Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

puzzi
13. led 2008

Ahoj Kay, s tou rukou bohužel neporadím, po třech dnech cvičení nevím. Myslíš, že to máš z Mojžíšky? Snad nejlíp by Ti poradila Tvoje fyzioterapeutka, kdy jdeš? Je to škoda, viď, když se člověk k něčemu rozhoupe a tělo stávkuje 😒.
Četla jsem včera v jiném témátku, že MS dorazila. Tak asi tvé tělo čeká na tři měsíce Mojžíšky a pak... Každopádně jsme říkaly, že letos to vyjde a tak to máš ještě přes 10 pokusů 😉.
Jinak hlásím, že už třetí noc se fakt snažím nespat na břiše, pomalu si zvykám na boku. Ale úplně někdy v polospánku cítím, jak mě to břicho přitahuje, snad to bude čím dál lepší. Občas mě bolí hlava, možná to může být i od krční páteře, tak třeba když nebudu spát na břiše, bude to lepší.

evamik
13. led 2008

Ahoj Kay, mně taky bolely šlachy od toho přitahování kolen a moje fyzioter. mi řekla, že to dělám moc silou! Stačí prý jen mírný tlak kolen do rukou (abys to cítila v bedrech) - určitě to zkus jemněji!!! Od té doby, co jsem to přestala cvičit tak vehementně, mě ruce nebolí!! 😀
Souhlasím s Puzzi, že tělo určitě ještě není po dvou měs. připravený, ale určitě přijde!!!! 🙂

Puzzi, to se asi moc dobře nevyspíš, co!? Ale určitě si to za chvíli zautomatizuješ! Já jsem fakt ráda, že aspoň tohle mě minulo, prot. spaní na břiše jsem nikdy nechápala... 😉

anjelinka
13. led 2008

Ahojte dievcata, tak ja som tuto knihu dostala od manzela. Je tu dost stran napisanych, vela citania, na to nebudem mat cas, ale chcem sa spytat, su tu babenky, ktorym to pomohlo a dockali sa vytuzeneho babatka. Aha, este podotknem, ze zatial ju len citam, este necvicim 😅

evamik
13. led 2008

Ahoj Anjelinka, jak už tu bylo mnohokrát napsáno: asi nemá smysl cvičit doma podle knížky, ale je nutné chodit k nějaké fyzioterapeutce, která tuto metodu dělá! Ne že by sis to neměla číst, ale pokud chceš vážně cvičit, tak si ušetři čas a rovnou se někam objednej. Na mě třeba koukla a hned mi řekla, že držení těla a rotace pánve pravděpodobně bude minimálně jednou z příčin neplodnosti.... Jak dlouho se snažíte o mimčo?

puzzi
13. led 2008

Evčo, s tím spaním je to fakt sranda, zajímalo by mě, jestli někdy nevědomky v noci na tom břiše ležím nebo ne 😀. To buď ráda, že se tohle nemusíš odnaučovat.
Anjelinko, souhlasím s Evčou, určitě je mnohem lepší chodit k nějaké fyzioterapeutce. Cviky sice můžeš odkoukat z knížky, ale důležitý jsou i ty mobilizace, kdy tě fyzioterapeutka protáhne úplně celou a úplně všude 😉.
Jinak tady v té diskusi nevím, jestli je někdo, komu Mojža pomohla k miminku, taky bych ráda, kdyby se někdo takový ozval.

ramonaa
13. led 2008

Evamik..ty jsi Plzenačka ne? Kam prosím tě chodíš na tu Mojžíšovou? Taky chci začít, hned po šestinedělí.

gabulik
13. led 2008

Ahojte dievcata, ja som sa o tejto metode dozvedela az ked mi znama co zije v Cechach kupila knizku. Ako tu pisete, ze je dôležite cvicit u terapeuta. Ja som preto strasne rada, ze som taku pani doktorku nasla aj na Slovensku, lebo tu ich nie je vela, v Cechach urcite viac. Na povzbudenie pani doktorka uz mala pani, ktora mala vraj za sebou aj umele oplodnenie a nakoniec sa jej to podarilo vdaka cviceniu a ta ma uz 3rocneho chlapceka. Cvicila od februaura a v septembri otehotnela.
Puzzy, chcem sa spytat ty tu nieco pises o spani na brusku, aj ja spim kazdu noc na bruchu, je to zle na chrbticu???? Prepac mozno to uz bolo spomenute aj pretym, nemam to precitatane. Dakujem moc!!!

