Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

andik.s
27. led 2009

ahoj, tak mě dneska vykopli od zkoušky, dva tejdny jsem nad tím strávila, a protože jsem blbec přiznala, že jsem nepřečetla 400stránkovou bichli v angličtině, tak se se mnou nechtěli vůbec bavit... tam jsem byla statečná, ale doma jsem to už obrečela... tak za 14 dní jdu zas... a já se těšila, že už budu mít všechno hotové a budu mít měsíc volna ☹

renat2
27. led 2009

Andik: nezoufej, ono to dopadne příště na jedničku...ale je to hrozný princip...

radiska
27. led 2009

andik : neboj to bude v poho precti si zacatek prostredek a konec , me to tak stacilo kdzy se na neci ptali ohledne knizek,
deenake : ja jsem rodila deset hodin a kontrakce od zacatku po dvou minutach, vyvovali mi porod to byl humus,a drsny pro me byli posledni 4 hodiny to sem mela kontrakce pres 170 doktori me utesovali ze to bude dobre, jenze me to lezlo do zad a to je nejhorsi, taky se dockas a pak napises jak to bude, pri tom eiduralu mosis jeste podpsat papiry śe souhlasem kdyby si podepisovala pairy na naestezii primo u porodu na anestezii do zad tak tam podespisujes ze si si vedoma rizika ochrnuti, taky mi nabizeli apiedural ale kdyz sem zjistila ze se to picha do patere a ja mela desne bolesti tak sem to radej vydrzela

hannik
28. led 2009

andik: Tak zase plati prislovi "pro dobrotu na žebrotu" - člověk je upřímný a za to ho vykopnou... ja mam mit zkousku z anglicke literatury, kde ma byt nacteno kolem 80 knih, no to bych nedelala nic jineho, tak budu lhat lhat lhat a jeste jednou lhat, ze jsem to četla...nastuduju obsahy a hotovo!!! ale vim, jak se citis ☹

Páni holky, tady se fakt rodi o sto šest...no a děsíte mě 😖 I když nebudu jak moje kamarádka, které je 34 a děti nechce, protože se hrozně bojí bolesti u porodu... 😀 Její manžel má 2 děti z předchozího manželství, mají je ve střídavé péči, tak jí to prý stačí..

janeyzelvicka
28. led 2009

radiska taky jsem byla na vyvolání, epi jsem zvažovala, ale nakonec na to prděla... představa jehly zapíchnuté do zad pro mě byla mučivá 😀 a nakonec jsem ráda, připadám si částečně jako king, že jsem to jako zvládla 😀 a taky to epi prý moc nedoporučujou prvorodičkám, že pak pořádně neví o co jde a blbě tlačí, miminku to taky neprospívá a když je blbý anesteziolog, tak to asi za nic nestojí 😖

Jinak vyhlašte mě tupcem roku, jedu do brna na desátou na zkoušku, nadšená, že doma budu už ve 3... stepuju před aulou, kde měla zkouška být, se mnou další zoufalci... pak jsem potkala kámošku a z rozhovoru vyplynulo, že jde na něco úplně jiného a já jsem někde blbě!!! letím ke kompu přes půl školy, abych se teda dozvěděla, kde to je... a ono to je fakt v aule, jenže ve dvě!!! Naštěstí mám zachvíli scuka s kámoškou... 😝 no prostě tupec 😀

andik.s
28. led 2009

janey, tak si můžem podat ruce 🙂 ta moje blbost je sice z jiného ranku, ale taky pěkná 🙂 já už se tomu musím jen smát... spolu se mnou vyhodili jednu holčinu, která sice měla načteno, ale protože ty předměty se prolínají, tak měla studie, který se vztahujou i k jinýmu předmětu, ale jsou zásadní i pro tenhle... no a to se jim nelíbilo... měla dvoustránkovou přípravu, ale na nic, ještě jí vynadali, že odflákla studium na zkoušku.
Kdybyste někdo znal někoho, kdo chce jít na žurnalistiku a následně mediální studia na FSV UK, tak se ho snažte odradit, ať to nedělá... tedy pokud dotyčný nemá zálibu v Marxovi a jeho následovnících... ty jsou ve všech předmětech 😠

janeyzelvicka
28. led 2009

Andik tak dobrá, k vám se tedy nechystám 😀
Tak napodruhé jsem se trefila i do hodiny i do dveří, ale profák se netrefil do otázek... zas některé takové zvláštní, ptal se na nějaké sjednocené velení v americké armádě, vytvořila jsem profi definici, ale nadšen z ní asi nebude 😀 jinak to profovi hrozně seklo, černí chlapi v černém kvádru vypadaj dobře, to je tak jediné zkouškové pozitivum 😀
jedu domů, a´t už sem tam 🙂

