Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

alienka24
22. únor 2010

no já třeba pro CAR taky moc nejsem, přijde mi že se tam neřeší příčina problému ale problém se obchází...

b.e.r.u.s.k.a
22. únor 2010

Veruncik Ali má pravdu a pokud vám zakázala měsíc,tak na tom jsi dobře.Mně na začátku říkala minimálně půl roku,až se vše napraví jak má,ale u mě to bude asi dýl.No ještě zkusím vydržet ☹ Je to těžké,když vidíš jak se holkám kolem daří a my se nemůžeme snažit ☹ Ale snad jednou ta vytoužená odměna bude 🙂

veruncik
22. únor 2010

Ale ono Beruska, asi bude záležet na příčině...Myslím, že v tomhle musím dám za pravdu CARu, pokud příčina je ve špatných vajíčcích, tak asi zase tak mi to cvičení moc nepomůže. Pro mě je spíše doplněk, když si teď tělu dávám odpočiněk od hormonů, ale zase právě pokud mají v CARu pravdu, tak bych ztratila pro mě důležitou šanci. Asi to zkusím a uvidím...A k tomu bude cvičit a čajíkovat 🙂

b.e.r.u.s.k.a
22. únor 2010

Já tě chápu veru,žádné se nám nechce marnit čas.Však uvidíš,třeba nakonec vše dobře dopadne.Jo a jaký čajík piješ?

jajkaz
22. únor 2010

Ahojky,
Verun, já se nedivím, že Car je proti Mojžíšovce. Vem si, kolik jim tam nasolíš peněz, o co by přišli, kdyby všichni, co se jim nedaří nejdříve zkusili Mojžíšovku, tak jak je to smysluplné. Zkus se podívat co se o té Mojžíšovce píše. Dokonce jsem vyčetla, že řeší i problémy s anovulačními cykly. To mi kdesi na diskuzi říkala holčina - Mojžíšová mi nepomůže, já nemám ovulaci... Jak by mohla mít, když se k reprod. orgánům nedostává dostatek živin a hormonů........ Jestli kecám, holky opravte mě. Já si to takhle laicky představuju, že to tak nějak funguje.

Já osobně mám strach z Caru a všech těch IVF a dalších zkratek, co si můj mozek ani nechce zapamatovat. Doufám, že se až tam nedostaneme. A ono upřímně řečeno, už jsem četla taky dost příběhů, co psali - jsem po x umělých pokusech a nedaří se ani tak - když to není připravené, tak ani umělé nepomůže (teda ale myslím konkrétně ty, které nemají nic jihého zjištěného, jsou zdraví). Ono to cvičení chce vážně zabrat a udržet si pevnou vůli. A to se některým nechce. Ale jak jsem začala cvičit já, tak to už je teda něco 😀

veruncik
22. únor 2010

beru - je toho víc, čajík Gravozen od p. Zentricha, je to známý bylinkář, mám s ním taky schůzku začátkem března, pak odvar z kotvičníku - prý pomáhá rozhýbávat vaječníky, mastodynom - kapky, tam je zase drmek, ten má být taky dobrý a jako bonus 🙂 kořen MACA, tj. peruánská medicína. O tomhle tématu jsem četla docela odborný článek v praktické gynekologii, tak to na sobě odzkouším - mám spicha s autorem článku, nějakým MUDr. peruáncem 🙂 A co Tvoje zkušenosti?

b.e.r.u.s.k.a
22. únor 2010

Tak já mám taky ten čajík a ještě beru kys.listovou a to je vše.Nechci toho míchat moc dohromady

alienka24
22. únor 2010

veruncik....tak samozřejmě neznám přesnou tvojí diagnozu a nevím s čím přesně máš problém a je možný že ti mojža nepomůže, ale je taky možný že CAR ti taky nakuká to co se jim hodí 😉 znám třeba spoustu případů co mi říkala ta moje fyzioterapeutka, že k ní začali chodi ženský co jim nevyšly 2 nebo 3 IVF, psychicky je to velmi zdeptalo a tak začli s cvčením a přešli třeba jen na bylinku a vůbec cestu bez hormonů a lékařů, a ejhle....

samo že je taky mraky případů kdy pomohlo IVF a budme za tuto možnost rádi 😉 😎

jajkaz
22. únor 2010

http://www.oplodneni.info/metoda-ludmily-mojzis...

Celkem srozumitelně napsané 😉

len
22. únor 2010

Holky, tak já naopak dostala doporučení na Mojžíšovou přímo z CARu, mají vlastní rehabilitační sestru, se kterou dlouhodobě spolupracují. Ale fakt je, že CAR je státní a sestra jde na pojišťovnu, takže je teoreticky všem zcela ukradené, kam jdou mé peníze (jejich kapsa z toho nic nemá) a v prvé řadě jim jde o vyřešení mého problému. Do CARu jsem docházela skoro dva roky, než jsem se k IVF dohrabala (diagnóza idiopatická sterilita) a čím víc vyšetření nám vycházelo OK a čím déle se nedařilo, tím více se všichni klonili k tomu, že Mojžíšová pro mě bude to pravé. Na své první IVF jsem šla po roce cvičení spíš na vlastní žádost, protože fyzioterapeutka se mě snažila přesvědčit, že to mám zkoušet další rok, že teprve po dvou letech se dá říct, že Mojžíšová nezabrala. Ale zase je fakt, že teprve tři IVF odhalila a potvrdila skutečnou příčinu naší neplodnosti, kterou bohužel opravdu Mojžíšová neobejde. Ale cvičila jsem ji opravdu ty dva roky (během druhého za plné podpory rehabilitační sestry) absolvovala ta tři IVF a i když to neklaplo, nedám na tuhle metodu dopustit. Ale jak tak čtu, asi jsem měla fakt kliku, když CAR s rehábkou plně spolupracoval po celou tu dobu a akceptoval tuto metodu jako jednu z možností léčby, kterou mi předepsal mnohem raději než umělé hormuny. Pokládala jsem to za normální, ale koukám, že to zdaleka tak běžné není, škoda 😒

veruncik
23. únor 2010

len - já myslím, že je ideální to pěkně kombinovat, ale nějaké zákazy tohoto typu to mě opravdu nesedí ☹ asi ta mojžíška pomůže jen někomu, bohužel vajíčka nám lepší neudělá....

