Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

zuul
9. lis 2007

ahojte holky, ja som bola včera prvý krát cvičiť Mojžišovú. my sme za hodinu prešli všetkých 10 cvikov, bolo to strašne relaxačné, také uvoľnenie, žiadne potenie, mám si to cvičiť aj doma a každý týždeň sa nám budú zvyšovať počty opakovaní. 😀
tak sa teším na to snažilkovanie popri tom. dúfam, že nám to všetkým napomôže. 😅

romik82
9. lis 2007

Ahoj zuul i já se těšim na to že to bude mít nějaký pozitivní dopad.Člověk by se asi neměl spolíhat jenom na doktory ale zkusit proto miminko uplně všechno.Uvidíš že nám to cvičení pomůže.To by v tom byl čert aby ne.🙂

zuul
9. lis 2007

presne tak, inak všade som čítala, že v tom období - keď sa to cvičí, že by sme sa nemali snažiť, lebo hrozí potrat. včera to bola prvá vec na ktorú sme sa pýtala a terapeutka nám povedala, že je to blbosť. 😀 práve že sa máme snažiť, len ak by sme boli tehotné, tak s tým máme prestať. 😅 ja som si objednala aj nejaké čajíky na pomoc otehotneniu, tak na ne čakám. ale strašne sa teším, myslím, že je naozaj dôležité, že robíme všetko pre to. 😵

romik82
9. lis 2007

a copak je to za čajíky?Jsou to nějaký nymíchaný bylinky a nebo je to hotovej čaj kterej se koupí v lékárně?Slyšela jsem něco o kontryhelu ale ještě jsem po tom nějak nepátrala.A teď jsem přišla na to že vzhledem k tomu že mám sedavé zaměstnání a často mě bolí záda tak doufám že mi ty cviky pomůžou i na ty záda.Ale záda vem čert hlavně když to fakt pomůže k miminku.Jsem ráda že jsem to cvičení našla protože po tom nezdařeném pokusu jsem byla celkem na dně ale to určitě nejsem sama koho to takto skolí.Musíme být silný a určitě se to povede.

lemulca
autor
9. lis 2007

já cvičím v první řadě kvůli zádům, a ve druhé kvůli těhu. Jinak piju čaj Kontryhel, a občas tinkturu z kakostu smrdutého nebo Elixír feminal (v kterím je jeřáb ptačí). Pak ještě jím kyselinu listovou. Toť vše. Neberu žádné hormony ani nic nepřírodního 🙂

romik82
9. lis 2007

Ty jo to jsou teda názvy.Kakost smrdutý už slyším manžela jak na to reaguje.Bude si myslet že se ze mě stáva čarodejnice nebo co. 😉 No jo ale když to pomáhá.No a lemulco na ty záda ti to pomáhá?Cítíš se líp?

campi
9. lis 2007

Ja vim jenom o te sousedce, ktere se po cviceni chytlo 1. IVF. Pry se vetsine holek, ktere na tom byly ve stejne dobe jako ona (a necvicily Mojzisovou), se to nepodarilo. Ona pak doporucila cviceni asi 5 kamaradkam, ktere zacaly chodit stejne jako ja k te me mojzisce koncem lonskeho roku, a z toho jsou uz 3 tehotne.
A kdyz jsem zacala cvicit, tak jsem zjistila, ze jeste dalsi dve zname maji deti prirozene diky asi 6mesicnimu cviceni.

Ja bohuzel nic, ale myslim, ze u me to musi byt nejaka jina pricina (srusty, endometrioza) - mela bych jit co nejdriv na laparoskopii, tak se to potom snad dozvim. Cvicim dale, myslim, ze je to fakt skvela priprava na IVF.

Co se tyka snazilkovani (ona rika miminkovani), tak mi ho opravdu na zacatku zakazala, povoleni jsem dostala az v breznu (od prosince). To mi pak doporucila milovat se jeden mesic kazdy lichy den od 9.-21.DC a druhy mesic kazdy sudy den od 10.-20. DC.

romik82
9. lis 2007

No právě u nás to bylo taky divný.Nastimulovali mě na IVF a urodilo se hrozně moc vajíček.Když se to potom neuchytilo tak mi řekli že při dalším pokusu budou muset zvolit jinou stymulaci protože těch vajíček sice bylo moc ale na úkor kvality.A když jsem potom jela za svým gynekologem a ptala jsem se ho jestli třeby by nebyli nějaký problémy s tím že bych zažala cvičit a nebo se začala zabávat nějakou alternativní medicínou tak mi řekl že mi to v žádném případě nemůže uškodit.A když jsem si teď tady přečetla co se tu píše tak tmu začínám věřit čím dál víc že to má něco do sebe.A myslim si že člověk musí věřit.

