Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

len
17. únor 2009

Já myslím, že už se mi tolik nevěnuje, protože jsem po roce cvičení u té první zcela srovnaná 😉

dckami
17. únor 2009

tak hlásím,že dneska jsem "žena činu". Rozhodla jsem se, že prostě nemůžu jen tak sedět a brečet nad neúspěšným ivf, proto jsem se rozhodla, že začnu cvičit Mojžíšku. Sehnala jsem si u nás rehabilitaci, kde je vyškolená fyzioterapetka a zítra tam jdu na 1.cvičení. Nemám doporučení, zaplatím si to sama. Hned mi řekla, že pokud budu mít doporuční od lékaře, hradí to pojišťovna. Tak jsem nelenila a volala do Pronatalu, recepční mi řekla, že to zkonzultuje s lékařem a zítra si mám zavolat. Snad mi to napíšou a třeba mi civčení k miminku pomůže.... 😵

lucule
18. únor 2009

ahoj dckami, tak jak dopadlo prvni cviceni? Ja jsem byla poprve na rehabilitaci pred 14 dny, tak doufam ze nam to pomuze 😉

j.cien
18. únor 2009

Ahoj ,cvicila jsem podle Mojzisove pod dohledem fyzioterapeutky skoro rok,vcetne manipulace s kostrci per rectum...ale zaden uspech mi to neprineslo.Skoda,verila jsem tomu hodne.Ale faktem je,ze mi v te dobe vubec nebolela zada a mela jsem mensi bolesti pri MS.Takze drzim palce,at vam cviceni pomuze k vytouzenemu mimi!

len
18. únor 2009

J.cien, já cvičím ještě déle a těhu taky nic, ale přesto to považuju za úspěšné 🙂 Kromě absence bolesti zad, jak píšeš, jsem se celkově srovnala, téměř mi vymizelo výrazné vybočení pánve, zpevnil se mi zadek a břicho, takže když už těhu ne, aspoň se mnohem líp cítím 🙂

dckami
18. únor 2009

já jsem tady, mám za sebou 1.cvičení Mojžíšky - naučila mě zatím 3 cviky a v úterý jedu znova. Je to moc příjemná holčina, tak uvidím,jak mi to půjde, hlavně abych se přinutila denně cvičit doma. 😉 Když mi to nepomůže k mimi, tak alespoň začnu se sebou něco dělat, zpevním si postavu a pevně věřím,že si to vytoužené miminko k námcestu najde... 😵

lenickan
18. únor 2009

holky ahoj, já se připojuji také mám lepší pocity potom co cvičím mojžíšku. Mám už asi 10 cviků tak mi to zabere asi 25minut a 2x za měsíc jdu na srovnání k ní..
Kostrč a pánev prý naprosto v pořádku -asi u mne je fakt jen ten hormo problém

j.cien
18. únor 2009

Ja jdu ted na nejakou manipulaci Dornovou metodou,holky tady z Konika to moc doporucuji,tak jsem zvedava.
Melo by to narovnat telo,posunot kostr do spravne polohy...atd.Stoji to 890.- za 3 hodiny a pry staci 1-2x a je to znat.
Tak jsem fakt zvedava.

len
18. únor 2009

J.cien, myslím, že po roce poctivý Mojžíšky už na tobě nebude co rovnat 😉

Dckami, gratuluju 🙂 Myslím, že tak první měsíc je nejhorší z hlediska sebedisciplíny - dokopat se k tomu - pak už to jde nějak automaticky 😉

j.cien
18. únor 2009

No to ne..ja uz ted cca rok necvicim.Nejak jsem se na vse vykaslala, mela jsem jine zdravotni problemy a pak zakroky na srdci,tak to ostatni slo stranou..
Ale mam hypermobilni pater,co je spatne a jako dite jsem mela uraz na kostrci a tak ji mam mirne vytocenou.
Takze napravovat bude urcite co,spis jestli to vubec pomuze..
Mne uz po 10 letech snazeni celkem dochazeji sily ..

len
18. únor 2009

Hm, to chápu... Já tak velkou pauzu neměla, po roce jsem přestala asi na tři měsíce (IVF, těhu a MA) a když jsem si pak zašla za jinou Mojžíškou, věnovala se mi tak 10 minut a ani kostrč nepovažovala za nutný rovnat, protože prostě tělo bylo i po těch třech měsících vzorně srovnaný. Po roce, to nevím...

