Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

kay
27. bře 2008

holky tak s emi todenskarozjíždí, takže do CARu půjdeme takve třetině cyklu, a budu muset čekat na všechny testy nadalší cyklus takže se začne dít nejdřív něco v červnu ☹

evamik
27. bře 2008

Kay, to tak nemusí být... Manžovi brali hned při první návštěvě krev a dělali spg. Já už pak šla jen začátkem dalšího cyklu na krev a hned v tom cyklu už mi dělali IUI...

kay
27. bře 2008

fakt hned v otm cyklu? no manža byl na spgm někdy v únoru a u nich, takže to by asi nemusel chodit.. tak děkuju evi, trochu jsi mi zvedla náladu.. já se bála, že nejdřív musí udělatty testy a pak terpve budou něco řešit.. 🙂

evamik
27. bře 2008

No, ale ty výsledky jsou za pár dní... Na spg asi manžela poženou znovu, prot. u nás si ho chtěli taky udělat sami... (MM ho měl taky asi 2 měsíce starý)

kay
27. bře 2008

jo, on byl ale přímo u nich víš, tak jsem myslela, že by nemuseli. Měl ho v pořádku... MM je z toho takovej špatnej 🙂 nesnáší to moc dobře..

puzzi
27. bře 2008

Kay, pokud mu dělali spg přímo oni, tak by to mohlo stačit. Zvlášť když byly výsledky v pohodě 😉 Já to chápu, že z toho jsou chlapi nervní, taky bych asi byla 🙂

kay
27. bře 2008

no já asi taky a on ten můj ňuňoš je takový velký introvert 🙂 vybírali jsme CAR taky podle toho, že budeme bydlet kousek od něj a případné spermijky bychom mohli dovézt z domu 🙂

puzzi
27. bře 2008

Já mám doma taky introverta a je to pro něj vždycky docela na nervy. Ale zvládl to vždycky. Fakt jim tohle nezávidím.

kay
27. bře 2008

no, puzzi, víš co, mě už koukalo mezi nohy tolik lidí, že si myslím, že by to ti chlapi mohli párkrát vydržet 😀 😀

kay
27. bře 2008

jdu cvičit.. 🙂 dej zítravědět, jak dopadl další testík a vyfoť ho pěkně ať se můžem pokochat aspoň cizím peřím 🙂

puzzi
27. bře 2008

Kay, určitě ráno napíšu. Možná budou hodně překlepy, se z toho testování vždycky celá klepu 😀

evamik
27. bře 2008

Kay, tak to by asi fakt znovu nemusel... Já přehlídla, že je to přímo od nich! 🙂
MM je extravert a navíc trochu hypersexuální, takže se tam skoro těší! 😀

puzzi
27. bře 2008

Evi, zvlášť po cca třídenní abstinenci, viď? 😀

evamik
27. bře 2008

Puzzi, to právě! 😀 Já už jsem tak zvědavá, co zítra napíšeš, ale k PC se dostanu až odpo... 😒

fiallinka
28. bře 2008

kde je puzzi s dalším testem?

evamik
28. bře 2008

Puzzi, psala na IUI... Už to má i potvrzené od dr.!!! 🙂

fiallinka
28. bře 2008

evamik: na iui, to nečtu 😉 , ale supr

puzzi
29. bře 2008

Ahoj holky, včera odpol a večer jsem byla mimo net, ale už spěchám podat nové zprávy 🙂
Fial, včera jsem byla v CARu v Motole, chtěla jsem se zeptat, co dál, kam později na UZ a tak. A rovnou mi vzali krev a HCG je tam. Sice jen 114, ale důležité je, aby rostlo. Dle dnešního dalšího ranního testu roste, čárka pomalu sílí 😉
Včera jsem volala Mojžíšce, měla děsnou radost, prej má úplně husá kůži 😀 Tak mě to potěšilo, že vůbec neříkala, že brzo a tak, naopak. Prý mám cvičit pořád plné počty až do konce třetího měsíce. Jen pokud bych byla unavená, bylo by mi špatně apod., tak ať cvičím třeba 30 místo 40. Takže cvičit budu dál a dál. Jsem se včera už trošku těšila na snížení cvičení a ono ne, ale Mojžíška si každopádně zaslouží, abych ještě dva měsíce vydržela. Protože na tom mém těhotenství má určitě maxi podíl. 🙂

smejka
29. bře 2008

puzzi tak blahozelam k tehu 🙂 pomohli ti cviky?co si cvicievala a ako casto?

