Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

kay
21. lis 2007

jo ještě si holkdy vzpomínám, že mi ta rehabka říkala, že někomu stačí třeba i jen ta mobilizace a že se mu pak povede otěhotnět, asi to není úplně dobrý, ale hlavní je, že to jde..

len
21. lis 2007

Stejně jsme už někde jinde, mám pocit, že kdyby některé ze začínajících snažilek řekli, že se zadaří už do půl roku, byla by na omdlení, jakže dlouho bude muset čekat 😀

kay
21. lis 2007

no můžu Ti říct, že jsme jedna z těch co si myslely že to bude hned a hodně dlouho jsme se srovnávala s tím, že to bude na dlouho.. No jo, když má člověk kolem sebe samý kamarádky, který si řekli že jo a otěhotněly, to je pak "hrozný" 😠

len
21. lis 2007

No ale do půl roku by to fakt nebylo marný 😎

kay
21. lis 2007

to máš pravdu 😵 to bude.. když budeme všechny pořádně cvičit, nic nezkazíme a věřím tomu, že se to povede. Musí..

len
21. lis 2007

Nojo, jestli se nám nezadaří do půl roku, tak IVF 😒

kay
21. lis 2007

já myslím, že zadaří, a když ne, myslím, že každá metoda, která vede k cíli bude dobrá. Ale mám teď po celodenní diskuzi s váma, o moc optimističtější náladu.. hlavně když tu ty dvě holčiny říkaly, že se jim to po cvičení povedlo..

len
21. lis 2007

Nojo, nějak bude 🙂 A kolem je spousta fajn věcí, takže když už se nemůžeme radovat z těhu, vždycky se něco najde 🙂

olaa
21. lis 2007

Pardon za zpoždění - bloumala jsem po jiných diskuzích.Šlo to strašně rychle, asi po dvou měsících cvičení.Kolikrát jsem cvičila který cvik si už nepamatuji, ale zabralo mi to každý den asi 45 minut.Vím, že mi terapeutka zadala menší počet, než se doporučuje v příručkách. Také se někde doporučuje první půlrok nesouložit, snad kvůli pročištění a přípravě těla, ale tohle omezení jsme neměli - taky zkuste to doma vysvětlit 🙂 .
Před tím jsme se snažili asi tři čtvrtě roku, do toho jsme o jedno mimčo přišli asi v 8tt a vlastně hned potom, jen co jsem se dala do kupy, jsem začala cvičit.
Jinak prý tři čtvrtě roku není žádná doba, je normální, že někomu se zadaří dříve, někomu to trvá dýl.Mě to tehdy přišlo nekonečný.Hlavní je se příliš na snažení neupínat (což je rada, kterou jste už slyšely mockrát a která už asi leze dost na nervy) a ono se to povede, až to budete nejmíň čekat (to už jste taky slyšely od spousty lidí 😉 )
Ještě jsem se tehdy ptala terapeutky, jestli si vede nějakou statistiku, kolika holkám se povedlo díky této metodě přijít do jiného stavu, tak přímo čísla mi neřekla, ale prý je to metoda opravdu úspěšná.Chce to nepřestávat.

kay
21. lis 2007

Olaa, díky, za Tvoje zkušenosti, odně to povzbudí.. Já teda slyšela, že se nemá milovat 10 dní po té mobilizaci, ale to je prý jedno.. Ani s tím nensnažením se to prý není pravda, ale asi je to jistější..

kay
21. lis 2007

a s těma radam máš pravdu, slyšíme je pořád, hlavně od těch kamarádek, co otěhotněly hned a bez problémů.. 🙂a opravdu už lezou na nervy.. 😀

grej
21. lis 2007

No já kdybych se něměla milovat 10 dní po mobilisaci, tak neotěhotním snad nikdy, protože mi mobilisaci dělá vždy tak 5 - 3 dny před ovu 😉

janka12
21. lis 2007

ahoj holky, obcas sem k vam nahlizim a cerpam informace. Dnes rano jsem si konecne od sve obvodacky prinesla doporuceni na Mojzisovou. Gynekolozka mi doporuceni odmitla napsat, skemrala jsem asi 3x. Nechapu to. Pritom mam zaklonenou delohu, pokazde to sama zkonstatuje, endometriozu, bolestivou MS....a ona (ac myslim rozumna MUDr.) cviceni pry predepisuje az kdyz se nedari otehotnet. 😖

Len: prosim o radu. jestli se nemylim, chodis na rehabku k nekomu v Praze. Neni to nahodou u Andela Mgr. Rysavkova? a muzu se zeptat kolik platis?

Nechodite nektera v Praze prosim k nekomu, kdo ma smlouvu s pojistovnami a s doporucenim platby nevyzaduje???

predem moc diky za odpovedi
az se mi podari nekam zacit chodit, rada bych se k vam do diskuse pripojila
ahoj Jana

kay
21. lis 2007

no vidíš, tak to je asi blbost, co jsem slyšela 🙂 to je asi spíš naopak dobré, že Ti to uvolní pořádně před ovu 🙂

kay
21. lis 2007

jo holky, můžete mi rposím ještě říct, když je teda už pak ta opravdová Mojža, trvá to dýl, ale vičí se ty stejné cviky co teď, nebo jiné? a ta mobilizace se dělá teda jendou měsíčně před ovu?

grej
21. lis 2007

Janka - já chodím do Vršovic: www.arthro.cz - paní Kolací. Mám OZP a v pohodě. Už tam chodím od srpna a zatím jsem nezaplatila ani korunu. A jsem spokojená🙂

janka12
21. lis 2007

Grej - moc diky za odpoved. Tu jsem si na internetu nasla. Mas z ni dobry pocit?? Jako ze to opravdu umi a vi co dela??

