Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

chiwule
14. lis 2007

len, mluvíš mi z duše!

campi
14. lis 2007

Len: porad mi, jak jist zeleninu (kterou a uprava)? A hlavne v zimnich mesicich, kdyz je v obchodu uplne bez chuti. To si jako oskrabes mrkev a chroupes ji? Ja nemam vubec zadnou fantazii a zeleniny jim strasne moc malo.

len
14. lis 2007

Campi, já jsem na zeleninový saláty... Co to jde, nakupuju na trhu (loni, jak byla mírná zima, prodávali až do ledna), tam je chuťově lepší a cenově levnější. No a v zimě holt ten supermarket, ale to si vybírám, třeba ledový salát je báječný vždycky, ale zimní rajčata stojej za houby 😝 No a mrkev klidně taky - nejradši nastrouhat, lžíci oleje, pár kousků ananasu a je to 🙂 Pořádný zeleninový salát mám tak 3x-4x týdně (viz mé album), ať už míchaný nebo třeba různě dochucený ten leďák - přidat sýr, kousek masa, vajíčko, jogurt, mungo výhonky, olivy, prostě co mi zrovna pod ruku přijde 🙂 No a nebo dělám večeři ve stylu - namazat chleba máslem, kousek sýra, kousek šunky, cherry rajčátka, barevný papriky... Vypadá to na talíři luxusně a dokonce i chlap si pochvaluje 🙂

chiwule
14. lis 2007

len, děláš mi chutě 🙂 já miluju rukolu a polníček, zakapat oliv. olejem a balsamikem, nastrouhat trochu parmezánu a k tomu opečenou bagetku 🙂

len
14. lis 2007

Olivovej mám od tatínka "zakázanej," zato můžu doporučit v Kauflandu třeba olej z vlašských ořechů, bodlákový, z vinných peciček... 😵 Jsou výborné, v porovnání s olivovým mnohem levnější a jak říká táta, asi milionkrát zdravější 😀 Teda prý ne, že není olivový zdravý, ale hrozně se přeceňuje, netuším, ale táta má na to školu, tak mu věřím 😀 Jo a balzamiko super, ale teď kupuju obyč vinný nebo jablečný a taky paráda, mám ráda změnu 🙂 A ze sýrů klasický balkán, ten parmezán, nivu, čedar... Jo a taky ořechy jsou do toho super 🙂 Ale tou už jsme totálně od tématu 😀

chiwule
14. lis 2007

len, já ořechy nesmím, mám alergii 🙂 teď jsem objevila kozí parmezán, ten je fakt super, krásně voní 😎 a že jsme od tématu? no a co, bysme z toho všeho zbláznily 😉 😀

len
14. lis 2007

No, tak to by asi fakt nebylo dobrý 😀 A kozí sýry já moc nerada 😒 No nic, mějte se, letím domů 🙂

chiwule
14. lis 2007

páček len 🙂

romik82
15. lis 2007

Ty jo holky vy jste teda navařili.a samý zdravý jídla.No jo no taky bych měla víc té zeleniny.Budu se snažit se polepšit.A jak se jinak holky máte

lemulca
autor
15. lis 2007

já se teď snažím stravovat podle své krevní skupiny, tak uvidím jestli to bude mít nějaký účinek, hlavně vůbec nevím co snídat protože ty klasické "snídaňové" potraviny bych neměla 😒
Jinak cvičím, každé pondělí chodím na srovnání zad a ukážu jí cviky - tak snad to brzy bude mít už efekt i na těhu 🙂

len
15. lis 2007

No tak na tohle teda nevěřím ani náhodou 😉 Jím, co mi chutná a nikdy mi to žádný problémy nečinilo 🙂
Jinak mi teda už po dvou měsících řekla, že cvičím sice teprve krátce, ale nedivila by se, kdybych teď otěhotněla, protože už se tělo srovnalo pěkně 🙂

lemulca
autor
15. lis 2007

no u mě to Len asi platí no, já se teď půl roku stravovala rádoby zdravě, jogurty, sýry, celozrnné pečivo, zelenina a stále jsem nabírala i přesto že mám pohyb, to už nebylo možný, no a teď jsem zjistila že podle krevní skupiny právě tyhle věci mají u mě vliv na váhu, tak to chci 1-2 měsíce zkusit a uvidím 😉

len
15. lis 2007

No tak držím palce, i když si myslím, že je to totální blbost, tak něčemu pevně věřit občas vážně zabírá 🙂

n1993
15. lis 2007

Ahoj holky, příští týden se chystám na 1. rehabilitaci metodou p. Mojžíšové. Mám za sebou 1. nezdařený pokus IVF, takže jsem se rozhodla něco dělat. Jen mně zajímá jak je to s tou možností otěhotnění. Dost mně totiž tlačí čas a někde jsem četla, že śnad otěhotnění nejméně půl roku nedoporučují? 😲 To by ovšem v mém případě bylo nemyslitelné, další IVF plánujeme na 03/08.

romik82
15. lis 2007

No holky a abych se vám ještě pochlubila.Dneska jsem byla na první rehabce a pozor.Ukázala mi 5 cviků který mam cvičit.jsem celá zablokovaná a na další návštěvu mam přijít za 14 dní.No a potom podle toho jak se jí to bude jevit udělá první mobilizaci a potom budu dostávat i parafínový zábaly.Na ty se moc těšim.tak je vidět že v každým městě nebo spíš na každé rehabce je to jiný.Ale byla uplně super ženská i jsme se hodně zasmály.

