Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

campi
30. led 2008

Evamik: nesmutni, priroda si obcas neda poroucet a urcite to nekdy vyjde. A pred tim Ti ovulaci nekdy hlidali? To je IUI bez stimulace?

Kontakty na rehabilitace, ktere delaji mojzisku, a prosly v teto oblasti nejakym vzdelanim, jsou tady:
http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/kontakty...
V Beroune tam nikoho nevidim.

campi
30. led 2008

Dneska jsem byla u toho chiropraktika. Krasne me srovnal a napravil. Citim se fakt bajecne. Pracuje jinou metodou nez mojzisky, mela jsem blok, ktery mi vychyloval panev a tento blok se pry mojzisovou napravit neda - to mi teda rikala i ta moje rehabka, ze jsou nektery mista, na ktery je mojzisova kratka. On nedelal manipulaci, ale stlacoval ruzne body, obcas teda napravoval stejne jako moje mojziska.

Rikal, ze k nemu nemusim chodit opakovane, ze muzu prijit jenom pred IUI nebo ovulaci a provede kratke odblokovani, aby zvysil sance.

Takze si troufam rict, ze ted jsem uplne rovna🙂 Super je, ze mi odstranil i blok na krcni pateri, ktery se zatim nikomu odstranit nedarilo, ted mam hlavu uplne volnou.

Tak uvidime dalsi mesic... Jinak vysledky ma nejenom u neplodnosti, ale i jinych onemocneni, dalsi volny termin az v breznu, tak mu to asi fakt jde.

Jsem rada, ze me k nicemu nenutil, nevymlouval ani IUI, coz vetsinou alternativci delaji. A praci na zadech odvedl fakt dobrou - pokud muzu porovnat na zaklade mych zkusenosti s fyzioterapii a masazemi.

Co je zajimave, tak ze mi vymlouval sladkosti a cukr. Zpusobuje prekyseleni organismu a meni i prostredi v pochve

evamik
30. led 2008

Campi, to je zatím bez stimulace - ale jen pokud budu mít ovu, což asi nebudu. Jinak stimulovat začínám příští měsíc. Ovu mi dřív nikdo nesledoval - podle testů jsem si myslela, že ji mám... 😒
To je dobře, že jsi šla k tomu chiropraktikovi!! S tím sladkým už jsem to taky slyšela, ale to si nedovedu představit!! Hl. před MS se cpu sladkým od rána do večera.... 😉

len
30. led 2008

Širší seznam, ale Beroun taky nic 😒
http://www.volny.cz/novacka/mojzis/seznam.htm

kay
30. led 2008

Campi to je dobře, že jsi tam šla... Já měla právě před Mojžou naordinované rehabiolitace jako na srovnání... S tím sladkým je to pravda, však taky způsobují různé mykozy atd, ale já si třeba pomoct nemůžu.. víno a sladké je moje jediná útěcha ☹

evi, no jsem soc. prac. 🙂 dělám hmotnou nouzi a tEď trochu příspěvek na péči.. Myslím, že to je jediné, na co se hodím 🙂 jsem hrozná citlivka... A Tys měla podle ovu testů ovulku ale teďneprobíhá? No a co když je to jen z nervů nebo prostě normáloní vyjmečný anovulační cyklus?

campi
30. led 2008

To sladky slysim v posledni dobe uz potreti, vcetne kamaradky, ktere to udajne pomohlo - naordinoval ji to nejaky lecitel po dvou letech snazeni a za tri mesice byla v tom. Ta me teda porad kontroluje: jeste furt jis to sladky??? Nic se nema prehanet a ja ho jim urcite hodne, tak omezuju, ale chut me treba ted pred m. ovladne...