chiwule
9. lis 2007

holky, jinak k tomu opakování - 1-2 cvik 15x první týden, pak se zvyšuje na 20, 25 atd...oproti tomu 3 cvik je 10-15x a nezvyšuje se počet opakování. Takže to není po desítkách 😉

romik82
9. lis 2007

Holky a po jak dlouhé době jste přišli na to že to má nějakej význam a nebo jste se cítili líp.Já jako věřim tomu že to k něčemu je ale jestli to pocítím hned ze začátku a nebo to bude chvilku trvat. 😅

chiwule
9. lis 2007

romiku, každý cvičení se ti projeví nejdřív tak po měsíci poctivého snažení 😉 a tohle není výjimka 😉 🙂

romik82
9. lis 2007

Já se rozhodla to nepodceňovat.Takže budu poctivě cvičit.Když to potom člověk čte že to někomu pomohlo a tak ty příběhy s těma šťastnýma koncema tak to člověka nabije trochu dopředu.Uvidíme.A ty chivule už máš nějakého potomka?Promiň že se ptám ale nikoho tu neznám ani trošku.

len
9. lis 2007

Já taky začínala na 15 a postupně se po 5 přidáváních dostala až na 40 🙂 Jinak "lépe" jsem se začala cítit asi tak po měsíci 🙂
Jo, IUI už se mě teď netýká, jsem si myslela, že se připravuju na tohle, ale prý ne, jednou to stačilo a teď se holt zase snažíme sami 😀 Ale co, když se tam ta spermie jednou dostane, tak dál už to stejně probíhá normálně, takže pokud je Mojžíška dobrá jako příprava na IUI, tak je 100% dobrá i k přirozenýmu otěhotnění 🙂

chiwule
9. lis 2007

romíku nemám bohužel. když si najedeš myškou na fotku - profil každé z nás, zobrazí se ti, jestli už máme dítko nebo snažilkujeme nebo jsme těhu 😉
len to je slovo do pranice 😀
holky musím na chvíli pryč, tak zatím páček! 😎

lemulca
autor
9. lis 2007

romíku, určitě začni cvičit, je to super, jen bude těžké vydržet a opravdu cvičit každý den!!!!
Len: jako že už ti IUI vůbec dělat nebudou? To čumim 😲

len
9. lis 2007

Lem, asi mají pravdu, že v mém případě je to k ničemu... IUI má smysl, když je špatný spermiogram, protilátky proti spermiím nebo neprůchodný děložní hlen, ale když je tohle všecko v pořádku, spermie se dost dobře dokážou "na místo" dopravit samy 😉

petranela
10. lis 2007

Ahoj holky, můžete mi prosím některá poslat kontakt na fyzioterapeutku z Brna? Chtěla bych s cvičením podle Mojžíšové co nejdřív začít. Předem moc díky 🙂

kay
10. lis 2007

ahoj holky, tak já byla v pátek na mobilizaci kostrče, a musím říct, žemi to bylo dost nepříjemné a i mě to bolelo.. ale to asi proto, že já se k mojžíšové vlastně dostala skrz bolest kostrče.. Ikdyž se taky snažíme o mimi, tak jsme to vůbec nespojovala.. Nejdřív jsem chtěla vyřešit tu kostrč a pak se dát pořádně na miminka a dopadlo to tak, že mi doktor řekl, že je to kostrč. syndrom jak vyšitý.. No a odpoledne avečer jsem z toho měla takovou migrénu, že jsme brečela bolestí.. Ale to je prý normální, že se to může stát.. dneska už to bylo ok..
To Petranela: Já chodím v Brně do osteologického centra na hybešové 18, kde jsou i rehabilitace a jedna holčina tam dělá i Mojžu. Jmenuje se Lenka Kokošková, je moc fajn. Buď máš doporučení od doktora, nebo si zaplatíš 100,- Kč při vstupní prohlídce a pak už je to hrazené pojišťovnou 🙂 hodně štěstí.

chiwule
11. lis 2007

kay, to mě překvapuje, že tě mobilizace bolela, zatím jsem to neslyšla od žádné holky. Ano, nepříjemné to je, ale bolestivé...asi jsi opavdu měla hodně velký problém s kostrčí 😉

mirinda10
11. lis 2007

Chcem sa spytat neviete kde sa v Blave cvici Mojzisova, snazime sa snazime a nic tak asi vyskusam aj cvicenie, vela som o tom citala. Vopred dakujem.

