Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

inza
20. dub 2010

svoba: jj muze. Bud ta RHB ma primo smlouvu s pojistovnou na hrazeni mojzisky(to ma napr. ta kam chodim ja) a nebo pokud se tak rehabka normalni tak lze domluvit ze dr ti to napise treba na bolest zad, kolen, kloubu atd... jako cviceni ci rhb a ty se s ni domluvis ze misto toho budete cvicit mojzisku. 😀

chiwule
20. dub 2010

svoba, mě cvičení také hradí pojišťovna. Důležité je doporučení od odborného lékaře, v mém případě gynekoložky.

chiwule
20. dub 2010

a na poukazu bylo přímo napsáno i cvičení podle mojžíšové...

svoba
21. dub 2010

teda to jsou mi noviny. na to mě nikdo neupozornil. dík, holky! zkusim to zjistit. ale muj gynekolog je takovej pohodář a řekl mi, ať měřim bazální teplotu a čekám. tak si vše hledám sama.

inza
21. dub 2010

svoba: mylsim ze to muze napsat i obvodacka, ortoped, chirurg... a pak zalezi jak ty se domluvis s mojziskou. My jsme treba byly domluveny ze me muzou napsat RHB na zapesti a my budem cvicit mojzisku. Je to vse o dohode

svoba
21. dub 2010

hele, já se zrovna dozvěděla výsledek druhého spermia, tak asi problém nalezen. smiřuju se s IVF. takže mě už asi mojžíška nepomůže. ☹

inza
21. dub 2010

takze manza ma spatne spermio? I kdyz pujdes na IVF tak ti ta mijziska uskodit nemuze. Taky ji doporucuji cvicit. Vis kam by jste sli?

pampusik77
21. dub 2010

svoba-jestli tě můžu uklidnit,tak manža taky neměl spermio žádná sláva a hele,máme krásného kluka přirozeně!!!!A to jsme podstoupili 3xIVF.Jinak co byly se mnou v lázních další 2 holčiny,cvičily mojžíšku a hned po lázních šly na IVF a obě mají dítě.Takže na tom asi něco bude.Já jen můžu doporučit-mít udělané veškerá vyšetření-spermio,genetiku,ovulaci(krev+ultrazvuk),taky laparo(kvůli endometriose)-tam byl náš největší problém.Já jsem měla už hodně velká tělíska po břiše.Takže zpětně si myslím,že mi neměli ani IVF doporučit a nejdříve léčit endometriosu.A hlavně nikam zbytečně nespěchat!!!

svoba
21. dub 2010

inza: my už ted chodíme do gestu v praze.
pampusik: díky za podporu! cičit budu dál, asi budu i do léta chodit na akupunkturu, mám nakoupený bylinný čaje. já už nějak nedoufám. ted mě čeká genetika a laparoskopie, zatim u mě vše ok. jen holt ten manžel ne. a bere to dost zle. bolí mě to.

chiwule
21. dub 2010

holky, mě doporučo na mojžíšku obvoďačka napsat nemohla, prý jen odborné pracoviště typu gynda nebo rehabilitace/chirurgie a to kvůli mobilizacím co se dělají. Takže jsem šla za svou gyn, mám jí stejnou jako v CARu a ta napsala...

inza
21. dub 2010

svoba: hele muj manza taky nemel spermio nic moc rtesp pomale "ocasky", malo a jeste deformovane vice nez je zahodno. Tak ted papka vitaminy a trosku to pomohlo resp ma jichg vice a jsou mene lini 😀 . Doporucuji se na to selen, zinek a vitamin E, pak jeste vcelku neni spatny koren Maca. Tovis chlapy toto berou hure. Ten muj se s tim ale vcelku dobre vyrovnal

ja tam kam chodim tak tam muzes i od obvodacky a napsane na cokoliv a s nima se pak dohodnes na spravnem cviceni

jajkaz
21. dub 2010

Ahojky holky,
tak jsem dnes byla na kontrole na gyndě - vše ok. máme 7mm, odpovídáme 6+4 (podle měsíčků by mělo být 6+7, tak snad to není takový rozdíl) 😉
Dál jsem byla na Mojžíšovce a tam jsem kromě gratulace taky dostala pochvalu a že teď už jen udržíme ten dobrý stav, takže mám pozměněné cviky a ani nemusím tolik. Jen abychom uhlídali to dobré 😵

svoba
21. dub 2010

inza: manžel tohle všechno papká a pije čajíky a cvičí ty dva cviky z mojžíšky a nic. pořád blbý.
jajkza: gratuluju!

inza
21. dub 2010

jajkaz: velka gratulace a ticha zavist 😉 🙂

svoba: a co nebyl treba nejak nemocny ci nemel stres. To se vsechno velice rychle projevi ve spermonech.