puzzi
30. led 2008

Taky bych chtěla Mojžu cvičit i v těhu, prý to hodně pomáhá k porodu.
U kočky mi taky ta moje rehábka říkala, že nemám zaklánět hlavu, mít jí pořád dolů, hodně poloha je jakoby krk v rovině se zádama.
Evčo, neboj, kolikátý jsi den cyklu? A kolik mm měl folík? Já byla před IUI 11. DC - folík 13 mm, 13. DC už měl 18 mm, takže jsem dostala Pregnyl a 14. DC IUI. Kromě toho Pregnylu jsem taky byla úplně bez stimulace, měla jsem strach, že folík nebude a že je malej, naštěstí hezky vyrostl. Budu Ti držet palce. Je divný, že víš dopředu, že by byla IUI v úterý. V Motole od 10. DC kontrolujou folíky obden a když maj 18-20 mm, tak Pregnyl a další den IUI. Přece jen každej má ovulaci různě, někdy může být později, ale hlavně že je. Takže neboj, třeba budeš mít ovu až o pár dní později a folík doroste. Prý roste asi 2 mm za den.
A na tu štítnou Ti něco dají? Já měla hormony ŠŽ dobrý, ale zvýšený autoprotilátky, tak mě poslali taky na endokrinologii. Mám prý počátek snížené funkce, zatím ne, ale časem jí mít budu. Jdu na kontrolu koncem března.
Kay, držím palce na spermio ;).
Evčo, hlásím se do klubu milovnic vína, taky si docela často dáme 🙂.
Campi, to je super s tím chiropraktikem, tak třeba Ti to fakt pomůže. Minimálně ta uvolněná krční páteř - bezva!
No vida, sladké že není dobré? Já jsem sladkofyl, tak nic no 🙂)). Ale při IUI spermie pochvu obejdou, tak si můžem ten život snad trochu osladit. Nejlepší je to sladký aspoň nekupovat pravidelně a nemít doma zásoby. My jak něco dobrýho koupíme, tak chodíme, až to sníme 🙂. Tak se snažím kupovat spíš ovoce, zeleninu, ono když pak nic jinýho není, tak nezbývá než jíst zdravě. Ale určitě každej den něco sladkýho mám :(.

ramonaa
30. led 2008

Ahoj holky, tak jsem šla na ty Slovany na Mojžíšku a zjistila jsem, že mi asi tři cviky naučila úplně špatně...naštěstí mám doma knížku s popisem, tak jsem na to přišla. Jo a taky díky vám za rady. Mobilizaci dělají masáží zvenku, což je prý taky účinný. Moc se mi to nezdá, ale začnu cvičit alespon a přeobjednám se k tý paní, co chodí Evamik. Bohužel mi objedná až koncem dubna, dřív to nejde 😒

evamik
30. led 2008

Kay, dr. mi řekl, že prý ovulační testy můžou ukazovat ovulku, i když jí ve skutečnosti nemáš, a hlen se prý taky tvoří při anovulačním cyklu, takže nevím nic! 😒 Prostě budu stimulovat a už na to kašlu! Ať žije víno a čokoláda!! 😀
Puzzi, já jsem teď 11. den a největší folík měl 10 mm, takže nevím nevím, jestli chudák doroste... 😅 Na tu ŠŽ mám euthyrox - ještě jsem to nestihla prostudovat. 😉
Koukám, že bysme si na to víno opravdu mohly založit klub - min. by to bylo zpestření k problémům s ovulací a spol. Tak jaký pijete? 😉

puzzi
30. led 2008

Ramonoo, tak dobře že máš tu knížku. Hezky cvič, na konci dubna uvidíš, co Ti řekne ta druhá fyzioterapeutka. Každopádně jestli Tě dneska různě protahovala a křupala, tak je to mnohem ĺepší než jen doma.
Holky, ptaly jste se už některá na ty cviky pro chlapy?

