Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

hannik
9. led 2009

Holky, víkend před námi juchůů...smardíku, Tomášek je úúúžasnej 🙂

no a já si tak prozpěvuju o víkendu, přitom mě čeká učení 😠 to je život...ale teďka jedem sestře na maturitní ples, tak se trošku odreagujeme. Renat tak pak pisni, jak jsi dopadla,ju? Papa

janeyzelvicka
9. led 2009

Ahojte, tak zkouška udělána 🙂 tudíž postup do dalšího semestru je definitivní 🙂 jupí, myslela jsem, že budu snad slavit nebo co, i když mě teda ještě jedna zkouška čeká, ale jsem úplně groggy, malá v noci nějak nechtěla spát a přes den prý taky byla rozmrzelá... tak snad nám teta na hlídání příště neuteče 😀

renat2
9. led 2009

Ahoj holky, teda řeknu vám to byl den...cestování vlakem je fakt na dvě věci, jela jsem ještě o hodinu dřív než normálně, takže v deset od nás a ještě ve 12:15 jsem byla v Kolíně (což je 12 km od nás), zpoždění 60 min(!!!!!!!!!!!!!), nechápu...asni jsme nevyjeli.

Jinak ale z testu mám celkem dobrý pocit, teda hodně dobrý, tak uvidím...nebylo to těžké, na tom jsme se shodli, myslím, že pokud to bude chtít dát, tak to dá. Uvidíme.

Hannik: já se na víkend moc netěším, protože fakt budu ležet v učení - doslova!!!!!

Janey: Šikulka, gratuluji!!

renat2
10. led 2009

ahoooj, tak jsem se po zralé úvaze rozhodla, že zkoušku přesunu na jindy a v pondělí půjdu do práce, protože jsme si vytiskla ještě nějaké materiály, co mi poslala spolužačka a je toho ještě o třetinu víc, takže rozum říká NE, i když odvaha je...ale nebudu dráždit hada bosou nohou🙂
takže mám relativně volný víkend, i když učit se samozřejmě budu, ale k tomu ještě stihnu uklidit a hlavěn vyžehlit, protože jinak za chvíli budeme mezi vším kutat chodbičky...

smardik
10. led 2009

renat já ted v červnu jednu školu dokončila - VOŠS a teprve v září jsem začínala VŠ ještě jako těhotná takže končím za 3 roky 🙂 ale doufám že to s malým zvládnu

co studuješ? jak dlouho se o miminko snažíte?

renat2
10. led 2009

Smardik: aha tak to gratuluji k zakončení Voš...(ta mě bude asi čekat až po VŠ). Určitě to zvládneš , máš opravdu velkou podporu...a jdi šikovná.

Jinak já studuji v ústí učitelství pro střední školy (německý jazyk a literatura+geografie), moc mě to baví a snad bude brzo konec. Učím na částěčný úvazek na ZŠ a jsem nadšená, možná i proto, že jsme našla super školu, která pro žáky něco dělá. No a po VŠ bych chtěla dodělat ještě management na případnou ředitelku, ale to je ještě ve hvězdách a určitě bych to pak dělala dálkově.

No o mimi se snažíme, teda respektive se budeme snažit až teď, akorá čekám plodné dny, takže to je v podstatě první cyklus, co to bude snažení, chtěli jsme to nechat na únor, ale už před Vánoci se podařilo několikrát neuhlídat (ale bylo to mimo PD, takže v poho), ale t nás nastartovalo, že to nevadí a že teda kdyžtak kolkan přiletí dřív...a tíms e ted řídíme

kolca
10. led 2009

Ahoj hokly,
tak já se přidávám se svojí zkušeností. Studuju VŠ ekonomický obor ve Zlíně - ale teda dálkově. Otěhotněla jsem plánovaně na začátku třetího ročníku a Jaroušek se narodil 1.6., čili ve zkouškovém období. Většinu zkoušek jsem stihla s bříškem v předtermínu, jednu jsem dělala měsíc po porodu - bylo to náročný, ale dalo se to a jednu v srpnu. Teďka jsem ve čtvrťáku a v květnu bych měla dělat státnice. Nicméně Jája je celkem živé dítko a v tom období zrovna bude lézt a stoupat si, takže v květnu si udělám jen angličtinu a zbytek v "klidu" v září. Teda doufám. Zatím mi to všecko celkem vycházelo a i když máme babičky daleko, tak se dá učit když mimčo spí. Tak snad to zdárně ukončím. 🙂

renat2
10. led 2009

Kolča: ahoj, moc děkujeme za zkušenost, to je super, že ti to takhle vyšlo a gratuluji ke krásnému chlapečkovi. Si živým důkazem toho, že když se chce, všechno jde (jako samozřejěm i ostatní, co studují). Přejeme, ať se vše vydaří a školu dokončíš... a jak píšeš, nemusí být vše najednou, já jsme poslední dobou taky tak začala uvažovat, když to nepůjde v květnu, dá se to dodělat dýl🙂

