Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

nelia
8. dub 2008

Ahojte babenky.. chcela by som začať cvičiť podľa Mojžišovej, aj som našla jednu ženu, čo robí cviky pre tehotné a sama niekedy cvičila Mojžišovú, tak mi povedala, že by mi tie cviky poukazovala.. Chcem sa vás opýtať, mám počkať do mrchy a začať s tými cvikmi až po nej? Čo myslíte? Teraz som cca. 21DC.

len
8. dub 2008

Nelia, začít můžeš kdykoliv 🙂

nelia
8. dub 2008

Dík. A keby som bola náhodou tehotná, nemôžem z toho potratiť? Vieš bojím sa toho, že tá kočka, čo k nej idem, nie je len na toto školená.. ona tie cviky sama cvičila a podľa toho mi ich poukazuje.. tak neviem...

len
8. dub 2008

No, tak toho bych se možná trochu bála.
Ono nejde jenom o to naučit se cviky, ale nedílnou součástí toho všeho je i mobilizace, celkové srovnání a protažení a kontrola. A tohle může dělat jenom někdo, kdo je v téhle metodě proškolený jako fyzioterapeut. Takže bych se spíš poohlídla jinde (existuje tu diskuze o Mojžíšce na Slovensku) a investovala trochu času a peněz, abys to dělala pořádně. Protože pod neškoleným vedením bysis mohla třeba i ublížit 😒

ivkapalkova
8. dub 2008

ahojky nelia. Ak mozem poradit k tym cvikom, mozes ich kludne zacat teraz cvicit, pocas menzesu necvic, a potom znovu. Tak nam to hovorili aspon na liecenie kde som ich cvicila.

len
8. dub 2008

Ivko, já cvičím i normálně přes MS, některé holky v té době trochu redukují počet opakování, ale "originál" Mojžíška se cvičí denně bez přerušování, pokud se na to člověk aspoň trochu cítí 😉 Pochopitelně pokud se svíjíš MS bolestma, tak to asi moc nejde, ale když je dobře, není nejmenší důvod to vynechávat...

ivkapalkova
8. dub 2008

nelia, hovori sa ze v prvych troch mesiacoch cvicenia sa nema pokusat o babatko, vacsinou su potraty...Tak je to pisane aj v knizke o p. Mojzisovej. Ides k tej Lenke Bartonovej?

ivkapalkova
8. dub 2008

len asi mas pravdu, ja mam dost velke bolesti, takze na cvicenie nemam vtedy ani pomyslenie. ako dlho cvicis? Si aj pod odbornym dozorom? Ja hladam nejakeho fyzioterapeuta v nasom okoli som z Partizanskeho , ale najblizsie je asi v Trencine alebo v Bratislave.

nelia
8. dub 2008

Ivka, práve toho sa bojím... preto chcem ísť až po MS... nie, nejdem k tej Lenke.. v Šali som našla jednu sestričku, ktorá sa zaoberá cvičením pre tehotné.. a ona mi hovorila, že síce takú pacientku ešte nemala, ale sama nevedela otehotnieť, tak tie cviky cvičila a dokonale ich ovláda... a súhlasila, že mi to poukazuje.. tak neviem, aj keď to možno nebude pravá Mojžiška, ale panvové dno by mi to mohlo uvoľniť... Som z toho trocha zmätená..
Len, a čo vlastne znamená tá mobilizácia? Ako sa to robí?

len
8. dub 2008

No tak to jo, když jsou bolesti, tak to asi nemá moc cenu... Prý by to mělo od nich časem pomoct, to ale nedovedu posoudit, mně bývá dobře 😉 Cvičím asi sedm měsíců a každý cyklus se nechám zkontrolovat od vyškolené fyzioterapeutky a opravdu musím říct, že bez toho srovnávání by to zdaleka nebylo ono 🙂
Na tom Slovensku je to asi o dost těžší, tam to opravdu odborně moc lidí nedělá, ale přimlouvám se k tomu si jednou do měsíce zajet třeba hodně daleko, ale když už se tomu člověk věnuje sám poctivě, tak ať je to se vším všudy a pořádně 🙂

len
8. dub 2008

Nelia, já sice mobilizaci nepodstoupila, protože mám jako jedna z mála kostrč v pořádku, ale většina holek to potřebuje (to právě posoudí ta fyzioterapeutka) - jde o ruční srovnání kostrče, doslova prst v zadku a manuálně narovnat... Ale jinak jde taky o protažení a odstranění bloků, srovnání žeber... to si sama vážně neuděláš 😒

ivkapalkova
8. dub 2008

nelia v Sali, ja mam manzela z Mocenku....Salu troch upoznam. to ti verim ze si zmatene. Je sice pravda ze najistejsie je to cvicit pod vyskolenym fyzioterapeutom, ktory ta aj ponapravuje (chrbticu, kostrc....) ale ja som to na liecenie mesiac cvicila len pod dohladom cvicitela. Vobec nas tam nenapravoval. Myslim, ze ked vies poriadne a spravne cvicit tie cviky, tak by si si nemala ublizit.

