Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

majatob
7. pro 2008

aerin: hupnete, hupnete!!!! 😀

adelka89
7. pro 2008

aerin: jak jste na tom s BT? 😉

renat2
7. pro 2008

majatob: mluvíš mi z duše, jenže prostě mě limitují ty hory. Já bych do toho klidně hupsla hned, to máme s aerin stejné. Holt když by to vycházelo jak jsem pala, tak bych DP posunula, to se nedá nic dělat. Ale ještě není nic ztraceno a může se zadařit v dubnu - diplomka.

No upřímně taky uvažuji o tom, že už i plodné dny v únoru prubneme...kdyby se to zadařilo, tak by mimi mělo 14 dní, ale zatím jsme na to srab, i když janey děkujeme za poučení!!!!

Majatob: A jak vy jste na tom?

aerin
7. pro 2008

blede☹ 35DC a ovu stale nikde, a vzhledem k me dnesni horecce temer 39 uz vubec nevim...☹ ale je to prvni cyklus po vysazeni, tak snad se to spravi, piju cajik a koupila jsem Femigard, tak uvidime🙂 diky za optani adelko😉

terysek005
7. pro 2008

renat: Já jsem na VŠ už třetím rokem, takže já tam taky bývám na víkendy, jinak moc ne... A na jaký gympl, státní nebo církevák? v ústí studuje kamarád, asi taky už pátým rokem, honza maca... neznáš ho?

aerin, a copak vám tom jakoby brání?

majatob
7. pro 2008

renat: ja nevim, pripadam si hrozne tehotne, ale bojim se, ze si jen koleduju o pekny zklamani.. 😀 a jeste mi nikdo neporadil jak to zjistit jeste pred testovanim 😀 😀

adelka89
7. pro 2008

aerin, mas nekde grafik? rada bych se podivala, mozna to nebude tak blede, jak rikas 😉

aerin
7. pro 2008

jasne, adelko🙂 http://www.fertilityfriend.com/home/21f422

tery, ja ani nevim🙂 asi hlavne takovy nejaky moje pocity provineni, vuci lidem v praci, vuci mymu tatkovi, o techhle nasich planech nic nevi, teda vi ze chci dite brzy, ale ze az tak, to ne 😅 ale je mi jasny, ze tri mesice na tom nic nezmeni, tak vlastne nevim, co nam brani....🙂

aerin
7. pro 2008

maji asi budes muset holt vydrzet😀 to bude peknej darecek pod stromecek😉

terysek005
7. pro 2008

maji, já jsem ti někde poradila jeden testík, ale už nevím na jaké diskuzi... 😀

ja taky dekuju janey za doporučení, myslíš že by to bylo vent. v pohodě, kdyby mimi mělo 14 dní? já bych si neodpustila kdyby se mělo něco stát jen kvůli lyžovaččce... říkala jsem si že kdyžtak bych si vzala běžky, ty nejsou tak nebezpečné jako sjezdovky, alespoň myslím 🙂

aerin, já to měla taky rozhozené jako blázen po vysazení HA ☹ byla jsem i na vyvolávaččce, tak snad další cyklus už bude normální...

renat2
7. pro 2008

Holky já si připadám strašně neinformovaně, vůbec neměřím...nic, řídím se jen tělem...po vysazení jsme měsíc, ms přišla přesně na den, kdy jsem měla HA, jen mě trochu trápilo špinění (asi 3-4 dny, úplně malinko), jsem zvědavá na ovu, zda přijde...poprvé bez hormonů, většinou jsme to vždycky poznala, tak jsem ani nikdy neměřila.

tery: jejda to si piš, Honzu Mácu znám jak svý boty, to je takový rarita na škole, student - nestudent, je tam už šestým rokem, mám pocit, že by měl končit, ale nevím. já jsem s ním chodila tři roky na základku na Palachovku, pak jsme šla z pětky na gympl (státní), on byl pak na církevním.
a tys chodila na střední kam?? Co děláš za školu, smím-li se ptát?

