Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

janeyzelvicka
23. črc 2009

radisko tak aňulce všecko nej nej 🙂 ty vedra jsou hnus, radši fakt nevylézat...

salinko já měla vyvolávaný porod, což je horší, že při normálním máš slabší kontrakce v delších intervalech, tělo si jakž takž zvykne... ale při vyvolávaném do tebe nacpou chemii a pak nestačíš mrkat 😀 ale zas to bylo celkem rychle.
No a k tomu jak jsem si nesedla - všichni se divili, že to jde rychleji, než mysleli, pak mě mudra střihla a malá byla venku. Nevím, jestli střihla rutinně, nebo to fakt muselo být, každopádně mám jizvu asi 7 cm 😀 no a právě na to se blbě sedá, nemluvě o tom, že mě od toho bolela celá noha - protože tě střihnou do stran...
Kdyby sis chtěla přečíst můj popis porodu, tak zde (tak v půlce stránky):
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

salinka87
23. črc 2009

teda Janey, porod jsem si přečetla a musím říct, že v některých pasážích jsem se musela smát,v některých zase naopak .. jj, skutečnej porod je trochu odlišnej od sestřihů v televizi 😅 .. i když mamča mi jednou řekla, že střihnutí je lepší než aby se to potrhalo samo. Teď v pondělí dávali na Nově Víkend, byla tam reportáž o porodu, tak jsem se na ní těšila, že se s manžou juknem. Manža sice po shlédnutí reportáže prohlásil, že teda u porodu bude (což mě potěšilo), že se od něj stejně čeká jen přestřihnutí šňůry (to mě už tak nepotěšilo, i když z té reportáže jsem ten pocit měla taky 😅 ). Každopádně díky, teď už mám tak nějak reálnější představy o poporodním stavu..

janeyzelvicka
23. črc 2009

Není zač 😅 ono s tím stříháním... lepší je prý malé natržení než malé nastřížení, u velkého samozřejmě naopak.
Mě po porodu přišly vtipné hlášky, co se vždycky objevovaly v časácích cosmopolitan, luckystar a tak: chlap by vás neměl nikdy vidět na záchodě, jak si např. měníte tampon atd., je to... nedůstojné, nepěkné, zachovejte si část soukromí... mě muž po porodu pomáhal do sprchy, oblíkat ty erotické sítované kalhotky a mazal mi jizvu dubovou kůrou. A to je u mě pravý chlap 😵

škoda že jsem tu reportáž neviděla, já se ted na telku moc nedívám. ale ono to novináři viděj dost zkresleně (ne že bych chtěla hanit kolegy 😀 ) a často daj na to, co jim nakecá nějaký stařičký doktor ze staré školy...

salinka87
23. črc 2009

ono se toho v těhle časácích napsalo 😀 a když si vzpomenu na tuším bravíčko, narubriku láska, sex a trápení, tak mě vždycky špatná nálada přejde 😀 a jaképak soukromí, když spolu dva lidi bydlí, vezmou se a mají mimčo .. vždyť to samo o sobě obnáší tak intimní okamžiky, že opravdu, pomoc v situacích jakých píšeš je nádherná a jen tě utvrdí v tom, že sis vybrala toho správného muže a určitě je to lepší, než aby ses dvě hodiny snažila nějakým způsobem mazat, aby na tebe z obýváku od televize volal, jestli ještě žiješ nebo jsi cestou do koupelny pošla 😠 a i takoví jsou ..
ta reportáž byla pěkná, ale dohromady v ní tak nějak nic nebylo .. resp. čekala jsem od toho víc .. ale na konec bylo doporučení budoucím tatínkům, ať si tento okamžik nenechají ujít, že je to zázrak 😵 a tomu opravdu nemůžu nic vytknout 😉

janeyzelvicka
23. črc 2009

Hehe, jo, to se musí umět, udělat reportáž a dohromady nic neříct 😀 respektive říct to, co už každej ví 😀
s tím chlapem v obýváku u televize, to máš pravdu. Já mám naštěstí super muže, sice někdy je to taky na palici,ale to je snad všude... volat na mě od televize, takového chlapa bych nepřežila 😖

andik.s
23. črc 2009

Ahoj snažilky a maminky! Tak jsem se sem zas po delší době podívala a koukám, jak to tu pěkně žije 🙂 Já jsem zatím ve fázi předpředposledního platíčka HA, měsíc jím listovku a své milé polovičce jsem naordinovala zinek a vitamín E 🙂 Pomalu už vybírám kočárek, Míra se sice ještě netváří úplně nadšeně, ale vitamínky poslušně zobe a při zmínce o kočárku už zděšeně neprchá, tak se do toho někdy v lednu snad pustíme 🙂 Hlavně jsem ráda, že jsem z té své "dvouletky" splnila to, že mám ukončené všechny předměty, takže ve druháku už "jenom" diplomku a státnice...

