Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

j_a_n_i
27. srp 2010

ahoj holčiny 😉 šla jsem k vám nahlédnout ,protože jsem taky o Mojžíšovce slyšela a chtěla bych ji taky vyzkoušet jestli by nám nepomohla 🙂 s přítelem se snažíme o mimčo takový 2 roky a zatím se nezadařilo... teď mám objednanou knížku právě tu Mojžíšovku,ale některý jste tu psaly že podle knížky radši necvičit sami.. tak nevím... 😅

alienka24
27. srp 2010

@j_a_n_i ahoj, knížka je fajn, ale jako doplněk, musíš si sehnat terapeuta který tě prohlídne, určí ti cviky, ukáže a vysvětlí a bude ti provádět pravidelné mobilizace, bez toho je ta metoda k ničemu 😉 takže nejdříve si najdi nějakou rehabku nebo fyzioterapeuta který mojžíšku provádí ju? 😉

j_a_n_i
27. srp 2010

Ahoj Alienko díky moc za radu 😉 tak já začnu pomaloučku hledat,ale obávám se,že budu muset dojíždět,ale to nějak půjde uvidím co najdu 🙂 tady čtu že čekáš miminko a to ti pomohla právě Mojžíšovka myslíš 🙂 ??? jinak přeju hodně zdravíčka 🙂

alienka24
27. srp 2010

@j_a_n_i mě pomohla určitě, já jsem měla velký problémy s pánevním dnem, bolestivá ms, bolestivý sex, nepravidelná ms a anovulace a skoro po roce cvičení a mobilizací se povedlo, sice jsem musela změnit po třech měsících rehabku páč to nedělala správně, ale pak se to jen zlepšovalo 😉 na poslední mobilizaci ve mě ani nekřupalo a odjeli jsme na tři týdny na island na dovču a týden po islandu jsme počali 🙂 takže mě pomohla mojžíška, dovolená určitě taky páč to tam bylo naprosto úžasné a odpočinula sem si jako nikdy 🙂

j_a_n_i
27. srp 2010

Tak to je fajn,že ti takhle pomohla 😉 já mám právě taky bolestivou ms a tu anovulaci 😒 teď jsem tu našla 2 rehabky v okolí asi 18km od nás,tak uvidíme zkusím tam brnknout co a jak 🙂 na Islandu je moc hezky tak to je dobře že sis tam tu dovču užila a že sis pěkně odpočinula 🙂 to je taky důležitý 😉 Jinak já jsem Jana 😉

alienka24
27. srp 2010

no my se snažili 3 roky, vyzkoušela jsem toho hodně a spíš přírodní pomalou cestu, já se totiž IVF hrozně bránila a jsem ráda že sem to vydržela 😉 takže já mojžíšku doporučuju všema deseti, ono někdy to ten problém nevyřeší, ale rozhodně ti neublíží a kdyby eventuelně k IVF pak muselo dojít tak si tím cvičením zvýšíš šance na uchycení embrya 😉

pitrisek26
27. srp 2010

ahoj Jani, já chodím na mojžíšovou měsíc, mám za sebou dvě mobilizace a cvičím každý den 10 cviků .. snad to taky pomůže, protože jinak jsem zdravotně OK. Důležité je ale opravdu cvičit podle fyzioterapeutky, protože podle knížky to můžeš dělat blbě a ještě si přitížíš, hlavně se u toho musí správně dýchat. Takže taky jako alienka doporučuji cvičit pod vedením a určo se taky zadaří .. prý pokud cvičíš pravidelně a máš ty mobilizace tak je úspěšnost 34% což újde, že 🙂

j_a_n_i
27. srp 2010

alienko: Já jsem taky zkoušela pomalou přírodní cestu,vlastně zkoušíme pořád 😀 jasný,když se nezadaří tak mi to aspoň taky pomůže 😉

j_a_n_i
27. srp 2010

Ahoj pitrisku děkuji ti za radu 😉 tak ti přeju hodně štěstíčka aby se brzo zadařilo 🙂 tak sem se rozhodla že tam brnknu... a zkusím to 😉 a prosím tě musela jsi mít doporučení od gynekologa?a pojišťovna to asi nehradí viď? ta 34 procentní úspěšnost je bezva 😉

j_a_n_i
27. srp 2010

Holčiny musím jít připravovat obídek tak se tu zatím mějte 😉

alienka24
27. srp 2010

@j_a_n_i pokud máš doporučení tak to pojištovna hradí

j_a_n_i
27. srp 2010

Aha dík zkusim se ho zeptat,mám fajn doktůrka tak by mi mohl pomoci 🙂 mám všeobecnou pojišťovnu..

