Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

len
19. únor 2010

No, podezření je na to, že prostě vajíčka jsou tak pitomá, že si při dělení neumějí porovnat chromozomy, zjednodušeně... Ale zase není vyloučené, že to jedno jednou nedokáže 😉
S tou Mojžíšovou - mě už to ke konci tak strašně štvalo, vůbec jsem se k tomu cvičení nedokázala donutit, takže se mi nakonec dost ulevilo, když jsem dostala od fyzioterapeutky "povolení" s tím seknout. Ale když vidím, jak mi povoluje břicho... ach jo, mělo to něco do sebe 😀

janinkaves
20. únor 2010

Ahoj holky, dnes jsem si stáhla letáček z internetu cvičení dle Mojžíšové, je tam celkem 22 cviků a některé dělám pravidelně, třeba s tím krkem a prohýbáním zad, protože mě často bolí záda a ani jsem nevěděla že jsou od ní 😀 ale některé jsem uplně nepochopila a nemám se koho zeptat a je tam upozornění že cviky se mají cvičit v přesném pořadí a správně jinak může dojít k opačnému efektu tak bych si nerada tu páteř ještě zablokovala a další potrat už bych taky nechtěla, tak kdyby některá z vás co cvičíte s rehab. sestrou mi mohla poradit !
Takže cvik 6. v sedu na židli ruce pokrčit vzpažmo, předloktí dovnitř ruce spojeny dlaněmi..., jestli jsem to pochopila správně tak se chytnu dlaněma k sobě u očí a stáhnu ruce na úroveň prsou a teď se mi to různí v jednom letáku je táhnu dlaněma od sebe a v druhém tlačíme do sebe a napínáme prsní svaly tak právě nevím a taky na jednom obrázku se otáčí s těma dlaněma střídavě na pravo a nalevo a na druhém letáku jen u prostřed 😠 !
Pak cvik 19 kdy vleže na boku se zvedá noha a má se střídat na levá a pravá strana to znamená že si lehnu na levý bok a zvednu nohu, nohu položím překulím se na pravý bok zase zvednu nohu, pak zase nohu položím a přetočím se na levý bok a tak to pořád opakuju tak abych měla na každou tu nohu deset až patnáct zvedání ? Pokud ano tak to samé s tím střídáním je i u cviku 20 kdy ležím na břiše a levé nohu zvednu v kolení a pak to koleno přitáhnu k boku tak tam se to dělá taky na tu střídačku jako u té 19cky ?
A naposledy 22 posílení břišních svalů kdy kmitám zvednutýma nohama vzhůru a dolů po dobu deseti vteřin (15stup) to vlastně znamená že mám zvednuté nohy a udělám malé kmity dopředu a dozadu, položím nohy dvakrát zhluboka vydechnu a zase opakuju cvik že ?
Budu moc vděčná za pomoc 😅 !!

alienka24
21. únor 2010

ahoj janinko....no předem bych ti chtěla říct že cvičení podle mojžíšové je potřeba cvičit pod dohledem fyzioterapeuta který tě právě cviky naučí jak je provádět správně a určí ti které cviky jsou pro tebe vhodné, 22cviků je i zbytečně mnoho a jsou tam podle mě cviky které se k mojžíšové neřadí protože by ti mělo stačit cviků 10 + 2 cviky jsou určené pro muže
no a jednou z podstaných věcí u mojžíšové jsou pravidelné mobilizace, to že budeš cvičit sama doma určitě bude fajn a v některých věcech ti to pomůže ale pokud nebude docházet k odstranění bloků v těle tak se nemůže jednat o metodu dle mojžíšové, takže vřele doporučuju nejprve sehnat rehab.sestru anebo fyzioterapeutku která ti vše vysvětlí, zmobilizuje a naučí 😉

jajkaz
21. únor 2010

Ahoj,
Jani bude to tak, Alienka píše to samé jako já na té druhé diskuzi 😉

jajkaz
21. únor 2010

Ahojky Ali, jak se daří? 😉 Dnes je venku krásně, sice jen tak na procházku, ale už aby bylo sucho... 🙂

b.e.r.u.s.k.a
21. únor 2010

Ahojky,Alienka to dobře napsala.A nemyslím si že musíš cviky cvičit v přesném pořadí.Mně rehabka říkala,že si to můžu rozdělit a podle toho co budu chtít nebo na co budu mít čas,tak si odcvičit nejdřív.

b.e.r.u.s.k.a
21. únor 2010

Jajkaz nevím,zda jsi to byla ty,ale někdo tu psal o gelu pre-seed.Máš s ním nějaké zkušenosti?