len
8. dub 2008

No, ublížit sice ne, ale přijde mi to škoda, když už člověk denně hodinu maká, že potom defakto půlku toho pozitivního efektu ztratí ☹ Neuškodí, ale zdaleka nepomůže tak, jak by mohlo...

ivkapalkova
8. dub 2008

len, nelia to mas len pravdu, istejsie je to aj tak pod dohladom, mne sa to aspon z pocutia co viem zda rychlejsie...takze sa zhodneme na tom ze to treba cvicit pod vyskolenym dohladom...nech uz dievcence nestracame cas,nie???????

nelia vcera som bola u mojej liecitelky, kecali sme 2 hodiny, som "nabita" hormonmi, ze to je dobre...ale aj tak musim cakat na buduci mesiac, tym ze mam len lavy vajcovod...co uz...ale dobila ma pozitivnou energiou....este mi zapalila taku zvlastnu vonavu liecivu sviecku (vobec nevyzera ako normalna) do pupku - vraj aby mi spriechodnila cesty

len odkial si?

puzzi
8. dub 2008

Ivko, já taky cvičila přes MS, dle mojí fyzioterapeutky jen polovinu, protože je tělo vysílené ztrátou krve. Ale když to člověk zvládne, tak může asi cvičit plnou Mojžíšku. Já si dala vždycky 3-4 dny polovinu, byla to příjemná změna 🙂
Nelio, já měla zakázáno se ze začátku snažit. Třetí měsíc cvičení už jsme zákaz porušili a otěhotněla jsem. Snad už to je v pohodě, fyzioterapeutka mi blahopřála a nic špatného neříkala.
Nelio, na prvním cvičení Tě třeba jen prohlédne a řekne Ti info. Tak jdi klidně i teď.
Jinak souhlasím s Len a tou mobilizací. Bez ní určitě nic nezkazíš, ale s protažením a mobilkou je to určitě lepší.

nelia
8. dub 2008

No ako čítam, tak možno sa prihlásim aj niekde do Bratislavy... a dajme tomu raz za mesiac by som išla tam a inak by som chodila do Šale.. uvidím...
Každopádne, dík za cenné rady 🙂

Ivka, ja som tiež bola u mojej liečiteľky a tiež som nabitá pozitívnou energiou, ovulku som tiež mala (práve som bola u mojej Dr.) a aj sme sa poriadne snažilkovali.. tak uvidíme, či sú dobre postavené hviezdy 😀

Puzzi, gratulujem k tehu.. v ktorom týždni si? Aj si sa na niečo liečila alebo Ti pomohla len tá Mojžiška?

puzzi
8. dub 2008

Nelio, "léčili" jsme se v CARu, ale nic nám nenašli, manžel trochu pomalejší spermie, ale ještě ok. Snažili jsme se skoro dva roky a teď asi pomohla nakonec na Mojžíška. Teď jsme měli jít v dubnu na 2. IUI (1. v prosinci nevyšla) a už to nebylo potřeba.
Teď jsem dle MS v 7tt, ale měla jsem ovu až 20. DC asi, takže spíš jsem v 6tt.

nelia
8. dub 2008

To je super.. ja som na tom podobne, tiež sa "liečime" v CAR-e, no obaja sme podľa vyšetrení zrdraví - máme za sebou už 2 neúspešné IUI... tak asi fakt skúsim tú Mojžišku..

puzzi
8. dub 2008

Nelio, určitě zkus, já myslím, že nám pomohla. Anebo náhoda. Ale fakt jsem Mojžíšce za to vděčná. Jdi do toho!

ivkapalkova
8. dub 2008

puzzi...aj ja sa pripajam...GRATULUJEM.......aj ja pojdem naplno na mojzisku, pockam este 2 mesiace......pockam ake budem mat folikuly a hor sa do toho...

puzzi aj si bola na mobilizacii, prip. naprave kostrce?