j_a_n_i
28. srp 2010

Dobrý ráno děvčátka 😉 tak jsem zkoušela volat té terapeutce a ona má teď dovču,tak se mám ještě ozvat v úterý... a prý doporučení od gynekologa mít nemusím,tak nevím... 😕 a ona taky nemá smlouvy s pojišťovnami tak si to budu muset platit sama... tak nevím jestli mám zkusit ještě tu druhou rehabku co jsem si našla,nebo tuhle paní... 😉

kajka39
28. srp 2010

@alienka24 - ahoj, ku komu chodis ty? myslim rehabke? Gratulujem, ze si to cvicenie vydrzala a nevzdala lebo je dost narocne aspon na cas, vysledok zato stoji!! 🙂 🙂 🙂

j_a_n_i
29. srp 2010

Dobré ráno všem děvčátka 😉

j_a_n_i
30. srp 2010

😉 🙂

olusenka
31. srp 2010

Ahoj, můžete mi prosím poradit, sdělit svoje zkušenosti? Jak často cvičíte, kolik cviků a hlavně, kolik času Vám to zabere? Já s tím mám velké problémy, vydržela jsem asi jen týden a konec (někdy v červnu). Koncem září mám jít k fyzioterapeutce ukázat, jak cvičím, na prohlídku a tak, ale nevím, co tam budu ukazovat, když necvičím. Dala mi na papíře 10 nějakých základních cviků, mám cvičit 2x denně, ale to je pro mě nemožné, jen jedno cvičení by mi zabralo 1-1,5 hodiny, a to bych měla dvakrát ráno i večer. To časově nedám. Navíc nevím, jak to mám správně provádět, ukázala mi to tehdy jednou, nevím, jak dýchat, ale nejhorší je pro mě ten čas.

pitrisek26
1. zář 2010

ahoj olusenko, já taky někdy stávkuju ale pak se k tomu dokopu .. já cvičím jen večer taky těch 10 cviků. Ale každý cvik jiný počet, prostě jak se mi chce .. jsem po mobilizaci, takže toho nechci nechat. Zabere mi to tak půl hodinu a myslím, že to mám naučené tak jak to má být, protože mi to má fyzio. ukazovala teda fakt pořádně. Přeji ti hodně zdaru a cvič aspoň večer co dáš, je to lepší než se na to uplně vyprdnout. Už máš za sebou mobilizaci?

kajka39
1. zář 2010

@olusenka-cviky musis cvicit podla poradia ktore ti vravela fyziot., nemali by sa zamienat ani vynechavat. Je to naozaj casovo narocne, ale ja ich cvicim poctivo kazdy den, niekedy aj neskoro v noci. Moja fyziot. vie hned zistit ci ich cvicim alebo to znedbavam, staci jej 1-2 hmaty a vie, ako som pokrocila v cviceni a posilovani svalov. Nakoniec to robim pre seba, cim skor tie svaly a chrbticu dam do poriadku, tym skor mozem byt tehu 😀 😀 😀 Skus si zohnat DVD, urcite je to lepsie ako kniha. Na nom pekne vidis, ako mas spravne cvicit a aj dychat. Bez DVD by som to ani ja spravne nerobila a pritom ma to aj 4-5x ucila fyzioterap. Naozaj je to dolezite, kazdym dnom si budes uvedomovat zlepsenie a mozno budes mat aj väcsiu chut cvicit. U mna to bolo na zaciatku podobne, bola som z toho zúúúúfala 😝 😝 😝
Mne ide o cas, takze sa kazdy den premozem a idem nato, niekedy dokonca s chutou. Trva mi to cca do 2-och hodin cela zostava. Vysledok mozem povedat, ze je viac nez viditelny. Postavenie, chodza, aj zadok sa mi akosi zagulatil do krajsich tvarov 😀 a postavu som zatial nemala lepsiu za celych 40rokov, kazdy sa divi co robim ,,no vysvetlujte to niekomu?!,, 😀 😀 😀
Uz 10.9. idem na 3-iu mobilizaciu a zaroven jandov test, ak nim prejdem tak sa mozeme snazit o miminko.....
Prajem vela trpezlivosti a urcite to nevzdavaj, skus to odznova a s DVD, najskor sa to nauc spravne aj s tym dychanim a potom zvysuj opakovania, mozno ta to zacne bavit.... vela stasticka aj ostatnym
😉 😉

pitrisek26
1. zář 2010

ahoj kajko, tobě to fakt trvá 2 hodiny? já jsem nejprve musela celou sestavu dělat 2x denně po 20ti cvicích a pak ubírat ... některé cviky se smí dělat jen 10x .. takže ikdyž cvičím poctivě, tak těch 20opakování dám za 30-40 minut. Teď si uplně připadám, že to dělám blbě ☹ 😀