alienka24
21. únor 2010

ahoj jajkaz, daří se celkem dobře 🙂 dneska jsem byla na trampolínkách dokonce i s mužíčkem, pak na návštěvě u jeho rodičů takž etakovej prima den 🙂
no akorát ted krapet bojuju s kvasinkama po těch atb. ale už se to lepší a hlavně to vypadá že jsem měla ovulaci i bez pomoci léků a dokonce se u mě poprvé ukázal plodný hlen, no uplně v šoku jsem z toho 😀 😀 😎
ahoj berusko 😉
jo a u nás teda chumelí jako prase 😝

b.e.r.u.s.k.a
21. únor 2010

Ali a snažili jste se alespoň?
Jináč u nás je nádherně a svítí sluníčko.

alienka24
21. únor 2010

beru.....no my bysme spolu ještě prej vůbec neměli spát dokud nebudu mít výsledky kontrolních stěrů 😕 no jenže to moc neklaplo takže uvidíme, nesnažili sme se cíleně, já mám jen radost z toho že už mám ovu i bez hormonů, to je prostě pokrok jako blázen 😎

jajkaz
21. únor 2010

Beruško, já ho mám zatím jen koupený a chytáme se ho použít, ale až po pauze ☹ Tak jsem se na něj těšila 😉
Ali, tak tady svítí sluníčko a je nad nulou. Jak už jsem se vypovídala v jiné diskuzi, známej nás vytáhl na běžky. Vydržela jsem docela dlouho, ale nejsem sebevrah. Sundala jsem běžky a domů šla po svejch. Manžílek s tím známým sedí někde na "čajíčku". Ten sníh se ale nedá. Místy se ti to přilepí na lyži,popojedeš pár metrů a podjede to... Na to já nemám sílu ani nervy. To sněžení k nám nejspíš příjde. Začal dost foukat větr... chjo, sníh mi nevadí - ať je -5 a dobrej sníh, nebo ať už je sucho. Tady takový břečky a sníh naprd, to nesnáším. Ještě že to sluníčko u nás svítí, aspooň z toho mám radost 🙂

Jo a ten plodnej ti závidím. Už ti stačí jen počkat do jistě dobrých výsledků a hurá na to 😀

alienka24
21. únor 2010

no tady chumelí jako kdyby to mělo bejt naposledy, takže to stojí za to, jestli to nepřestane jako že to nevypada tak napadne tak 20cm 😝

jajkaz
21. únor 2010

Týbrďo, tak to musí být síla. Tady už je pár dnů nad nulou, takže i když jsme výše položení (v Beskydech), tak sněhu ubývá. Kéž by tak ve městě vytály ty chodníky a u nás na dědině krásně nasněžilo na políčka ať je kde řádit na těch běžkách. Máme je teprve asi měsíc, já jsem se na střední po nedobré zkušenosti zařekla, že už ne, ale podlehla jsem manžílkovi a šli jsme do toho. Pořídili jsme novou, né zrovna levnou výbavu. Minule, když jsme byli, tak byly fakt senza podminky. Políčka hezky přikrytá, -5 a jelo se jedna báseň. Ani se nelepilo, ani nepodkluzovalo..... Zato dnes... Utekla jsem jim. Nejsem blázen, mám se ráda.
Se mnou plavat nepůjde, aby se nenachladil, ale na každou kravinu, se kterou příjde ten známý, tak kývne... Chjo, je to s těma chlapama někdy naprd... 😠

alienka24
21. únor 2010

no tak mě běžkování teda nikdy extra nebavilo, ale je fakt že pokud mrzne, máš dobře namazáno tak je to prima, ale tenhle sníh je na prd 🙂 😝
no tady bylo včera i dnes nad nulou ale okolo druhý začalo sněžit a ještě nepřestalo, ale pokud se neochladí tak to bude hned tát

jajkaz
21. únor 2010

Ali, já mám jít příští týden v pondělí na druhé cvičení k fyzioterap. a trochu mi dělá obavy, že to budu mít jen cosi málo před MS - asi 4-5 dní. Ale jindy jsem prostě termín nesehnala. Už tak to mám skoro o dva týdny později...

alienka24
21. únor 2010

no já jedu ted ve čtvrtek na mobilizaci a taky mi to nevyšlo na ovu, jsem myslela že jí nebudu mít vůbec 😅 no takže to evě řeknu a uvidíme, možná mě aspon nebude tak trápit a uvolnovat když už je po ovu 😉

jajkaz
21. únor 2010

Uvažuju, že na příště se přihlásím už teď, třeba bych ještě požadovaný termín mohla sehnat... Je to tady u nás celkem nacpaný. Paní FT mi vyprávěla, jak za ní dojížděla paní z Přerova, což je dobrých 100km.

