Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

aerin
2. pro 2008

Ahoj Deny, tak ja se k tobe pripojuji😀

deenakee
autor
2. pro 2008

Jeee to je super. Že už tu nejsem sama. Doufám , že nás tu bude víc a zkušenosti se jen pohrnou 🙂

lada82
2. pro 2008

ahoj... takze... ja skolu letos v lete koncim 🙂) myslenky mi jdou sice uplne jinam (ted dokonce dvema smery), unava je silena, babicka pomaha, manzel plytva dovolenou, ale nejak to dodelam s prckem i s brichem 😀 musim

deenakee
autor
2. pro 2008

Jééé ty už čekáš druhé, tak to blahopřeji 🙂 a máš prezenční, nebo dálkové ?

aerin
2. pro 2008

ja mam vzdycky takovou radost, kdyz se objevi nekdo kdo to zvlada, hned mam pocit, ze o zvladnu taky😀

deenakee
autor
2. pro 2008

Máš náádhernýho kluka?
A v kolikátém ročníku jsi měla malého? Jaký to bylo ? Doporučuješ to nám budoucím snažilkám ? 🙂 😀

lada82
2. pro 2008

dekuju... narodil se pred rokem... ted necekane dalsi tehotenstvi 🙂
mela jsem na cas preruseno, ted mam ruzne ulevy, co se tyka dochazky, protoze denne do skoly nemuzu, to nejde - ale musim odevzdavat prace a delat zkousky jako vsichni, to je jasne...
nestuduji primo VŠ, ale konzervator jako VOŠ, takze profesori a vse dalsi je trochu volnejsi, jsou chapavi, maji osobnejsi pristup,neni to asi tolik narocne atd. , obcas jedu do skoly i s kocarem
ale i tak toho mam nekdy doma nad hlavu a neni cas a spravne myslenky... (studuji tvurci psani)... zaverecky a absolventska prace, to bude narez

nerekla bych, ze to doporucuji, to rozhodne ne, ale s podporou manzela se to da zvladnout 😔
a musim rict, ze tehotenska unava a pozdejsi problemy v tehu byly (a znovu jsou) pro me ke skole vetsi problem nez mimco jako takove...

ale zvladnete to, nemejte strach 😀 😀

aerin
2. pro 2008

jejda...........tak to jsem cekala spis nejakou pozitivnejsi odpoved 😅

lada82
2. pro 2008

neni preci negativni 😉 je jasne, ze je to obcas narocne, s tim se musi pocitat, ale jak rikam - zvladnout se to da ...
treba se najde nekdo, kdo to vylozene doporuci, uvidime 😀

deenakee
autor
2. pro 2008

Ty jo... No pro mě je velká otázka, zda se nažit od léta, takže se miminko narodí (pokud by se zadařilo)někdy v březnu, kdy už sice nemám předměty ,ale ještě bych s miminkem dělala státnice
A nebo si se snažilkováním počkat do září a tím pádem bych porodila ( kdyby bylo všechno o.k.) až po státnicích.
Nemůžu se rozhodnou. Už bych moc chtěla mimi, ale říkám si že těch pár měsíců do září to snad ještě vydržím 🙂 😀 😀
Jinak mooc tě obdivuju Lado. Jsi fakt dobrá, že to zvládáš. Ať Vám to aj s druhým miminkem kráásně vyjde 🙂 🙂

lada82
2. pro 2008

jsi hodna, dekujeme...
ja bych asi volila ke statnicim spis brisko nez nocni kojeni a zahlceni mysli novorozenatkem... ale nikdy nevis, jak moc unavena tehotna budes, zda bude vse bez problemu atd., jak moc se budes nervovat, oboji ma vyhody a nevyhody...
kamaradka zvladla statnice velmi brzy po porodu...
chce to kuraz, pevne nervy, a vsechno se zvladne ! mozna to nech prirode a osudu, kdy a jak to vyjde 😉
take drzim palce
ahoj!

majatob
2. pro 2008

ahojte 🙂 zdravim zname i nove.. 😀 a vsem vrele doporucuju si ditko poridit...vse s da zvladnout, jen musi oba chtit 😀

deenakee
autor
2. pro 2008

Dík Lady za podporu. Jsem moc ráda za radu : ) Aj manžel mi říká, že radši státnice s bříškem, že bych to asi nezvládla. Ale kdo ví... ? 😉

Ahoj Maji. To jsem ani nevěděla , žes měla Tobíka na škole? V kolikátém ročníku a na jaké škole? A jaké to bylo? 🙂 🙂 Jsem děsně zvědavá. 😀
A jinak dík za povzbuzení.... 😉

deenakee
autor
2. pro 2008

Ono asi hodně záleží aj na škole, medicínu s miminkem bych asi nechtěla dělat, ale ten můj pajdák je celkem v poho ( jen ty praxe mi trochu kazí plány 🙂 🙂 🙂

majatob
2. pro 2008

ahoj dee, jj, byla jsem v pataku na konzerve a v prvaku na UP..a bylo to naprosto uzasny a ted pokud se zadari, budu mit na skole aj druhy... 😀

deenakee
autor
2. pro 2008

Ty jo maji to je super....A nebojíš se státnic s mimi? A co zkoušky ? A co praxe?