evamik
30. led 2008

Puzzi, k tématu cviky pro chlapy se vyjádřím 6. 2. - to jde můj drahoušek - jsem zvědavá, jak to zvládne - on i paní fyzioterapeutka... 😀

puzzi
30. led 2008

Evčo, vinnej klub beru, nevinnej by byl beztak nudnej 😀 . My pijeme nejradši nějaký lepší, třeba s přívlastkem a ročník, ale nic zas extra, cena kolem stovky např. To si většinou dopřejeme o víkendu. Jo a radši mám bílý, ale střídáme to. No a přes tejden jen tak deci až dvě někdy, nebo já mám ráda i různý hubolepy, jen tak malinko na chuť 😅 Jo a když se něco slaví, tak šampáňo, to taky mňam. Akorát tvrdý vůbec nepiju, to mi nechutná 🤐.
Evčo, tak pokud Ti folík poroste průměrným tempem, tak by to na to úterý mohlo vyjít. Jdeš v pondělí na UZ, aby byla jistota? Píchnou Ti např. Pregnyĺ před IUI, aby folík prasknul?

evamik
30. led 2008

Puzzi, v pondělí mi udělají utz, a pokud bude folík OK (což asi ne), tak v út IUI s pregnylem...
My pijem taky přívlastkový - já mám nejradši rulandský šedý a manža pálavu, ale už se nám to trochu (spíš hodně) prodražuje, takže to musíme trochu omezit, abysme pak měli na IVF... 😀

puzzi
30. led 2008

Neboj, folík bude. Já byla z těch mých 13 mm 11.DC taky smutná a najednou šup a vyrostl.
Jo a co se týče přímo značek, tak mně nejvíc chutná asi Veltlínský a z červenýho Frankovka.

evamik
30. led 2008

Puzzi, kéž by! Ale dík za podporu! 😉
Červený nepiju, takže se zdržuju názoru... Veltlínský je na mě moc suchý, ale lepší než Muller! 😀

len
31. led 2008

Teda, my jsme společnost - já taky ráda víno a taky mám štítnou žlázu v háji - já ovšem totálně 😀

campi
31. led 2008

Kdyz jsem rikala manzelovi, ze mam zakazane sladke, tak se smal a ptal se, jestli mi zakazal taky VINO🙂

Ale vzdyt kvalitni vino je uzasna vec, rada bych si dala kazdy vecer sklenicku, ale to uz jsem podezrivana z alkoholismu...

evamik
31. led 2008

No vidíte, holky, co nás všechno spojuje!!!!! 😀

fiallinka
31. led 2008

evamik: neplaš, jednak se prostě může stát, že jeden cyklus je anovulační, to je prý úplně běžné, ale hlavně můžeš mít ovulaci později, takže ta velikost je tak akorát, ne?

a víno a sladké, to je taky moje...

evamik
31. led 2008

fialinka: Dík, ale já už jsem měla minulý cyklus taky anovulační... Ale já už jsem smířená, že od příštího měs. stimuluju. 😒

puzzi
31. led 2008

Je to zvláštní, kolik máme společného, že? Tak vínu zdar!
Zítra jdu na mobilizaci, těším se i trochu bojím, doufám, že mě pochválí, že to dělám všechno dobře a že je to znát.
Víte, co mám taky někdy strach? Abych to nedělala moc rychle. Prostě nádech, výdech a jedu. Nebo držíte třeba 5 sekund a více v jedné poloze?

evamik
31. led 2008

Já taky jedu docela rychle, ale mám úplně stejný obavy jako Ty! 🙂

kay
31. led 2008

puzzi, podle toho kolik mám času 🙂 ale hlavně se snažím všechno dělat volně, jako bez švihu. To se prý nemá... a hlavně dýchat..

puzzi
31. led 2008

Jo, na dýchání si taky dávám pozor, to mi docela jde. A jasně, volně bez švihu, to taky dodržuju. Tak snad to děláme dobře 😉. 10 opakování těch šesti cviků mi zabere asi 10-15 minut, pak po dvou hodinách dělám 3 kočky a to už je jen chvilka. Až budu dělat těch 40 opakování, to bude něco teprve!

m.aa.b
31. led 2008

Achojky holky!

