Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

evamik
4. únor 2008

Fiallinka: Jo, jo, mělas pravdu! 😀 Budeme Ti držet palce! Kdy Tě to čeká?
Puzzi: Jmenuje se to Fermalac.

kay
4. únor 2008

puzzi, je pravda, že mě ten homeopat vyléčil angíny, co jsem je měla skoro každý měsíc, a součástí léčby byloi braní lactobacilu po každém jídle.. je to hodně o střevech.. celá imunita..

puzzi
4. únor 2008

Já beru lactobacily pravidelně 1x denně asi od listopadu. A stejně :(. Ale možná by bylo třeba víc, uvidím.
A ten Fermalac si asi taky koupím, tím nic nezkazím.

kay
4. únor 2008

no tomu lactobacilu předcházela taková týdenní "očistná kůra", která byla na bázi oxi... čehosi.. bylo to trochu projímadlo, ale měly to být dávky přiměřené.. A bylo tohlavně na principu, že ty škodlivé bakterie ve střevech nemají rády kyslík a při něm umírají.. A potom bylo právě to papání lactobacilů a dalších kapiček - přírodních.

fiallinka
5. únor 2008

puzzi: dnes mám 5. den cyklu a odběr vajíček je cca 13 - 14 den, a transfer zpět (doufám, že bude co) za 3 - 5 dní 🙂 no a pak budu 9 měsíců těhotná 😉
cvičit mám po dobu stimulace dál, po ivf ale nějakou dobu ne. A těsně před transferem mám jít mobilizaci, prý to pomáhá 🙂

puzzi
5. únor 2008

Fiallinko, paráda, to byste měli krásnej vánoční dáreček, viď? Mobilka před IVF a IUI fakt prej pomáhá 😉.
Kay, očistná kůra by se hodila. Nojo, když nevydržím bez sladkýho a jinýho ne zrovna zdravýho, tak holt bude nutný mě trochu očistit 😉.
Dneska mě ta Mojža úplně rozehřála, jak je to těch 20x, tak to fakt už je znát.

evamik
5. únor 2008

Fiallinko, pak určo napiš, kdy to bude! Budeme na Tebe myslet!! 🙂

puzzi
6. únor 2008

Evčo, tak co IUI? Mně bylo ten den tenkrát docela špatně, asi imožná po tom Pregnylu, ale i tak to byl hezkej pocit, že se mi vajíčko hezky spojuje se spermoušema ;). Držím palce.
Kay a co výsledky spermio?

evamik
6. únor 2008

Puzzi, díky, že na mě myslíš!!! IUI nic moc - byli tam 3 lidi + manžel, takže paráda - tohle bych fakt chtěla opakovat častějc... 😝 Ráno jsem si ještě zacvičila - pro jistotu... 😉 Ale dost mě bolí břicho a furt slabě krvácím, tak nevím... 😖

fiallinka
6. únor 2008

evamik: držím palce!
já jsem byla dnes na kontrole a mám asi dvacet vajíček, jsem dobrá nosnice, jak to tak vidím, tak doufám, že budou kvalitní! Už mne docela pobolívá břicho, ale asi si ještě dnes trošku zacvičím... uvidíme, jak to vydržím dlouho. Největší z nich mají už 14 mm, teda folikuly, tak ani nevím, jak se to do toho břicha může vlézt..

puzzi
6. únor 2008

Evčo, jo, taky jsem si říkala, že znám lepší způsoby dělání potomka než IUI 😅.
Možná Ti při tom trošku poranili čípek, tak proto krvácíš, snad to brzo přejde. Možná Tě bolí břicho ovulačně po tom Pregnylu? Se hezky uvolnilo vajíčko a teď už si jdou se spermíkama naproti 😉.
Fiallinko, 20 vajíček krása, tak určitě bude i hodně pěkných. Zvládej to co nejlíp!

kay
6. únor 2008

ahoj holky, evi, taky jsem na Tebe myslela.. no 3lidi plus manžel by mě asi zabilo.. to tamna Tebe všichni koukali, jak ti to dělají? 😲 jinak moc držím pěsti, aby to dopadlo..

my máme normospermie, co nemáme na kvalitě máme zase v kvantitě.. 🙂 ale včera jsem z toho měla tedadepku, ještě jsem ráno doufala, že třeba by se mohlo zadařit už teď ale testík byl /... Dneska je trochu líp.

puzzi
6. únor 2008

Kay, tak super, že spermie jsou ok, aspoň víš, že se můžete snažit a naděje je.
Kolik jsi dnes DPO? Ke konci cyklu je depka vždy nejhorší, že člověk doufá, zároveň se bojí zklamání, fuj fuj.

kay
6. únor 2008

dneska jsem myslím 15DPO.. takže z tohoasi nic nebude.. no tak snad dorazí brzo MS.. a pak to proberu s mudr.

evamik
6. únor 2008

Holky, díky moc za podporu a soucit! 🙂

Kay, tak to je dobrá zpráva!!

fiallinka
7. únor 2008

už mne to břicho začíná docela pobolívat, tak možná ještě dnes naposled zacvičím a možná taky ne... nechápu, jak se to do toho břicha vůbec vejde, když te´d mají folikuly jeden kolem 14 mm..