janeyzelvicka
23. črc 2009

Andi, tak to je super 😵 gratuluju k dvouletce 🙂

radiska
23. črc 2009

sali : jasne fotky sem hned dam, jak budu mit vetsi chvilu pro sebe 😀

jj krasne nam to vyslo na 18.7.2008, sice sme tri dny prenaseli ale zvladli jsme to 😀

janey : to ti verim, me ten porod taky vyvolavali a myslela sem ze se z toho fakt zblaznim, po druhe tablete se kontrakce rozjely rychlosti blesku, takze celych deset hodin kontr. po 2 minutach, takze sem to vubec nemela pozvolna, pak jsem tam aj z bolesti omdlela, ze mi davaly kyslikovou masku, takze doufam ze to pro vsecky bude priste lepsi

janeyzelvicka
23. črc 2009

Radisko, teďka to bude určitě lepší... s tou maskou to musel být humus... Já tam zas viděla mamky, co jim dali tabletu na vyvolání a ony tam 24 hodin hekaly v bolestech... Já jsem to naštěstí měla nejrychlejší, už po první tabletě.

radiska
24. črc 2009

no me prave dali prvni tabletu ve ctvrtek v devet vecer a nic v jednu rano neco obcas trochu malinko pichlo a v pul sesty rano mi dali druhou v osm se to rozjelo, ale po tech dvou minutach to bylo strasny, nikomu fakt nepreju vyvolavani porodu - me to vyvoalavali pac sem tri dny prenasela a nemela sem vyzrale porodni cesty, mi rikali, ze kdyby se to nechalo dozrat, tak bych mohla taky mesic prenaset, coz si fakt nedokazu predstavit, sestrenka prenasela tri tydny (pred 20 rokama) a zelena plodova voda - bych asi neprezila.

vcera se kamaradce narodila mala palvinka, 14 dni pred terminem ji vyvovali porod ze dite uz neroste mela 2020 gr coz je strasne malo, prvni den ji rekli ze je vsecko v poradku a na druhy den zjistili ze ma jednu plici protrhlou, takze mala je v inkubatoru, no hruza - sem myslela ze dychani se kontroluje hned po porodu

janeyzelvicka
24. črc 2009

Radisko, chudák malá Pavlínka... pak se nedivím zastánkyním porodu doma, že porod doma může být srovnatelně bezpečný, a zdravotníci se obhajujou, že v žádném případě. Jenže pokud ani ve špitále nezjistí toto... 😖

salinka87
24. črc 2009

Radisko, teda pporod 10 hodin a stah po dvou minutách, brr, lituju tě .. a malá Pavlínka ..nevím jak to chodí po porodu, co se vše kontroluje nebo ne, ale protrhlá plíce je přece jen zásadní věc, ..tak snad malá bude v pořádku 😨 ... a jak to mysleli s těmi porodními cestami? že jsi byla mlaďoučká? zas se ptám jak ťumpas, ale s každým vašim příspěvkem mi docází, kolik toho ještě nevim 😕

mamka přenášela bráchu (před 35 lety), taky nějak tak, 3 týdny, snad i 4 .. že už se všichni divili jak to, žeještě nevozí kočárek, ale mimčo prostě ven nechtělo.. dávali jí vyvolávačky, ale nijak jí to tenkrát nezabralo, tak jí jich museli dát nějak hodně.. ale byl zdravý, strašně velkým ale všechno v pořádku. ale jak to tak od vás slyším 😖

jinak já včera dostala MS,tentokrát jsem měla cyklus jen 25 dní, ale jsem ráda, když ten vaječník není v pořádku, tak že se nám nezadařilo. Manža byl taky rád, ale pak se zasek, podíval se na mě a řek že to přeci není možný, že jsme si moc pozor nedávali a že se to teda muselo povést ... tak chudák přišel ve svých 28 letech na to, že se napoprvé povést nemusí. Musim říct, že byl strašně roztomilej 🙂

janeyzelvicka
24. črc 2009

salinko, taky přesně nevím, co to jsou nevyzrálé porodní cesty, ale typuju, že s věkem to asi nemá co do činění.

