Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

n1993
27. lis 2007

Ahoj Evčo,
já jsem taky teprve začátečnice, mám za sebou 1. pohovor a cvičit začínáme po MS. Jsem po 1. neúspěšném IVF, takže chci příště být lépe připravená, snad mi tato metoda k něčemu bude. Bavila jsem se o tom se sestrou a ta mi cvičení před IVF velice doporučovala, prý je pak úspěšnost mnohem vyšší. Ale chce to cvičit a chodit na mobilizace nejméně 3 měsíce, takže s tím dalším pokusem raději počkáme až do 3/08.

delfi07
27. lis 2007

Ahoj holky,
měla bych na vás prosbu - mám trošku problémy s formulací doporučení k rehabce. Dostala jsem totiž doporučení na jednoduchém formuláři, kde je napsáno "rehabilitační cviky - snaha o graviditu". Paní, která cviči Mojžíšovou, by ale ode mě potřebovala spíš jiný typ doporučujícího formuláře, na kterém jsou nakreslené lidské postavy a vůbec celé to doporučení trochu rozvést. Můj doktor je sice celkem ochotný, jiný typ formuláře prý ale nemá. Že to dřív nebylo potřeba. Navíc by měl vyplnit dotazník, to ale nějak splácám (nejspíš si ho vypíšu a on ho potvrdí). Prosím vás, jaké s tím máte zkušenosti vy? je to jinde stejné?

evamik
27. lis 2007

n1993: Díky moc za odpověď. 🙂 Můžu se ještě zeptat, jestli jsi byla rovnou na IVF, nebo před tím na inseminaci?? Říkala jsem si, že zkusím to cvičení než půjdu na laparoskopii - jdu na ní za 2 měsíce, tak ani nevím, jestli to má cenu začínat....

kay
27. lis 2007

evamik: Evi, já myslím, že to cenu má.. je to i pro psychiku dobré.. a co víš třeba se něco hne a nebudeš muset ani na tu laparo..

evamik
27. lis 2007

kay: Díky moc za odpověď i podporu! 🙂 Jaké máš Ty zkušenosti se cvičením. Začínám se v tom teprve orientovat... Čekala jsem, že otěhotním přirozeně, a teď, když mám jít na laparoskopii, jsem se teptrve začala o vše zajímat. ☹

fiallinka
27. lis 2007

evamik: ahoj, co já vím, tak před ivf je to naopak výborné cvičit, doporučují to všichni, a těsně před samotným transferem je dobré jít na mobilizaci. Ale není dobré otěhotnět po krátké době cvičení, takže jestli jdeš na ivf už teď, tak se na cvičení asi vykašli, a pokud třeba až za tři až čtyři měsíce, tak si myslím, že cvičení má cenu. Mobilizace je jednak napravení páteře a taky kostrče, u té kostrče se to provádí přes konečník, což bohužel znamená, že ti tam strčí prst a trochu s ním zahýbá, ale není to hluboko ani bolestivé, spíš divné. Neboj.
delfi07: to nechápu, jsem si jistá, že na to nejsou žádné předepsané žádanky, můj doktor mi prostě vytiskl žádanku svými slovy a myslím, že tam ani nepsal, jaké cvičení mám cvičit, ale spíš mne tam prostě vyslal s diagnózou sterilita 🙂 a rehábka si už vybere. Zdá se mi to docela divné...

delfi07
28. lis 2007

Ahoj Fialinko,
moc ti děkuju za odpověď. Dívala jsem se taky trochu ještě na začátek tématu. Tam se holky bavily o tom, že měly v poukazu dokonce napsaný kineziologický rozbor a já nevím co všechno. Paní, ke které chodím, to dělá už deset let, tak snad není úplně mimo. V podstatě přece potřebuje udělat vyšetření, co máš v nepořádku, srovnat to a teprve pak cviky. Pojišťovna by jí to asi v té podobě, jak to bylo napsané původně, neproplatila. Možná by si s tím nějak dokázala poradit, ale když byla tak hodná, nechci, aby s tím měla zbytečné problémy a slíbila jsem jí, že to u doktora zkusím. Když člověk není doktor, ani nepracuje ve zdravotní pojišťovně, tak jak se v tom má vyznat 😖

romik82
28. lis 2007

Ahojte holky,dlouho jsem tu nebyla protože jsme měli v práci takvej frmol že jsem nevěděla kam ma dřív skočit.Zítra jedu na druhou rehabilitaci a asi mi přidá i nějakou tu druhou část cviků.Už se na to těšim.Jenom doufám že to co mi dala minule cvičim dobře a nezapoměla jsem to.Jo a víte co mi říkala ještě rehabka že jak budu potom cvičit všechny ty cviky a udělá mi mobilizase potom mi udělá na celý tělo zábala a udělá mi celkouvou masáž a porovnání taky to máte?A nebo je to opravdu všude jinak.Jinak vám přeju pěknej den i když je vendku taková zima.