puzzi
7. únor 2008

Fiallinko, co jsem tak trochu četla na diskuzi IVF, tak je to fakt drsný, se nedivím, že nebudeš cvičit. Však když máš na každý straně cca 10x 14 mm, tak to je fakt nějaká hmota. Mimochodem, seš doma na neschopence nebo zvládáš chodit do práce?

puzzi
7. únor 2008

Evi a co ty? Jak se cítíš po IUI? Už přestalo špinění a bolest břicha?

evamik
7. únor 2008

Ahoj holky, mně pořád pobolívá břicho, ale je to lepší, takže to fakt asi bylo po tom Pragnylu, a špinění už taky přestalo, takže teď už jen, aby to dobře dopadlo... 😅
Fiallinko, to je fakt síla, taky si to vůbec nedovedu představit, jak se to tam vejde... Ale je to dobře, že se Ti takhle urodilo! 😀

zuzanic
8. únor 2008

ahoj holky. začala jsem cvičit mojžíšku a příští pátek mám jít na mobilizaci kostrče (přes konečník). chci se zeptat, vás, které už to máte za sebou, jaké to je....dík.

evamik
8. únor 2008

Ahoj Zuzko, ta první mob. mi skoro vůbec nevadila, a teď když jsem byla naposled, tak jsem myslela, že to nepřežiju... 😒 Každý to asi vnímá dost jinak, většina holek tu psala, že to není nic hroznýho, s čímž souhlasím - spíš je to nepříjemný, než že by to bolelo...

puzzi
8. únor 2008

Ahoj Zuzko, neboj, není to nic strašného. Samozřejmě je to trochu trapné a nepříjemné, ale rozhodně to nebolí. Je u toho takový pocit, jakože se Ti chce na velkou, je dobré zhluboka dýchat a moc se na to nesoustředit 😉. Držím palce, neboj, zvládneš to a asi to stojí za to.
Evčo, mně dělala mobilizaci přes konečník jen napoprvé, teď už jenom cvičení a protahování zvenku. Tobě tu mobilizaci přes konečník dělá pokaždé?

evamik
8. únor 2008

Puzzi, jo, jo, mně ji dělala pokaždý! Ono se to prý i doporučuje před ovu...

fiallinka
8. únor 2008

zuzanic: neboj, nebolí to, akorát je to divné - ale neboj, ona ten prst nestrčí nijak hluboko
puzzi: ony jsou ty potvůrky v tom břiše asi nějak zmáčklé, že se tam vejdou... do práce ale chodím, v pondělí taky ještě jdu, mám tam něco důležitého, a v úterý pozor, nová informace, v 8 ráno jdu na odběr - rostou dobře, tak jdu dřív, než jsem měla 🙂... vezmu si neschopenku od toho úterka, ne, že bych do práce nemohla, ale protože jsem nikomu neřekla, s čím budu doma, nevím, jak bych omlouvala ty doktory (trvá to vždycky půl dne, musím jet 35 km od nás do CARu)... tak na mne kočky myslete, ať se nám to povede 🙂... a na cvičení už asi kašlu, docela mne to bolí, hlavně se mi blbě chodí.

evamik
8. únor 2008

Fialinko, tak to na Tebe budeme moc myslet!!! To je jasný, už necvič, když Tě bolí břicho... A Ty máš i kultivaci? Kdy Ti je vrátí do bříška?? 🙂

zuzanic
8. únor 2008

díky holky. já z toho nemám strach. něco vydržím ;) jen jsem chtěla vědět jak to vůbec probíhá a jaké jste z toho měly pocity.
tak ať se vám brzo zadaří! 🙂

kay
8. únor 2008

holky ahoj, tak po víkendu budu cvičit 3. měsíc, je to úlet jakrychle to uběhlo.. ale mimi teda nikde.. Přišlajsem na to, že ani těhotná být nechci, že bych už rovnou to mimčo 🙂

zuzanic: mě ta první mobilizace dost bolela a bylo pro mě hrozná, ale mě bolela kostrč už asi 2 měsíce a nejen v sedě ale v kuse.. :.-( teď mám za sebou třetí nebo čtvrtou a byla už úplně v pohodě a trvala jen chvilinku, bo jsem měla prý všechno uvolněné a vpořádku...

holky držte se, fialinko hrozně moc držím pěsti..

evi a kdy máš testovat? nebo jdeš rovnou na krev?

blucka
8. únor 2008

chcem sa spytat, stalo sa vam, ze vam po mobilizacii neprisla mrcha? Moze to mat na to vplyv?

evamik
8. únor 2008

Kay, tak 3 měsíce, to je akorát, ne?! 😉
Mám testovat 22. 2. - vůbec nevím, jak to vydržím... 😒

Blucka: No mně se to nestalo a ani nevím, že by se něco takového mělo stávat - naopak by se měl cyklus stabilizovat... Ale každej na to asi může reagovat jinak...

Holky, teď jsem si uvědomila, že jsem vůbec nenapsala, jak dopad manža! 🙂 Tak prý nemusí cvičit (ale on je na to hrozně línej, takže si to takhle určitě domluvil 😉 ), ale dělala mu mobil. a rovnala ho a má tam jít za 2 měsíce. Ale on už má ten sperm. OK, takže ani kvůli tomuhle tam nechodí.

blucka
8. únor 2008

Evamik, diky za odpoved.Ja to uz prave neviem comu pripisat a mobilizaciu som podstupila prvykrat.