Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

bbibianca
21. lis 2014

Ahoj holky, zdravím Vás a přidávám se k Vám dnes jsem si u svého gyndr. vyzvedla doporučení na cvičení mojžíšové. V pondělí si budu volat kdy můžu přijít 🙂 Prodělala jsem již 3 potraty vždy na začátku těhu. Doufám, že mi to pomůže jen jsem se na netu dočetla, že během cvičení by se snažení mělo omezit a tedy se vůbec nesnažit. To mi však přijde šílené. Poslední potrat jsem měla v červenci a konečně jsme se dostali do fáze kdy bysme mohli začít se snažením... Jo a nějak nerozumím termínu mobilizace páteře. To ji jako nějak rovnají??

nathercie
21. lis 2014

@bbibianca Ahoj, včera jsem absolvovala mobilizaci páteře a kostrče a dneska začínám se cvičením 😉 Před měsícem jsem byla na první prohlídce, kde mi diagnostikovala pravostranné přetížení celého těla a vytrčenou kostrč. Mobilizace páteře probíhá jako takový "narovnávání", jako když teda bolí záda a někdo si tě natáhne na záda... Taková nečekaná trhnutí rukama, hlavou, nohama, trvalo to asi hodinu. Mobilizace kostrče je hodně nepříjemná, protože se dělá přes konečník, ale bez toho to zase nemá smysl, protože třeba kostrč u mě dělala hlavní neplechu. Ale přežila jsem a doufám, že to k něčemu bude 😉 Jo a s tím snažením, mě říkala, že budu cvičit cca dva měsíce a že tyto dva cykly bychom se vůbec neměli snažit, protože to tělo (svaly) ještě nebude vůbec připravené a neudrželo by to.

bbibianca
21. lis 2014

@nathercie Aha, děkuji za info. Tak to si tam hned v pondělí dopoledne volám, abysme mohli potom začít se snažením co nejdříve. No, kdysi jsem ještě na střední chodila na nějaké cvičení se zádama a nedávno jsem si všimla, že mám na páteři úplnou grču, takový výstupek a docela často mě bolí záda nebo spíš bederní část a pánevní kosti. jakoby zezadu v okolí ledvin nebo co to je tam. No, jsem zvědavá co řeknou mně, ale hlavně že to pomůže 🙂 jsem už z toho docela zoufalá. Zdravotně jsem úplně v normě. Manžel taky, ale přitom potrácíme... už jsme chtěli podstoupit IVF,ale nechala jsem si to nakonec mým gyndr. rozmluvit, žte jsem ještě mladá a otěhotnět můžu...

lumcag
21. lis 2014

@nathercie
musela bych ten obrázek vidět, dá se zkopirovat. Je mozné že máš jiné cviky než já
@nathercie

lumcag
21. lis 2014

@nathercie
dej mi svuj tel mohu zavolat jana

bbibianca
15. pro 2014

@nathercie Ahoj, tak jsem byla na první rehabilitaci a bylo mi zakázáno, nosit kabelky, vysávat, dělat těžké práce a měla bych nosit bezkosticové podprsenky a byly mi doporučeny tyto stránky http://www.cvicime.cz/cviky/cviceni-dle-mojzisove

jsem z té podrpsenky trochu vykolejená jaký to má vliv na plodnost??

pepetousek
4. led 2015

Ahoj holky, je tady některá, která chodí k Babičkové? Já u ní byla na mobilizaci celé páteře, poctivě jsem cvičila a 11.9.2014, jakmile mi dala zelenou v těhulkování a itinerář, jak cvičit před ovulací, v době ovulace a po ovulaci jsem to začala lajdat...teď bych ráda zase začala, ale nemůžu ten svůj itinerář najít, tak nevím, jak cvičit v průběhu cyklu ☹ Nepomohla by mi některá prosím? Děkuji 🙂

jaro2m
27. led 2015

Ahoj, máte někdo kontakt na dobrou fyzioterapeutku z Brna, prosím? Děkuji.
Pokusím se vyžádat si i doporučení u gynekologa. Jsem po 2IVF a stále to nejde.

ritule
3. únor 2015

@pepetousek Chodím k Babičkové a itinerář mám, máte ještě zájem o info?

pepetousek
3. únor 2015

@ritule Uz ne, ale dekuji 🙂

kijokena
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pepetousek
25. dub 2015

@ritule Ahoj, tak nakonec zájem o info mám 🙂 Jsem teď čerstvě po KETu a zapomněla jsem, jaká jsou dechová a cévní cvičení 😒 Nepamatuješ si? Moc děkuji!

