Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

deenakee
autor
12. pro 2008

Tak jsem dovařila zítřejší oběd a jdu dělat tu spoustu seminárních prací co nám napařili... ( který sadista vymyslel zkouškové období 😠

papaya1
12. pro 2008

Ha koukám, že debata a pátrání po pravdě zdárně pokračuje 🙂 Ještě by mě zajímalo, jestli se dá do varianty zdárného ukončení studia a následné ochranné lhůty počítat i ukončení bakaláře a začátek nového studia na jiné škole 😀 😀 No a na naše studijní bych se teda taky nespolíhala, tam většinou nevědí ani to, co by měli, natož takovýhle záludný blbosti 😀 😀
Ach jo, jdu se učit, abych toho bakaláře nakonec vůbec dodělala, když tady s nim machruju 😅 Všichni vyučující se asi chystají v lednu na hory nebo co, skoro všechno máme prosinec a začátek ledna chjo 😖

deenakee
autor
12. pro 2008

to máš jak já - u nás je zase 10 zápočtů - které musí, musí být v zápočtovém týdnu- je to děs... 😝

renat2
12. pro 2008

Ahoj, tak se hlásím taky. Dnes jsem cestovala do školy, ale nedojela, od domova jsme skončila 40 km, protože dál byla nehoda na přejezdu, vyprošťování a pod. takže vlak měl 90 minut zpoždění, tak jsme se sebrala a jela zpět zpožděním rychlíkem domů.....🙂 No jestli to takhle půjde dál...
jsme zvědavá, jak jsou ty podpory apod, ale mám na to manžílka🙂

Jinak vše při starém, ve škole děs běs, ale nějaké zápočty už mám, takže mě čekají 3 zkoušky a asi jeden píse,mný zápočet a hotovo🙂 Pak v letním semestru ještě 3 předměty na zápočet (ale jen od půlky února do konce března🙂 a pak už se v ústí ukážu jen a jen na DP a státnice....

deenakee
autor
12. pro 2008

Tak hlavně že se tobě nic nestalo, já se na silnici bojím čím dál víc... je to nehoda za nehodou...

Držím palce renat se zápočty i zkouškami ať jsou to samé Z a A 🙂 🙂 🙂

renat2
13. pro 2008

Deena: Moc děkuji, samozřejmě přeji to samé i tobě. U mě je výhoda, že toho už opravdu moc nemám, takže budu mít na všechno víc času, i když samouzřejěm njvětší žrout bude diplomová práce...

A jak užíváte víkendu? My už ráno byli pro stromeček a nakoupit...všude hodně lidí, to je hrůza. Teď jsem balila dárky, zítra jedeme do Prahy odevzdat je (manžel pochází z Prahy, tak jeho rodině). Chtěla jsem ještě něco upéct, ale došly mi síly, takže spíš dodělám jeden úkol do školy a pak uvidíme.

deenakee
autor
14. pro 2008

My jsme včera s manželem balili dárky pro celou rodinu a bylo to super... a včera jsme si udělali takový malý Vánoční večr a dali si větší dárky , které sebou nebudeme brát k naší rodině na Štědrý den.... Tož jsem dostala helmu na kolo a scener....a jsem děsně ráda.. 🙂 🙂 🙂

deenakee
autor
14. pro 2008

Kde vy trávíte Vánoce

terysek005
14. pro 2008

My si děláme s přítelem štědrý večer 22.prosince, se vším všudy, kapr, bramborový salátek... 🙂 a pak jedeme domů k rodině a budeme slavit s nima 🙂

andik.s
14. pro 2008

My jsme už čtvrté Vánoce spolu s přítelem doma a 25. chodíme ke starouškům (moji děda a babi) na oběd, letos je ale asi pozveme k nám. Jiné příbuzné nemám, přítel má další příbuzné na Slovensku, tak je to každý rok stejné... ale Štědrý den máme krásný i takhle ve dvou, ale ve třech by to přeci jen bylo veselejší 🙂 Před polednem jdeme na živý betlém u nás na Červeném Hrádku, pak se projdeme a akorát pěkně hladoví a vymrzlí přijdeme domů. Prostě taková idylka 🙂