svoba
21. dub 2010

inza: ve stresu je kvuli praci neustale. oba jsme malo nemocni. dnešek jsem celej probulela, bolí mě hlava. tak si pujdu zacvičit 🙂

inza
21. dub 2010

svoba: no prave ze ten stres tomu moc nepomaha. spermoni se tvori dva mesice 😉 JJ jdi to pekne vypotit, vybehat. Me teda nekdy pomaha ze si treba sednu jenom nekde k vode a koukam do ni a to me vcelku uklidnuje 😀

pampusik77
21. dub 2010

svoba-hlavně klid a manžovi taky řekni,ať není zklamán.Třeba mu řekni o mojemmanžovi-nám opravdu tvrdili,že normálně mít děti nebudeme.....

svoba
21. dub 2010

pampusik: a na laparoskopii tě poslali lékaři? já si teda o ní asi řeknu. jojo, zázraky se dějí. ale nevěřim, že by zrovna nás potkalo štěstí. ale třeba to vyřeší fakt IVF. začla jsme uklízet. to je taky dobrej sport 😝

pampusik77
21. dub 2010

Na laparo mě poslal můj gyndař,byla to diagnostická laparo a zjistili mi endometriosu.No a možná,že ti IVF pomůže.Mám samé dobré příběhy ze života,tak poslouchej.Moje kámoška se s manžou snažili už dlouhou dobu-skoro roky-a nakonec jeli do CARu a tam podstoupili xinseminaci a nic z toho.Pak šli do IVF a taky nic.Já jim radila,ať nejdou hned do dalšího pokusu a ejhle-kámoška čeká v září mimi.Pomohly jí paradoxně ty hormony při IVF.A to prý neměla ovulaci,takže nezoufej.Všechno zlé je k něčemu dobré.Když tak tě budu povzbuzovat. 😉

inza
21. dub 2010

me teda na laparo zatim dr neposlal. 😢

svoba: nezoufej, kdyz to nepujde doma tak se Vam urcite podari za "asistence" 😉

pampusik77
21. dub 2010

inza-je možnéže mě dr.poslal na laparo,páč jsem prodělala závažnou operaci.Měla jsem v břichu víc jak litr krve a asi po rku jsem se dozvěděla,že mi pan primář vzal 4/5 vaječníku,ikdyž mi do očí tvrdil,že co se týče ženských orgánů,na nic nesahal,že je vše tak jak bylo.
Jak říkám-já jsem fakticky exot.My máme Filípka podle mě i za odměnu,za to všechno,čím jsme si prošli.

svoba
22. dub 2010

holky, děkuju moc! za podporu! tak já teda přestanu blbnout a kašlu na to. čeká mě ještě průchodnost a pak se během léta budem snažit sami (v létě to jde samo) - chceme na dovolenou do jižních čech i s pejskem, takže se to třeba někde u rybníka povede (jen aby to pak nebyl nějakej malej vodník 😝 ) no, na podzim IVF. jenže já se toho děsně bojim. injekce, tloustnutí. je to pro mě stres.
pampusik: věřim tomu, že dobrym lidem se jednou dobré musí vrátit. řídím se tím. 😎

jajkaz
23. dub 2010

Svoba, my jsme byli v jižních Čechách loni a bylo to strašně nádherý 😵 Strašně moc se nám tam líbilo -až na ty komáry 😖 😀

svoba
23. dub 2010

jajkaz: a kde jste byli? potřebujeme doporučení. musíme sehnat nějaký penzionek či kemp s chatkama pro nás dva i pejska 😎

jajkaz
23. dub 2010

My byli ve Veselí nad Lužnicí v privátu. http://www.veseli.cz/vismo/o_utvar.asp?id_org=1... Není to žádný superluxus, ale klídeček, levné, diskrétní. A hlavně to Veselí je tak nějak skoro uprostřed - všude kousek. A může se s pejskem. Má to pod palcem pán, který sprostředkovává ubytování pro více privátů. Zkusím to najít a pisnout. Měli jsme pro sebe ložnici, koupelničku se sprcháčem a wc a kuchyňku. Majitelé velice příjemní a vstřícní. A mají teda taky hafana, milého a hodného. Líbilo se nám to.

jajkaz
23. dub 2010

Už jsem to našla konkrétně - http://www.chaty-jiznicechy.prodej.net/ Je to 4. Marie

svoba
24. dub 2010

Kouknu na to. Díky! 😀

svoba
24. dub 2010

vypadá to moc pěkně. už ted jsme natěšená.

inza
26. dub 2010

svoba: jinak na jihu Cech sezenes ubytka naprosto v pohode. Taky je super okolo Trebone a vlastne podel cele Luznice a v okoli Trebonksych rybniku. Jinak pokud by jste se dostali treba do Trebone tak doporucuji krome navstevy zamku, hrobky... i navstevu pivovaru 😀

svoba
2. kvě 2010

ahoj, holky! jsem zpět. v lázních super. jen se ted děsim tý práce. 😖