Moooooc děkuju za rady já jsem jen tak pro jistotu zkusila zavolat k nám na rehabilitaci a světe div se - je tu rehab. sestra která dělá Mojžíšku!!! 🙂 Takže super. Jen k tomu potřebuje žádanku od gyn. dr. protože nejsou soukromá rehab. Takže už jen zavolat na gyn a pak se objednat.

evamik
1. únor 2008

Maab: tak pak dej vědět, jak to vypadá! 🙂

Holky nějak nám upadá téma - už jsme byly skoro na 3. stránce! Tak pište, jak cvičíte a co je novýho!! 😉

puzzi
1. únor 2008

Maab, tak držím palce, ať je brzo termín a můžeš se přidat k nám 😉.
Já dnes byla na mobilce, jsem zase krásně napravená. Pochválila mě, že se to zlepšilo, minule jsem měla esíčko šouplé asi o 1,5 nějaké jednotky (palce či jak to počítaj), dneska už jen necelá jedna. Jestli teda víte, o čem mluvím, nevím, jestli to každá fyzioterapeutka říká stejně.
Zkoukla, jak cvičím, víceméně dělám všechno dobře, akorát u žabáka rovnou jedu, místo první fáze nohu pokrčit. A u první posilovací jsem se trochu zvedala, to nemám. Takže super, že mě opravila, teď už to snad bude dobře. Přidala mi do druhé večerní fáze cvik na břiše, stahovat zadek, vtahovat břicho a potom 3 kočky na loktech. Jo a co mi upřesnila, že žabáka nebudu cvičit 40 na každou stranu, ale 20+20.
Taky jsem se ptala na to moje aikido, jestli můžu chodit. No a nemůžu. Že prej kdybych to dělala už několik let, že by tělo bylo zvyklý, pády by byly jemně a tak, pak možná. Ale jelikož chodím teprve tři měsíce, tak to neumím, padám blbě na zadek a prostě by to bylo blbý. Takže chodit nebudu, až po porodu 😀 . Prej je obecne blbý s Mojžíškou začínat jakékoli cvičení, třeba i jen tenis nebo tak. Takže holky, cvičme Mojžu a jinak nic, nejsme líný, ale nesmíme 😀.
No, dneska je tu fakt klídek. Každej už se těšíte na víkend? My jedeme dnes ke tchýni, naštěstí jen do zítra, pak na skok k našim a pak domů. Jsou všichni 100 km od sebe, takže trochu cestování.
Jé, já mám dobrý pocit z tý Mojžíšky dneska, že to má cenu, že mi to něco zlepšilo a tak.
Taky mi došel minulý týden kontryhel, dnes jsem ho konečně sehnala, tak hurá pít. Piju ho asi druhej měsíc, prej je to dobrý na ovu a na všechno.

evamik
1. únor 2008

Puzzi, tak to je dobře, že děláš pokroky - ta moje fyziot. to takhle neměří, takže nevím, o kolik jsem se zlpšila, ale hl. že jsem se zlepšila... 😉
Tak to je dobrý s tím sportem! Aspoň mám alibi, proč nemůžu nic jinýho dělat! 😀
My máme na víkend zásadní plán - snažit se o mimi! 😀

puzzi
1. únor 2008

Evčo, výborné plány 😀. Já něco podobného plánuju po víkendu. I když na druhou stranu si říkám, že když to teď ještě nevyjde, tak jedině dobře, přece jen tu Mojžíšku cvičím teprve 2. cyklus.
Holky, ještě něco povzbudivého. Prý zrovna včera té mé fyzioterapeutce porodila jedna cvičenka. Dva roky nemohla otěhotnět, na žádný problém jim nepřišli. Tři měsíce Mojža a otěhotněla. Prý občas nějaká otěhotní fakt už po těch třech měsících, někdy do roka, jak kdo, to je jasný. Ale úspěchy prý jsou 😉

evamik
1. únor 2008

Puzzi, tak to je dost optimistický!!! 🙂 Doufám, že u nás to bude taky tak! 😉