Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

ramonaa
26. bře 2008

To jo no, jenže já ted vlastně žádnou rehabku nemám. Začala jsem někam chodit, ale zdá se mi že tomu moc nerozumí, hlavně tý mobilizaci. Tak jsem se přeobjednala k jiný paní, co mi poradila Evamik, a tam jdu až začátkem května. Ale po telefonu mi poradila, abych necvičila ty posilovací cviky, takže ty ted vynechávám.

kay
26. bře 2008

aha, bno tak lavně ať Těto nebolí, to říká moje rehabka..

jinak jsem dělala holky testík a byl negativní.. takže CAR to jistí 🙂

puzzi
26. bře 2008

Ramonoo, květen je tu cobydup a pak to rozjedeš pořádně. Ale určitě i to, že cvičíš už teď, i když třeba ne pod dokonalým vedením, smysl má.
Kay, já si snad ten test zítra taky udělám. Pak dáme ty naše / dohromady a máme // ...
Každopádně návštěva CARu Tě určitě podpoří, mě to strašně nakoplo a dodalo pozitivní energii, že něco bude.

kay
26. bře 2008

jo, taky doufám, díky puzzi 🙂

miluse
26. bře 2008

holky, nechci to pročítat celé, ale chci se zeptat, kámoška shání DVD, existuje a dá se sehnat? Poradíte mi? díky 😉

evamik
26. bře 2008

Kay, to je škoda... Souhlasím s Puzzi - mně to taky nějak "posunulo"... Kdy jdete?

Miluše, cvičit Mojžíšovou podle DVD je nesmysl, prot. hlavní jsou mobilizace a protahování - tím cvičením se tomu jen pomáhá...

hanca..
26. bře 2008

Ahoj holky,můžete mi doporučit z vlastní zkušenosti někde v Praze cvičení Mojžíšové? 🙂

puzzi
26. bře 2008

Já chodím k paní Maříkové, poliklinika Malešice, tel. 603322262. Je fajn 🙂

hanca..
26. bře 2008

puzzi moc děkuju,mužeš mi něco o tom říct?jak dlouho trvá objednání,jak často se cvičí,jak dlouho,cvičí jen s tebou nebo je vás víc?to je otázek vid?ale děkuju 😉

puzzi
26. bře 2008

Jasně, Hani.
Objednání bylo docela rychlé. Záleží, kdy máš MS a tak. Chodím tam vždycky mezi MS a ovu. Ale ta první návštěva je asi jedno, to by tě jen prohlídla, jak rovně či křivě stojíš, vyzpovídá tě a tak. Druhá návštěva trvá asi dvě hodiny nebo víc (už nevim) a tam mi dělala mobilizaci přes konečník, protažení všeho možnýho a naučila mě cviky. Cvičím každý den, ten první cyklus bylo jen 5 opakování všeho, pak týden 10, týden 20, týden 30 a pak se dostaneš na konečných 40 (ne u všeho). Každý měsíc před ovu tam chodím, zkontroluje, jak cvičím, plus mě protáhne. Přes konečník už ne, to jen poprvé. Jsem tam sama. Klidně se ještě ptej. Zkus jí zítra zavolat a než tam půjdeš, tak Tě určiě ještě hodně dotazů napadne, tak se ptej 🙂

hanca..
26. bře 2008

Jejda tak to jsem z toho nějaká vyvalená jak taras,zkusím jí zavolat,ale jsem poIVF ktere nedopadlo vlastně ted mam MS a abych se přiznala nikdo ani já nezjištoval kdy mám ovu,jsem dost rozhrabaná od doktoru,že někdy nechápu co moje tělo odemě chce,musela bych to s ní nejříve probrat,mám už dost zasebou a ted jsem se rozhodla z tý bláznivý jízdy vystoupit odpočinout/věkově nemůžu moc dlouho/a zkusit trochu jinak a pomalej,ale děkuji,jak tam je časově? 🙂

puzzi
26. bře 2008

Hani, ovu nemusíš zas tak řešit. Prostě objednává někdy po MS, třeba 10. DC nebo tak nějak. Ta mobilizace by se neměla dělat po ovu, kdybys náhodou byla těhotná.
A jestli máš zblblej cyklus, tak hurá do Mojži, ta by na to měla pomáhat.
I když já minulé dva cykly 30 dní, teď třetí měsíc cvičím Mojžu, jsem už 33. DC a MS zatím nic. Tak nevim, zda to zas až tak funguje 😀
To je mi líto, že nevyšlo IVF. Ale když teď začneš se cvičením, tak potom v létě to druhé IVF bude mít mnohem větší naději na úspěch. Takže s chutí do toho.

puzzi
26. bře 2008

Ještě se ptáš časově. Asi jak který den. Ta mobilizace první se dělala dopoledne, to asi vždycky. Ale jinak ty kontroly i odpoledne nebo kvečeru, nebo přes den, jak se domluvíš.

