Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

campi
16. říj 2007

Ptala jsem se te sve fyzioterapeutky, jak je to s odblokovanim per rectum a pry kdyz ma zena rovnou kostrc, neni duvod to delat. Takze se neda rict, ze bez tohoto nejde o Mojzisovou.

A pred IVF se nedela odblokovani per rectum, ale muze se udelat masaz sverace.

len
16. říj 2007

Mne taky o mobilizaci kostrče vyprávěla, říkala, že to dělá krátce po MS, ale u mě že zatím nevidí potřebu, v téhle oblasti jsem prý OK 😒
Ale pokaždé mě pořádně porovná...

karamelinka
16. říj 2007

neviete nahodou o nejakej mojziske na orave?

musilka
17. říj 2007

jé karamelinka to nevím ale na oravě jsme byli letos na dovolené máte to tam překrásné 🙂

lemulca
autor
17. říj 2007

aha! Já myslela že se to rovnání kostrče dělá pokaždý, že tam dovnitř nevidí a zkontroluje to až tím pohmatem zevnitř 😀
Tak já se tý mojí na to zeptám 😉

campi
17. říj 2007

Lemulka: na zebra, klouby a pater ti prece taky nevidi a rovna je🙂
To se pozna urcite pohmatem pres kuzi, ja mela kostrc naprosto jasne doprava, ted je krasne rovne.

grej
17. říj 2007

No, jestli je kostrč na křivo pozná i přes kůži zvenku. Ale rovnat jí musí zevitř... Mě jí zatím rovná pokaždé /1x za měsíc/. Mám jí hodně doprava a furt se tam mrška jedna vrací. Teď jsem chodila 5x na ultrazvuk, že to ty svaly nějak "naklepe" a pak že by to srovnání mohlo dýl vydržet. Tak uvidíme...

campi
17. říj 2007

Grej: a ptala ses ji, proc se ti to porad vraci? Ja se ptala te moji, jaka je pravdepodobnost, ze by se mi to zase zakrivilo, a rikala, ze dost mala. Ze se to spis stava po uraze nebo po porodu nebo to muzou zpusobit po vysetreni hemeroidu..

grej
17. říj 2007

No já právě měla ten úraz... Spadla jsem asi v jedenácti na záda a doktor mi tehdy potvrdil posunutí kostrče. Prý to chtělo narovnat, ale jemu se do toho tehdy nechtělo. To mi teĎ řekla máma... Takže to beru tak, že jestli jsem to měla 17 let posunutý, tak není divu, že se tomu teď nechce zpátky...

No snad tomu ten UTZ trochu pomůže... Je fakt, že mám od té doby docela velký bolesti na levý straně zad a nikdo furt nemohl přijít proč. Teď ta doktorka říkala, že to je možná i od toho, že jak to mám šouplý napravo, tak to nějak vadí zase vlevo (není to symetrický jak to má být)... No kdyby mi to pomohlo aspoň od těch bolestí, tak bych fakt byla ráda...

scarlet
18. říj 2007

Snažilky moje, ad info:

Cvičenie/MOJŽIŠOVEJ METÓDA na podporu otehotnenia, ovulácie a iných ženských záležitostí sa uskutoční v Bratislave (Dúbravke) v Čajovni ICA, dňa 25.10.2007 o 13.00 hod. Kontakt nájdete na www.cajovnaica.sk
Odporúčam si tam 1 deň vopred zavolať a potvrdiť účasť, ŠUP-ŠUP TEHUĽKOVAŤ 😀
Adresa:
ul. Sch. Trnavského 4 (Dom služieb)
841 01 Bratislava - Dúbravka

Ako sa k tam dostanete:
električky č. 1, 5, 12 (prvá zastávka v Dúbravke)
autobusy č. 20, 22, 34, 83

Telefón: 02 / 644 62 062 😀
Mobil: 0905 988 899, 0905 625 526
Mail: relaxcentrum@cajovnaica.sk

lemulca
autor
22. říj 2007

ahojky holky, tak dnes jdu na další sezení, pilně cvičím ty první dva cviky a dnes dostanu další dva. Jak jste na tom vy? 😉

musilka
22. říj 2007

lemulca já mám 4 cviky a jdu teď ve středu 😉 ale mám po tom 14- ti denním cvičení hrzně krásně uvolněný záda vůbec mě nebolej 😉

lemulca
autor
22. říj 2007

musilko a jaký cvičíš cviky? Cvičíš ten cvik jak ležíš na zádech, nohy pokrčený a zadek a pipinu vystrkuješ ke sluníčku? U tohohle cviku asi nějak špatně zapojuju stehno, protože už 2x jsem už u toho dostala křeč... 😒 tak jí to dneska řeknu a určitě mě opraví že tam dělám nějaký pohyb špatně 😖

musilka
22. říj 2007

lemulca: jo tak to přesně cvičim. A pak ještě ležim na břiše a po zemi přisouvám koleno k boku. Je to na roztahnutí pánve a kyčlí.

lemulca
autor
22. říj 2007

a nemáš u toho cviku někdy křeč ve stehně? Na boku ještě nic necvičím, další cviky mi dá dnes 😀

len
22. říj 2007

Tak jsem si včera změřila, že denně cvičím 53 minut 😝 Ale holky - manžel si dneska všimnul, že mám plošší břicho, navíc 2 cm dole a přes zadek dokonce 3 cm dolů, a to mám váhu pořád stejnou 😎 Za 6 týdnů!