puzzi
8. dub 2008

Ivko, hned toho 7.1. byla první mobilizace včetně kostrče přes konečník. Ten den mě naučila i ty cviky, začala jsem s málo opakováním a někdy koncem ledna jsem byla na plných počtech. Pak každý měsíc mobilka už bez konečníku, "jen" prokřupání apod.
Díky 😉

ivkapalkova
8. dub 2008

puzzi nepytam sa preto ze sa toho bojim, uz som skusila a zazila vselico takze toto je a bude malina, len som chcela vediet, ci sa zhodujes s rozpravanim mojich znamych. Natrafila si teda na odbornika.....
Na nete som nasla takehoto fyzioterapeuta v Liberci, ale odo mna je to trochu "od ruky" 😉 aj ked mi v Liberci zije sestra

ivkapalkova
8. dub 2008

nelia na nete som nasla niekoho v Trencine co je vyskoleny v Mojzisovej metode a tam opisuju navstevy takto :

Proces liečby spočíva v zhruba 6-tich návštevách.

1. Počas prvého stretnutia lekár urobí vstupnú anamnézu. Je potrebné pripraviť si všetky dostupné výsledky vyšetrení a doterajšej liečby. Dozviete sa viac o princí-
pe liečby a naučíte sa I.skupinu tzv. uvoľňovacích cvikov. Tie budete cvičiť minimál-
ne mesiac.

2. V prvej polovici cyklu minimálne po 1 mesačnom cvičení nasleduje 2 - dňová návšte-
va. Lekár vyšetrí stav vášho pohybového aparátu ako celku, napätie panvového dna, postavenie kostrče a zároveň špeciálnymi mobilizačnými technikami upraví pomery v danej oblasti. V ten deň nesmiete sedieť. Druhý deň sa skontroluje výsledok liečby predchádzajúceho dňa, dokončí sa v sede mobilizácia hrudnej a krčnej chrbtice a rebier. Naučíte sa II.skupinu posilňovacích cvikov.

3. - 6. návšteva je určená na kontrolu správnosti a efektivity cvičenia, podľa potre-
by sa opakuje mobilizačná liečba. Najväčšia pravdepodobnosť otehotnenia bola dokázaná 6 mesiacov od začiatku liečby a jej úspešnosť sa pohybuje okolo 30%.

nelia
8. dub 2008

Dík za info Ivka... A ty to nechceš vyskúšať v tom Trenčíne?

mirinda10
8. dub 2008

puzzi, kolko opakovani robis ked ani nie po mesiaci si bola na plnych poctoch. Ja som zacala na 15tich opakovaniach a kazdy tyzden musim pridat 5 tak na 40tich co je konecne cislo co ja mam odporucane je na 6 tyzden
ja ale cvicim iba 10 cvikov tie 2 co su tak necvicim aj ked chodim na pilates 2x do tyzdna tak tam cvicime tie cviky ako som citala tak nie su povinne aky mas na to nazor?

som rada, ze si dobrym prikladom, ze sa funguje

puzzi
8. dub 2008

Mirindo, kecám, jsem se nad tím zamyslela a ty plný počty byly až v únoru. Konkrétně to bylo takhle: Mobilizace a začátek cvičení 7.1. někde kolem ovu. Pak do MS 24.1. a včetně MS 5x. Po MS 10x, po týdnu 20x, po dalším týdnu 30x a pak 40x. Takže plnej počet, co jsem spočítala asi 27.2. Tzn. plnej počet jen asi 3 týdny do otěhotnění. Takže je to přesně tak, jak píšeš, taky asi po 6ti týdnech, záleží na té MS.

puzzi
8. dub 2008

Jinak co se týče konkrétních cviků. Cvičím nejdřív 40x 3 cviky posilovací na zádech. Potom 40x 2 cviky přitahování kolen na zádech a žabáka 20x na každou stranu. Nakonec kočky 3 normální a 3 cviky snížené, tady vše po pěti.
Na poslední Mojžíšce mi fyzioterapeutka snížila počty posledního posilovacího na 30 (to je ten, jak se dávaj ruce do vzpažení na zádech) a žabáka na každou stranu 15x. To už je prý finální fáze.

ivkapalkova
8. dub 2008

nelia chcem to vyskusat, uz som na nete nasla aj nejaku p. Dr. Samekovu , ktora je vyskolena...len este pockam tuto MS a potom by som mala mat ovulku na lavej funkcnej strane...tak az potom ked sa to nepodari...

nelia
8. dub 2008

Ivka, tak daj potom vedieť 🙂

ivkapalkova
8. dub 2008

nelia...jasnacka...ale ty tam pojdes asi skor....vela stastia