Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

evamik
20. únor 2008

Holky, díky moc za projevy účasti! 🙂 Vážně, jsem fakt ráda, že na to nejsem sama!
Kamarádka, kt. nemohla fakt dlouho otěh. (ani nemenstr.) mi poradila Estrozin. Nemáte s tím některá zkušenost? Musím se poptat i na jiných tématech... Prý jí to taky dop. kamarádka, kt. se snažila asi 3 roky a vyzkoušela všechno možný a po tomhle otěh.

Kakusa: Myslím, že už někdo založil na Koníkovi i Metoda Mojžíšové na Slovensku, třeba by Ti tam někdo poradil, kde sehnat fyzioter.

kakusa
20. únor 2008

Ok dik je na nete toho strasne vela o mojziske, tak idem teda hladt.Dik:-)

puzzi
20. únor 2008

Evčo, to je mi líto s tím testem. Je to humus, jak to jede a jen / ☹. Mně vždycky úplně strašně bije srdce napětím. Ale zas pak za chvíli jsem ráda, že už vím, že nic, i když...
Len, odpoledne Ti na stránky taky kliknu, si to zasloužíš, protože jsou fakt super.
Jinak ke změnám... Ono když je člověk v práci spokojenej, tak je škoda jí měnit. I když já o určité změně taky přemýšlím, za rok se stěhujeme, tak pak 100%.
Holky a když děláte Mojžu a k tomu bodyforming apod., tak to musí bejt super vidět ty pozitivní účinky. Já se těším za pár měsíců, až si fakt řeknu, že jo, mám pevnější zadek atd.

fiallinka
20. únor 2008

evamik: to je moc škoda, člověk vždycky doufá.. na druhou stranu se už nebudeš stresovat kvůli mrše a vrhneš se do dalšího kola...

evamik
20. únor 2008

Přesně tak, holky, mrzelo mě to, ale vlastně se mi ulevilo. Tak hl. aby fakt MS dorazila, jinak mi vyjde ovu na víkend a v CARu o víkendu nejsou! 😠

len
20. únor 2008

Evo, oni jsou schopni píchnout Pregnyl o den dřív (mně ho jednou píchali na folikuly 15), popřípadě IUI den před ovu je naprosto OK...

evamik
20. únor 2008

Len, díky, snad jo, uvidím, co mi řeknou - ale mám tam volat, až dostanu MS... 😒 Jdu Tě prokliknout! 😉

evamik
21. únor 2008

Holky, co se děje, kde všechny jste? Já si tu povídám sama se sebou! 😒
Fial: Tvoje metoda zabrala, včera jsem si udělala test, a dnes se MS rozjela.

fiallinka
21. únor 2008

evamik: já to tu kontroluju, akorát míň, protože teď necvičím 🙂.. škoda, že se nakonec rozjela, jenže ono je nakonec asi lepší vědět, na čem člověk je. Já to čekání naprosto nesnáším - čekání na každou ms, čekání, co bude a co nám zjistí doktoři, čekání na výsledky... mne štve i to čekání v Caru 🙂, taky mne nevezmou načas skoro nikdy. Je to zvláštní, ale od doby, kdy jsem definitivně zjistila, že přirozeně by to byl zázrak, jsem klidnější, protože už "nečekám"

evamik
21. únor 2008

Fial: Já jsem teď klidnější, ale příští měs. to asi ponesu blbě, prot. se uklidňuju tím, že teď to nebylo pravděpodobný, ale příští měsíc už bude se stim. 😒
A kdy Ty jdeš do CARu???

fiallinka
21. únor 2008

evamik: mám tam jít příští pátek, ale test už asi zkusím v úterý, to bude 12. den od transferu a mělo by to být vidět, nebo taky přijde mrcha, že... já bych tak chtěla dvě čárky, aspoň bych vám tu dodala nějakou tu naději 🙂

evamik
21. únor 2008

Fial: Strašně moc Ti přeju, aby to vyšlo!! Nevím, jestli taky jsi na diskuzi IVF, ale Chiw taky myslela, že je to MS a je těhu!! Takže určo zkus test! 🙂

campi
21. únor 2008

Kdyz to ctu, tak si rikam: doprcic, v tom zivote neni zadna spravedlnost. Co jsme komu udelaly?

