Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

tictac
29. led 2008

campi - hlavne se na to neupinej, ze ti to stopro pomuze, ale zkusit by se to asi melo....kdyz to vyjde, je to fajn, kdyz ne, tak stejne uz mate dalsi plany... 🙂

campi
29. led 2008

Neupinam, to jsem se za tech 5 let uz naucila. Stejne jdu hned pristi cyklus na IUI, tak maximalne zvysime pravdepodobnost teto metody.

evamik
29. led 2008

Kay, přesně s Tebou souhlasím!! Taky mi vadí takovej ten hranej zájem, ale vím, že dobrý kamarádky to myslí doopravdy a to mi spíš pomáhá, že to můžu s někým probrat...
Mně taky Koník pomáhá - přesně jak píše Puzzi - jinak bych se na to cítila hrozně sama a měla bych pocit, že
to všem hrozně jde, jen mně ne apod. - takhle vím, že je nás tu spousta a můžeme se podporovat... 🙂
Campi, určitě bych to zkusila! Tím nic neztratíš a lepší to zkusit, než na to pořád myslet...

evamik
29. led 2008

Tak to vypadá, že si tady píšu sama se sebou... 😅
Ramonoo, tak co? Bylas na těch Slovanech??? Už jsem celá nedočkavá!! 😉

ramonaa
29. led 2008

Evi..jdu tam za půl hodky, už jsem fakt zvědavá. Pak napíšu.

evamik
29. led 2008

Jasně, mrknu sem večer!!! 😉

puzzi
29. led 2008

Campi, ty kamarádky, co nemohly, ale nakonec se jim zadařilo, maj aspoň potom pochopení? Jsem zvědavá na nás, až se nám jednou zadaří, jak budeme reagovat na snažilky. Doufám, že větu Nemysli na to nikdy nevypustím z úst 🙂.
Campi, k tomu chiropraktikovi určitě zajdi, fakt bych tomu taky věřila. Zvýšíš si tím šance na to chystané IUI. Já myslím, že zkusit se má všechno, ublížit to nemůže.
Ještě se vrátím ke včerejšímu tématu. Blbý jsou taky situace, když se setkáte se známými, co vezou kočárek, přičemž neví, že se snažíte a neúspěšně. A začnou padat věty typu Koukněte na miminko, na, pochovej si, ale pozor, je to nakažlivý. Oblíbená je taky věta Tady si vemte mustr a v duchu jakoby dodávali, nevim, proč už taky nemáte dítě, dneska to všichni odkládaj... Vždycky mě to rozhodí, že pak ani nevím, jak se tvářit, jestli mam miminko ňuňat nebo hrát hru jakože nic pro mě... Znáte to, ne?
Dneska jsem chvilku trochu cítila kyčel, asi ze včerejších deseti žabáků. Doufám, že se to rozleží, dneska při cvičení ok.

evamik
29. led 2008

Dnes jsem byla na mobilizaci - furt to ještě není super, ale už mi konečně řekla, že to máme zkusit!!! 🙂 Zítra jdu do CARu, tak ještě uvidím, co mi řeknou tam... 😅
Puzzi, já při téhle příležitosti prostě řeknu, že se snažíme, ev. přihodím, že chodíme do CARu a nemusím se muchlovat s miminem! 😉

puzzi
29. led 2008

Evčo, tak super, že máš od rehábky požehnání do snažení. Mně by zajímalo, jak jsou schopný poznat to zlepšení. Jestli si pamatujou minulý stav nebo zda jsou schopné si to někam něco napsat...

evamik
29. led 2008

Puzzi, já mám pocit, že si to ta moje pamatuje! Vždycky mi přesně říká, co už mám lepší a tak...

m.aa.b
29. led 2008

Ahojky můžu prosit o radu? Nevíte některá zda je na Berounsku nějaká terapeutka (terapeut) zabývající se metodou Mojžíšové? Připadně kam se v Praze nebo Plzni obrátit? Děkuji předem a všem vám držím palce ať to brzy vyjde.

tictac
29. led 2008

holky, taky mam jeste dotaz...jak vlaastne pokracuje cviceni, kdyz uz je konecne tehu? To se pak asi vsehcny cviky necvici....

kay
29. led 2008

tic, no taky nby mě to zajímalo.. a hlavně mám furt strach že po ovulce všechny ty spermijky ze mě vyposiluju a kdyby se i vajíčko uchytilo, tak to tím posilováním stějně nějak dostanu ven ☹

tictac
29. led 2008

kay - no prave, i kdyz tim zatinanim by se mely spis dostat a drzet vevnitr 😀

puzzi
29. led 2008

Doufám, že se brzo všechny dozvíme, jak se cvičí Mojža v těhu 😉.
Myslím, že spermijky vyposilovat ven nejdou. Jak jednou vlezou do dělohy, tak jsou tam, aspoň doufám 🙂. Teď jen aby vůbec dolezly do tý dělohy, že? Ale myslím, že jakékoli cvičení spíš uhnízdění pomáhá. Říkal nám to i doktor v CARu, že je dobré cvičit, že se to všechno prokrví a to je pro zárodek příznivé.

tictac
30. led 2008

puzzi - taky jsem pred par dny slysela, ze byl udelany nejaky novy vyzkum a podle toho je lepsi trosku cvicit, ze uplny klid tomu moc neprospiva

len
30. led 2008

Ta moje Mojžíška má velký tlustý sešit a tam si všecko zapisuje, takže příště ho jenom vytáhne a poví mi, co se zlepšilo...

