bolesti!!!!! Což je super! Ne že by mi bylo jakoby nic, ale dá se to přežít bez prášků a to je úspěch! Tak snad kontryhel a Mojžíšová začíná zabírat, mám radost 😀

musilka
19. lis 2007

lemulca gratuluju k pokroku 😀 mě se dneska ráno taky začíná hlásit mršina 😔

chiwule
19. lis 2007

lemulco, to je perfektní 🙂 jak dlouho cvičíš?

kay
19. lis 2007

lemulco, no já jsem měla minule MS docela taky bez bolestí,resp. na to jaké to dřívbylo, to bylo bezbolestné 🙂 ale to bylo jen po kontryhelu.. Cvičím jen týden.. Ikdyž jsme už začla trochu propadat beznaději, že mě ta kostrč něpřestane bolet snad nikdy.. vím že to chce čas, ale nějaké to zlepšení by už bylo potřeba ☹ tak jsme ráda, že to aspoň na někom funguje 🙂

len
19. lis 2007

Jsem vám chtěla dodat trochu nadějě 😉
Nedávno jsem byla na školení a říkali nám, že pozitivní návyk se při každodenním opakování zakoření za 28 dní 😀 Takže to nevzdávejte, když budete měsíc denně cvičit, už vám to ani nepřijde 😀

chiwule
19. lis 2007

hele holky, já se taky cejtím po cvičení mnohem líp a hlavně jsem ovulovala z vaječníku, kde normálně nic! a to ted nedostávám žádný hormony, tak za to může určo jen mojžíška 😀

kay
19. lis 2007

chiwule: a to jsi byla na kontrole u doktorky, že jsi poznala ze kterého to bylo vaječníku? Já tEď zjistila, že jsi byla i na diskuzi o endometrioze.. No já to měla taky.. jsme na tom asi stejně, tak snad se to povede i u mě 😅

chiwule
19. lis 2007

kay, jo jo, já byla 3 dny po OVU na kontrole na UZ a potvrdili mi že proběhla ovu a že se krásně vytváří žluté tělísko 🙂 zrovna na tom vaječníku, kde nic už delší dobu. jsem byla šťastná jak blecha 😅 na UZ jsem byla myslím 19DC. Na začátku cyklu jsem měla mobilizaci a více - méně pravidelně cvičím. Ovulku jsem dostala na prosto na den přesně, trochu jsem i špinila.
a taky jsem konečně zjistila přesný den ovulace, mám delší cykly, proti jednoduchým výpočtům se mi to posouvá o týden a to je u snažilkování docela hodně 🙂
endometriozu mrchu mi zjistili asi před 2 rokama, ale typické problémy řeším už něco kolem 7-8let...si myslím, že proto mi asi začala enormně růst děložní sliznice po hormonální stimulaci, mám k tomu asi díky tomu sklony...teda doufám! že to nebude nic horšího, ale jsem vyklepaná jak ratlík a ten první šok byl na mě už moc 😠

kay
19. lis 2007

chiwule: no tak to máme teda víc společného, mě ji zjistila cca pře 2,5 rokama pak jsem byla u jednoho kreténa s prominutím doktora, který mě odmítal dělat i kontrolní UV po půl ročních hormonálních injekcích, tak jsem přešla k jiné, která mě loni v na podzim poslala na operaci.. vaječníky mi naštěstí zůstaly oba, vejcovody průchodné.. ale ten levý se furt nemůže zbráborat.. No pak mi nastaly různé problémy, jakože jsem po té laparo půl roku v kuse krvácela, o nějakém cyklu se ndá moc mluvit, ale většinou sjem je mívala taky tak 32- 35 dní minimálně.. Je to fakt dost poznat když se snažíš o mimi.. No a pak vůbec ovu nebyla, tak jsem měla 2x clostilbegyt, ale pak mě začla bolet ta kostrč a doktor ortoped říkal, že všechny ty problémy byly asi po té operaci tím staženým dnem pánevním.. Mobilizaci jsem měla už 2x, a teď jsem začla týden cvičit, zatím to zvládám i ráno a večer.. já furt doufám, že u nás vlastně bude problém jen ta kostrč a že jak se to uvolní, tak otěhotním bez problémůů.. ale kdo ví.. jestli mi zas někde něco neroste.. s dr. jsem domluvená na kontrolu až po novém roce.. ani jsme jí neříkala o Mojže..

chiwule
19. lis 2007

kay,já měla nález endomeriozy jako ty na močovém měchýři a navíc trošku na pravém vaječníku a vejcovodu. Ale asi mu to neva, protože oba vejcovody mám průchozí a pravý vaječník byl na ovu do nedávna sám a zvládal to 🙂
mě se přidali problémy s kostrčí a páteří poté, co jsem sebou šlehla v metru na těch žulových schodech, podjely mi boty ☹ byla jsem z toho půl roku na neschopence atd...a libuju si, jak mě po mobilizaci a cvičení přestává kostrč bolet a tak se mi srovnala levá kyčel, často mi v ní přeskočilo-přecvaklo, nemohla jsem bolestí ani sedět natož chodit nebo se milískovat 🙂
jinak já se taky děsně bojím, že tou přípravou na těhu mi tu mrchu endometriozu vybuděj, ale snad s IVF se povede a bude pokoj...kdyby se nepovedlo, asi si dám na čas HA aby se tělo sklidnilo...a clostilbegyt mi teda vůbec nefungoval ☹

kay
19. lis 2007

chiwu: no to s tou kostrčí je teda blbý, já s sebou nešvihla, ale začlo mě to po té operaci.. No a opravdu Tě to přestalo bolet po té mobilizaci a cvičení? hlavně ta kostrč.. Já se potřebuju ujistit, že má cenu cvičit.. Někdy mám chvilky, že mám pocit, že to zabírá a bolest není a pak zas z toho to bolí docela hodně, když třeba dlouho sedím.. A při tom cvičení mě to teda taky bolí, v tom cviku, jak vyhrbuješ záda... a clostil Ti nezabral? Mě ho zkoušela dva měsíce apokaždé byla ovu v poho, tak jsme toho nechaly.A vy už máte jisté že půjdete na ivf? Já o tom ještě nepřemýšlela, ale asi manžela pošlu po novém roce na to spermio.