kolca
10. led 2009

Renat a co studuješ? 😉

renat2
10. led 2009

Kolca: učitelství po střední školy, kombinace německý jazyk a literatura + geografie

kolca
10. led 2009

Jej tak to jsi dobrá - němčina a geografie to není nic pro mě. 😅

renat2
10. led 2009

Kolca: Jé dík, mě to baví, němčinu jsem měla od třetí třídy a tak nějak se v ní orientuju, a nevadí mi historie apod....na to se dost lidí odvolává, samozřejěm vím, že number one je angličtina, ale přece jen vyjedeš do Německa, rakouska, Švýc., i Itálie (sever - tam jezdíme na hory) a super s edomluvíš. Chatáms e i u Niz., Belg. i když to už je jiné. No a geografie, to je taky super ale jasné je, že jsme každý na něco jiného🙂

kolca
10. led 2009

Renat: mě je docela líto, že německy moc neumím, sice jsem ji měla už na základce, ale k srdci mi nepřirostla a tak používám radši angličtinu, německy celkem rozumím, ale neumím moc mluvit. I v ČR je dost německých firem, takže by se i hodila v práci...

renat2
10. led 2009

Kolca: máš pravdu, já zas silou vůle muvím a rozumím anglicky, ateď se učím sama rusky...Já jsem za tu němčinu ráda, protože jsem se ji naučila fakt dobře (jéé to je blbý se takhle chválit, co?), a samozřejmě kromě ormálních a klasických situací mi pomohla před 2 roky právě v itálii, kdy se mi stal úraz (protože to je Jižní Tyrolsko, tak jsou to sice Italové, ale úřední jazyk němčina), kdybych neuměla kváknout, nevím, jak bychom se domluvili. doteď si se záchranářem píšeme a dokonce u jeho rodičů v penzionu máme super ubytování a služby...chovají se k nám jinak...atd.

janeyzelvicka
10. led 2009

Kolča vítej 🙂

renat s tím záchranářem to je bomba 😅 Kdepak jste tam byli? My byli jednou v Italských alpách - Val di Sole, ale tam už to vše mluvilo italsky. Naši byli o prázdninách v jižním tyrolsku - tam jak je ortler, a tak se jim tam líbilo, že se tam příští rok asi chystáme i s malou 🙂

renat2
10. led 2009

Janey: Jo jo, tak my taky jezdíme to Ortler Ski Areny, poblíž Merana (tam jsem byla i v nemocnici). je to tam boma, s manžou Itálii milujeme, jak v létě tak v zimě. Ne teda v létě kvůli válení se u moře, ale máme ji projetou odzhora až dolů...na Sicílii, s výstupen na Etnu (bomba, to je ta moje geografický závislost). No a v zimě lyže, vjde to finančně skoro na stejnou a služby o 100% lepší, kvalita taky. Jo jo taky jsme rádi, že to byl zrovna Peter, co měl služnu (je o 4 roky starší jak já), každý den si za mnou přišel povídat, když jsem nemohla lyžovat a jelikož s emi to stalo první den, tak jsme toho nakecali, až to není hezké.

ywushka
10. led 2009

Ahojky holky,spoustu lidi me rika,ze s miminkem dalkove studovat je to nejlepsi obdobi??!!Jaky na to mate nazor vy??

janeyzelvicka
10. led 2009

Naši tam byli v létě, my jsme do Alp vždycky jezdili v létě (taky rakousko, slovinsko), v zimě (nejsme lyžaři, ale běžkaři) hlavně do tater...

Ahoj iwi, já nestuduju dálkově, ale normálně. Pokud si to člověk zařídí tak, že se to dá zvládnout (hlídání k dispozici atd.), myslím, že to není problém... Já jsem ráda, že si "odpočinu" od miminkovských věcí a nemluvím furt jen o kojení, přebalování a tak 🙂 Možná by trochu byl problém při mimi, které je náročnější než třeba Kika, ta je celkem kliďas, ale myslím, že se to dá 🙂

ywushka
10. led 2009

Ja mam ze studia strach,nikdy me nebavilo se moc ucit,ale zase kdyz si vezmu,ze nechci travit vsechen cas v nemocnici se smenama a nechat vychovavat dite nekym jinym,kdyz manzel je kamionak,tak by ho vychovavli s takovou moji rodice!Tady ted mluvim,jak kdybych uz o dite mela,jeste me k nemu vede dlouhaaa cesta...

smardik
10. led 2009

ywushka já si chodím do školy od malého odpočinout 🙂 a dostanu se mezi normální lidi 🙂, nemluvím furt o kojení,plenách, kde jsou potřeby pro malého nejlevnější apod takže určitě je šola super

hannik
11. led 2009

Ahoj holky, tak jsem ted doslova "dopotila" seminarku, zitra ji odevzdam a snad mi ji nevrati, uff..a jak se mate o vikendu? My jsme byli vcera lyzovat a ted je tam zima, fakt jak v zime 😀

Ahoj Ywushko, ja mam kamaradku, ktera studuje taky dalkove a ma mimco a je moooc spokojena..proto me taky tak hloda ten pocit mit cvrcka, kdyz vidim, ze ona to zvlada. 🙂 No uvidime.

renat2
11. led 2009

ahoj holky!!

