Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

renat2
8. led 2009

A: Mě je taky 24 (v květnu 25) a mažel je o deset let starší. Taková ten síťový graf už máme za sebou. takže ralativně je vše taky O.K., máme byt, auto, já pracuji, manžel má dobrou práci také, takže tady se toho nebojíme.
Přesně tak, ono nemá asi cenu nic moc plánovat, já jsem v tom právě i teď trochu mimo, pozadu, když vidím, jak to tady holky řeší, tak se snad ani enchci dostat do té situace. Prostě zatím tak proplouváme, a uvidíme, neměříme nic, mám možná výhodu, že ovulku na sobě poznám (po 7 letech antikoncepce už na mě asi nepůsobila, takže já sjem ovulovala i při braní...), jinak ale nic.
a kdy teda děláš státnice? Na kolik máš školu?

hannik
8. led 2009

Ahojky holky, já jsem včera teda ale vůůůbec nestíhala sem zajít, celý den jsem proseděla u jedný seminárky ve studovně a ufff, to jsem si dala..

jinak taky vítám a1211: jak jsi psala o té nepravidelné menstruaci, tak je určitě dobře změnit gynekologa. Já jsem to sice neměla jako ty, ale trošku problémy taky byly. Nikdy jsem nebrala antiko, s přítelem si prostě dáváme pozor, nějak jsem si nechtěla ládovat tělo chemií a hormonama. Mens se mi vždycky zpožďovala o tyýden až 14 dní. Sice to není nejhorší, ale vlastně mi vždycky jakoby jednou za měsíc vynechala.A doktor mi řekl, že by to řešil, až budu chtít otěhotnět - no to je fakt taková hovadina!!! 😠 tak jsem si začala na sebe dávat větší pozor a trošku jsem do sebe začala investovat co se týče stravy. Sice jím všechno, co každý, ujíždím i na sladkostech, ale jím hodně čerstvé zeleniny a ovoce a do toho miluju sušený ovoce a různý semínka (jako slunečnicový atd.). Dala jsem si za cíl pravidelnou stravu a hoooodně k tomu přispělo, že jsme s přítelem řešili bydlení, takže jsem vůbec neměla čas myslet na školu, které mě vždycky naštve a vystresuje a taky jsem úplně přestala používat tampony. Chodím sice hodně plavat, ale buď ten týden nejdu nebo to fakt musí být, když se mi chce a tampon si vezmu. Tak tomu všemu přikládám velkou váhu a ťuk ťuk ťuk na dřevo (na moji hlavu 😉 ) se mi teďka 2x dostavila ms skoro na den, takže jsem moc spokojená..Jo a ještě takový případ: mojí kamarádky teta měla ms 2x do roka, nijak to neřešila (to samozřejmě není dobře), ale má teďka moc krásnou 5tiletou dceru 🙂 - je to zajímavé, ale stalo se to.

janey: to se ti vůbec nedivím, že se ti nechtělo dělat do seminárku přes Vánoce, když máš doma takovýho uzlíčka 🙂 to je šikulka, jen počkej, teď budeš lítat jak hadr a malou stíhat nebudeš, jak bude rychlá 😀

a1211
8. led 2009

Já mám státnice další květen,jsem ted ve 4 ročníku. Takže naštestí mám ten půlrok čas na zotavení, aby to tak akorát vyšlo. gynekolog mi to právě řekl taky řešit až budu chtít otěhotnět, a řekl že mám prostě čekat, klidně i půl roku.....tak nevím čekám a stejně nic. Takže jako ty hanniku jdu si dneska po zkoušce do lékarny koupit kont.čaj a nějaké ty vitaminy babyplan od calibrum nebo tak něco...nekouřím, nepiju, manžel taky ne, tak snad to zabere.Já mám problém asi v tom, že dříve jsem měla problémy se štítnou žlázou, ted už nikam nechodím ani na kontroly, tak možná to je zase problém.

janeyzelvicka
8. led 2009

a: určitě ti víc řekne ten nový gynekolog... a čajema a vitaminama sAmozřejmě nic nezkazíš...
malá spí, tak kouknu na koníka a jdu se učit... asi...

renat2
8. led 2009

A: Já si někdy říkám, že by bylo super vše dodělat...teď, v řádném termínu, ale na to nemám, ono je něco jiného dělat jedny státnice, ale já bych měla dělat troje, z toho teda jedny jsme si udělala už v září, z pedagogiky a psychologie. Ale když ty bude končit teda na čas...tak je to super!!! To ti trochu závidím🙂
A: Nečekej a doběhni si i k té doktorce, protože fakt nikdy nevíš, ani tu štítnou žlázu bych nepodceňovala, může to souviset s tím, anebo třeba to nemá vliv. nikdy nevíš.