olusenka
1. zář 2010

Pitrisek26: já pořádně ani nevím, co je mobilizace. Byla jsem tam 2x. Poprvé mě prohlédla, rovnala mi trochu páteř, různě hýbala rukama a nohama, předpokládám, že to je tam mobilizace.
pak jsem přišla podruhé, ukázala mi krátce cviky, dala je okopírované na papíře a ať cvičím. Taky mi řekla, že kostrč mám docela dobrou, to že rovnat nemusíme. Doma to byl ale mor, chvilku něco udělat, pak mrknout do papíru, za chvilku jsem stejně nevěděla...to člověka otráví. nehledě na to, že mi to zabralo vždy hodinu a kdybych měla dělat ten daný počet opakování a ještě měnit polohu rukou (rovné, na lokty, podložené), cvičila bych dvě hodiny. To bych musela ráno vstávat v pět a večer spát o půlnoci a to se fakt nedá. ☹ 😒 😢 Já se na to nedala jen kvůli těhotnění, ale taky hlavně kvůli zádům, občas něco bolí, v práci furt sedím, svaly mám povolené, hrbím se...

kajka39
1. zář 2010

@pitrisek26 -fakt mi to trva tak dlho 2hodky 😉 Cvicim 10cvikov po 40x kazdy den. Pocet opakovani musi byt 40x aby boli posilnene vnutorne svaly, inac to nejde. Aspon tak sa vyjadrila moja fyzioterap. /len pocas menstruacie ich cvicim po 20x, ale po skonceni mm opät po 40x/ Az ked svalstvo je v poriadku pokracuje sa po 20 opakovani, ale tam som sa este nedostala.....

@olusenka -mobilizacia je celkove zrovnanie, alebo napravanie pohyb.aparatu vratane kostrce, ktora sa naprava cez konecnik.
Presne tak ako ty som to na zaciatku cvicila aj ja. Kuk do knihy a na popis cvikov, dychanie som nezvladala vobec, a vobec som tomu nerozumela ci to robim dobre, no proste na ,,zblbnuti,, Skus zohnat DVD urcite ti to pojde aspon o 90% lepsie

Kazdy fyzioter. zvoli iny postup pri cviceni, takze preto to cvicime kazda inac. 🙂 🙂 🙂

j_a_n_i
2. zář 2010

Dobré ráno děvčátka 😉 tak jsem si tady přečetla co jste si tu napsaly... dozvěděla jsem se zase něco novýho 🙂 tak jsem si volala k té paní fyzioterapeutce a jsem objednaná na 21.září na prví návštěvu.. doporučenku mít nemusím od gynekologa ale budu si to hradit sama,protože ona nemá smlouvu s pojišťovnami ☹ ale tak to neva.... první návštěva prý bude 480Kč... určitě to cvičení je náročný na čas... ono to chvíli dá... 😅
prosím vás chtěla bych se zeptat jak dlouho vám trvala ta první návšteva u té paní fyzioterapeutky??? jestli jste tam byly třeba hoďku nebo dvě... 😉

olusenka
2. zář 2010

Já byla na první návštěvě asi 1,5 hodiny.

j_a_n_i
3. zář 2010

Olusenko díky že jsi mi poradila 😉 no 1,5 hodiny to je celkem dost... 😅 sem vůbec neměla představu... sem objednaná na odpoledne,tak se zkusím objednat na ráno... bych asi nestíhala odpoledne ☹ a ta první návštěva je asi o tom,že mě prohlédne,na něco se mě zeptá a ukáže mi cviky 🙂?? díky za radu 😉

pitrisek26
3. zář 2010

já byla na první i všech ostatních půl hodiny 🙂

jajkaz
3. zář 2010

Ahojky,
já byla z počátku na hodinovce, pak už jen po půl hodinkách. Dnes jsem byla na "poslední", ale na doporučení pokračovat a připravit se tak na porod, jsem si dnes vyřídila nové kolo cvičení 😉
Všem tady moc držím palce, aby vaše snaha byla brzy odměněna tím největším štěstím 😵

alienka24
3. zář 2010

já to měla většinou tak na půl hodiny nebo 40 minut, podle toho jak moc ve mě křupalo 😉

kajka39
4. zář 2010

ja som mala 1navstevu 1hod - dotaznik, vysetrenie a zhodnotenie zdr.stavu /len teoreticky /
2navsteva 2hod - celkova mobilizacia + cviky ako ich spravne cvicit -
3navsteva 1hod - ciastocna mobilizacia +cviky cela zostava ako cvicim sama
4navsteva 1hod - ciastocna mobilizacia

j_a_n_i
5. zář 2010

Díky holky jsem moc ráda že jste mi napsaly 😉 🙂 ale stejně si to radši přehodím na dopolko... je to jistější 😉 jinak hezkou neděli 🙂