Jinak ohledně cvičení v těhu, tak prý se ze začátku cvičí normálně, co je příjemný. Dokonce bych prý mohla cvičit i to posilování břicha - když tomu každý den věnuju deset minut, tělo je pěkně vytrénovaný a zvyklý, takže prý by to nemělo vůbec škodit (řečeno fyzioterapeutkou i doktorkou v CARu). Ale prostě co je příjemný 😉
No a tak cca od třetího měsíce, když začíná růst pomalu bříško, tak se některý cviky vynechávají a některý se cvičí upraveně (třeba na zádech místo na břiše), no a některý zůstávají beze změn až do porodu (třeba kočičky) 🙂 Dokonce je to prý dobrý i jako těhucvičení 😉 Tak snad to brzo všecky vyzkoušíme 🙂

tictac
30. led 2008

len - tak nejak jsem si to myslela, urcite lepsi nejake cviceni, nez zadne... 🙂

fiallinka
30. led 2008

jj, prý je dobré cvičit i v těhu, ale potom ne ty cviky na břichu, a tak.. prý to má vliv i na bezproblémový porod a tak.. no, už se těším, až si to zacvičím v těhu

ramonaa
30. led 2008

Holky chtěla bych se zeptat na dvě věci, který cvičíte. Při zvedání a pokládání pánve to děláte obratel po obratli nebo rovně jako prkýnko? A druhá věc..u kočky při nádechu máte hlavu nahoře nebo dole? Včera jsem se totiž učila cviky u fyzioterapeutky a pak mám taky knížku...a tam je to jinak než jsem se učila. Díky.

kay
30. led 2008

no já kočku cvičím s hlavou dole a pak mi říkala, že při výdechu a uvolnění nemám hlavu zaklánět (jako dávat nahoru), ale nechat ji rovnoběžně se zádama.. a u zvedání pánve, když dělám jen to podsazování pánve, tak to dávám doůlu normálně na plocho a když se při tom i zvedám, tak to má být obratel po obratli postupně.

len
30. led 2008

Nahoru jdu rovně jako prkýnko, při kočce mám hlavu celou dobu dole...

kay
30. led 2008

jo, omlouvám se, nahoru normálně rovně a dolů obratel po obratli.. blbě jsme to napsala.. 😅

tictac
30. led 2008

u kocky ma hlava viset celou dobu dolu, nahoru s panvi jdu taky jako prkno

evamik
30. led 2008

Ahoj holky, tak jsem dnes byla v CARu a mám trochu zkaženou náladu - včera to po té rahab. vypadalo tak nadějně... Mám mírně sníženou fci štítné žlázy a nějak mi dostatečně nerostou folikuly, takže možná nemám ovulaci ☹ Jdu tam zase v pondělí - zkouknou, jestli vyrostly. Pokud jo, tak v út mě čeká IUI! Ach jo! 😒
Ramono, já cvičím kočku taky s hlavou dole. Jak to řekli Tobě?

kay
30. led 2008

eviku, nevěš hlavu, kočko 🙂 do pondělka vyrostou, a v úterý to klapne.. pokud ne, tak Ti příětí měsíc trochu vypomůžou a bude 🙂 držím pěsti, hlavně se tím nenervuj..

evamik
30. led 2008

Díky moc, Kay! 😉 Já to bohužel moc neumím - všechno si hrozně beru, ale uvědomuju si, že to není moc dobře! Navíc to teď ještě nějak dolehlo na manžela, takže moje hl. psych. podpora se nějak hroutí. 😅

kay
30. led 2008

evi, no tak teď bude na Tobě být mu podporou, aspoň já to tak mám, že pak zapoimenu na svoje trápení..díky tomu jsem taky sociální pracovnice 🙂 Hlavně že jste už někam zase pokročili, a pokud se to teď nepovede, tak za 3 týdny další pokusuž třeba s nějakýma práškama, ale aspoň další možnost. vím, že to nejde se s tím nenervovat, ale udělejte si pěkný víkend, vyražte na procházku, pkud to půjde, večer si dejte lahvinku a nemyslete na nějaký tulení. A v pondělí bude dobře.

kay
30. led 2008

my jdeme zas zítra na spermio, tak jsem zvědavá jak dopadneme my 🙂

evamik
30. led 2008

Kay, Ty jsi fakt sociální pracovnice?? Já původně taky!! 😀 Ale já se na to moc nehodila... Jo, lahvinku my si dáváme v poslední době dost často - víno je teď naše největší položka při nákupu... 😉 Fakt moc dík za podporu!! Držím palce, ať máte zítra spg úplně ukázkový!! 😉 Pak určitě napiš!

maab: Na Berounsku o nikom nevím. Pokud bys měla zájem, můžu Ti doporučit moji rehábku v Plzni, ale čeká se tak 2-3 měsíce, než Tě vezme...