Hehe, chlapi jsou většinou roztomilí... když si vzpomenu moje vysvětlování ohledně placenty a tak... připadala jsem si, jak bych říkala, že k nám právě letí ufo z marsu 😅 nechápu ty hodiny přírodovědy na základce, ti chlapi jsou stejně úplně mimo. Můj spolužák na gymplu ještě nevěděl, že když je žena těhotná, nemá menstruaci a podle vynechání to většinou pozná. (Jasně, že někdo ms má, ale aby ji měl celou dobu těhu, to jsou hodně velké výjimky).

salinka87
24. črc 2009

jj, hlavně že jsou srašně chytrý, co ? 😀 když jsem já vysvětlovala, že existuje nějaké mimoděložní těhotenství, taky jsem si připadala nějak podobně 😝 teď se zas bojí, že když se to nevydařilo už první měsíc, tak že už je moc starej a že teda mimčo už mít nemůže .. říkala jsem mu, že první měsíc rozhodně nic neznamená, zvlášť když nejsem zdravá, a se to nemusí dařit hoooodně měsíců .. tak se zase vylekal, že když se to nemůže dařit takhle dýl, no tak to už abychom se honem rychle mohli snažílkovat 😀 tak mám pocit, že jedno takové velké dítě už doma mám 😀 ale teda ten spolužák .. to už je hoodně velkej nedostatek, zvlášť když už to bylo na gymplu 😅 😀

janeyzelvicka
24. črc 2009

Jojo, spolužák, to byl takový fajný mimoň...
Rozhovor o přestávce, kamarád nám tvrdil, že jeho mamka je těhotná, tak asi za půl roku:
Já: "Tak co mamka, kdy to máte mít?"
Kamarád: "Já nevím, ona asi není těhotná..."
Já: "Počkej jak není, vždyt si tvrdil, že je..."
K: "No to jo, ale asi není. Ona to asi nepozná..."
J: "Blbost, to ženská prostě pozná..:"
K: "A jak by to mohla poznat?"
J: "ehm... no prostě... podle určitých věcí... to pozná!"
Druhá kamarádka ležela pod lavicí smíchy, další kamarád byl rudý jak rajče 😀 😀 😀 chlapi!!! (můj soukromý názor byl, že jeho mamka asi potratila a nějak jim to neřekla... )

salinka87
24. črc 2009

no tak to asi jo, protože teda .. za půl roku by to snad mohl poznat i on, ne ? 😅

janeyzelvicka
24. črc 2009

No... on byl v některých věcech tak trochu mimo 🙂

salinka87
24. črc 2009

to asi jo, ale je to roztomilý 😀

janeyzelvicka
24. črc 2009

Jo, kde jsou ty časy 😅

radiska
24. črc 2009

sali : no to mi tak rekla doktorka, dkyz do me hrabla tak ze se mi z te bolesti az zatmelo pred ocima, melo to byt jako neco asi v tom smyslu - ze ten cipek neni asi mekky a otevreny - aspon tak sem to pochopila, i kdyz to nechapu, kdyz sem od sesteho mesice byla na tri prsty otevrena - tak nevim, nikdo ti nic nerekne, tak je potom kazdy zmateny, a s tema deseti hodinama to byl maras, ale jak psala janey kazdy to ma po vyvolani v pohode, pani co lezela se mnou byla prvorodicka - praskla ji voda a za pul hodky to mela za sebou - mela siroky kycle, tkze to spi zalezi na tom jak si stavena, ja mam jen 153 cm a hned mi tam pri kontrole rekli ze ze 60% to bude cisar a vidis porodila sem normalne, tkaze ja uz doktorum moc neverim, jinak pavlinka je na tom porad stejne, neska volal jeji tatka, ze sou tam kazdej den - jo to je tak kdyz se rodi v uherskem hradisti lidi tomu prezdivaj reznictvi, takze se ani nedivim a je prevezena do zlina, kde sem ja rodila a bylo to tam suprovy

teda ten spoluzak asi nikdy nevidel tehuli ne? 🙂 jak to tak ctu tak se fakt musim smat 😀 tim se nechci nekoho dotknout, ale muj biologickej otec je jeste horsi, jsem u neho po 15 letech byla na navsteve, tam sem zjisitila ze je 5 let zenaty a tak si rikam, ty jo ta uz je tak v devatym, vecer se ho ptam, kdy to cekaji ze uz to nekdy ted bude ze? a on co by melo byt? rikam sak Draha je uz v devatym? ze co ona je tehotna? ja sem si rikal ze nejak ztloustla! mu to nerekla proto, ze by to miminko nechtel ( jsem jeho jedina dcera) Draha se po porodu odstehovala k matce a otec 3 roky malou Saru nevidel nikdy nazivo jen na fotkach co mu poslala, takze to proste nekdo nevidi ani v devatym 😀