Čajík si určitě kup, jak říkám, i já s ním mám zkušenost a dobrý. Jinak ten babylan a pod, já ho nemám, jím jen vitaminy jedodruhové, takže na 100% kyselinu listovou a pak vit. E (ten i ma nžel a ještě vápník-hořčík-zinek)

hannik
8. led 2009

a: no to jsou jen argumenty, aby ti doktoři nemuseli nic řešit nebo mi to tak aspoň připadá. Úplně se přitom s přítelem rozčílíme, když si fakt vzpomenu, jak mi to ten doktor řekl. Já se ale přece nezačnu léčit, až budu chtít otěhotnět, to je přece nesmysl. Taky nekouříme, alkohol max. na oslavách nebo si dáme jednou za týden večer skleničku vína, ale jinak nic..Možná bys opravdu měla zajít na tu kontrolu kvůli té štítné žláze..a jak radily holky, tak nějaké ty vitamínky jako listovku a kontr. čaj neuškodí. Ale určitě vitamínkama v čerstvém ovoci a zelenině nic nezkazíš, ale to určitě víš 😉 ... no a teda čekat půl roku se mi zdá trochu moc, nevim. Más možnost zkusit jiného lékaře?

janeyzelvicka
8. led 2009

.istovku jsem taky brala, ono pak se říká, že když se ty vitaminy jako calibrum a tak berou v těhu, tak je mimi větší 😲

renat2
8. led 2009

Janey: ahoj, to jsme is taky myslela, kouknu jen tak na koníka a na net a hurá na učení...no a skutek utekl, na internetu jsem už dvě hodiny, ale ne že bych všechno hodila za hlavu, vytiskla jsme si materiály, které jsem si dodělala a vše si zkompletovala, na tu pondělní zkoušku je to osmicentimetrový štos 😠 takže u mě je víkend jasný. No a na zítra? tak to jsem si pěkně připravila a jdu na to juknout, i když asi nejvíc tomu dám zítra ve vlaku, musím ten čas nějak využít🙂

renat2
8. led 2009

To jsme taky slyšela, že se pak rodí větší děti, i kvůli tomu jsem se rozhodla pro jednodruhové vitaminy

a1211
8. led 2009

tak děkuju za povídaní já jdu na zkoušku, tak mi držte palce🙂a pak hurá do lékarny. zítra napíšu jak jsem dopadla.paa

janeyzelvicka
8. led 2009

držíme palce, všech 20 🙂

hannik
8. led 2009

taky držím a hodně štěstí 🙂 ... no a já bych mohla jít dopsat tu seminarku, uz teda ale vazne!! 😀

renat2
8. led 2009

Držím palce, dej vědět!!!

No a já se teda tentokát už opravdu loučíma jdu se učit

janeyzelvicka
8. led 2009

jste mi příkladem 🙂

renat2
9. led 2009

Ahooh, tak se psychicky připravuji na dnešní test, teda spíš si delám hezké ráno🙂 Vydatná sacharidová snídaně (celý den pak bude strava o ničem - nesnáším tohle sestování a sezení ve vlaku, ve škole, nemám ani chvilku čas se kloudně najíst☹ A ještě na to juknu, ale asi až ve vlaku, protoža FAKT nevím, co se na to učit. Takže snad bude kolektivní práce.
Jinak včera jsem do sebe něco nasoukala na tu pondělní zkoušku, dnes budu pokračovat a jedny skripta budu mít za sebou 🙂 pak ještě dvoje, ale víkend mám naštěstí volný, tak snad to stihnu.

A: Jak dopadla zkouška??

a1211
9. led 2009

Ahojky Renat, mám za A🙂tak mám radost, a už hurá učit se na další, kterou mám ve čtvrtek, to snad nikdy neskončí. Koupila jsem si i ten čaj, musím říct, že je fakt hnusný:(tak si ho ted taky vařím. A kdy jedeš na test ?At ti to dobře dopadne

renat2
9. led 2009

A: Tak to gratuluji, vidíš, jak to zvládáš🙂 No mě ten čaj taky nechutná a když o něm řekne někdo, jak je lahodný, tak jdu do mdlob, ale co bych pro sebe neudělala.
Jinak test mám od 3 (inteligence, al enebudu se vyjadřovat), takže jedu v 11, domů až v sedm. ráno jsem vezla manžu do práce, mi málem odmrzly ruce, od volantu...