puzzi
21. únor 2008

Ahoj holky, já tu jsem taky, já jen tak nezmizím 😉 .
To čekání, to máte úplnou pravdu, nejhorší je čekání na MS. Evčo, to špinění Ti pěkně dalo zabrat, co? Proč aspoň, když už sakra nic, proč aspoň nemůže MS normálně přijít 14 DPO a šmitec. Já po té 1. IUI čekala až do 19. DPO, dva dny jen špinění, pak trochu, pak zas špinění a konec. Bylo to po Utrouši, ale znervózňovalo mě to šíleně. Já měřila BT a ta teda při tom špinění klesla, takže naděje na těhu byla malá, ale stejně jsem si furt něco namlouvala. Teď se nesnažíme kvůli Mojže a taky ten močák můj blbej a aspoň jediná dobrá věc, jsem teď klidnější. V dubnu při další IUI ovšem budu zas šílet.
Já v CARu čekám jak kdy. UZ dělají vždycky ráno od osmi, kdo dřív přijde, já tam čekám vždy od sedmi, takže pak jsem mezi prvními. Ale stejně. No a jednou, to bylo před HSG, to jsem čekala asi hodinu a půl. Nervy ze zákroku, čekání, hnus. Ale zas jednou jsme byli objednaný na 10tou a fakt v 10 jsme šli. Jak kdy, celkově spíš dobrý.
Nejhorší na tom všem čekání je, že nežijeme přítomností, ale budoucností, život pak utíká a ani si ho pořádně neužijeme. I když já se snažím si života užívat, to zas ne že ne. Ale klidně bych čas šoupla o rok dopředu. Jenže abych pak nezjistila, že za rok pořád nic a další šoupání a zejtra jdu do důchodu 😀
Fial, kdy budeš ten 12. den po ET? Už se Ti to blíží?

puzzi
21. únor 2008

Fial, promiň, jsem blbě četla, píšeš, že v úterý budeš 12. den po ET, takže moje otázka zodpovězena.

fiallinka
21. únor 2008

puzzi: já už jsem se v caru docela načekala, hlavně ze začátku, jak už pak řešíš ivf, už tě berou rychle...ale i před transferem jsme čekali hodinu na doktora, měli nějakou poradu, člověk je z toho vynervený, neví, co čekat, a pak čeká hodinu a přestože předtím čeká roky, tak ta hodina je sakra dlouhá...

evamik
21. únor 2008

Puzzi, to, co jsi napsala je naprosto přesný!! Ale fakt naprosto, úplně stejně to cítím i já!! 😀
Tak koukám, že hl. pozitivum našeho CARu je, že se tam skoro vůbec nečeká!! 😀

jasie
22. únor 2008

aHOJ holky, vy teda jedete v diskuzi 😀

to Puzzi: cviky na bloklou páteř jsem nedostala. Bedra a páteř povolila díky opichu a občas tbl. od bolesti v noci a lehké protahování. Než jsem se dostala k fyzioterapeutovi, už jsem ani o fiknutí nevěděla.

Cvičím už Mojžíšovou, 9 cviků. 3.3 má kontrolu u fyzioterapeuta.... tak jsem zvědavá, zda jsem se to naučila dobře a dobře praktikovala....

Dnes menses, takže přirozené zapadnutí nic :(

Holky to doporučení ke cvičení k Mojžíšové máte odkud?
Chodíme se oba saunovat....

Věřím, že si stihnu pročíst diskuzi, co jsem tu nebyla, co jste probíraly. Hlavně vydržme, trpělivost přináší MIMI!!!

😉

fiallinka
22. únor 2008

jasie: mně to doporučení napsal sám a dobrovolně (ještě dřív, než jsem s tím začala já) můj gynekolog, a to žádné výrazné problémy nebyly... ale pokud ti to nebude chtít napsat, tak se člověk musí domluvit sám a sám to zacvakat...