b.e.r.u.s.k.a
21. únor 2010

holky já myslím,že teď to tak nevadí,kdy se ta mobilizace dělá.Ale až se budete snažit o mimi,tak by bylo lepší před ovulací.No já jsem zvědavá,jak nám to bude vycházet,když teď máme taky problémy s objednáním.

alienka24
21. únor 2010

beru...máš recht, pokud se ještě nesmíte snažit tak je to jedno 😉 já jinak jezdím vždy na tu polovinu cyklu ale ted jsem si to už neměnila páč tenhle měsíc jsem vypustila takže nebyl důvod to nějak komplikovat 😉 a hlavně já už mám skoro rok co mojžíšku cvičím, ale k té svojí teraputce půjdu asi už po pátý takže už s těma mobilizacema jdeme do finiše

jajkaz
21. únor 2010

No je to hrůza s tím objednáváním. U nás je blbé to, že je to jen dopoledne, takže tím méně času na cvičení a nacpat se tam všechny...

b.e.r.u.s.k.a
21. únor 2010

ta moje zas toho má tolik,že nestíhá.Ještě učí na fakultě,takže toho má chudina spostu.Holky a jak dlouho tam býváte na to napravování a mobilizaci?

jajkaz
21. únor 2010

Jen mám strach, co mi ta mobilizace udělá před MS. Aby to potom nebyl mazec, ta MS. 😝

alienka24
21. únor 2010

beru....já jak kdy...když mě nahřívá parafínem a kecáme tak takovejch 45minut no, ale samotný napravování je tak 20-25minut asi

jajkaz
21. únor 2010

No nic, holky, já jdu něco dělat. Už nějakou dobu se chystám ušít si nové povlaky na polštářky, tak jdu do toho. Mějte se krásně 😉

janinkaves
21. únor 2010

Ahojte holky, děkuju za odpovědi, radši si tu rehabku seženu pokud bude někde blízko jsem věčně bez auta a autobus jede jednou za uherák tak snad to nebude problém a když jo tak zůstanu u jógy ! Tak se mějte a ještě jednou díky ať jste všechny brzo krásně rozcvičené 😎 !!

veruncik
22. únor 2010

Ahoj holky,

dnes jsem byla na 1. mobilizaci a ukázali mi cviky, bylo to v pohodě, jen jsem trochu rozlámaná, od zítra bych měla začít cvičit. To vše je ok, jen jedna věc mě celkem zarazila, fyzioterapeutka mi v tomto cyklu zakázala sex, že bych prý mohla potratit. Ale já jsem po IVF, tak toho chci využít, že vaječníky jsou nastartované a piju čajíky a jím vitamínky, tak se ji asi na to doporučení vykašlu! Nemůžu kvůli věku ztratit ani měsíc, co si o tom myslíte?

alienka24
22. únor 2010

veruncik...tak samozřejmě je to na tobě jestli chceš podstoupit to riziko že potratíš, ta možnost tu je a samozřejmě je tu i možnost že bude vše v pořádku, já bych si to nelajskla, sice říkáš že si nemůžeš dovolit ztratit měsíc ale jestli potratíš tak ten ztratíš mnohem víc

veruncik
22. únor 2010

No, ono se to trochu tluče, s tím co mně řekli v CARu, tam zase řekli zkoušet, zkoušet, když ještě hormony účinkují...myslím, že můj prvotní problém jsou vajíčka a pak až implementace embrya...Ale kdoví jak to je...

alienka24
22. únor 2010

veruncik....no ono člověk nikdy neví v čem je přesně problém, ale ze svojí zkušenosti ti můžu říct že je všechno hodně provázané až to člověka překvapí jak moc 😉
tam jde o to že tím jak je ta pánev prokrvená a uvolněná tak hrozí že se embryo neuchztí tam kde má, ale může to působit i naopak 😉

veruncik
22. únor 2010

alienka24 - díky. Asi máš pravdu. Je to těžké, komu více věřit. A v CARu mi naznačili, že asi Mojžíšová nevyřeší můj problém, ale naopak se mi nelíbí, že fyzioterapeutka jde naopak proti CARu. No, babo raď🙂 Znám totiž případy, kdy se to po IVF právě přirozeně povedlo..No, ono to nějak dopadne .🙂