j.cien
18. únor 2009

No uvidim.Kazdopadne se ted muj kolotoc zacina rozjizdet a chci pro to udelat maximum.Je mi 33,partnerovi o 20vic a nemame uz moc casu a ze se to povede prirozene,tak v to uz po tech 10 letech fakt nedoufam...
Mojzisku ted zase cvicim,ale jen sama doma a tak jsem zvedava,co mi ta pani s Dornovkou rekne na moje zada..

len
18. únor 2009

A budete to při tom zkoušet přirozeně nebo s asistencí doktorů? Já tomu ten rok dávala šanci sama, prakticky to bylo 16 plně cvičených cyklů, ale po tom roce mi došla trpělivost a šla jsem na IVF. Někde jsem četla, že ženy, co pravidelně cvičí, mají pak větší šanci na zahnízdění vajíčka. No, u mě to fakt zabralo, i když jen krátce...

j.cien
18. únor 2009

No prirozene to zkousime stale,ale v pondeli jdu na mereni foliklu pred IUI a asi bych nejradeji rovnou na IVF,uz nechci ztracet cas...na druhe strane se bojim,ze si hned vyplacam hrazene pokusy a co pak,ze?

len
18. únor 2009

No, na druhou stranu dokud to nezkusíš, tak nikdy nebudeš vědět, jestli by to nezabralo... My se teda nesnažíme zdaleka tak dlouho jako vy, ale několik let jsem ani jedinkrát neviděla ani stín druhé čárky na testu a hned první IVF "zázračně" zafungovalo, takže šance je to zase veliká 🙂 Takže dokud ty hrazené pokusy máš, tak jich využij, po 35 potom úspěšnost klesá... Budu držet palce 🙂

j.cien
18. únor 2009

Diky,jdu do toho kazdopadne!

Tos mela velke stesti,ze jsi otehotnela hned pri prvnim IVF,to je uzasne!Aspon vis,ze to JDE a urcite se to povede priste take a vychytaji se ty mouchy,kvuli kterym to prve nedopadlo a bude to OK!
Je to boj,oni uvadeji cca 37% uspesnost,takze nakonec ze 100 odejde s mimi jen tech 37....
Snad se nam to povede!!!

len
18. únor 2009

Se mi smazal příspěvek 😠
No, chtěla jsem říct, že statistiky jsou na houby (někde udávají na dvě zavedený vajíčka i šanci 50 %), protože dle nich už bychom dávno měly být těhotné přirozeně 😀
Ale jo, povede se tak nebo tak, nezbývá než věřit 🙂

dckami
19. únor 2009

tak holky, cvičím teprve 2 dny ( první 3 cviky 15x) a bolí mě zadek a ruce 😝 😀 .... ale mám z toho dobrý pocit.

lucule
22. únor 2009

Cau holky, pijete nekdo caj podle Mojzsiove? Me o nem fyzioterapeutka nic nerikala, ale cetla jsem ze se nektere holky jej piji. Mate s nim nektera zkusenosti?

len
23. únor 2009

Lucule, ano, piju ho cca od srpna (s přestávkama), mně ho vysloveně doporučila Mojžíška, kterou prý Mojžíšová učila a sama ho pacientkám vřele doporučovala. Nevím, co je na tom pravdy, každopádně ho piju, je dobrý, i když s tou přípravou a konzumací (nalačno, 15 minut louhovat a pak 30 minut nejíst) je v běžném provozu docela problém. Jinak už namíchaný se dá koupit v bylinkářství v Praze v Dlouhé pod názvem VZ 🙂

lucule
23. únor 2009

Len diky za odpoved 😉

dckami
23. únor 2009

Tak o čaji slyším poprvé, zítra jdu na rehabilitaci, tak se na něj zeptám, ale u nás ho asi stejně nekoupím ☹ . Chodím u nás do bylinkářské prodejny, kte mají čaj na neplodnost, dneska jsem ho vypila konvici. Také popíjím kontryhelový čajíček.

capenka
10. bře 2009

ahoj holky můžu poprosit o radu ? mám za sebou 3 potraty jelikož se v caru NIC NENAŠLO A NEDOPORUČILI ANI IVF,poradili mi aspon cvičit Mojžišovku,tak jsem si to vyřídila mám přijít 3 dny po menstruaci ale to se chci zeptat co je na tom pravdy ta fyzioterapeutka mi řekla cvičení trvá půl roku a neměla bych otěhotnět

aannggiie
10. bře 2009

ahoj holky.Můžu vás poprosit o radu.Nevíte kde v Praze se cvičí Mojžíšovka nebo kde to mám zjistit.díky

len
10. bře 2009

Angie, zkus tady:
http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/kontakty...

