Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

radiska
13. led 2009

to je prave divne nam chlap z magistratu kery nas ma na prednasky rikal je to hloupost, jenze ja jsem sla na kontaktni od lonskeho brezna sem se o vsem informovala a kazda z tech trech zenskych mi rekla neco ineho

hannik
13. led 2009

janey, to je prave to, co me dost stve, vsichni chtej byt svetovyho kalibru, vse pres internet atd, ale takovyhle zakladni veci jako jsou zapocty a zkousky se proste musi jeste potvrzovat do indexu a clovek tak musi vsechny ucitele nahanet..

renat2
13. led 2009

Cože?? Co to je za blbost,já už se v tom fakt nevyznám, vždyť to jepřece akorát utlačování...Tak oni chtějí studovaný národ, lidi s vysokoškolským vzděláním...ale podmínky....
Raduš to jsme teda zvědavá, jak to dopadne....

Začíná mě tenhle stát zase tak decentně sr..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§

Hannik: jj, břišní tance jsou super, úplně jsme tomu propadla🙂

radiska
13. led 2009

no prave ze mi to dala na ctyri roky a kazdej rekne neco jineho uz me to tam stve, jo s nahanenim ucitelu je problem jeden blb si dal zapisovani do indexu v den kdy nikdo nema zkousku takze taky uzasny ja uz mam dve zkousky za sebou a dalsich sest me jeste do konce ledna ceka zitra delam z politiky a v patek z prava

renat2
14. led 2009

Dobré ráno studující maminky, i nemaminky🙂

Tak jsme teď odvezla manžu do práce (nějak jsme zaspali). Dnešní den jdu trávit k učení, a to ke staré německé literatuře, takže občas texty, kterým nikdo nerozumí, ale snad to dám dohromady. Máme to jako kolokvium, takže tam budeme tři a budeme povídat, doufám, že to bude taková diskuse, až polemika...
Musím teď napsat ještě materiály na Tristana a Isoldu...

raduš: tak to je fakt pech, jako v dnešní době opravdu potěšující věc. Jak jsme psala, stát chce vysokoškolsky vzdělané občany a pak nové občany (aby se rodily děti a nestárlo obyvatelstvo), ale co pro to dělá....
To my až to budeme řešit, tp já se asi zase rozčílím, jako vždy, když něco řeším se státní sférou☹

hannik
14. led 2009

Renat: To je presne ono, vzdycky, kdyz se zacneme zabyvat statni politikou, tak bych vylitla z kuze. Presne jak pises, tak jsou vsichni lacni po vzdelanych lidech a vsude se pise, jak se rodilo malo deti a kdo bude zivit ty starsi atd, ale aby to tem lidem umoznili, to nedelaji...ach jo... 😠 Juuu Tristan a Isolda? To jsme probirali v minulem roce a docela me to bavilo 🙂

renat2
14. led 2009

Hannik: No když to vidíš ve sněmovně, tak se není čemu divit, já už to neřeším, protože to nemá cenu a prostý občan s tím nic neudělá☹ ale jeden čas jsem byla opravdu naštvaná, protože nám přišlo, že jsme ve zemi, kde), prostě všichni kradou (v politice, i normálně) a je to v pořádku, nikdo s tím nic nedělá. Podporujeme jen "občany", kteří se flákají a práce jim nic neříká a už z principu jsou doma a proč ne, mají se jak prasata v žitě, dávky vyšší než naše dva platy, digi TV...prostě všechno, tak proč by se obtěžovali s nějakou prací. To je v pořádku?? No myslím, že ne.
jen mě štve, že je tu spousta problémů, které je třeba vyřešit, ale my se jen zabýváme, kde budou značky s povinnou zimní výbavou (sněho. řetězy), aventuelně, zda budeme platit posr...... 30 KČ u doktora. Vždyt jsme všem okolním státům jen pro výsměch.

Jé vy sjte to taky brali? ty studuješ vlastně taky asi někmčinu, viď? jsme to trochu pozapomněla.No není to špatné, přijde mi, že to je podobné Zlatovlásce🙂 a i jsme to našla, že to je jako předloha...
Brali jste to Od Gottfrieda von Starßburga?

janeyzelvicka
14. led 2009

Renat, já už nějak politiku a podobně přestávám sledovat, protože to je pořád stejné schéma: politici, co o některých mám pocit, že je snad někde klonujöu, pač kdyby tam byli normální trochu inteligentní lidé se zdravým rozumem, tak by to asi vypadalo líp. Fakt z nás ostatní státy musí mít bžundu. Teď jsem se docela učila proces tvorby zahraniční politiky v USA, a bylo tam i o politice obecně, a podle mě to mají lépe vyřešeno. Lidi si volí prezidenta, a ten jmenuje spolupracovníky a ministry - což jsou lidé sice jemu blízcí, ale také většinou odborníci ve svém oboru. což se o těch našich teda říct nedá... u nás se ministerstva rozdělujou podle koryt a obsazují kdovíkým...
ale nechám toho, nebudu se rozčilovat 🙂 to dělám nerada. a celkově tak nějak nadávám nerada, a tím je mi náš národ taky nesympatický - hlavně si zanadávat...