Taky bych se Vás zkušené maminky chtěla zeptat, zda Vám nevadilo to rozpolcení - jestli věnovat čas miminku nebo učení ? 🙂 😉

majatob
2. pro 2008

dee, nebojim 😀 ucim se bud kdyz malyho hlida tatka nebo kdyz spinka..a zatim teda zadny problem 🙂 na praxi ho beru sebou, je rad mezi detma a profce to nastesti nevadi..no a na tu hodku co mam zkousku se vzdycky najde nekdo na hlidani 😀

deenakee
autor
2. pro 2008

Hej? Tak to mě děsně povzbudilo : ) Že bych to přeci jenom zkusila?

Dík za info. A ani jsi nepřerušovala školu?
A kedy se ti narodil Tobík?

majatob
2. pro 2008

Tobik je v dubnu, stredni jsem mela prerusenou 2 mesice a v cervnu se vratila aby mi uznali rocnik, na VS jsem neprerusila, ale tam su na dalkovym, takze ani nebyl duvod, akorat jsem sla az na posledni terminy zkousek s tim, ze kdyz neudelam,letim.. 😀 nastesti jsem udelala vsechno 😀 😀

ygreen
2. pro 2008

dee: já otěhotněla na začátku posledního ročníku. Studuju při práci a dálkově. Dodělat poslední ročník s břichem bylo v pohodě, řekla bych že profesoři jsou mírnější 😉 ale posldní zkoušky už byly mor, obr pupek, s ním sedět a dělat si výpisky, děs, ale zvládla jsem. Státnice jsem měla 9.6., ale nešla jsem, páč jsem 29.5. porodila. Nešla jsem ani na opravné v srpnu ani na další termín v listopadu. S tím drobečkem jsem neměla chuť ani sílu se šprtat. Teď dělám na diplomce a státnicovat budu v únoru.

Jo a chtěla jsem zvládnout diplomku v prvním termínu, ale nešlo to, páš se mi díky těhotenství zůžily kaprální žíly v zápěstích a já nemohla ani psát ani datlovat na pc.

Ale školu jsem jako těhu s přehledem zvládla a teď ještě odstátnicovat a dopsat diplomku 😉 Takže já já myslím, že když chceš, tak do toho jdi 😉

majatob
2. pro 2008

ygreen: koukam, ze se nasi kluci jmenuji stejne 😀

ygreen
2. pro 2008

dee: tedy já rozpolcená jsem a když už pinďa chrápe, jsem taky grogy a nebo se chci taky věnovat manžovi, nebo poklidit, ale čas se vždycky najde.

Asi bych ti doporučila toho zvládnout co nejvíc než otěhotníš, třeba to už necháte na přírodě a budete se snažit, ale nesoustřeď se na to a zkus toho ve škole napáchat co nejvíc a hlavně doporučuju začít se závěrečnou prací co nejdřív 😉

deenakee
autor
2. pro 2008

JJ. Mooc díky za radu ygreen, máš taky nádherný dítko 🙂 🙂 🙂
. Já už právě pracuji na diplomce teraz ve 4. ročníku tak snad to do toho 5.dopachtím ( akorát mi chybí ten spráávný stres... 😀 Takže místo psaní diplomky koukám na koníka 🙂 🙂

Jinak té rozpolcenosti se bojím nejvíc. Že se do miminka tak zblázním, že nějaká škola mě bude děsně otravovat...
No Aerin psala , že je lepe jít na státnice s mimi než s veeelkým bříškem.
A můj manžel říká že není dobré ani jedno a že nej by bylo, kdybych šla na státnice tak v 6. měsíce 🙂 Ale to vím, že bych už nevydržela 🙂 🙂
Naštěstí má pro mě manžel pochopení 🙂 🙂 😀 ( a taky ví že dýl by už stejně nedokázal vzdorovat 😉

deenakee
autor
2. pro 2008

Akorát mooc doufám, že se nám povede mimi brzo, když sem na něj už teraz tak natěšená 😀 😀 😀
Bohužel bývám dost často nemocná, tak tajně doufám, že bude vše o.k. 🙂

andik.s
2. pro 2008

Ahoj deenakee, mám úplně stejné přání jako ty 🙂 taky pracuju na diplomce už teď ve čtvrťáku a začátkem 2010 začneme snažilkovat 🙂, takže státnice s bříškem v 6. měsíci? Kdo ví, snad... Teď si chci zajít za fyzioterapeutkou, aby mi koukla na záda, abych kdyžtak začala cvičit metodu paní Mojžíšové, občas mě záda docela zlobí, tak to nemůže uškodit... Fakt si mimčo moc přeju, tak teď jen dělám věci do školy, abych měla páťák volný... Moc Ti a všem ostatním, které mají stejný "plán", přeju, aby to vyšlo!