hanca..
26. bře 2008

Puzzi,víš přesnou adresu?víš nejsem přímo z Prahy tak musím zjistit cestu,já nemohu normálně otěhotnět manža mé moc pomalé spermíky,tak jsem v tomle v klidu,cyklus mám až dost pravidelnej s tím taky nemám problém,ale čeho se bojím aby moje tělo nevypuzovalo embroušky,fakt jsem z toho špatná,už mám celkem zasebou 6 různých pokusů za 2 roky z toho 1 uspěšný,ale asi ve 4ttse to přestalo vyvíjet a já šla na inter.to bylo hrozný.prostě na mě zkoušej co se dá a moje tělo se brání,tak mu dám pohov a snad po létě to zkusíme,uvidíme nic neplánuju,jakl jsi na tom ty?

puzzi
26. bře 2008

Hani, to je mi líto, to sis taky užila blbý věci. Myslím, že Mojža by Ti mohla pomoct mimi udržet. Srovnáš si všechny orgány a kostru a pak to vyjde. První tři měsíce cvičení Ti stejně zakáže otěhotnět, takže na podzim IVF bude úplně super.
My s manželem jsme v pořádku, akorát manžel má trošku pomalejší spermie, ale ne moc. Snažíme se dva roky, 1. IUI neúspěšnou mám za sebou v prosinci, teď cvičím Mojžu a v dubnu se chystám na 2. IUI.
Je to Poliklinika Malešice, Plaňanská ulice. Takhle bys to měla na netu určitě už najít.

hanca..
26. bře 2008

Puzzi mo děkuju,to užsi najdu,právě jsem si myslela,že by mě mohla Mojža dát zas dokupy,já když začala tak jsem byla natom stejně jak Vy 1.IUI nic,2.IUI nic pak 3IUI a druhý den 4 IUI aby joooo a ono nic,tak nám dr řekla,že na IVF musíme být manželé,tak rychle proběhla svatba(dnes to být nemusí,ale nevadí nám to)a dostala jsem se porůzných vyšetřeních do výběru studie,kde jsem netušila co na mě zkoušej je o to dost zájem,ale tu šanci nemaj všichni a to se pravě povedlo,ale..ted byl 1.pokus na pojištovnu a to nás ještě stálo cca15000,ale nelituju,to jsme ještě finančně docela platili málo,tak mám poslední 2.pokusyhrazené,tak musím s velkou rozvahou řešit věci,protože na další nebudou prachy pak jen adopce což se nebráníme,ale trvá 2-5 let a je do 40let pak máš prý smůlu,tak se mám co otáčet mám na to 5 let,Vám mooooooooc držím pěsti at to zvládnete a vyjde to 🙂 🙂

puzzi
26. bře 2008

Hani, úplně to chápu. Já zatím pořád ještě jsem docela v pohodě, chceme zkusit ještě cca 3 IUI, tak třeba to vyjde. Nebo příp. pak IVF, tomu taky hodně věřím, že by mohlo vyjít třeba už to první. Ale po 1. neúspěšném IVF by asi nastal zlom a trochu depka. Jakože člověk už zkusil všechno a přesto nic 😒
Ty si teď můžeš říct, že začneš cvičit, srovnáš se a v tom bude to zlepšení, ta změna. Já v Mojžu docela důvěřuju, že díky ní by mohlo to 2. IUI vyjít, když to 1. bez Mojži nevyšlo. Sice IUI má pravděpodobnost úspěchu malou, ale přece jen, v den ovulace Ti tam šoupnou spermouše, tak se přece jedna mrška musí do toho vajíčka nějak dostat, ne?
Zítra napiš, jestli jsi objednaná a na kdy. Tady na diskuzi jsme rády za každej novej přírůstek 🙂

hanca..
26. bře 2008

Puzzi,určitě se ozvu,ale nevím jestli hned zítra,jen tak se sem nedostanu manža tu dost pracuje,ale budu se snažit a budu na Vás myslet aby to klaplo at nemáte žádný depky,protože to je to nejhorší co může nastat,mám je za sebou a jsou fakt krutý,když o to přijdeš a vlastně Ti nikdo neřekne proč se to stalo máš šestinedělí a švagrová porodí nádhernou holku to fakt byla depka na Bohnice,tak se drž a opatruj,rada sem zas přijdu,ahoj 🙂

puzzi
27. bře 2008

Holky, tak jsem teda testla, protože teplota vzrostla trošku. Ta druhá čárka tam je! Malinko, ale přece! Nemůžu tomu uvěřit, mám strašnej strach ze zklamání. Dneska koupím jinej test a zejtra se uvidí.
Achjo, jsem úplně malinko šťastná, ale bojim, že z toho nic nebude.

fiallinka
27. bře 2008

PUZZZZZZZZZIIIIIII!!!!!!!! Hurá!!!! Já jsem věděla, že mne někdo musí následovat! A hezky tomu věř, já ji taky měla malilinkatou 🙂 Já mám za tebe strašnou radost 🙂