Chodim ted totiz do jednoho soukr rehabilitacniho centra, kde mi tvrdili, ze mojzisovou umej a kdyz jsem tam zaplatila vstupni poplatek, 600,- kc zjistila jsem, ze ji mozna umi jedna jedina fyzioterapeutka, ostatni ne. pak jsem musela nekolik tydnu cekat, nez se mi podarilo k ni vubec objednat (byl o ni obrovsky zajem) a mezi tim ona otehotnela a odesla ze dne na den na rizikove 🙂)) takze jsem ji vubec ani nevidela a smuuula.

grej
21. lis 2007

ANo, mám z ní dobrý pocit, Janka. Rovná mi i žebra, a to vždycky koukám, jak mi na ně šáhne, ono mě to zabolí, já ani nemusím nic říkat a on hned že to cítí, jak to mám bloklé, pak mi různě točí rukou a hned to je lepší🙂
Upozorňuji ale, že mě dělá pokaždé tu mobilisaci přes konečník. Já mám teda tu kostrč úplně hroznou, takže pokud u tebe nebude problém, tak ti to třeba udělá jednou a pak to bude stačit...

Když jsem se objednávala poprvé, tak to tuším bylo do 14 dnů...

janka12
21. lis 2007

Grej: Tak to zni opravdu dobre. Mocrat dekuji za informace. Ja u techto veci dam hlavne na osobni doporuceni, takze hned tam jdu volat 🙂)). zatim ahoj Jana

blucka
21. lis 2007

Ahoj holky, musim sa k vam pridat...
Tento piatok som obj.na rehabku, aby mi doporucili mojzisovu a tiez nemusela platit.Tak dufam,ze to bude bez problemov.
Ako vas tu citam, tak kazdy doporucuje nieco ine,aj tak si myslim, ze kazdy organizmus je iny a kazda si naljepsie rozumieme.
Tiez som pocula nazor, ze je vela mojzisiek, ale naozaj malo, kt.to vedia cvicit.
Janka-ja som obj.do nemocnice na Vinohradoch, maju zmluvy s pojist., takze sa neplati.
A s tym upinanim na tehotenstvo, tak to sa veru kazdej, kt.bez problemov otehotnela lahko povie. Ale ked si pocitam dni na branie praskov, tak to ide tazko bez myslenia.

len
21. lis 2007

Janko, přesně tam chodím 🙂 Platím 580 za hodinu...
Jinak přístup super a objednání vždycky do pár dnů - napíšu, kdy by se mi to tak asi hodilo a oni mi navrhnou několik termínů 🙂

kay
21. lis 2007

holky, tak pro dnešek se loučím, děkuju za dnešní podporu, a zítra se ozvu, jak jsem dopadla na kontrole..

lemulca
autor
22. lis 2007

ahoj holky, tak včera jsem byla zase u Mojžíšky, měla jsem trochu posunutá SÍ-čka tak to napravila, ukázala jsem jí cviky, něco opravila, tak pilně cvičím 🙂

lemulca
autor
22. lis 2007

Cvičení Mojžíšové
jméno * DP * D10C * DPV * M * Těhu
Lemulca * 7.9.2007 * 5.11.2007 * - * ne * ne
Len * 13.9.2007 * 13.9.2007 * 18.10.2007 * ne * ne
Grej * 23.8.2007 * - * - * ano * ne
Kay * 13.11.2007 * - * - * ano * ne
Chiwule * 1.11.2007 * - * - * ano * ne

Komu se to pomocí této metody povedlo?
Olaa (po 2 měsících od začátku), Eho (po 5 měsících od začátku)

DP (den přípravy)
D10C (den 10 cviků)
DPV (den plná verze)
M (mobilizace)

teksas
22. lis 2007

ahoj holky jak dlouho se treba musi chodit k ty fyzioterapeutce nez jakoby clovek zvladne sam tu sestavu..chtela bych chodit k rysavkovy

len
22. lis 2007

Teksas, mně to vysvětlila všecko hned na začátku, nebylo to těžký k pochopení. Pak mi dala papír s popisem všech cviků, doma jsem to ještě srovnávala s knihou a hned cvičila sama. No a za 3 týdny jsem přišla podruhý, to mě zkontrolovala, poptala se, jestli mám s něčím problém, koukla, jak to cvičím, a ujistila mě, že to dělám dobře 🙂

teksas
22. lis 2007

jo supr takze se tam nemusi chodit treba kazdej tejden nebo tak? a kam chodis len?

len
22. lis 2007

Tam, kam chceš chodit ty 😉 A prý to bohatě stačí jednou za 4-5 týdnů, později i méně často. Ovšem já mám problém - prý je to lepší začátkem cyklu, kdy je pánev uvolněnější, no a taky před oplodněním. A já mám cykly 21 dní, první 4 dny MS a 8.DC už do CARu pro Pregnyl, takže dle všech doporučení musím chodit mezi 5.-7.DC, což je u mě 1x za tři týdny 😀 Ale uvidíme, jestli to teď bude OK, třeba bude stačit jednou za šest 😉

teksas
22. lis 2007

jasny a kdyz muzes cvicit doma proc tam musis chodit takhle presne na cas?

len
22. lis 2007

No kvůli tomu protažení... Ona mě pokaždý pořádně prohlídne, zjistí, jestli nemám někde nějaký bloky, provádí se mnou takový protažení a odblokování, nevím, jak se to odborně jmenuje 😉 Klasicky tam u ní vlastně už necvičím, to jenom doma 🙂 Říká, že je dobrý tělo takhle připravit na případné oplodnění 😉