len
15. lis 2007

N1993, někde jsme to tu už řešili - v prvních měsících, kdy se tělo ještě přerovnává a zpevňuje, je vyšší riziko potratu... Což neznamená nesnažit se, ale být si toho vědoma a jakmile zjistíš těhotenství, hned to fyzioterapeutce hlásit a cvičení přizpůsobit 🙂

lemulca
autor
15. lis 2007

Len: http://www.westbohemia.com/zdravi/ tak uvidíme, no, jestli to zabere 🙂 a ve spolupráci s cvičením Mojžíšové budu mít figurku eňo ňuňo a pak budu těhu 😀

n1993
15. lis 2007

Díky Len, hned jsem klidnější 😉 A taky se na to sestry určitě zeptám.

romik82
15. lis 2007

No a ještě k tomu otěhotnění při cvičení.Taky jsem se jí na to dneska ptala aona mi řekla pokud někdo trpí samovolnýma potratama a nebo už někdy potratil tak se to nedoporučuje ale jelikož já ještě nikdy těhotná nebyla tak kdyby se to náhodou podařilo tak dát zavčasu vědět aby se to cvičení tomu přizpůsobilo.Jinak že to nějak nezakazuje.A když jsem se jí ptala jakou mají úspěšnost jestli si to nějak vede tak říkala že 90%.Tak mi zase vnukla nějakou malou jiskřičku do duše jako že dělám zprávnou věc.

chiwule
15. lis 2007

ahoj enko, zdravím, jak se máš? dlouho jsem tě neviděla! já mám po druhé neúspěšné IUI a teď řešíme s dr nějaké problémy než mě pustí na první IVF.
jinak s tím jak dlouho otěhotnět nebo ne po začátku cvičení : paní Mojžíšová vypozorovala, že u těch co otěhotněly do 3 měsíců od počátku cvičení, je častější výskyt potratů. Tak doporučovala do 3 měsíců spíše neotěhotnět. Ale půl roku už je zbytečných, pokud pravidelně cvičíš a nemáš jiné problémy, samozřejmě...

n1993
15. lis 2007

Ahojky Chiw,trochu jsem se snažila Koníka a vše kolem vypustit z hlavy, ale bohužel,jsem zase tady, i když moc nepřispívám, nemám teď vlastně ani moc čím. Myslím, že děláš dobře, když se pouštíš do IVF. I když u mně to teda nedopadlo dobře a byl to šílený zápřah na psychiku, ale stejně jsem odhodlaná jít do dalšího pokusu. Bohužel ten mi doporučují až kolem února-března, takže zase nekonečné čekání. Snažím se to zpříjemnit kde čím, teď budou samé předvánoční sedánky a v únoru nás čekají Alpy no a pak budu doufám plná síly a nové energie, takže v 03/08 plánuji další pokus. Tebe to čeká kdy?

chiwule
15. lis 2007

když dopadne dobře hysteroskopie, kyretáž a výsledky z histologie, tak v lednu. Když ne, tak asi nikdy...

n1993
15. lis 2007

Laparku a hysteroskopii mám za sebou, ale kyretáž neznám. Proč na ni musíš jít?

chiwule
15. lis 2007

enko, já totiž musím mít všechno 😉 😒 mám hyperplazii dělohy a polypy. To první je předstupeň rakoviny to druhé je nezhoubné. Takže až podle výsledků uvidíme, co má navrch 🙄

fiallinka
15. lis 2007

n1993 - jj, říká se zhruba pro jistotu tři měsíce neotěhotnět, ale u tebe je to ideální, jestli začínáš cvičit teď, tak do března je to akorát - jo, a prý je dobré jít na mobilizaci těsně před ivf, takže pak to řekni své rehábce a domluvte se.

lemulca
autor
15. lis 2007

chiwulko, to je v pr... viď. Moc moc držím všechny výčnělky údú aby ti výsledky dopadly dobře!!!!

chiwule
15. lis 2007

lemulco 😀 díky moc ! jsi mě rozesmála těma údama 😀 😀 😀
nejhorší je sakra to čekání, až na začátku prosince po MS bude celá akce a pak čekat na výsledky...teda řeknu vám, bych raději čekala na výsledek IUI 😅

n1993
16. lis 2007

Ahoj Chiwule, včera už jsem se sem nedostala. Jak tak koukám, osud se s Tebou taky nemazlí,ale už kolikrát jsem různě četla téměř neuvěřitelné příběhy se šťastným koncem, takže nezbývá než neztrácet naději.

campi
16. lis 2007

Chiwule: to bude dobre - polyp je sranda a kvuli tomu druhemu budeme drzet palce. Jeste, ze to objevili. Je to sice dalsi zdrzeni, ale az to odstrani, tak to pujde jako po masle. Kdy pujdes na ty zakroky a do jake nemocnice?

Nebud smutna, mas tu cestu k miminku tezsi, ale urcite k nemu dojdes.

campi
16. lis 2007

Kdyz jsem vcera cvicila, tak me napadlo, ze kdybychom se sesly, tak se nedohodneme, jak mam vlastne Mojzisova skutecne vypadat, kdyz to kazda cvicime trosku jinak🙂