Majatob: tak držím palečky🙂 To by bylo krásné. No co já vím ze zkušeností, tak prý bilí prsa, apod., ale myslím si, že je to u každé jiné, takže taky neporadím...

majatob
7. pro 2008

tery: jooo??? nevsimla jsem si, akorat ja si nepamatuju kam vsude chodim, jdu to najit.. 😀

adelka89
7. pro 2008

po HA je to normalní, teploty mas uplne optimální, ovulace jeste nejspis bude 😉

aerin
7. pro 2008

snad jo, no🙂 jsem rada, ze to vypada tak nejak aspon usporadane, ze to neni jak na houpacce...i kdyz vlastne ani nevim, jestli je to dobre😀

tanuki
7. pro 2008

Koukám, že se Vám diskuze zvrhla v intenzivní snažilkování 😀
Já jsem si dala loni leden, únor na těhotnění (abych to věděla včas, než budeme ve škole na rentgenech..) A když ne, tak jsme měli v létě pořádně cestovat. No a otěhotněla jsem v lednu, ačkoliv byl kvůli zablokované krční páteři a stresu ve škole sexík jen asi 4krát 😀 ale vyhmátli jsme tu správnou dobu - podle hlenu. 🙂

janeyzelvicka
7. pro 2008

renat, tery: No, mě se to teď říká dobře, když moje mimi už je poněkud větší a venku... ale podle toho, co jsem různě načetla, tak ve 14 dnech je "mimi" opravdu neskutečně malililinkaté, takže myslím že děloha taky není až tak zvětšená, tudíž by ji měla chránit pánev nebo tak něco, a nemělo by se stát, že by se případným pádem nějak "odloučilo" či jak to říct...
a pokud by mělo těch 14 dnů, teda vlastně 14 dnů po oplodnění, tak to málem ještě ani nejde zjistit na testech, to jsou dny, kdy by člověk měl dostat další menstruaci... a v těch dnech to většina ženských netuší, leckdo dělá leccos... já v té době nic netušila, hopsala na aerobiku, účastnila se pár oslav... ty dny jsou prý takové buď nic - anebo... pokud se má udržet, tak se udrží, a pokud ne, tak člověku ani nepomůže ležení s nohama nahoře...
ale kdybych věděla, že jsem těhu, i těch 14 dnů, přeci jen bych si asi dávala trochu bacha, no...

renat2
7. pro 2008

Tery: tak fakt řešíme to samé, případné 14tidenní mimi v bříšku a lyžovačka...

terysek005
7. pro 2008

renat: jj honzu zná každý kdo má co dočinění s ústím 🙂 tak to jo, já jsem chodila taky na palachovku a po pátý třídě na gympl, ale církevní 🙂 ted studuju v praze Sociální práce a sociální pedagogiku 🙂 já jsem si myslela že už by měl končit... 😀 ale prosím tě pst, neříkej mu kde jsme se potkaly, nechci aby se to po hoře rozkřiklo, že se snažíme 😉 tak to určitě půjdeš letos na ples gymlu, že jo? já na něj chodím každý rok, i na ples státního 🙂

renat2
7. pro 2008

Janey: tak teď si mě teda dost nahlodala🙂 Díky, uvidíme, jak to bude vycházet, až to bude aktuální, budeme to řešit, ale pomohlo mi to. Já jsme podobné názory taky slyšela. samozřejmě že bychom s tery opatrné byly, viď? To já jsem i tak, před 2ma lety se mi stal úraz, od tí doby lyžuju opatrně, s ortézou, protože dvě operace kolene mi stačlily🙂

tanuki: jo jo, se to nějak posouvá🙂

tery: neboj, nikomu to neřeknu, jen mě zajímá, zda tě třeba od vidění znám...ani nevím, komu bych to měla říct... Na plesy nechodím, byla jsem asi dva roky po mématuritě, ale už je to dávno, ty lidi neznám, ani učitelé - ty se na státním vyměnili, ale když budeš někdy v Hoře, můžeme aspoň na kafčo (třeba už bez kofeinu🙂 n a jak dlouho máš školu?

janeyzelvicka
7. pro 2008

renat není zač 😉 samozřejmě nikde není jistota, že člověka nesejme nějaký blbec a nevychrampe se třeba víc, to už by mohlo být horší, ale zase, to by člověk nesměl dělat vůbec nic...
No však uvidíte, určitě se rozhodnete správně 😉

renat2
7. pro 2008

Janey: Máš pravdu, proto moc nejezdíme na české hory, ale do Itálie - tam je to hlídané a každý ví, že když někoho sejme, tak za to může i sedět (třeba s alkoholem), když se mi tam stal úraz, tak u mě byl do půl minuty pracovník horské služby v civilu a ptal se, zda mě nikdo nesrazil apod....... takže možná to zskuíme před horama🙂
tery a co vy??