kay
28. lis 2007

romiku, no já měla třeba předepsané nejdřív rehabilitace - 6 a tEď teprve mám tu "pravou Mojžu".. Nejdřív mě rehabka celou rovnala a teď už je to snad lepší, myslím, že i kostrč trochu přestává bolet.. Ale zábaly mi nedělala, jen mi dávala elektroléčbu a před mobilizací mě nahřívala..
Holky rovnou se chci zeptat na dvě otázky: možná se moc sleduju, ale poslední dobou nějak tak furt cítím vaječníky a podbřišek.. ne jako že to bolí, ale prostě je to takový zvláštní pocit, a ne pořád ale jen občas, myslíte, že to může být tím cvičením? A ještě jsem se chtěla zeptat, když tEď půjdu na kontrolu ty dva dny za sebou před ovu, tam se taky dělá ta mobilizace nebo jen když je potřeba? Já vlastně ani nevím, kdy ovu mám, takže jestli s tím máte nějaké zkušenosti...

romik82
28. lis 2007

Tak kay tady s tímto zkušenosti nemám ale pokud cítíš ty vaješníky a podbřišek a není to nějaká plačová belst nebo tak tak si myslim že to je asi dobře ne?Jestli to není náznak toho jak že se to všechno vrací do toho správnýho místa jako tam jde to má být a už to není nějak v křeči.Takto bych si to asi vysvětlovala já a nebo se potom zeptej té rehabky jestli se jí už třeba někdo s tímto nesvěřoval a nebo neptal.

evamik
28. lis 2007

fiallinka: Díky moc za odpověď. Já zatím ještě nevím, jestli vůbec na IVF půjdu. Dnes jdu poprvé na to cvičení - tedy spíš na mobilizaci, tak jsem zvědavá... 😒 Docela jsi mě uklidnila tím, že to není hluboko, no ale stejně... 😖 Tak ještě jednou dík! 🙂

evamik
28. lis 2007

key: Já s tím cvičením nemám žádnou zkušenost, ale to, že cítíš podbřišek, může být taky tím, že na to myslíš... Já od tý doby, co se aktivně snažíme otěhotnět, mám pocit, že cítím podbřišek pořád... 🙂

fiallinka
28. lis 2007

delfi07: já nijak nechtěla kritizovat tu paní, možná to tak vyznělo, promiň. Je pravda, že do toho nikdo nevidíme, jak to tam mají zavedené, ale asi je to fakt pokaždé jinak u různých doktorů a pracovišť. Mně jenom přišlo normální, že gynekolog není odborník na rehabilitaci,a proto by právě rehábka měla přizpůsobit cvičení tobě na míru (málokterá to tu cvičíme stejně), takže mi byly divné ty konkrétní cviky.
evamik: taky ještě nevím, jak to s ivf dopadne, ale předpokládám to... a co vy, jak dlouho se snažíte a proč ivf?

evamik
30. lis 2007

Ahoj holky, tak jsem teď byla dva dny za sebou na mobilisaci a narovnání a jsem z té metody úplně nadšená! Ne že by to bylo příjemný, ale to, co říkala ta fyzioterapeutka, mi připadá hrozně sympatický!! Dokonce chci i odložit laparoskopii!
fiallinka: My se snažíme 9 měsíců, ale manžel má protilátky proti spermiím, takže se jdeme poradit, co s tím... A jak dlouho vy?

len
30. lis 2007

Evo, my se s manželem taky rozhodli nechat teď doktorům nějakou dobu klid a když bude tělo srovnaný, třeba se zadaří samo 🙂

nimmo
30. lis 2007

evamik: ja taky odlozila laparo a dobre sem udelala 😎 a manzelovi taky vychazeli nejaky protilatky a to sme resili vitaminama - konkretne Selzinkem (kombinace selenu, zinku, C a jeste cehosi)

evamik
30. lis 2007

len: Přesně tohle si říkám. Jsem ráda, že nejsem sama!!! 😉 Jak dlouho se snažíte vy? A bylas na nějakých vyšetřeních?? Já jsem "zatím zdravá", ale nešla jsem zatím na to laparko, tak doufám, že nic nezanedbám...
nimmo: Dík za podporu... Rozumím tomu správně, že jsi díky cvičení otěhotněla?? Manžel už začal brát selen, zinek a vit. E. 🙂

nimmo
30. lis 2007

evamik: no myslim, ze to bylo diky Mojzisce, my se snazili rok a ctvrt a taky sme byli vicemene zdravi, me uz tak cekala jen laparo 😉 Ta rehab. sestra rikala, ze mam ty zada desny (coz ja vim) a ze diky tomu mam hrozne zatuhly i svaly v brise... A ten selzink myslim ma i to E, se mrkni - pak by nemusel brat 3 tabletky ale jen jednu 🙂 treba MM by jich vic nezvladnul 😀

evamik
30. lis 2007

nimmo: Tak to je skvělý! A gratuluju, že se Ti to povedlo! 🙂 Mně ta rehab. sestra říkala přesně to samý... Doufám, že se k tomu moc neupínám, ale fakt tomu věřím... A jak dlouho jsi cvičila, než se zadařilo???