radiska
24. črc 2009

teda oprava chtela sem napsat ze po vyvolani to ma kazda jinak ne v pohode to asi neni nikdo 😀

andik.s
25. črc 2009

Tak nevím, jestli to mám svést na nějakou hormonální bouři, ale včera jsem celej večer strávila čtením o kočárcích a po několika hodinách jsem odpadla s rudejma očima a počtem favoritů zredukovaným na tři 🙂 no bude to těžší výběr, než jsem myslela... V čem vozíte vy? Mně se líbí kočárky ABC, Cam Cortina a Jané.

janeyzelvicka
25. črc 2009

andik 😅 Já to tehdy až tak neřešila, prakticky první kočárek, co mi vyhovoval stylem,cenou, barvou, vzhledem, tím jak se dal složit a tím jaké měl rozměry a bylo to... možná bych po lepším přezkoumání brala ještě jiné, ale nechtělo se mi věnovat tomu moc času. Jané jsou fajn, to vím, to byl jeden můj favorit před tím naším.
Máme chicco trio s3: http://www.detske-potreby.cz/chicco-trio-s3-top...
Takovéhle. Nechali jsme si ho poslat přes ebay z itálie, vyšlo to levněji 😅 dneska už je ta cena níž, asi kvůli krizi, ale ta tehdá ještě nebyla.

Včera měla malá jmeniny, tak jsme jí dnes koupili míček a prstové barvy, jdem je vyzkoušet. Sbohem pěkně vymalovaný kvartýre 😀

andik.s
25. črc 2009

Janey, já jsem právě byla hrozně překvapená, kolik různých parametrů se na kočárku řeší... Ten Tvůj vypadá parádně, rozhodně bych si přála trojkolku, trojkombinaci, aby nebyl moc těžký a dalo se s ním jezdit po lese... Co se týče financí, tak jsem si řekla, že když by to bylo mezi 10 a 15 tisíci, tak by to šlo... Teď si asi může někdo myslet, že jsem zešílela, když řeším tohle a ještě ani mimi nečekáme, ale nějak mě to prostě chytlo 🙂 a aspoň mám při tom prázdnonovém lelkování o čem přemýšlet 🙂

radiska
26. črc 2009

ahojte holky : tak u nas sme vubec nejaky vyber neresili, brali sme to nejlevnejsi co bylo k mani, pac sme byli uplne bez penez a mame kocar Jané sme s nim spokojeni, sice je docela tezky, ale do naseho mesta kde sou samy kosticky je to velic dobre

janeyzelvicka
27. črc 2009

radisko, vždyť ale jané patří k těm nejdražším, my jsme ho právě kvůli ceně nebrali...

andik, však dy't, jen přemýšlej 😉

radiska
27. črc 2009

jj jenze ja ho mam od spoluzaccine kamosky po jednom diteti a roce ve sklepe, puvodne stal 15000 a nam ho dala za 4000 tak sme ho hned brali

janeyzelvicka
27. črc 2009

Tak to jste měli výhodný kauf 🙂

radiska
27. črc 2009

jj to jo

chtela sem se zepat nebo jen tak informovat, kdybyste meli manzeli ci pritele ci nekoho kdo je ve firmach nebo firmu vlastni a chtel by se trochu zviditelnit reklamou na internetu na cely rok za 1580 kč tak dejte vedet, muj ted dela firmam reklamy, nejvic se ted hrnou reklamy na nehtiky, i dve firmy uz volali ze se jim docela zvedly zisky, muj dela řádkové ale i celo - vícestránkové reklamy, tak kdybyste to hlásali dál, byla bych vám moc vděčná, děkuju moc

ojika
27. črc 2009

Ahoj, tak máme po rozmluvě, ale byli jsme u rodičů, tak nebyl přístup k netu. 😠
Rada starších se usnesla (já a manža) a výsledek je, že ke konci druháku vysadíme HA a pak se uvidí, nevadilo by nám, kdyby to klaplo hned, ale ani, kdyby se nějakou dobu "čekalo". Takže pohodička a já se musím hodně snažit, abych ten druhák dala co nejlépe a pak se těším na snažení.

Jdeme to trénovat, tak dobrou 😅