Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

hannik
12. led 2009

radiska: Máš moc krásnou Aničku 🙂

janeyzelvicka
12. led 2009

Uff nějak se do těch příspěvků zas zamotáváme...
Já mám taky mimi na škole, a bylo mi řečeno, že na mateřskou nemám nárok, pokud nepřeruším. Což jsem neudělala, takže ode dne porodu pobírám rodičák (7600, od 21 měsíců Kiky 3800). Pokud bych přerušila, měla bych mateřskou, nějakou asi nejnižší, to by mělo dělat asi taky těch nějak 7600.
Ale od nového roku (2009) je prý nějaký nový zákon, kde studentka, pokud přeruší, stejně nemá mateřskou, ledaže by na ni nastoupila až po skončení školy v nějaké ochranné lhůtě. Takže i když je teď někdo v prváku a otěhotní, i kdyby přerušil, nedostane prý nic.

janeyzelvicka
12. led 2009

jinak jsem dnes byla na té zkoušce, kiku hlídala kamarádka 🙂 pokud jsem zkoušku udělala, budu mít už klid... tak snad jo 🙂

hannik
12. led 2009

ahojky janey, tak snad ti zkouska dopadne dobre, moc ti to preju..jinak s temi prispevkami je to teda pekne zamotany, jeste se jen zeptam, kdyz ma zenska materskou, tak jsou penizky vyssi? Ja vim, ze je to tak, ze si muzes vybrat ty 3 moznosti, jestli na 4,3,2 roky..ale teor. by to melo vyjit nejak podobne ne? Tam je jen rozdil mezi tim, ze kdyz pracujes a nastoupis na materskou driv, tak ji uz pobiras i kdyz jsi jeste neporodila..

janeyzelvicka
12. led 2009

No, většinou prostě ženské pobírají mateřskou a pak rodičák, já se ochudila o celou tu mateřskou, takže o nějaké ty tisíce, ale zas mi to nestálo za to, abych přerušovala školu. Výše mateřské se odvíjí podle platu, je tam strop i dno, takže jako studentky bychom měly tu nejnižší.

Jinak pokud máš tu mateřskou, můžeš si vybrat ty tři možnosti čerpání rodičáku (za splnění určitých dalších pravidel), ale když to vynásobíš, kolik jako těch peněz dostaneš celkem (myslím za rodičák), tak to vychází přibližně podobně..
2 roky ...... po dobu 24 měsíců výše 11 400 = 273 600
3 roky .......po dobu 36 měsíců výše 7600 = 273 600
4 roky ..... po dobu 21 měsíců 7600, dalších 27 měsíců 3800 = 159 600 + 102 600 = 262 200

hannik
12. led 2009

Ajo ajo, díky janey, už to jakštakš chápu..a co Kristýnka, jak se má? 🙂

renat2
12. led 2009

ahoj holky, tak mě manža za splněný test pozval na večeři🙂 teď jsme dorazili, jsem vymrzlá asi půjdu na čajík. normálně mi zima nevadí, ale ty mrazy už jsou dlouho.

Jo jo, tak už se v tom začínám taky orientovat, jak jsem psala, já budu mít případně smůlu (protože už opravdu budu čekat jen na státnice a diplomku, takže přerušovat ani omylem nebudu...

hannik
12. led 2009

No tak my stejne nepocitame, ze bychom cekali, az bych ten rok po skole pracovala nebo kolik je ta nutna doba, protoze pritel je jeste o 6 let starsi, takze uz dyl ma tatinkovsky manyry a nehlede na to, ze spolu jsme temer 7 let, takze se do "toho" pustime snad co nejdriv. Tak tech par penez ozelim, hlavne aby nebyl problem s otehotnenim...páni Rení, tak to jste se měli jistě hezky, já jedu domu až ve stedu, jsem na private a nemuzu se dockat..

renat2
12. led 2009

Hannik: přesně tak, manža je taky starší, je relativně zajištění a já snad taky něco přinesu domů, i ten částečný úvazek se hodí, i když to mám jen do června, pak se uvidí. Přesně tak, peníze sem, peníze tam, já když to vydím, tak prostě sen je co nejdříve otěhotnět a mít zdravé mimčo, protože v dnešní době ani to není jistota...příběhy tady na ko níku mluví za vše.
Jj, bylo to příjemné🙂

janeyzelvicka
12. led 2009

Kris má dnes šrapnelový den... to je den, který je takový vyprazdňovací, ona třeba dýl nekaká, a pak to z ní jede prakticky celý den v několika větších dávkách 😀 😀 a pak za vlast padá i oblečení 😀
Koupila jsem ji zas v Brně látkové plínky, jedny takové fajné,tak snad se jí líbí 🙂

my si te´d s manžou děláme horkou čokoládu, takovou tu super hustou 🙂

hannik
13. led 2009

janey to je dobry nazev 😀 ..