deenakee
autor
28. led 2009

Vidím, že máte plno zajímavých zážitků 🙂 🙂
Andi držím palce ať ti to příště vyjde.
Já mám už všechno hotové jen ne korekturu textu a ne a ne to udělat.... a už mě to děsně nebaví. Holt na to nemám geny 🙂

radiska
28. led 2009

ahojte no kamoska taky delala zurnalistiku, ale pripadlo mi, ze ji z teho paradne hrablo - jak to skoncila a i behem studia se strasne zmenila ajeste hur jeji mluva a chovani, vlezlo ji to strasne do hlavny tak na me ted kouka jak na nejaku fuchtli co si udelala decko a studuje dal divnou skolu, ze to co studuje ona ze to kazdy nemuze ze na to se mosi met vlohy, beru, ale na muj obor mosi met clovek taky zaludek, takze holky co tam chteli jit to vzdalia sli jinam adobre udelali, jinak ja jdu zitra na posledni zkousku takze doufam ze to nejak spacham pac 400 strankovy zákon o mladistvých mi moc do hlavy nesel a ten druhy nevim ani o cem je 😀

deenakee
autor
29. led 2009

Myslím, že na každé škole se najdou lidi fain a lidii šílení a nakonec lidi kteří zešíleli z té školy.... , co se dá dělat. Je to asi nákaza psychicky slabších jedinců. 🙂

A co že studuješ Radisko ? Nějak to nemůžu najít...

renat2
29. led 2009

Ahoj holky, nějak jsem Vás ted zanedbávala, za což se omlouvám, ale nějak jsem nestíhala, teda respektive přišlo mi, že nic nedělám, ale že toho mám zas moc - jsem se dostala do kolotoče.
Včera tu byl známý, tak jsme rozdělali vínečko a ty permoníci, co mám te´d v hlavě...au au, to je hrůza, nevím, co si mám dát, aby to přestalo. NO půjdu to aspoň zajíst. Zítra jedu na zkoušku, tak se musím učit...no nevím, jak mi to půjde☹

Koukám, že tady se zkouškuje v plné polní, tak jsem ráda, že vám vše vychází.

janeyzelvicka
29. led 2009

Ahojte 🙂
Tak uvidím, jak ta zkouška dopadla, kdyby zas nic, opakovat to už nebudu a zapíšu si to za rok... Radisko tak snad mi taky z žurny nehrábne 😀
Malá má dneska spánkový rekord, spala bez přerušení od 10 do 7 🙂

hannik
29. led 2009

Renat: asi vim o cem mluvis..litam z prace do skoly, domu, uklidit, vyprat...mno holky obdivuju vas, ze vsechno i s tou skolou stihate a k tomu mimco..nastesti mam uzasneho partnera, kazdou chvilku me prekvapi treba vyzehlenym kosem pradla atd, tak to je prijemne... 🙂 ...mno a tedka zas do uceni, ufff....ale v sobotu jedem na hory a uz se strasne mooc tesime, jedem odpoledne na nakup, tak snad nic nezapomenem 🙂

radiska
29. led 2009

deenakee: studuju socialne pravni skolu v brne, neskasem dodelala posledni zkousku a mam za jedna, takze huraa do dalsiho semestru 🙄

janeyzelvicka
30. led 2009

radisko gratuluju, to je fajn 🙂
hannik taky mám dobrého chlapa, o kterého se nemusím starat, ale je schopen postarat se o sebe sám 🙂 (teda jako ne že bych nežehlila, ale v případě nouze všecky práce zastane on 🙂 )

radiska
30. led 2009

janeyzelvicka : moc diky, jo to s vama souhlasim s tema chlapama, ja neivm co bych bez nej asi delala, to bych tu skolu mohla hodit za hlavu 😀

janeyzelvicka
2. únor 2009

ahoj holky, jak se máte?
Já furt čekám na výsledek zkoušky (hlavně že říkal že to opraví brzo 😠 ), jinak tu tak pokašlávám a bolí mě v krku, tak snad to malá nechytne.

janeyzelvicka
2. únor 2009

tak zkoušku mám, jupí 🙂

andik.s
2. únor 2009

Ahoj, tak jsem začala cvičit Mojžíšovou 🙂 při mobilizaci žeber jsem sice viděla andělíčky, protože se mnou fyzioterapeutka cvičila fakt pořádně... ale rozhodně doporučuju všem, ikdyž by to nebylo primárně kvůli otěhotnění... mám skvělej pocit, že pro sebe dělám něco správnýho, moje záda jsou v dost zoufalém stavu, takže jsem začala cvičit právě včas, aby to šlo ještě zachránit...