zuzanic
11. lis 2007

holky slyšely jste o dornových masážích? je to něco podobného jako mojžíšová, nebo je to něco úplně jiného??? mi se zdálo, že to je dost podobné a jelikož nevím o nikom, kdo se v okolí zabývá mojžíšovou, taxem si říkala, že zkusím ty dornovy masáže. nemáte některá zkušenosti nebo nějaké info?

chiwule
11. lis 2007

mirindo, koukni se do historie této diskuse, nějaké holky ze Slovenska tam dávají tip... 😉
zuzanic bohužel netuším, o čem mluvíš, nikdy jsem o tom neslyšela 😒

eki
11. lis 2007

Mirinda, v štúdiu Miracle precvičujú Mojžišovej metódu:
http://www.relaxovat.sk/bratislava/Zariadenie_1...
držím palce...

campi
11. lis 2007

Ad Dornova metoda: co vim,tak taky dokaze odblokovat kostrc, srovnat drzeni tela a jsou znamy pripady, kdy pomohla k otehotneni. Nevim ale,ze by byla spojena se souborem cviku, ktere zajisti posileni tech spravnych partii,abychom mimi donosily a tak..

kay
12. lis 2007

chiwule: Jo já mám hodně problém s kostrčí, vlastně jsem tam šla kvůli ní 🙂 bolí mě už dlouho že jsme nemohla ani sedět.. Teď po dvou návštěvách, kdy jsme ještě ani nezačly cvičit už na sobě pozoruju zlepšění i u věcí, které jsme brala automaticky jako normální 🙂 je to super.. Nechtěla jsem nikoho svým zážitkem strašit ☹

chiwule
12. lis 2007

kay, já vím, že nechceš strašit, každá jsme fakt jiná, každá máme jiný problém 😉 hlavní je, že se ti to spravilo a zlepšuje se to 🙂 😉 jo a s tím, že bereš spoustu věcí jako normální, to mám stejný 😅 člověk se prostě musí naučit žít s problémem který má, že už mu to ani nepřijde 🙂

lemulca
autor
13. lis 2007

ahojky holky, tak jsem včera byla u Mojžíšky, a ukazovala jí všech 10 cviků - a u toho jak se zvedá zadek nahoru (u mě druhej cvik) tak mě opravila že se musím zvedat i vracet "obratel po obratli"!!! Tak nevím ☹ Jinak už mám zase vyšší dávky, dělám 20 opakování těch vybraných cviků.
Jo a taky mi včera prstem šťourala (ne v zadku 🙂) ale ohmatávala kostrč z obou stran zvenku, jestli to mám v pořádku - tak snad jo 😲

kay
13. lis 2007

ahoj holky, tak jsem dneska poprvé cvičila, je todocela v pohodě.. ve čtvrtek mě čeká zase mobilizace kostrče a pak už jen cvičení 🙂 tkajsem zvědavá, jak dlouho nám bude trvat těhotnění.. Tento první měsíc, bychom to mohli sice zkusit, ale já myslím, že by to nebylo dobrý, navíc mám tu kostrč celou rozbolavělou, tak na to ani nemám náladu.. Doufám, že o to lepší to bude za měsíc.. a taky zkusím tu prstíkovou metodu 🙂 Je tady vlastně už někdo, kdo díky Mojžíšové otěhotněl?

fiallinka
13. lis 2007

kay: já už cvičím víc jak půl roku, a bohužel ne, ale u nás je problém u chlapa, tak to spíš beru jako přípravu na ivf...
a jinak mne poslední dobou bolí hrozně záda a ani to cvičení nepomáhá, tak nevím.

campi
13. lis 2007

Toto jsem nasla:
Lečení funkční neplodnosti žen pomocí manuálně-visceralní terapie

Mnohé ženy v ČR slyšely o metodě Ludmily Mojžišové pro léčení funkční neplodnosti. Tato metoda pomohla každé třetí ženě.

Metoda, kterou jsme výpracovali , se nazývá manuálně-viscerální terapie, umožnila docílit obdobných výsledků, jakých se dosahuje metodou Ludmily Mojžíšové.

Doba léčení podle L. Mojžíšové trvala 1,5-2,5 roků do výléčění.

My, podle naší metody, docilujeme po 4-5 procedurách, stejných výsledků, jako L. Mojžíšovou.

Nejčastěji pomáhá naše metoda ženám, které po výšetření byly shledány zdravými, ale z nějakých mechanických příčin ( např. Posunutí kostrče, posunutí delohy a t.d.).

Tyto poruchy neumožňují spermatu dosahnout vajíčka za účelem oplodnéní.

Takové ženy jsou našimi pacienty