renat2
14. led 2009

Janey: přesně tak. a asi nemá cenu se rozčilovat, protože to stejně nic nezlepší, to je prostě problém naší republiky. mě jen pak mrzí, že když jsme byli se školou v Německu a měli besedu s politiky, tak ti se naší politické scéně vysmívali...to je pěkný...V tomhle milulu Itálii, prostě problémy se řeší a nejen okecávají a odsouvají...

janeyzelvicka
14. led 2009

Jj... trochu se bojím, jak pak budu zvládat na žurnalistice další předměty, ono se říká že máme mít všeobecný přehled, tak já se třeba zajímám, čtu si zprávy, ale jen ty, co mě baví... nějaké české návrhy zákona jdou fakt mimo mě...,

renat2
14. led 2009

Janey: To zvládneš neboj...jsi šikulka. A nevybíráš si pak třeba okruh, který tě zajímá? nebo musíš projít vším. třeba nějaké lauzy, politickou sféru, běžné zpárvy apod. To už se pak asle ai vybírí, když už jsi v novinách. se v tom nějak nevyznám. Jinak jsem si dala super oběd, rybu a koprové brambůrky a k tomu tunu zeleniny (rajčata, okurka). teď se jdu zkulturnit a vyrazím na chvíli ven na prochajdu, mj. jdu k paní, co jsem si u ní vybrala na mmb sukni, moooc se na ní těším🙂
Musím se trochu vyvětrat, nebo se z učení zblázním☹

janeyzelvicka
14. led 2009

my jsme si minulý semest vybírali specializaci:
mediální studia - spíš ty teorie, jak se chová publikum, výzkum atd.
digitální média - televize, mají předměty kde píšou scénář, točí si krátké filmy
žurnalistika - to mám já, na psaní do novin nebo třeba i na net... ale to, jesi budem dělat zpravodajství, nebo psát nějaké názory (publicistika), to si neurčujem.. to asi pak co kdo dostane za úkol v redakci a na co se pak bude hodit 🙂

hannik
14. led 2009

Ahoj holky, koukam, ze diskuze o politice kazdeho jen rozcaruje, ze jo? Jo Reni, brali jsme to presne od Gottfrieda..je to hezky i kdyz ten film, jak byl nedavno natoceny, se mi zas tak moc nelibil, hlavne tam bylo spousta veci jinak, nez ve skutecnosti ma byt..Holky co planujete na vikend? 🙂 To je sranda, je streda a ja uz planuju vikend 😀 , ja jsem totiz tedka prijela ze skoly domu a jsem moooc stastna, ze tam uz zase chvilku nebudu muset, pac mi zacina zkouskovy a prvni zkousku mam az 14 dni.

janeyzelvicka
15. led 2009

hannik já doufám že já mám zkoušky už za sebou 🙂
na víkend... v sobotu tu přijedou naši a tchánovci, taková menší oslava 🙂 (no, sice dostanu dárky, ale jinak tradiční schéma, taťka bude mlčet, ostatní se budou předhánět v tom, co se kde stalo hroznějšího 😅 )
v neděli jedeme do vesničky poblíž, kamarád totiž napsal na vánoce takový menší muziíkál, který jsme už dvakrát předváděli (jako takové amatérské, pro děti a my s kámošema hrajem sbor, anděly a tak), tak to chtějí slyšet ještě i teď...
zas celý víkend v akci... už jsme si s manžou řekli, že někdy někomu půjčíme malou a sami něco podniknem, jinak asi uschnem. malá je takový živouš, a jak usíná někdy i po půlnoci, tak na sebe nemáme opravdu ani chvíli...