Takže jsem to konzultovala ještě s další nezávislou terapeutkou a zde je jí odpověď
🙂

Fyzioterapeutky doporuceni chapu, ale pokud Vy mate k tomuto doporuceni
vnitrni odpor, pak bych ho na Vasem miste poslechla a klidne bych si uzivala
cviceni a pohlavni styk rovnez

S pozdravem a at se vse pekne zadari,

Eva Novakova

chrobacek
23. únor 2010

veruncik my jsme měli sex taky zakázaný a rozhodně jsem to nedodržovala ... nemůžu otěhu ani po ivf takže asi za měsíc cvičení mojžíšovky se nic nezmění takže dělej jak to sama cítíš

veruncik
23. únor 2010

chrobacek - mluvíš mi z duše!! taky mám ten problém, že ani IVF mi nepomohlo....

evak99
23. únor 2010

holky, my při cvičení taky normálně sexovali....

chrobacek
23. únor 2010

😉 jasně co se má stát to se stane ne? navíc nám sex zakázala pak za měsíc dovolila ... prdky.... řekla, že nejsem bloklá, že mám všechno OK takže můžeme... myslím, že pokud je chyba opravdu ta funkční, že má člověk něco zablokované a pracuje se na odstranění touto metodou, tak asi bych to dodržela..... ale dle mé rehabky jsem byla OK takže to cvičení u mě bylo spíš takové pro klid duše....

len
23. únor 2010

Jo, jinak za mě - taky jsem na to kašlala, věděla jsem, že přirozený otěhotnění by byl takovej zázrak, že jsem to "riziko" mileráda podstoupila 😀 Ovšem kdybych třeba cvičila kvůli prodělaným potratům, tak bych si to nelajzla 😒 Jinak jsem cvičila dva roky (což je u mě 36 cyklů), pravidelně jsme měli nechráněný styk, do toho 3 IVF a dítě zatím nikde, ale jak píše Veruncik - vajíčka mi to nevylepší 😒

jajkaz
23. únor 2010

Veruncik, fyzioter. ti zakázala přímo sex - jak píšeš? Já myslela, že jen otěhotnět. O tom se tu bavilo už hodně holek - kdo má a kdo nemá povolené snažit se. Ale přímo nemít styk...? To je divné. 😖

veruncik
23. únor 2010

jajkaz- no, možná že jsem to jen blbě napsala, sex jo, ale s prezervativem!! No, asi to té fyzioterapeutce pak nebudu vyprávět 🙂 Ona je ta šance přirozeně asi dost malá..... ☹

alienka24
23. únor 2010

veruncik...tak ona má povinost tě na to upozornit, to jestli se tím budeš řídit nebo ne to už záleží na tobě 😉

jajkaz
1. bře 2010

Ahojky
Ráno jsem byla na Mojžišovce a dostala jsem velikánskou pochvalu, že oproti minule je to o 2/3 lepší a když to bude takhle pokračovat, že příště už mi povolí snaženíčko jupíííííííí

jajkaz
1. bře 2010

Beru, já jsem dnes taky totálně KO. Dnes už cvičit nejspíš nebudu. Minule mi projela hlavně bedra a níže. Dnes mi řádně projela i žebra. A dost to cítím. Navíc zítra vstávám kolem 4. hodiny, takže dnes už valím do pelíšku.

b.e.r.u.s.k.a
1. bře 2010

tak dobrou a hezké sny

jajkaz
1. bře 2010

Jen počkám, až manžílek dorazí z práce a půjdu chrupkat. Zítra ráno se budu snažit pocvičit a v 5 mi jede bus do práce... Když se mi zítra do 16 hod podaří být doma,tak budu ráda. Ale na zítra se moc těším. Jdeme se dvěma dětičkama na soutěž ve zpěvu. A jsou to horká želízka.... Tak úžasné zpěváčky jsem za svoji pětiletou praxi v MŠ ještě nezažila 😀 Tak holky držte palečky...

b.e.r.u.s.k.a
1. bře 2010

budeme jaj.Máš nádhernou práci,když děláš s dětičkama,taky bych to chtěla dělat

jajkaz
2. bře 2010

Máme jedno zlato!!!!! 😉

alienka24
2. bře 2010

ahoj jajkaz 🙂

jajkaz
2. bře 2010

Ahojky Ali, tak co ty, odpočíváš po pracovním víkendu??? 😉

alienka24
2. bře 2010

dneska už zas pracuju, včera sem měla volno 😉 a bohužel dneska mi teda není vůbec dobře 😔

jajkaz
2. bře 2010

Bacil, nebo jarní únava? 😨

alienka24
2. bře 2010

spíš bolesti, nevim dneska jsem zralá na ránu z milosti abych se netrápila, venčila jsem psa a začlo mě strašně píchat v třísle až k vaječníku, pak i cestou do práce, to mi až slzy vyhrkly a ted už celkem dobrý jak nechodím 😝 😝 😒