lemulca
autor
30. lis 2007

ahojik holky, tak já jsem na tom zatím takto: tento týden cvičím 30x opakování a dnes jsem byla v Pronatalu a v pondělí jdu na moje první IUI 😅

delfi07
30. lis 2007

fiallinko - v pohodě, tak jsem to vůbec nebrala 🙂 byla jsem ráda, že se mi vůbec někdo ozval. Spíš jsem přemýšlela, jak se domluvit s doktorem. Proto jsem se snažila dopátrat, jakým způsobem píšou doporučení ti ostatní.
Jinak ta paní z rehabilitace nepotřebovala, aby mi doktor určil konkrétní cviky (to jsem asi špatně napsala).
Potřebovala prostě 3x poukaz na vyšetření a ošetření. Pokud možno na formuláři typu FT, který se prý v těhle případech používá (jsou na něm nakreslené lidské postavy). Mně doktor dal jenom formulář typu K (to je asi nějaký obecný, když tvrdil, že jiný nemá), zaškrtl na něm kolonku "vyšetření" a do popisu napsal "rehabilitační cviky - snaha o graviditu". O ošetření (tj. napravování zad) už se tam nic nepíše. Navíc se to vyšetření a napravovaní samozřejmě dělá víckrát. Takže tu paní rehabku celkem chápu, ale zdá se mi divné, že to doktor považuje za něco extra.

delfi07
30. lis 2007

ono je totiž možné, že když ta paní nepracuje v nemocnici, ale soukromě, tak je kvůli tomu víc kontroluje pojišťovna

forensica
30. lis 2007

Ahoj vsem. Premyslim uz nejakou dobu ze bych zkusila Mojzisovou.Jenze ziju za hranicema a tak nemam moznost zadne kantorky. Myslite ze bych to zvladla sama jen s knizkou (stazenym navodem z netu)?Nebo se to nedoporucuje?Zkousime pylne od ledna (od dubna 06 jen tak hala🙂

campi
1. pro 2007

Ahoj Forensica, muzu ti jen popsat svoje zkusenosti. Mojzu jsem zacala podle knizky, pak jsem sla k holcine, ktera mela tuto metodu ve skole, ale nespecializovala se na ni. Ta me naucila par veci,ktere v knize nebyly,nedelala ale odblokovani. Pak jsem nasla pani,ktera se u Mojzisove primo ucila. Ta me odblokovala a naucila cviky poradne. Sama jsem poznala rozdil a je mi jasne,ze podle kniky jsem delala hodne veci spatne. Navic jsem nebyla odblokovana,coz je hodne dulezite. Tak si to nejak preber.. A nejezdis do Cech aspon narazove!

campi
1. pro 2007

Na konci vety ma byt ? a ne !

lemulca
autor
1. pro 2007

ahojky cvičenky, tak jsem psala sms své rehábce, že mám v pondělí jít na IUI jak s cvičením (jestli mám ted den kdy mi budou dělat IUI taky cvičit) ale neodepsala mi ☹ tak asi v pondělí 1 den vynechám.

evamik
1. pro 2007

forensica: Já jsem nejdřív taky chtěla cvičit podle knížky, ale fakt to nejde. Moje fyzioter. mi říkala, že hl. je to odblokování - tím cvičením se tomu jen pomáhá... Můj názor je, že to v podstatě nemá cenu "posvém" cvičit, pokud někam nedocházíš...

fiallinka
1. pro 2007

evamik: no, nejlepší by opravdu bylo, kdyby tě to někdo alespoň naučil, a ty mobilizace jsou taky důležité, no ale na druhou stranu, pokud neděláš nějaké cvičení vyloženě špatně, tak asi škodit nemůže...

forensica
1. pro 2007

Hmm, dik holky! Ja jsem si to myslela ze to nebude jen tak. Mozna na jare zajedu na tyden do CR a treba nekoho najdu kdo by mi par cviku ukazal.Jeste se poptam holek jestli tu v Londyne neni nekdo kdo to umi.Aspon by me to donutilo neco po vecerech delat a relaxovat- to my myslim chybi uplne nejvic. Tak jeste jednou dik!

lemulca
autor
2. pro 2007

Len až tu budeš písni mi co ti řekla tvoje Mojžíška na cvičení když jsi šla na IUI, ta moje mi na sms neodpověděla ☹ cvičila jsi i v ten den kdy jsi byla na IUI nebo jsi ten den vynechala?