Hannik: jé to s emáte, tiše závidím, taky bych jela lyžovat...byli jsme sice před týdnem, ale já bych mohla být na kopcích denně🙂
To víš, že jo, už několikrát se tu psalo, jak se to dá zvládnout, jasně že musíš mít oporu, ale to i bez mimi🙂 takže hurá do toho! my právě prožíváme tulení🙂 tak jsem zvědavá, zda to dopadne🙂

kolca
11. led 2009

Ahojky,
holky já si na jednu stranu nedovedu ani představit, že bych do té školy nechodila, asi bych se trochu nudila jen mezi dudlíky, plínkami atd. Fakt se to dá, a člověk aspoň na mateřské nezblbne 🙂

hannik
11. led 2009

Kolca: Jeee to je moc hezkej nazor 🙂 a neco na tom asi vazne bude...Renat:No jo, byli jsme v Rakousku a to bylo žůžo...jen tedka jsem uz zase na private a je mi nejak smutno, nastesti jedu ve stredu domu..Reni, tak treba to dopadne 😉

renat2
11. led 2009

Hannik: no uvidíme, nechci se na to poutat, je to první cyklus bez hlídání, tak uvidíme....ale kdyby to vyšlo, bylo by to super.
Vy jste byli lyžovat v Rakousku? tak to je super, no máte to celkem blízko (oproti nám☹ tak to je skvělé.
Ty už seš teď ve škole? já zítra měla na tu zkoušku, ale rozum říkal počkat, nechci, aby zrovna tenhle vyučující viděl, že to neumím, i když by to třeba vyšlo.

a1211
12. led 2009

Ahoj holky, o víkendu jsem se sem nedostala, včera jsme ybli na návštěvě u kamarádky, která už má za chvíli termín, byl to tak hezký pocit, pak mi to bylo celou cestu domů líto, že mi nic:(. Chtěal jsems e vás zeptat s manželem se nemůžeme dohodnout jak to vůbec je....jaké jsou příspěvky na mateřskou když budu mít po škole, a žádnou praxi tím pádem mít nebudu a nebyla jsem nikdy zaměstnaná? Vůbec nevím jaké příspěvky se vůbec dávají...děkuju az radu

hannik
12. led 2009

a1211: Holky se tu už o tom bavily, koukni na predchozi stranky ..i kdyz ja tomu porad taky nerozumim 😖

Renat: jezdime tam hodne, na Hochkar, je to tam senzacni..to je rozumne, ja kdyz se necitim, tak taky občas odlozim, protoze nejsem typ, co se ridi tim, ze zkouska je od slova zkusit...to proste neumim.

renat2
12. led 2009

Ahoooj holky, tak s musím pochlubit - ten páteční zkouškový test (teda test před zkouškou) MÁM🙂🙂 dokonce jako jediná od nás bez vykříčníku. jupí, jupí.
Jinak jsem se dnes v práci naštvala, klasika, děcka s eneučí, tak zítra píškou,a všichni, protože vysvedčení se blíží a ty známky...co by měly teď...no děs a hrůza.

A: jak píše Hannik, někde to tady je, je to celkem složité, ale pokud budeš mít po škole, tak "mateřskou" dostaneš, ale jmenuje se to snad nějak jinak (pen. výpomoc v mateřství - nevím přesně) a je to snad 7600,- ale je to strašně zamotané.
Protože třeba já když budu ještě student (i dkyž třeba jen budu čekat na státnice, tak mateřskou nedostanu, musela bych přerušit a měla bych taky tu pen. pomoc. teda aspOň takhle sme to pochopila. Eventuelně se to možná může počítat z toho výdělku co mám teď, částečný úvazek..no nevím.

radiska
12. led 2009

a112 : ja mam mimco na skole a tudiz taky nepracuju ze zakona mas narok na 7600 kery ti nastava dnem porodu takze ho dostanes az mesic po porodu i s porodnym

hannik
12. led 2009

Jo tak takhle je to dobre, jednoduse a srozumitelne receno, takze pred porodem nic a az se porodi, tak se dostane materska. A to teda pobiras 4 roky tech 7600 nebo se to potom nejak redukuje?