lada82
3. pro 2008

ja bych mohla presne okopirovat, co psala ygreen, o te rozpolcenosti, manzelovi atd., mame to uplne stejne

stazina
3. pro 2008

Ahoj Holky,
přečetla jsem vaší diskusi a mám tak nějak chut připojit svůj názor.
Snažili jsme se s přítelem rok a půl o dítě , než nás poslali do CAR, kde jsem absolvovali IVF, a ted jsem v 8.tt, čekáme dvojčata. V září jsem se nečekaně dostala na Voš sociální , to jsem ještě nevěděla, jak to všechno dopadne(a nevím to vlastně ani ted)
Termín porodu bych měla mít v červenci, takže bych měla zvládnout ukončit první ročník, ale abych vám řekla pravdu , nevím, jestli to zvládnu.
Do školy musím jezdit jednou týdně 120km, od rána až do večera jsem z domu, jsem po tom dnu celkem vyčerpaná. ( a to jsem na začátku těhu)A nedovedu si představit, že po porodu budu stíhát psát seminárky, číst, učit se, dělat zkoušky a navíc se věnovat mimčům. A na jednu starnu ani nechci - nechci děli svůj čas tak, abych zanedbávala svoje děti, kvůli škole....na co mi budou tituly, a všechny ty stresy....nevím, tak nějak je pro mě prioritní rodina...a nějaké škola, to je fuk(a to jsem po studiu tolik toužila!)

Taže asi tak: Pkud to všechno některé zvládáte, proč ne, fandím vám, a držím palce, ale můj názor znáte.
A deenakee - být Tebou bych moc nečekala....taky jsem si myslela, že vysadím prášky, hupsnem na to a bude mimi , a vidíš, trvalo to skor dva roky! Držím palečky, papa

markettka
3. pro 2008

Ahojky, můžu se přidat?
jsem v posledním ročníku VOŠ a před týdnem jsem měla pozitivní test, doktorka potvrdí za 2 týdny, ale předpokládám, že tam mimi je...
Už jsme to nějak nemohli vydržet.
U zkoušek budu tak v 8.měsíci, počítám. Jsem na to opravdu zvědavá, ale nebojím se toho. Taky je to tím, že máme pohodovou praxi, na jiné škole bych si to nemohla dovolit, pokud bych třeba dělala všeobecnou sestru, jak jsem chtěla.
Absolventskou práci jsem v podstatě moc nezačala, takže už mi teče do bot. No máknu a všechno bude 🙂 , snad....

aerin
3. pro 2008

Stazi, v prve rade ti moc moc preju, aby vsechno dopadlo jak ma 😵

Tvuj postoj naprosto chapu, ono taky mit dvojcata je neco uplne jinyho nez mit jen jedno miminko 😅 A navic mas skolu moc daleko... 😒 Vsak skola se da dodelat dalkove vzdycky, treba az budou deti starsi😉

Ja si to teda asi porad maluju moc ruzove, ale v planu mame snazit se tak od brezna, takze snad zvladnu do porodu jeste i pristi zimni semestr a s mimcem pak ten uplne posledni se statnicema, ktery se kdyztak daji posunout na rijen😉 Coz bych ale nerada, protoze jsem priteli slibila, ze si podam prihlasku na Mgr. a aspon to zkusim 😅 Ale zas u mne je situace uplne jina, skolu mam od domu 15min, chodim sice na denni, ale s vyucujicima se da celkem slusne domluvit, pritel chodi domu ve tri, takze po odpolednich muze byt s mimcem on, navic moje mamka bydli kousek a pracuje doma.....no a jak uz jsem tu na nejake diskuzi psala, sedet na prednasce o umeni muzu i s mimcem treba v satku 😅

lada82
3. pro 2008

market: tak to jsme na tom s tehu a absolutoriem casove asi stejne 😀 taky budu nejak na konci 8.,zacatku 9.mesice 😎 a z absolventske prace mam minimum - des, bes

stazi: i ja Te naprosto chapu! mas to o moc slozitejsi nez treba ja... kdyz nezvladnes dodelat prvak, prerusis si treba s ukoncenym prvnim semestrem a po case se uvidi, zda by to neslo nejak dokoncit... ja kdybych mela pocit, ze nezvladam, nebo detatko zanedbavam a o neco prichazim, nebylo by co resit, skola by sla do haje 😅
a kdyz jsem mela Davidka malickeho, a tesne pred porodem, tak jsem mela taky preruseno... ted zrovna to jakztakz jde zvladat, tak snad to dokoncim... moc Ti drzim palce

aerin: ja mela dite na kline na Dejinach divadla 😀