len
22. únor 2008

No vidíte, vzhledem k tomu, že mi baba z pojišťovny napsala, že oni mi to v žádném případě neproplatí, tak jsem se na to dr. ani neptala a šla si tam jako samoplátce bez doporučení... No a v práci nám začali dávat poukázky, které můžu uplatnit na rehabilitaci, takže mi to teď defakto platí zaměstnavatel 😀

puzzi
22. únor 2008

Já si to platím taky sama. Doktor v CARu mi sice doporučení napsal, ale ta moje fyzioterapeutka to na pojišťovnu nedělá. Jednou měsíčně mě to stejně nezruinuje. To už jsem dala za různý vitamíny víc 😉
Jasie, jak dlouho cvičíš? Ty první dva tři měsíce se stejně nedoporučuje otěhotnět, protože tělo ještě není na nové správné postavení tak zvyklé.
Jinak já jdu na kontrolu 4.3., už na druhou, taky jsem zvědavá.

jasie
22. únor 2008

to puzzi:
Blbě jsem cvičila v lázních bez odblokování kostrče od konce listopadu. To se nepočítá...asi ☹
Po odblokování kostrče fyzioterapeutem, správně cvičení a snad v budoucnu s efektem od začátku února 😀 Každý den před prací.

Doporučení na cvičení mi napsala praktická + doporučení ve zprávě z chiri, kde jsem byla s blokací kostrče. Já myslela to doporučení (seznam věcí co se má a nemá dělat při cvičení)... je tam i saunovat, žádná jízda na kole aj.. co bylo v diskuzi tady. Nějakou chytrou knihu jsem si půjčila o cvičení Mojžíšové, vydané v roce 2007, ale ještě jsem se do ní pořádně nezačetla.

Navíc po lázních jsem teď dobrala duphaston, na zamezení špinění a krvácení mimo cyklus. Ale gynekolog mi ho změní po kontrole 5.3., neboť máš vyrážky na zádech, svědí mě vlasová pokožka. No super vedlejší účinky...
Navíc se mi utvořila cysta, tak po menses mě chce vidět :(
Věřím, že praskne a zmizí, neboť teď si nemůžu dovolit jít na laparo. Věřím, že výsledky budou brzy dosažené, v mém případě cca za 3 měsíce, ať si tělíčko zvyká na nové postavení kostrče a svalíky, ať se uvolní.....

Opatrujte se

🙂

puzzi
22. únor 2008

Jasie, takže max. v květnu //? Já bych to brala 😉.
Jo, ty doporučení, co dělat a nedělat, to nevím, odkud je. Každopádně při saunování možná pozor na spermie, ty nemají rády horko. Ale jestli má tvůj manžel spermio v pohodě, tak to asi nevadí. Ta jízda na kole je asi problém, když jedeš přes hrbolky, že tělo nadskakuje a kostrč dostává trochu zabrat. A při Mojže by měla být kostrč v klidu, aby s ní Mojža mohla konat zázraky 🙂.

barik
22. únor 2008

Holky, bylo mi řečeno, že se mi narovnání kostrče spraví MS. Mobilizaci jsem už podstoupila, cvičím, ale problémy s MS pořád stejný. ☹ Máte nebo měly jste to taky tak a spravilo se to třeba až časem?

evamik
22. únor 2008

Barik, jak dlouho cvičíš? Já jsem změnu poznala hned asi po měsíci a půl...

fiallinka
22. únor 2008

barik: já jsem s tím moc problémy neměla, ale až tak po čtyřech měsících to bylo znatelně lepší...

puzzi
22. únor 2008

Barik, já teď čekám 2. MS při cvičení, tak uvidím. Já ale na bolesti nikdy moc netrpěla, max. první den, ale šlo to přežít, takže nějaké zázraky se konat v mém případě ani nemůžou.

evamik
23. únor 2008

Holky, kdy všechny jste??? 😕 Kay, Ty už na nás úplně kašleš! 😲

kay
23. únor 2008

eviku, já jsem tu 🙂 nekašlu na vás.. te´d trochu nestíhám, ale poctivě se snažím vás dočítat 🙂 v týdnu bude chvíli klid v práci snad, tak sem našupnu 🙂

jinak cvičím teď docela poctivě, v úterý jdu k mudr na kontrolu vaječníků UV , jestli se něco urodilo a hurá snažilkovat, jsem teď 9DC.

evamik
23. únor 2008

A hele, kdo se ukázal... 😀
Ty jsi stimulovala?? Promiň, ale nepamatuju si to... 😅
Já dnes začínám brát clostil - jsem 3 DC. Tak to pak budeme doufat spolu. 🙂