papaya1
14. pro 2008

Tak mi to máme každý rok jinak. Obě naše rodiny jsou zvyklé scházet se všichni dohromady, takže jednou jsme tam podtuhý tam. V další svátky většinou objíždíme další příbuzný, na který se o Štědrym dnu nedostalo 🙂 Pořád čekám, kdy na mě přijde vánoční nálada a pořád nic 🙂 Ve středu mám ještě zkoušku, pak se hned vrhnu na dárky, a pak už snad 🙂 V pátek jdeme ještě s anší babičkou do Celetný na vánoční představení, je tam vždycky taková pohodička, v hledišti cukroví a svařák, tak to by bylo, aby nebylo 😀

renat2
14. pro 2008

Ahoj, tak my jsme s manžou na Štědrý den taky doma, na oběd jezdíme k mým rodičům (bereme i manželova syna z prvního manželství), pak jdeme k nám, rozbalí si dárky, a večer už jsme sami. další dny většinou objíždíme příbuzné. Letos to bude jiné, bývylka čeká mimi (každým dnem), takže chtějí být na Štědrý den všichni spolu, takže KUbu máme až 26. 12., takže o ŠD budeme doma asi sami. Eventuelně pojedeme k našim,. pokud nebudou pryč...letos se to trochu pos....

papaya1
14. pro 2008

No jo, dětma jsou vánoce vždycky nejlepší. My jezdíme 25. ke švagrový se třema malejma holčičkama a je to sranda 🙂 PRo ně nejradši vybírám dárky, hlavně teda knížky, na ty jsem trochu ujetá a celoročně jim zásobuju knihovnu 😀

renat2
14. pro 2008

papaya: to mi povídej, já musím mít ke každým Vánocům koupit ( a dostat) knížky..možná to souvisí s tím, že jsme učitelka 😝

papaya1
14. pro 2008

Já sice učitelka nejsem a asi ani nebudu, ale studuju specku, takže nějaký pedagogický geny tsdy fungovat můžou 😀 Jinak mi ale naši hodně od malinka četli, mám na to krásný vzpomínky a nějak se to se mnou táhne 🙂 Se svýma dětma bych to ráda dělala stejně.

janeyzelvicka
15. pro 2008

Já sice pedagogické geny nemám, ale knížka jako dárek mě potěší asi nejvíc - pokud je to teda co k čemu a ne nějaký babský román. a malé čteme od narození, vždycky se přitom super uklidnila...

My budem na štědrý den s manžou a malou domu, na první svátek jedem k jeho rodičům a budou tam i švagři, druhý svátek jdem s našima na hory... snad aspoň tam bude sníh 🙂

renat2
16. pro 2008

Dobré ráno holky! tak se konečně hlásám i takhle po ránu z tepla domova, konečně mám internet (přenossný si nosí manža do práce.
Mám docela radost, protože potřebuju dodělat něco do školy, zítra mám referát, na který se vůbec netěším, protože paní profesorka je tak trochu kr.... (pardon), klidně vám do očí řekne, že jste neschopní, že neumíte vyslovovat, že nemáte šanci udělat státnice apod., spolužačce dokonce řekla, že má problémy z inteligencí....Prý ji opustil manžel, (utekl s nějakou ženskou) takže se mstí, protože kluky...ty naprosto zbožňuje! tak jsem zvědavá, co řekne mě. Já tohle nechápu jak se někdo může takhle chovat!! Máte někdo ze školy podobné zkušenosti?????????????????

janeyzelvicka
16. pro 2008

renat naštěstí ne..... na vš vůbec ne, na gymplu sice někteří říkali hlášky jako Ty blboune, Podívej se na inteligenty kolem sebe a teď se podívej an sebe, ale to všichni brali s humorem... na základce se divím, že je neodvezli na psychinu, tam bysme si to zasloužili 😀
tak hodně štěstí 😉

renat2
16. pro 2008

Janey: tak to docela závidím, protože tady u nás to je asi extrém. když manža viděl, jak probílhaly státnice,s nadřazenýma blbečkama pod., tak nemohl uvěřit. má za sebou (a ještě i před sebou - doufám) pár návštěv Brna a říkal, že takhle by si tam nikdo s nikým jednat nedovolil...
A tohle je fakt extrém, nejhorší je, že je to okaté, ale nidko s tím nic neudělá. No uvodím, co si zítra vyslechnu, nemyslím si, že odejdu z prázdnou ☹

janeyzelvicka
16. pro 2008

jojo, to jsou nejlepší případy, jak si kompenzujou nějaký problém...