lumcag
27. črc 2015

@ritule tak jsem se dozvěděla že Maruška Babickova odešla na věčnost.😥

marla86
1. zář 2015

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat... Nedávno jsem se doslechla o tomto cvičení. Nedávno jsme se začali snažit o naše první miminko. Zatím snad žádné gyn. potíže nemám, jen nepravidelný a celkem dlouhý cklus, ale to přikládám vysazení HA. Chtěla jsem začít nějak cvičit, jednak, abych se dostala trochu do formy (jsem shnilá), a jednak, protože mám vadné držení těla, kulatá záda, lehkou skoliozu apod., vše jsem řešila jako puberťák, ale ted jsem s tím roky nic nedělala, smířená s tím, že nikdy nebudu jako pravítko. Abych se dostala k jádru věci ;) Od října budu chodit na hodiny pilates, ale říkala jsem si, že když už se snažíme o mimčo, proč nezkusit i metodu podle p. Mojžíšové? Myslíte si, že by mi obvodák napsal žádanku na fyzio, i když nemám problémy s otěhotněním (zatím ťuk ťuk, snažíme se teprve třetí měsíc...) nebo je toto cvičení určené jen pro ženy s opravdovýma problémama? A dá se cvičit i doma, podle nějakého návodu? Děkuju

zlatkavlk
1. zář 2015

@marla86 Ahojky, dovol abych se podělila o svou zkušenost s cvičením dle Mojžíšové.... já jsem do toho šla právě kvůli otěhotnění, 3 roky se nám nedařilo bez nějakého zásadního problému u mě nebo manžela, navíc občas jsem měla i problémy se zády, hlavně krční páteří... Nejsem si teda úplně jistá, kdo všechno ti může napsat doporučení, mě ho psal RHB lékař, ale zeptala bych se buď gynekologa nebo i obvoďáka s tím, že bych možná trochu "zalhala" s tou dobou snažení se, ale jestli máš vadné držení těla atd jak píšeš, asi by to neměl být problém... No a k samotnému cvičení - probíhalo to tak, že jsem měla cca 2-3 návštěvy u RHB sestry, která mi ukázala a dala rozpis cviků, upozornila mě na chyby které se můžou při cvičení dělat a na co si dát pozor a pak už jsem si doma cvičila sama, ideálně 2x denně, což mi pokaždé nevyšlo, ale snažila jsem se dokopat i třeba ráno, než jsem šla do práce atd... No a k RHB sestře jsem pak přišla jen, aby mě zkoukla a pořešily jsme, co bylo třeba, v čem jsem si nebyla jistá... Asi po dvou měsících mi po MS dělala mobilizaci kostče (není to úplně příjemná záležitost, dělá se to přes konečník, ale dá se to zvládnout....) no a dál už jsem necvičila, protože jsem na přelomu roku zjistila, že jsem těhotná a jsem přesvědčená, že to cvičení mělo velký vliv... Jinak sama doma dle internetu bych necvičila právě proto, že takhle se vyvaruješ chyb, plus ta mobilizace no...

marla86
1. zář 2015

@zlatkavlk Děkuji za super rychlou reakci ;) Já jsem právě procházela net, a našla jsem jen příspěvky holek, které se často i roky marně snaží, takže bych potřebovala zjistit, jestli se dá cvičit i "preventivně" 😀 Asi se doktora zeptám, líná huba holé neštěstí, že?

zlatkavlk
1. zář 2015

@marla86 no za zeptání nic nedáš a rozhodně tím nic nepokazíš, když budeš cvičit... 😉 ať se daří ! No a navíc, cvičení posiluje pánevní dno a prý upravuje děložní tonus, moje RHB říkala, že se třeba stává, že děloha může být v trvalé tenzi, takže i kdyby tam to oplozené vajíčko doputovalo, nemá šanci se kvůli tomui usadit... to jen pro zajímavost...

bluekobylka
2. zář 2015

Za mě cvičení podle p. Mojžíšove 100 % pomáhá, pomohla mi otěhotnět po 2 neúspěšných IUI a naráz to šlo po 4 mobilizaci a cca půl roku cvičení samo doma 🙂 bez lékařů a hormonů..Chce to jen cvicit, chodit na mobilizace a vydržet.

sany944
7. zář 2015

@marla86 ahoj od stredy idem aj ja prvy krat na cvicenie, tiez dufam ze nam to pomoze k babatku lebo sa snazime uz rok a pol, velmi sa na to tesim, lebo mam aj narazenu kostrc a nemozem vobec sediet, tak verim ze mi to pomoze vo viacerych smeroch, napis ako pokracujes 🙂 uz si si nasla nejaku fyzioterapeutku?

san33
21. zář 2015

Ahoj, já se taky přidám. Mám po 1. neúspěšném IVF, takže jsem začala taky cvičit Mojžíšovou, třeba to pomůže a další IVF už nebude třeba 🙂 cvičím teprve měsíc, zatím jenom 3 cviky, takže mi cvičení nezabere dýl než 10 min. Přijde mi, že cviky mají spoustu variant (na internetu je postup pro jeden cvik třeba 3x jiný), tak snad to cvičím dobře a moje fyzioterapeutka má ty správné postupy. Zatím jsem prošla mobilizací hrudníku, protože mám z nošení kabelky a sezení v práci bloklou pravou půlku zad a taky mám páteř špatně prohnutou. Začala jsem pít kontryhelový čaj a čekám na další menstruaci, jestli bude díky cvičení míň bolestivá než dosud. Paní Mojžíšová říkala, že "zažijete renesanci při styku". Pozorujete na sobě nějaké změny? 🙂

kecka28
21. zář 2015

ahoj holky, mě dnes čeká první lekce cvičení dle Mojžíšové. Vyučují to u nás v centru Jógy, tak doufám že nevadí když to nebude u RHB. Můžete mi napsat víc k těm mobilizacím, prosím? Děkuji moc.