lemulca
autor
22. říj 2007

Len já předtím chodila na srovnávání zad a cvičila jsem jiný cvik (na to aby mi zůstalo SÍ skloubení v poloze v jaké má být) takže Mojžíšovou cvičím vlastně teprve první týden...tak uvidíme jestli půjdou centimetry dolu. Kolik opakování jednotlivých cviků už děláš? Už plnou sadu?

len
22. říj 2007

Jojo, už plnou sadu, 40x, takže dýl už to naštěstí trvat nebude... Jestli si teda na mě nevymyslí další cvik 😀

campi
22. říj 2007

Lemulca wrote: Cvičíš ten cvik jak ležíš na zádech, nohy pokrčený a zadek a pipinu vystrkuješ ke sluníčku?
--------
Lemulco, ja mela krece ve stehne, protoze jsem sla nahoru uz se zatnutym zadkem. Nedelas to taky tak? Ma se vtahnout bricho, s volnym zadkem jit nahoru, sepnout pulky (u pokrocilejsich vydrzet do peti), pustit zadek, volne dychat a sejit do cca peti cisel, vtahnout bricho, sepnout zadek, vydrzet pomalu jit dolu a vsechno pustit.
---------
Len: uplne stejne nadsena jsem taky. To zestihleni je vedlejsi produkt, ale moc prijemny, vid?

Tak holky, cviceni ZDAR a VYDRŽAŤ!

lemulca
autor
22. říj 2007

campi - díky za radu, zkusím to dnes, ale moc mi to nejde nezapojovat tam některý svaly 😒

len
22. říj 2007

Campi, tak, už se těším, jak bude můj dr. koukat, v červenci měl blbý řeči o mým ochablým břišním svalstvu a já mu tam přijdu v lednu s vypracovaným bříškem 😎

Jinak já mám jak v návodu od fyzioterapeutky tak v knize tohle: 1. bedra na zem, 2. vtáhnout břicho, 3. kostrč nahoru, 4. zatnout zadek (až potud shodné se cvikem č.1), 5. zadek nahoru - záda rovná jak prkno! - dokud to jde (tj. dokud neprohýbám záda), 6. zadek dolů - záda rovná jak prkno!, 7. těsně nad zemí se zastavit, nadechnout, zadek pořádně zatnout a s výdechem vše povolit

lemulca
autor
22. říj 2007

Len u toho cviku jak popisuješ, je jeno jak dýcháš viď, prostě plynule? Je jedno jestli se při vtáhnutí břicha nadechuješ nebo vydechuješ,,,,,že?
a těch 5 cm nad zemí - zatíná se zadek nebo jakoby vnitřní stěna pipiny?
😀

len
22. říj 2007

Jo, po celou dobu cviku "volně dýchat," ale nakonci při tom zatažení nadechnout a při uvolnění výdech. A v knize je doslova napsáno "půlky k sobě" - ale ono se to tam tak nějak stáhne všecko 😀

lemulca
autor
22. říj 2007

aha, tak to dělám dobře 🙂 ale ta křeč v zadní části stehna by být neměla tak nevím 😒

len
22. říj 2007

No to asi neměla 😒 Asi zatínáš navíc nějaký sval 😒 Ale když to předvedeš fyzioterapeutce, tak ona hned uvidí, co děláš špatně 😉

campi
22. říj 2007

4. zatnout zadek (až potud shodné se cvikem č.1), 5. zadek nahoru -
-------
Prave toto je v knizce jinak, nez jak to delam po oprave fyzioterapeutky ja. Tento popis totiz cloveka navadi, aby celou dobu cviku zpevnoval a zatinal jako vztekly, takze dochazi k pretizeni a zakřečování. Ale možná je to individuální - mně se teda ulevilo, když jsem se naučila jit nahoru s vtaženým břichem, ale uvolněným zadkem.

len
22. říj 2007

No, já ho sice zatnu, ale ne nějak dramaticky (pak už bych ten zadek nezvedla), prostě spíš jakoby "zpevním" - prostě ne úplně uvolněný... No a když ho pak těsně nad zemí zatnu "opravdu," tak je tam vidět ten rozdíl, jaká je v tom zatnutí ještě rezerva... Píšu jak tatar 😀
Asi jako u cviku č.6 (na břiše zatínám zadek, manžel drží) - tam ho taky zatnu a při posledním nádechu zatnu ještě víc, prostě napoprvé to není až "nadoraz"...

campi
22. říj 2007

Len: mas pravdu, uplne uvolneny ten zadek nemam, to by fakt neslo 😝

Ten cvik na brise delam bez manzelove dopomoci - jeho to desne nebavi cekat, az to udelam 40x.. A to mi fyzioterapeutka tvrdila, ze to spousta chlapu zboznuje, ze je to vyrajcuje a pak se rovnou miminkuje.

len
22. říj 2007

No to si na mě zkusil jednou - že prý ho z toho bolí ruce 😝 Tak povídám - lásko, chceš miminko? Hele, já tu denně cvičím 53 minut a ty si naříkáš, že musíš chvilku držet zadek? Buď rád, že taky můžeš něco pro to udělat, Mojžíšová prý nutila cvičit i chlapy a ti měli ještě o dva cviky víc než já 😀 A od té doby drží bez řečí, dokonce si i pochvaluje, že může být ráno se mnou trochu víc než přes stůl u snídaně 😉

campi
22. říj 2007

Len: a v kolik vstavas, kdyz cvicis rano??? Ja delam prvni cast od pul sedme vecer do cca 19.15 a potom 15 minut po devate.