renat2
16. pro 2008

Proto mi to přijde nefér. Já taky učím, taky mám někdy špatnou náladu, nebo se někdy něco přihodí a člověk by se nejraději zahrabal, ale musím se udržet, děcka nesmí nic poznat a rozhodně bych si na nich nevybíjela vztek, nebo nemstila. Je to sice ZŠ, ale v tomhle případě mi to přijde stejné.

Učí tě, jak se máš chovat, jak máš učit a dávají ti ten nejhorší příklad, co může být! zítra mi je snad i jedno, co mi řekne, ale pokud bude dělat nějaké problémy u státnic, tak to vyřeším po svém...ale to je ještě daleko.

janeyzelvicka
16. pro 2008

přesně tak, teď to pouštěj jedním uchem tam a druhým ven a pak se zařídíš...
nemáte něco jako anonymní hodnocení výuky studenty? my vždycky na konci semestru hodnotíme předmět, vyučujícího... mělo by se to asi dostat i k vedení katedry...

renat2
16. pro 2008

Janey: to hodnocení máme taky, ale přijde mi, že to je jen házení perle sviním. Samozřejmě jsme vždycky hodnotila výuku, vím, že ty formulace byly podobné, protože prostě ty problémy s vyučujícími byly, ale že by se pak něco zlepšilo...to ani náhodou. Samozřejmě zase hodnotit budu, jenže prostě u té němčiny nevím nev ím. celá katedra germanistiky je jaksi taksi částěčně v kelu...nikdo by si jedinou profesorku, co je na katedře proti spbě nepoštval, to by katedra skončila. Takže prostě ten hadr jsme a asi i zůstaneme my.

janeyzelvicka
16. pro 2008

hmm tak to je fakt blbý... tak se obrň a až se vrátíš, dej si nějakou odměnu.

renat2
16. pro 2008

Tak to v každým případě🙂 odměna je vždy (většinou stačí i jen, že jsem doma 😉

janeyzelvicka
16. pro 2008

😉 já jsem zítra taky zvědavá, jak dopadnu... ale pak jdu ještě kupovat dárky, tak snad mě to aspon přivede na jiné myšlenky...

deenakee
autor
16. pro 2008

Renat. To jsme na tom úplně stejně. Taky máme děsnou němčinářku, učí nás dětskou literaturzú... a je hrozný nervák, jakmile někdo něco řekne je schopná to hned vztáhnout na sebe, že jsme ji pomlouvali. Jednou bylo děkanský volno a ona to nevěděla a pozvala na tu hodinu nějakýho chlápka a nikdo tam nepřišel. To bylo tóčo. Úplně se přestala ovládat a další hodinu všechny seřvala , pak řekla že se nám sice nemstí ale musí přitvrdit a napařila nám tolik četby , že by se z toho jeden mohl zbláznit....

deenakee
autor
16. pro 2008

Taky máme referáty a taky každého děsně zkritizuje.. 🙂

renat2
16. pro 2008

deena: Jej, to se mi ulevilo, teda v tom symslu, že vidím, že to není jen u nás...Ale jak jsme tady už psala, strašně mě to štve, já to pak v praxi taky nemohu praktikovat...ale to je asi běh na dlouho trať.
německou dětskou literku? Tu už mám naštěstí za sebou a za 1.🙂 ale měli jsme na to vyučující zas úplný opak toho, co jsem popisovala..

renat2
16. pro 2008

Já jsem se s tím ještě nikdy nesetkala, referáty máme od prváku a nic, až prostě ted. jako třeba k tomu měl někdo výtku, že tam něco chybělo apod, nebo že jsme knížku pochopili jinak, ale nikdy ne, že jsme idioti...