terysek005
7. pro 2008

renat, zkuste to už před horama... 🙂 ne, že bych tě chtěla nahlodávat, ale no, možná trochu jo, mohly bychom to prožívat spolu... 🙂 my jsme dva měsíce po vysazení HA, minulý měsíc jsme už zkoušeli mimi, ale nezadařilo, měla jsem děsně rozhozenou MS, takže teď nás čeká druhý měsíc snaženíčka... bereme to hodně optomisticky, já právě neměřím žádnou teplotu, ani neberu vitmíny nic, jen se snažím hodně ovoce a zeleniny... takže si připadám taky hodně neinformovaná, jak jsi psala předtím 🙂 na kafčo určitě můžeme někdy, to budu ráda! 🙂
janey, mě jsi taky tak hezky uklidnila... já jsem se právě bála, že by se mimi mohlo snáz "utrhnout" když je takhle malinké...

adelka89
7. pro 2008

aerin: tvuj grafik je uplne v poradku, kdyby to byl anovulak,tak ti teplota skace nahoru dolu a byly by tam docela velke rozdily, tak to je ve vetsine pripadu. existuji i vyjimky,ale neni jich troufam si rict moc

renat2
7. pro 2008

tery: tak jo...tohle je strašně divné, k čemu všemu ten internet slouží takže to zkusíme ten měsíc před horama a uvidíme..no to je za chvilku🙂
Já mám zatím měsíc po vysazení a žádná tragédie, teď uvidím jak ovulace. Já papkám jen kyselinu listivou, jinak nic, ani žádné ty komplexní vitaminy (babyplan apod.) a asi ani nechci vitaminy brát. možná to je pověra, ale prý se rodí větší děti...pokud doktor v bud. neřekne, že něco třeba chybí, nebo že bych měla, tak to nechám u listovky a jak píšeš, cpu se zeleninou a ovocem.

Hmm, tak to kafe někdy dáme, písnu do IP.

ještě, že tu Janey máme!!!! Díky, díky, díky.

janeyzelvicka
7. pro 2008

ženské, ale zas se na mě zas až tak moc nespoléhejte, pak se vám něco stane a já si to budu vyčítat... ☹ radši si to ověřte kde to půjde, já tu podávám jen kusé info, co jsem kde vyčetla... 😉

renat2
7. pro 2008

Janey: Jasný, neboj!!

janeyzelvicka
7. pro 2008

našla jsem tu téma o lyžování, názory jsou samozřejmě různé... ale 14.denní mimi, to je fakt sotva druhá čárka na testu... jinak je lyžování v těhu samozřejmě nedoporučováno, ale 4.tt... to pokud by se mimi pak odloučilo, spíš bych to dávala za vinu něčemu jinému... já tehdá hopsala při aerobiku, ještě i o nějakký ten týden později, a to se taky nedoporučuje... takže poptejte se všude možně 😉
tak zatím pa, zkusím uložit savce, nějak se nemá k usnutí 😀

terysek005
7. pro 2008

renat, písla jsem do IP 🙂 ale jsem ráda, že jste to o ten měsíc zkrátili 😉

janey, jasan, my víme, ale je to takové povzbudivé to od tebe slyšet... 🙂 brala jsi nějaké vitamíny, když jsi čekala Kristýnku? Je moc hezoučká 😵

Holky, já to právě slyším a čtu úplně všude, všechny snažilky berou vitamíny, pijou bylinky a tak... 😒 myslíte, že mám taky něco brát? Třeba tu listovku... Mě se nejvíc líbí ten Femigard na podporu těhu,jak tady psala misicka. mě i doktorka doporučovala všechno úplně přírodně a žádnou chemii, tak se toho zatím držím 🙂

janeyzelvicka
7. pro 2008

Brala jsem listovku, a potom calibrum, asi tak do 6. měsíce. Pak nás PA na kurzu vystrašila tím, že po vitaminech bývají větší děti, tak jsem toho radši nechala. Zas tak velká nebyla, měla 3200, ale jsem docela malá a doktor říkal, že na mě to bylo docela dost... ale tu listovku doporučuju, přímo před otěhotněním jsem nebrala nic, malá byla překvápko 🙂

janeyzelvicka
7. pro 2008

Tak já jdu, zítra mám zkoušku, tak mi držte palce 😉