radiska
2. únor 2009

janeyzelvicka: gratuluju, no u nas je nemocna jenom mala ma teploty a kazdou hodinu odsavame hleny, ta vidi vysavac a zacne becet, no hruza 😖

jemi
2. únor 2009

Ahoj holky, tak se pridavam k vam do diskuse 🙂 Planuji miminko jeste na skole, studuji CVUT, strojni fakultu uz 4 rokem a v srpnu delam statnice, takze bc bude jiste 🙂(no snad) a s manzelem mame v planu poridit si dite driv nez dostuduji ing.(to jsou jeste dalsi 2 roky a taky by se mi asi nechtelo jit hned po skole na materskou), takze sme se rozhodli takhle. Muj tatinek o tom jeste nevi, je hrozne rad ze uspesne studuji jeho obor a boji se ze bych se na skolu vykasla, ale to nechci. Ted me ceka rozhodovani a tak trochu planovani, jak skloubit dite a skolu. Predse jen mam hodne tezky obor a i pres semestr delam porad neco do skoly.

zatim muj predbezny plan je otehotnet tak, abych stihla zimni semestr a v letnim bych skolu prerusila a pak by mi zbyvalo 1,5let studia a z toho posledni pulrok jen diplomka. Skolu nemam nejbliz (40minut), ale zato manzelova mama je v duchodu a bydli 5minut od nas a manzel ma taky flexibilni pracovni dobu, takze kdyby neco mohl by pohlidat.

Akurat si nejsem jista jestli mam skolu prerusit nebo zvolit ind.plan nebo kombinovane studium, nevim zda muzu pobirat materskou a zaroven studovat na dennim studiu, nekde jsem cetla ze abych mohla dostat ppm tak musim prerusit skolu, ale nikde jsem se nedocetla zda na celou dobu ppm(teda pul roku)...Kdyz o tom mate nekdo nejake info dejte vedet.

a preji vsem ktere uz maji miminko a studuji 🙂

deenakee
autor
2. únor 2009

Ahoj Jemi.

No s tou mateřskou si není někdo jistý. Donedávna bys dostala mateřskou jen při přerušení studia, jinak jen rodičovskou, teraz však nikdo neví jestli ji studenti dostanou nebo ne, zkus se zeptat na studijním. Jinak ta mateřská je stejně jen asi 7000 - takže stejně jako rodičovská.

Já taky plánuju mimi na škole, bojužel mám mgr ( bez bc) takže to musím dodělat stůj co stůj....

Plánujem to ( až otěhotním) zkusti jako individ. studium a když to nepůjde tak na půl roku přerušit.... uvidíme jak se budu cítit jak bude mimi spolupracovat : )

Moc držím palce... a jsem ráda, že do toho nejdu sama 🙂

radiska
2. únor 2009

JEMI : ahojky ja studuju denni vs s trihodinovym dojizdenim a mam mimco - pookud studujes a predtim si nepracovala tak nedostanes ppm ale dnem porodu budes mesic na to pobirat materskou, budes to met na 4 roky protoze jako studentka nemas narok si vybrat (tak jako ja) 21 mesicu dostanes 7600 rodicovskou 500 přídavky na dítě podle toho kolik manža vydělává a popřípadě přídavky na sebe, protože si ještě nezaopatřená a vdaná ja beru na sebe 700 kč, tkaže se poptej u vás na kontakním místě úp a uvidíš co ti řeknou

janeyzelvicka
3. únor 2009

jemi ahoj 🙂
hmm, tak malá to chytla taky a hůř než já, takže já občas zakašlu, občas snoplím, ale malá chraptí, hrká to v ní jak ve starých kukačkách, teplota... takže jsem vyslala manžu, at s ní zajde k mudře.

radiska
3. únor 2009

janey : tos to mas jak u nas taky sme vcera moseli k doktorovi, pac sme odsavali co hodinu a nejak porad nic, tak nam dal kapky do nosu co voni jak penderek a fenistil kapky do krku, tak uvidime zatim ej to stejny

janeyzelvicka
3. únor 2009

nám napsala nurofen a pak ještě jeden sirup... sirup chutná výborně! 😀 všecky ty léky pro děti mají skvělou chut 😅

hannik
3. únor 2009

Ahojky holky, tak vas zdravim ze slovenskych hor..brala jsem s sebou notebook a nastesti tu maji bezdratovou sit, bez internetu jsem jak bez ruky...tak to me mrzi s tema detma, ze jsou nemocne. To je asi otrava, hlavne at se brzy uzdravi..

deenakee
autor
4. únor 2009

Aj já držím palce všem nemocným dětem... ať to se těch chřipek rychle zbaví

Já zatím odolávám a doufám že snad i odolám.... 🙂 Už máte po zkouškovém?

janeyzelvicka
4. únor 2009

Já už po zkouškovém mám 🙂
Ještě k tomu včera Kika spadla z postele, chudák 😖 ale vypadá to, že už jí je líp, už v ní nehrká 😅

deenakee
autor
4. únor 2009

😀 😀 😀