hannik
15. led 2009

Jojo janey, to znam, u nas je jen tatka opak, nenecha nikoho nic rict 😀 Paaani, tak vy takhle trenujete na slavika jo? No jen mas pravdu,ze vam to zabere cely vikend. Ale ten napad pujcit nekomu malou by pro vas mohl byt prijemny 😉 aspon na den 🙂

janeyzelvicka
15. led 2009

Budeme to půjčení muset realizovat... jí jiní lidi nevadí, tak doufám, že ji to tak nějak zůstane 🙂 když jsme s kamarády, tak vždycky tak nějak koluje, já se občas zeptám, kde je dítě, a jsme v pohodě 😅 a celý den už taky trávila bez nás, s mojí mamkou, s kamarádkou, silvestr u tchánovců... ale to bylo buď kvůli škole a ten silvestr s kamarády, to nepočítám...
chtělo by to nějaký super den, výlet, a tak 🙂 jiné věci by mě taky potěšily... nejdou totiž realizovat, když malá usíná málem později než my 😀
včera furt brečela kvůli zubu, už jde slyšet i lžičkou 🙂 nejspíš jí rostou hned dva naráz 😅

deenakee
autor
15. led 2009

Ahojky.
Tak jsem se zase po dlouhé době ukázala a zdravím všechny nové tváře. 🙂 🙂

Janey , já si taky myslím, že je potřeba jednou za čas udělat siestu a odpočinout si....držím palce

janeyzelvicka
15. led 2009

deen, už jsem si říkala, kdepak ses zatoulala 🙂 tak co nového? 🙂

deenakee
autor
15. led 2009

No. Nic moc. Myslela jsem si že bych mohla být těhu ,ale byl to bohužel gyn. zánět. No teď už jsem zdravá tak doufám, že ten zánět nezanechal nějaké následky... jinak už se moc těším na snažilkování ,ale pořád mi ještě zbývá spousta času... A učím se a tak.... a během týdne jsem se dozvěděla o 3 nových těhotenstvích.... 🙂 🙂 🙂 to je asi vše nové... 🙂

janeyzelvicka
15. led 2009

Jej, tak to je mi líto - snad už to bude dobré a přeju úspěšné snažení 😉

renat2
15. led 2009

Ahoj holky, tak mám smutnou zprávu - dneska jsem neuspěla ale ne žě bych neuměla, vyučující se kretén!!!!!!!!!!!!!! Ale tuplovanej, je to jen zápočet, a on z toho dělá kovbojku, mělo t obýt v devět, ale posunul to na 10:30 a přišel ve 12:30!! \\naštvanej, že má nějaké rodinné problémy, což sice chápu, ale nemělo by se to odrážet na jeho chování. No takže to dopadlo tak, že jsme předstoupili a on nám dal nějakou debilní báseň (a to jsme měli udělat \"sbírku\" 10 básní a sami !!! si jednu vybrat a maximálně ji interpretovat...tak jsme udělali 4 a on nám dal jinou a ještě takovou, klteré nidko nerozuměl a prostě začala hádka, protože každý to pochopil jinak...pak už to nemělo cenu, tak jsme se samy zvedly a šly jsme. Kretén a ještě řekne, no mě je to líto, když jste tady tak dlouho čekaly....jenže to ať si strčí za klobouk, nedrží slovo a to mě vadí, prostě z principu!!! Magor, kretén, č..... Pardon za ta slova. mě ani nevadí že to nemám, al eto, že je celej den v prčicích....mohla jsme se učit na tu středeční zabijáckou zkoušku (což už fakt zkouška je).
Mě prostě přijde, že jak se vždycyky říkalo, že peďák je únikovka, tak že to je naopak. Fakt je to těžký jako prase, požadavky filozofický fakulty...děs běs.
Ale nemá cenu to řešit.

Deena: No taky jsme si říkala, co se děje, moc mě mrzí, al evše bude brzo určitě v pořádku a mimísek bude v bříšku🙂

janeyzelvicka
15. led 2009

Reni tak to je blbý, že ti vyučující jsou takový .... 😒 tak držím palce k dalšímu učení 😉

renat2
15. led 2009

Nenaděláš nic, už to neřeším, ale fakt z principu mi to vadí!

janeyzelvicka
15. led 2009

To je právě to nejhorší, že nic nenaděláš... víš jak, kdyby ses to nenaučila ty, protože se ti nechtělo /nestihlas to nebo tak, tak si můžeš zanadávat na sebe, žes to flákala, a příště se zlepšíš... jenže takhle je to ta bezmocnost, že i když ses snažila, nic nenaděláš a je to v pytli... to je nejhorší 😒

hannik
15. led 2009

Reni, tak to me mrzi, ale moc dobre vim, o cem mluvis...jedna moje lektorka kanadanka mi provedla neco podobneho, bych ji zabila, mrchu nevdecnou..a presne se jedna o zapocet...a jeste ke vsemu vyucujici, co maj vystudovanou sotva VŠ a titul Mgr. delaj nejvetsi ramena a ti, co maj titul profesora, jsou maximalne v pohode... no a pedak jako unikovku berou lidi, co nevi, o cem je rec, protoze tohle uz davno neplati...a ty bych zastrelila.. 😠

renat2
16. led 2009

Hanni: nemá tě co mrzet, srážka s blbcem je to nejhorší, co může člověka potkat...já už to neřeším, je to spíš otrava, protože tam musím jen znova, ale zfouknu to najednou ještě s jednou zkouškou (bohužel u stejného vyučujícího).