a1211
9. led 2009

to vím, manžel taky ted před chvíli jel a pak volal že mu teploměr an autě ukazuje - 14 °C:(brr ještě že jsem v teple.Určitě to zvládneš, neboj🙂budu držet palce. a jak se ti učí, třeba o víkendech, když je manža doma? To já se učit zásadně nemůžu, nejde to, takže vždycky jen než dojde z práce a pak padla

renat2
9. led 2009

A: Taky je u nás -14☹ takže s emusím pořádně nabalit, kdo ví, jak budou dráhy topit a přece jen dvě hodiny v mrazu...
No když je doma manža, tak se mi neučí moc dobře, protože je to holt rozptýlení, al enedá se nic dělat, musím to nějak odšéfovat, mě stačí si dát pevná pravidla a to fakt dodržím - třeba, že tohle msuím d eska zvládnout, nebo budu se učit cca do 4 atd. Výhodou trochu je, že vstávám docela brzo, v osm, a manža vyspává do cca půl11, takže aspoň ty děv ranní hodinky budou nerušené. Ale něco zvládám i večer u TV (nevadí mi, úplně "vypnu" a je to jen takový podklad, že se něco děje a manža to respektuje a nebreptá mi do toho🙂

renat2
9. led 2009

Fakt musím říct, že manža je mi v tomto směru oporou. Když se bavíme o mimi a případných státniccíh ...tak říká, že mi bude držet na přípravě prcka u prsu na kojení🙂🙂 Fakt je na něm znát, že prostě pomůže.

a1211
9. led 2009

🙂tak to je hezký🙂můj taky,ale to víš člověk je celý den sám doma a jen se učí a pak jsem ráda, že dojde pořád bych povídala nebo tak, takže bohužel🙂ale 4 roky to vychází tak snad to ještě vydržím ten poslední rok. jak daleko dojíždíš? A to je co za VŠ co studuješ?

smardik
9. led 2009

hollky já mimi mám na škole a dá se to zvládat, jen to chce toho ochotného manžela co pomáhá 🙂

renat2
9. led 2009

No jasně, já jsme taky mluvícíc...a hodně🙂 od mala a asi mi to zůstane, ale když se pustíme do debaty....tak prostě meleme a meleme, a taky samozřejmě chci vědět, co v práci a tak. A on se zase ptá mě..
JInak já dojíždám 150 km, do Ústí nad LAbem, studuji učitelství pro střední školy, kombinace německý jazyk a literatura a geografie.

Smardik: Ahooj! moc děkuji, trochu si nás uklidnila, teda alespoň mě!! Podmínku ochotného manžela splňuji, ten už ted mluví, co bude děla apod. (holt je z něj znát zkušenost) Gratuluji k Tomáškovi, je úžasnej🙂

a1211
9. led 2009

taky gratuluji smardiku🙂už aby jsme se taky dočkaly takového zlatíčka.
renat: učitelství je super, taky jsem vždycky chtěla učit, i ted o tom pořád přemýšlím, chtěla bych učit hlavně chemii, na nějaké chemické průmce nebo tak, takže mám v plánu pedagog,minimum, ale pořád se nemůžu rozhodnout🙂

a1211
9. led 2009

samrdiku a mimochodem, Tomášek v tom hnědém oblečku s ouškama vypadá překrásně🙂

renat2
9. led 2009

A: já si to zkusila po gymplu, protože jsme si dala rok pauzu, a pak už jsem chtěla jen učit. někdo to odsuzuje, mě to baví a je to prostě celoživotní vzdělávání i sebe. Němčinu jsem měla od třetí třídy a mám ji moc ráda (ať si každý říká, co chce) a zeměpis...to je taky přehled, ráda cestuji apod.
Neboj dočkáme se, za chvíli bude prďola i u nás.

no děvčata, já se loučím, kecala bych tady sice dál, ale prostě dokud ten PC nevypnu, bude mě to svádět a já musím taky něco dělat, zkulturnit se, a hlavně ještě pročíst ty materiály☹☹ takže pro dnešek končím, papapa a držte mi palce

a1211
9. led 2009

tak tfuj tfuj🙂paa

smardik
9. led 2009

renat no ze začátku toho moc nedělal,malý chtěl být furt u prsa jak ne řval a řval ale ted už dobrý tak se stará, chodí na procházky at mám čas na učení,přebaluje apod 🙂

jinak holky taky do školy dojíždím - z orlové do Zlína, ale mám velkou výhodu a to moje rodiče kteří jezdí s námi a malého hlídají zatím co jsem ve škole a vozí mi ho na kojení

a1211
9. led 2009

A kolik ti je smardiku? miminko jste plánovali tak brzy, když jsi ještě na škole pokus se můžu zeptat?

renat2
9. led 2009

Holky, tak jsem ještě nakoukla, pro jistotu jsem si ještě zkoukal vlaky a zpoždění, a ještě že tak, můj rychlík, kterých se přibližuji na spoj do Ústí má už teď 30 minut zpoždění!!! hihi, to bych se na test asi nedostala, takže musím rychle zvednout kotvy a zkusit stihnou tosobáček☹☹ fuj, to je děs a hrůza, ale raději to tak udělám, už jsme se několikrát no školy nedostala (ale co , mám to omluvené, tak to neřeším) a ani ne z poloviny cetsy jsem se vracela.

Smardik: To je super, že ti všichni tak pomáhají, bez toho to asi nejde. jsem ráda, taky se mám na koho spolehnout, takže to toho praštíme. kdy budeš končit se školou??