kay
13. led 2008

puzzi, no, já zatím to břicho vzdala.. vlastně spím na žabáka a trochu na boku, s krční páteří, ani s bolestí hlavy problémy nemám, tak snad to nebude tak vadit.. nemůžu holt splnit všechny ty body, co mám předepsány nebo zakázány🙂 už tak, že jsem přestala pít pivo 🙂

evi, děkuju, máš pravdu, že já dělámvšechno exktrémně, říkala mi to i rehabka.. ale nějaksi to nedovedu představit, že to pomáhá, když to necítím.. dám si teď chvilku od toho cviku pauzu, mám strach abych nedostala třebazínět, to by bylo asi horší.. k rehabce s emusím objednat, včera jsme to teprve dostala, takže tak za 14 dní... ☹ a děkuju za radu..

puzzi
13. led 2008

Gabuliku, říkala mi to ta moje fyzioterapeutka, že se mám to spaní na břiše odnaučit. Je to prý špatné na krční páteř (hlava je nepřirozeně otočená - když spíš na boku nebo na zádech, tak máš hlavu víceméně dopředu). A pak je to špatné tady na bederní, jakože to prohýbá tělo. Už tak mám trochu vystrčenej zadek a to spaní na břiše to ještě zhoršuje. Jinak s krční páteří nějaké extra problémy taky necítím, občas po ránu možná malinké namožení, ale to hned přejde. Přesto chci zkusit se to spaní na břiše odnaučit, uvidím, jak to půjde.
Kay, poloha na žabáka a trochu na boku, to je mi taky pohodlné.
Holky, taky mám občas trochu pochybnosti, jestli ty cviky fakt fungujou, i když nejsou zas až tak náročné. Třeba ty kolíbky nebo kočičky mi přijdou jen takové malé protažení. Ale snad je to "zdání klame" a něco to fakt dělá.

kay
13. led 2008

puzzi, no já jsme teď trochu v blbé fázi cvičení, proto mám pocit, že tycviky nepomáhají.. já mělavelké bolesti kostrče a ty se tEď nějak vrací, ikdyž cvičím.. jsem z toho dost rozladěná, ještě se přidaly ty šlachy na ruce anevím co s tím..☹ snad rehabka pomůže..

evamik
13. led 2008

ramonaa: Chodím k pí Chalupský do zdrav. střediska ve Skvrňanech (jestli víš, kde to je). A můžu ji fakt doporučit. Myslím, že tomu opravdu rozumí!! Ještě jsem našla v Plzni dvě - jedno ve fakultce (o tom vůbec nic nevím) a jedno je někde na Slovanech (rozhodně nedoporučuju!). Jestli máš zájem, tady je tel. na tu Chalupskou: 377 385 796.

Já tomu zatím dost věřím (bojím se, že až moc), ale moje fyzioter. říkala, že už teď je vidět, jak se to zlepšuje. A je fakt, že já sama to vidím i cítím - a to cvičím teprve 2 měsíce...

ramonaa
13. led 2008

Evamik...já si to hledala na netu a jsem objednaná právě na ty slovany k pí Kepkový, proč nedoporučuješ? Ty Skvrnany jsem tam našla taky, mám se teda ještě přeobjednat?

fiallinka
14. led 2008

kay: taky jsem měla jednu dobu pocit, že mi to moc nepomáhá, ale srovnalo se to, každopádně to řekni rehabce, možná cvičíš něco špatně, ostatně spousta těch cviků se má cvičit jen tak jemně, žádné přepínání, přehánět to může škodit...

evamik
15. led 2008

ramonaa: No, já jsem se původně chtěla objednat taky ke Kepkový, ale bylo to pro mě krajně nevěrohodný - zkusmo jsem se zeptala na pár věcí, a přišlo mi, že tam tomu fakt moc nerozumí... Ta Chalupská je naopak už hodně zkušená, dělá to léta a připadá mi, že fakt ví, co dělá. Takže já bych se asi přeobjednala...

puzzi
15. led 2008

Holky, myslím, že nám to pomáhá, i když se to nezdá. Vždyť ty statistiky ohledně Mojžíšky nelžou, spoustě ženským to pomohlo. A nám to taky pomůže, i kdyby to bylo "víra tvá tě uzdraví".

ramonaa
15. led 2008

Evamik..díky za názor, popřemýšlím o tom.

ramonaa
15. led 2008

Evamik..ještě bych se chtěla zeptat, na co ses jí ptala, že se ti zdálo, že nerozumí.