san33
21. zář 2015

@kecka28 Ahoj, něco málo o tom psala nathercie. Není to nic zvláštního, mě to přišlo jako masáž zad. Více najdeš na netu a dokonce nějaké videa jsou na youtube.

sany944
24. zář 2015

@ritule ahoj chcela by som sa spytat na tie cviky pocas cyklu, ci by si mi ich vedela nejako posunut, pretoze moja fyzioterapetka mi nic take nedala iba tie zakladne cviky 🙂 dakujem

san33
24. zář 2015

Ahoj, já cvičím taky jenom ty základní, mám jich 9. Třeba nám budou k otěhotnění stačit 🙂 doteď jsem měsíc cvičila jenom 3, od včerejška jsem si přidala zbylých 6 a je to docela dřina. Zabere to 30 min a teď jedu na 4 dny na cyklodovču tak asi nebudu cvičit vůbec . Dívala jsem se na netu, že těch druhů cviků je hodně. Podle mě každá fyzioterapeutka dává cviky každému přímo na tělo, podle toho, jaké další problémy kromě těch našich, ještě máme. Asi jsem ti moc nepomohla ☹. Popsat je moc neumím, potřebovala bych k tomu asi video. Kdy tělo uvolňuješ? Při nádechu nebo výdechu? Já při nádechu. Při výdechu makám. A na youtube v instruktážích to je přesně naopak. Tak snad moje fyzioterapeutka ví, co dělá.

sany944
29. zář 2015

@san33 ahoj, no ja mam od zaciatku 5 cvikov, ale dala mi len 5 opakovani a kazdy tyzden o 5 zvysovat do 2O 1xdenne, ale ja som si dala 15 a zvysovat az do 40 a 2x denne, tak som nasla na internete. Co sa tyka nadychu tak ja mam najskor napnut svaly do toho sa nadychnut, podrzat 6 sekund a pri vydychu sa uvolnit. Hovorila ze nadych vlastne sposobi to ze ked mas stiahnute panvove dno tak ten nadych vlastne tlaci na celu panvu a preto to ma cele vyznam, tak si myslim ze to robis asi naopak ci? Skus pripadne skusit este inu fyzioterapeutku, opakovani ti dala kolko? Mne to pri 25 opakovaniach zatial trva 50 minut, a ked sa dostanem na 40 tak to bude takmer hodina a pol... ale vzdy sa mi nepodari aj rano aj vecer, teraz este hej som na PN ale ked zacnem chodit do prace budem rada ak stihnem raz. A robieva ti aj celkovu mobilizaciu cez kostrc? Mne bude ale az o mesiac, dost sa toho bojiiim

bluekobylka
29. zář 2015

Já cvicila 6 cviků po 20 opakování a večer ještě 7 cvik- zadek, trvalo mi to cca do půl hodiny a cvicila jsem 2 krát denne. Ráno před praci- ve 4 ráno s odpoledne, někdy to bylo náročný. Těch mobilizaci se neboj, to ti pomůže k miminku a navíc ti to krásné pomůže na zada s neboli to vůbec!

zlatkavlk
29. zář 2015

@bluekobylka Já jsem cvičila velmi podobně, 5 cviků ráno a 6 cviků večer po 15-20 opakováních, ráno před prací bylo horší se dokopat, ale dalo se to. A k té mobilizace, opravdu to nebolí, jen je to trochu nepříjemné, ale rozhodně se to dá zvládnout... za mě Mojžíšová ANO ANO ANO, hned po první mobilizaci jsem otěhotněla...

bluekobylka
29. zář 2015

Já až po 5 , ale určité velké ANO! Lepší cvičit zkusit to a kdyztak pak zkoušet IVF a doktory. Stalo to denní vstávání za to, ale já měla spíš problém se dokopat večer 🙂

kecka28
29. zář 2015

@zlatkavlk
@bluekobylka holky byloé by možné mi poslat odkaz na cviky, co jste cvičily? Já chodím dvakrát týdně, ale není to dost a chci cvičit doma, ráda bych ale měla něaký manuálek.

bluekobylka
29. zář 2015

Aby to mělo efekt je nejlepší fakt jít k fyzio, sestaví ti cviky na míru podle toho co na tobe najde...Jinak je důležité, když už tomu věnuje ten čas, abys je dělala správně a dobře u toho dychala.Já zacla cvičit podle YouTube a pak jsem zjistila že to dělám všechno špatně a paní Volejnikova mě to za tu první hodinu naučila a efekt jsem cítila už po 2 měsících, mě dřív bolely někdy žádá při žehlení apod. najdi si v okolí bydliště fyzio...