Hanča: Když jste byli na iui, určitě to s váma oběma nemůže být tak špatné, to by určitě mohla Mojžíška pomoct, jen do toho - a navíc, pomůže fyzicky, ale mně hlavně psychicky, protože jsem měla pocit, že pro to něco dělám. A to jsem já neměla vůbec žádný problém, jen manžel. A první ivf nám vyšlo (cvičila jsem skoro 3/4 roku)

puzzi
27. bře 2008

Fial, díky moc! Drž palce 😉
Nemám vůbec žádný příznaky, akorát od včera mám docela pocit žízně. Může to být příznak? Akorát že nesmím moc pít, nesmím se zas dostat na 5 litrů. Tak budu jen tak popíjet...
Doufám, že není moc blbý, když jsem otěhotněla teprev třetí měsíc cvičení. Doufám, že se nebude fyzioterapeutka zlobit.
Fial, myslíš, že mám cvičit pořád dál? Asi jo. Protože nic není jisté a škoda přerušovat cvičení.

fiallinka
27. bře 2008

puzzi: jak jsem včera říkala, žádný příznak nejlepší příznak, a zvýšená žízeň k těhu prý patří, ale nepřežeň to... a třetí měsíc už bude snad ok., v některých zdrojích se uvádí, že stačí první dva měsíce netěhotnět, to bude tak akorát, neboj...

a s tím cvičením v těhu - tak, jak jsem psala shora - prý jen 3x týdně a polovinu cviků - od 4. měsíce pak ještě vynechat cviky na břichu...

Budu držet palce moc, úplně vím, jak se cítíš, já jsem tomu taky moc nevěřila, a ještě teď jsem skeptická, když vím, jaké jsou pořád rizika, ale u ostatních mám tu radost obrovskou 🙂

kay
27. bře 2008

Puzzi, to je prostě bomba 🙂 Moc gratuluju, nebuj, cvič třeba jen polovinu... ježiš to je fakt super 🙂 posílám vzdušnou pusu 😀

kay
27. bře 2008

ach jo, tak já tady snad zůstanu sama 😢 holky ale jsem za vás mooooooooooc ráda..

fiallinka
27. bře 2008

kay: neměla jsi náhodou taky testovat 😉 ? A vůbec neboj, nezůstaneš, vždyť cvičíš jen chvilku a u tebe se to klidně může povést i přirozeně, a navíc jdete do caru, takže tak jako tak se to podaří... a jestli tě to uklidní - já jsem si myslela, že ty dvě čárky nikdy neuvidím, že se to prostě vždycky stává těm ostatním, a vidíš...

puzzi
27. bře 2008

Kay, přesně jak píše Fiallinka. Pro mě je tohle fakt zázrak, scifi, k neuvěření. Když se to stalo mně, stane se to i Tobě. A brzo!
Budu asi teď cvičit jen půlku, jako při MS. A příští tejden zavolám fyzioterapeutce. Jestli teda bude čárka sílit.

kay
27. bře 2008

no holky, děkuju za podporu, ale já cvičím už pátý měsíc.. taky piju femigard, kontryhel, maliník.. už pomalu ztrácím naději..alefaktvám to přeju a tiše závidím 🙂

fial atestovala jsem včera, bylatamjen jedna.. 😒

fiallinka
27. bře 2008

kay: já cvičila 3/4 roku 🙂, a fakt neboj, já úplně vím, že ti to prostě vyjde. Nevím kdy, ale vyjde, vůbec o tom u tebe nepochybuju!
puzzi: hele, čti mne trochu - půlku cviků, ale jen 3x týdně, zase to nepřeháněj, jo ? 😉

puzzi
27. bře 2008

Fial, tak jo no, dneska jsem cvičila ještě plnej počet, takže tak. Zejtra testnu a jestli tam zas budou, tak to omezím na 3x tejdně. Resp. v pondělí se zeptám fyzioterapeutky.
Kay, taky jsem pila Kontryhel a maliník jsem si taky koupila. U toho maliníku ale nevím, kdy se má pít a na co vlastně je? Můžu i teď v "těhotenství", nevíte někdo?
Kay, tobě to určitě vyjde. Měla jsi loni taky pořád nějaký problémy, teď díky Mojže se to pořád lepší a lepší a už brzo to bude úplně nejlepší! Já jsem si taky jistá, že už brzo jsme tu všechny těhule!

kay
27. bře 2008

fialinko, no jo, ale tys byla na IVF ne? já chtěla normálně najít ty //.. přinejhorším po IUI 🙂 to je ještě taky skoro přirozeně 🙂 ale IVF se taky nebráním.. do CARu jdeme 8. dubna. Už aby to bylo.. 😖

Puzzi, proboha maliník teď nepij.. ten je na plodný hlen a ten by Ti mohl miminko teď vyšoupnout z těla.. pije při snažení do ovulky a pak je prý dobrý až někdy koncem těhu, aby Ti usnadnil porod.. jojo, Puzzi, myslím, že kdyby to bylo jen něco blobklého, tak by Mpojža pomohla, jenže já asi nemáým ovulku, takže to bude horší.. no uvidíme.. třeba řeknou hned IVF a budeme těhu skoro zároveň 🙂