evamik
16. led 2008

ramonaa: Mluvila jsem s jejím manželem, kt. to cvičí(!) - už jenom to mi trochu vadilo (nechtěla bych, aby to se mnou cvičil chlap). Ptala jsem se např. na tu podmínku, že se nesmí otěhot. první 2-3 měs. cvičení (což Ti řekne fakt každej, kdo to cvičí) a on říkal, že to slyší poprvé!!! Nebo jsem se ptala na ty mobilizace a taky byl úplně mimo - vůbec o žádný kostrči nevěděl! Takže mi přišlo, že prostě někde okoukli cviky... Ale fakt je to jen můj dojem, třeba to někomu připadá dobrý....

ramonaa
16. led 2008

Evamik...aha tak už to chápu, já s ním mluvila taky, ale mě říkal, že Mojžíšovou má na starosti ona, tak jsem pak volala ještě jí. Takže asi nedorozumění. 😉

evamik
16. led 2008

ramonaa: To je fakt zajímavý! Mně výslovně říkal, že ona dělá jen vstupní pohovor a pak už cvičení on! Kdy tam jdeš? Dej pak určo vědět! Jsem fakt zvědavá, jaký to tam bude.... 🙂

ramonaa
16. led 2008

Evamik...aha, to jsi mě zarazila...jdu 29.1., tak já nevím, jestli tam mám teda jít nebo ne. Přece jen je to 550 kč.

evamik
16. led 2008

U tý Chalup. to stojí 300,-, ale to asi není rozhodující - hl. je důvěra! Tak uvidíš... Možná bys to mohla zkusit (když už jsi objednaná) a pak to ev. změnit...

puzzi
16. led 2008

Holky, k chlapovi bych teda taky asi chodit nechtěla. Přece jen na mě různě ta fyzioterapeutka šahá, jsem tam ve spodním prádle, aby všechno viděla, asi bych se před chlapem styděla. Ale uvidíš, Ramono, třeba budeš cvičit u tý jeho manželky a ta bude v pohodě. Držím palce.

janka12
17. led 2008

Jestli nekdo tvrdi, ze cvici Mojzisovou a pritom nikdy neslysel o nedoporucenem otehotneni behem prvnich 3 mesicu cviceni a nic o mobilizaci, tak to je jasny signal rychle PRYC i kdyby to melo byt zdarma. Mobilizace je nedilna a velmi podstatna soucast cviceni!!!
Na info@materska-nadeje.cz muzete ziskat kontakty na VYSKOLENE terapeutky/terapeuty ve vasem okoli. Urcite to stoji za dotaz.

evamik
18. led 2008

ramonaa: Tak co, jak ses rozhodla?? Už víš, ke komu půjdeš???

pahu
18. led 2008

Ahoj janka12 😀

Potešil ma tvoj príspevok, pátrala som aj po terapeutoch na Slovensku a je ich biedne málo.. V Bratieslave som našla 2 centrá, z toho v jednom to robí: "študentka fyzioterapie" a cvičí sa v skupinách 10 žien naraz a aj tehotné aj netehotné!!! Žiadne vyšetrenie, nič... A zaplatíš za 3 mesiace (1xtýždenne) asi 1.600,--2.000,- Sk... Práve pre toto som aj založila tému pre babuľky zo Slovenska, Mojžíšovej metóda na Slovensku... Ak by si mala nejaké skúsenosti ako by to malo prebiehať, prosím napíš nám aj tam 😉

Ďakujem a prajem veľa úspechov 😀

evamik
18. led 2008

pahu: To už snad s metodou Mojžíšové nemá vůbec nic společnýho, ne?! 😒

pahu
18. led 2008

Ahoj Evamik, však práve... Lenže snaha každej z nás je otehotnieť, takže babuľky zo Slovenska keďže nemajú inú šancu, zaplatia si aj takéto niečo,... Evamik prepáč, nečítala som teraz vašu komunikáciu... Chodíš niekam na Mojžišovú? Ak áno, napíš nám aj ty do Slovenskej témy, aby sme vedeli ako by to malo vyzerať od prvého stretnutia...

Ďakujem, Pavla.

puzzi
19. led 2008

Ahoj holky, dnes už 10. den cvičím Mojžíšku, jde to dobře, doufám, že mi to pomůže.
Mám dotaz... Cvičíte kromě Mojžíšky ještě něco jinýho? Já chodím s manželem na aikido, někdy jdeme na squash. Asi je to jedno, že? Aby se ty pozitivní účinky jiným sportem třeba nějak nerušily?
Pahu, držím palce, ať najdeš v okolí nějakou pravou Mojžíšku ;).

evamik
19. led 2008

puzzi: Já kromě Mojži necvičím nic, ale spíš proto, že jsem hrozně líná, a kdybych neměla takovou motivaci, tak bych necvičila vůbec nic... 😀 Asi bych se na to zeptala fyzioterapeutky, ale myslím si, že s "přiměřeným" sportem by se to tlouc nemělo...