puzzi
29. bře 2008

Smejko, díky moc 😉
Cvičila jsem od 7.1. první mobilka, pak denně cvičení, postupně po týdnu navyšování až na 40. V únoru a březnu opět mobilizace, jinak každý den cvičení plné Mojži, tzn. 40 opakování (kromě koček). No a po té třetí mobilce jsem asi otěhotněla 🙂
Takže cvičení doporučuju! Ty cvičíš Mojžu?

ramonaa
29. bře 2008

Puzzi, moc ti gratuluju, to je super 🙂

puzzi
29. bře 2008

Ramonoo, díky 🙂
Holky, mám zánět močáku, byla jsem na pohotovosti, dostala jsem Augmentin, ten se může i v těhu, nemělo by to miminku ublížit. Aspoň doufám, vodvázaná z toho nejsem. Takže týden neschopenka, to to hezky začíná...

kay
29. bře 2008

puzzi, no jo to se holt fakt v těhu prý stává často.. Nepropadej smutku, hlavně že jsi to zjistila brzo a dostala jsi prášky.. a teďteplo a klid..aspoň si odpočineš 🙂

puzzi
29. bře 2008

Kay, díky. Budu mít sice trošku větší strach, že se něco pokazí, ale snad ne, prý se to stává.

smejka
29. bře 2008

puzzi necvicim...no chcem zaat...co je mobilka?....ty si sa to naucila dla knizky alebo si chodila na nejay kurz?

puzzi
29. bře 2008

Chodila jsem k fyzioterapeutce, to je právě na tom hodně důležitý. Provádí tzv. mobilizaci, přes konečník masíruje takový svaly kostrče, tím to všechno uvolní, potom tě celou kompletně protáhně, procvičí a naučí tě správně cvičit. Jednou za měsíc kontrola, zda se cvičí dobře, plus protažení.

smejka
29. bře 2008

aha puzzi....ja som tiez v blizkosti bydliska nasla jednu pani co to cvici...musim tam a zavolat 😖 ...ta mobilka by mala byt ako casto?aky si mala ty problem v snazilkovani?

puzzi
29. bře 2008

Mobilka se dělá jednou měsíčně, vždy po MS. Ale konečníkem mně osobně mobilizovala jen poprvé, ale jsou tu holky, co i vícekrát. Každopádně protažení a kontrola jednou za měsíc.
My jsme se snažili skoro dva roky, nic moc nám nenašli, jen manžel trochu pomalejší spermie, ale ne moc. Vám něco našli?

smejka
29. bře 2008

no my tiez dva roky zatial...ja ok a m... zly spg ☹ ....pocula som ze tu mojzisovu mozu cvicit i muzi...myslis ze by to malo vyznam?ty si chodila individualne al skupinovo cvicit?bolo to v nemocnici al nejake sukromne centrum?

puzzi
29. bře 2008

Já chodím individuálně, je to v jedné poliklinice, ale ta paní to dělá asi soukromě, platím si to, ne na pojišťovnu.
Taky jsem slyšela, že Mojžu cvičí i muži, ale ta moje fyzioterapeutka říkala, že tomu zas tak nevěří. Že spíš nenosit slipy, nekoupat se v horký vaně a tak...
Doporučili Vám IUI nebo rovnou IVF? Rozhodně Mojža pomůže i k tomu, že např. IVF pak spíš vyjde. Takže doporučuju.