Jé holky nedívali jste se včera na diskusi jak má Jílková?? Bylo to mooc zajímavé, hlavně pro učitelky a samozřejmě rodiče. Chci to stáhnout a napsat na to článek...

Hannik: a jak jste na tom vlastně vy s tím plánováním miminka? jsme to nějak pozapomněla🙂

janeyzelvicka
16. led 2009

Myslíš to domácí vězení? My se dívali na Poirota 🙂 domácí vězení bych brala, škoda že to nezavedli když jsem byla mladší 🙂 😀

renat2
16. led 2009

Janey: no bylo to o vyloučení děcka ze školy na určitou dobu, pokud se nebude chovat jak má apod. Což by možná mohlo platit, protože já jako rodič mít vyloučené dítě tak se hanbou propadnu a ať se na mě nikdo nezlobá, tak základ výchovy atd, MUSÍ prostě dítě dostat v rodině🙂 jenže rodiče nemají čas ... což je chabá výmluva, vím, že doba je jiná, ale naši taky chodili do práce, ale myslím, že nás vychovali dobře. no bylo to fakt zajímavé. ono to je strašně rozpoluplné téma na spoustu diskusí. Na druhou stranu škola je vzdělávací instituce, ne výchovný a suplovat za rodiče....?? kde to jsme. Samozřejěm je mi teď jasné, že spoustě rodičů se to teď nelíbí. Štvě mě, že se mluví o samých právech dětí apod., modrní výuka, aby náhodou nebyly přetěžovány, ale co POVINNOSTI?? to už nikoho nezajímá. jej jsme se zas rozvášnila

janeyzelvicka
16. led 2009

Jen se rozvášni, já s tebou souhlasím. Myslím, že když holka ve 13 přijde, že je v tom, kdoví s kým a mmch kouří trávu, tak je chyba v rodičích... a že se chytla "špatné party"? No tak ji vychovám tak, aby se jí nechytla... Já vyrostla na sídlišti, podle toho jak se hodnotí sídlištní děcka, tak bych teď asi měla být úplný looser, ale nejsem... Záviděla jsem kamarádkám, se kterýma jsem chodila ven, když já musela být doma v 7, a ony "já nevím, máma neříkala"... Jednou jedné kamarádce řekli, že má přijít v půl 8, přišla v 9... Já se hrozila, já bych si to netroufla a litovala jsem ji, beztak ji čeká výprask... tak se jí ptám druhý den, a ona že v pohodě, matka nic neříkala, ohřála sem si večeři... A neptejte se, co je z těch kamarádů / spolužáků teď 😖

Hehe já mám rozporuplné pocity, pač sama už jsem rodič, ale zas si velmi dobře pamatuju jaké je to být dítětem, vždyť ještě nedávno jsem byla na gymplu. Z mého pohledu dítěte by se mi to asi líbilo, já měla dobré známky, ale taky jsem měla za ušima (pamatuju se, jak jsem přemluvila dvě kámošky, at jdem za školu - dívaly jsem se na video u mě doma s křupkama, samozřejmě to prasklo a měla jsem třídní důtku 😀 ), no a zůstat týden doma? pohoda, flákárna, a to co brali za týden bych v pohodě dohonila 🙂
Ale zas z pohledu rodiče, vrtalo by mi to hlavou, styděla bych se že moje dítě musí být takhle doma, a kdyby ještě bylo nějaké problémové, tak co s ním tam? nadělá víc škody než užitku... Někteří to možná budou brát jako takové legální chození za školu..

renat2
16. led 2009

Janey: Díky za názor. ta druhá věc je prostě fakt diskutabilní, já teda nesouhlasím an s jednou variantou, protože to opravdu může dopadnout, jak říkáš. Prostě řešení musí být jiné, hotl by za to měy být postihy (a teď nemluvím o tom, že někdo nejde do školy...známe to taky, jednou za čas, ale opravdu o těch průšvihách, co se na škole dějí...přece není možné, aby děti rozkopaly sklo u dvěří (fajn, rodiče to zaplatí, v podtatě se "nic" nestalo, protože rodič nemá sílu to řešti a on za chvíli zničí něco dalšího, eventelně zbije spolužáka ( a to nemluvím zas o těch klasických strkačkách apod), ale ta vulgarita, ta síla...to je prostě fakt hrozné.
NO uvidíme, tohle je fakt na dlouhou debatu. A já musím jít něco hodit do žaludku, jinak mi tady břicho vyzpívá celou operu🙂