Capenko, není to zcela přesné... Cvičení může trvat různě dlouhou dobu, prý se uvádí, že bylo neúspěšné teprve po dvou letech každodenního cvičení, kdy k těhotenství nedojde. Ale někdo otěhotní po třech měsících, někdo po půl roce, no a samozřejmě se najdou i tací, kterým to nezabere ani po těch dvou letech, přeci jen ještě nikdo nevymyslel metodu se 100% účinností, to by bylo něco 😉 Ale pravda je, že tak první tři cykly se nedoporučuje otěhotnět, a to z toho důvodu, že se v těle všecko rovná a přeskupuje a v té době je zvýšené riziko potratu. Jestli máš v těle nějaké bloky, které by případně vedly ke špatnému prokrvení a potratům (ale to v CARu nezjišťují, to odhalí až zkušená fyzioterapeutka), tak by Mojžíšová opravdu mohla být řešením... Jinak myslím, že v CARu mají pravdu, holt IVF je recept na neschopnost otěhotnět, ale případné potraty řešit neumí. Při těhotenství po IVF je šance na potrat stejně pravděpodobná jako v těhotenství přirozeném. IVF je cesta pro ženy, které vůbec otěhotnět nedokážou, ale jakmile je jednou embryo zahnízděné, je to pak těhotenství jako každé jiné a na metodě vzniku už nezáleží 😒

mabe
10. bře 2009

AHoj len, uz sme se parkrat 'videli'. Mam po dvou MA a mam zada od malicka problemovy. Zacla jsem chodit na mojzisovku. Cviky znam, ale nejak mi to doma nejde. 😒 Takze jsem zacla aspon chodit na bodybalance 2x tydne a jednou tydne plavat. Zada uz me skoro vubec neboli. Ale trosku mam cerny svedomi, ze jsem prestala s mojziskou. V bodybalancu je teda taky par cviku z mojzisky. Ty Ma byly zpusobene asi jinymi vecmi: chlamydie, srazlivost krve. Co rikas, mela bych delat vic, ze? 😒

len
10. bře 2009

Mabe, dělej tolik, abys sama cítila, že je to dost 😉 Však ona Mojžíška není jediná cesta, stejně jako to nejsou všecky možné zázračné čaje a léky a prapodivné zaručené metody... Teď to teda neházím všecko do jednoho pytle, jenom chci říct, že každý si musí najít to, co mu sedne nejlíp. Mně by mohli odvézt do Bohnic, kdybych začala chodit k věštkyním a praktikovat prstíčkovou metodu, jiný by se zbláznil z každodenního povinného cvičení 😉 Takže pokud máš pocit, že ti záda lépe (a příjemněji) rovná něco jiného, a pokud MA měly opravdu jasnou příčinu jinde, tak nemyslím, že je nutné se nějak nutit do něčeho, co ti nesedne. Otěhotnět dokážeš, takže teď už jen budu držet palce, ať to příště dopadne dobře 🙂

Kdybys chtěla v té M. pokračovat, zkusila bych se dohodnout s fyzioterapeutkou - nakolik je to u tebe nutné, které cviky ti dělají problémy, popřípadě jestli ti to nemůže trochu poupravit na tělo. Ukázala bych jí, co cvičíš jiného, a třeba by ti k tomu jen přidala pár doplňkovích cviků, kdo ví 😉

aannggiie
10. bře 2009

Len-díky

kvetinka7
10. bře 2009

Ahoj holky,
vcera jsem byla na kompletni mobilizaci podle Mojzisove.. a reknu vam..byla to sila. Nad me ocekavani.
Mela jsem vsechno komplet zatuhly a trpela jsem jako zvire.. jeste rano jsem citila delohu a mocovy mechyr..streva mi taky vyrazneji pracovala..
Budu muset cvicit jako o zivot,aby se mi to nemuselo opakovat 🤐
Jinak ma fyzioterapeutka je skvela. Snad to pomuze. Jen abych nebyla lina..

sofia2008
11. bře 2009

Ahojte, pred par dnami mi zistili syndrom PCO, myslite, ze by mi okrem liekov mohlo pomoct aj cvicenie?
dakujem...pekny den..