janeyzelvicka
13. led 2009

😀

renat2
13. led 2009

Zdar holky, tak Vás zdravím z práce🙂 dnes jsem skoro všem napálila písemky, jednou za čas to má ozdravný efekt, tak jsem ráda a navíc získám známky🙂 A pololetí se blíží rychlostí světla (a tím i jarní prázdniny).

Janey: Hroká čokolláda, jo? tak to bych si taky nechala líbit🙂

janeyzelvicka
13. led 2009

Mńam... zbožňuju čokoládu 🙂

kolca
13. led 2009

ahojky,

holky tak dnešní zkouška z Daní je úspěšně za mnou. Tak ještě příští týden účto a pak už jen napsat bakalářku.

Janey jé koukám, že taky látkujete 😉

janeyzelvicka
13. led 2009

Jj, látkujeme a moc se nám to líbí 🙂 jaké plínky používáš? 🙂

kolca
13. led 2009

Janey já měla jednu TotsBots a Pitti Dissou - nevím jak se to píše, nechce se mi to hledat 🙂 na malýho mimouška a teďka jedu ve čvercovkách Libštátkách a Imse Bioflanel a v kalhotkovejch Baby Lucy Organic a ještě máme jednu slavnostní Swadlebess.

janeyzelvicka
13. led 2009

Já mám taky čtvercovky, ty dávám dokupy s vv (popo nebo tots bots), protože malá je výkonný vyprazdňovač, na cestování mám taky imse bioflanel a svrchnáky imse organic. slavnostní jsem koupila včera itti bitti 🙂

Kristýnec má první zub 🙂 není sice ještě úplně vylezený, ale už jde dobře vidět 🙂

kolca
13. led 2009

Jé tak to my zuby ještě nemáme, možná maličké dole, ale nejsem si jistá

kolca
13. led 2009

svrchňáky mám Imse a Thirsties

janeyzelvicka
13. led 2009

Jo a ještě na noc má hamburgery a bamboo extra

renat2
13. led 2009

Jej tady se to nějak zvrhlo na plínkování🙂

janeyzelvicka
13. led 2009

Jj... tak nám renat pověz, jaké plínky používáš ty? 😀

renat2
13. led 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 miminkovské žádné a dospělácké naštěstí taky ještě ne, takže nemohu sloužit 🙂 🙂

hannik
13. led 2009

Ahoj holky, tak jsem se dneska zase pekne nastvala ve skole, ach jo, zapoctovy tyden je doslova uhaneni ucitelu a proseni, aby mi laskave podapsali index, kdyz jsem splnila vse nutne... 😠 to me taaaak nebavi. Ale tedka je pred nami mesic zkousek, tak budu vice doma a na to se moc tesim 🙂 Janey ty latkove vice vyhovuji?

renat2
13. led 2009

Hannik: tak to znám taky, to je asi všude a je to to, co mi na VŠ nejvíce baví, že s tebou zacházejí jak s hadrem (a to je ještě dobré). Ale snad všechno dobře dopadne a index budeš mít plný🙂
Já teď pádím na břišní tance, ale pak ještě nakouknu

hannik
13. led 2009

Juj renat, tak to se hezky bav, to by me taky bavilo 🙂

radiska
13. led 2009

ahojky tak to je divne ja jsem si sla zadat o rodicovskou chtela sem ju na tri roky a me rekla baba na kontaktnim ze to mam automaticky na ctyri roky ze jako studentka nemam pravo si to zvolit

janeyzelvicka
13. led 2009

hannik tak to já nrznám, my index nemáme. máme pouze informační systém, přes který jde vše a je naprosto spolehlivý. zkoušky, přihlašování na ně, d dalšího semestru, vše jde přes to.

radiska jj, pokud nemáš mateřskou, tak nemáš nárok na zvolení délky rodičáku...

kolca
13. led 2009

Janey já na noc dávám papírovky, pr Jájouš je učúranej,a přebaluju ho i tak 2 x za noc. Látkovky by to asi nepobraly.

My máme informační systém i index.