Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

renat2
7. pro 2008

Tery: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
diskuse o tématu lyžování v těhotentví, pročetla jsme to celé....

Janey : držíme palce, ale určitě tady zítra bude stát, že jsi to zvládla!!!!

renat2
7. pro 2008

Tery: já beru jen tu listovku, o femigardu pořád uvažují, je na přírodní bází, já do sebe nechci rvát taky žádnou chemii, v antikoncepci bylo sr...až až (pardón). Já jsme před ms pár dní špinila, tak by mi možná pomohlo...ale stejně je to brzo po vysazení, dělat nějaké závěry, počkám ještě jeden cyklus.
Jinak jsme to tedy o měsíc posunuli, takže jestli se zadaří vám i nám, tak budeme o měsíc🙂
Pročti tu diskusi, je zajímavá.

terysek005
7. pro 2008

Hm, diskuze, je opravdu zajímavá... Já ti nevím... Já mám stejný názor jako holky na té diskuzi, je to velký risk a asi bych to nikdy neriskla kdybych byla už třeba ve druhém, ve třetím... ale myslím, že kdyby to bylo těch 14 dní, tak opatrné lyžování... snad to ublížit nemůže, zase souhlasím, že skákání nebo dobíhání na tramvaj může být horší. Renat, no nebudeme moct padat a sjíždět boule! 🙂 ale takové plynulá lyžovačka - ta snad ublíží, kdybychom byly už těhu... co myslíš?

S tím Femigardem, já pořád váhám jestli si ho objednat nebo ne, možná taky počkám až po tomhle cyklu a pak bych ho objednala

adelka89
8. pro 2008

dobre rano budoucí maminky 🙂

kukuca
8. pro 2008

Holky, my sjem to taky různě to snažení posouvali a posouvali až jsme jednoho dne řekli TEĎ 🙂 Jak na to začnete myslet a oba chcete,stejně se vám to nepodaží oddálit,pokud teda nejsou vážné důvody. Ono taky podle mě hrozí že ty pudy když násilně překonáte,tak odejdou a nemusí se v takové intenzitě už opakovat..tO mi říkala kamaríkda,že to jaksi prošvihla.

Já už zítra beru poslední prášek HA...Akorát mě teď trošku trápí asi kvasinky nebo co..Doufám že se toho včas zbavím.

renat2
8. pro 2008

Dobrí ráno holky,

tak už Vás zdravím z práce v plné polní, ale učím až od desíti, takže ještě chvilku mohu "dostávat". I když co n¨jsem zanedbala o víkendu, musím dohnat, takže sï musím udělat přípravy.

Tery: No přesně jak píšeš, prostě na dřív už si to posunout nerisknu, musím se juknout, jak to bude vycházet, jedeme na konci února, takže tak nějak předtím musím zjitsit, jak na tom budeme.
Určitě, já jezdím opatrně od loňska, kdy jsem se postavila po roce na lyže po úrazu kolene a následných dvou operacích, bez ortézy si ani neťuknu...takže u mě nějaké echt rychlé sjíždění nehrozí. ¨Co si pamatuju, tak ani loni jsem snad nespadla, ťuk, ťuk, ťuk. Navíc opravdu tam, kam jezdíme, je to v pohodičce, žádný hoňky, stresy, prostě Itálie, je to menší středisko, málo lidí, každý rok tam narazíš na ty samé, vždycky se tam super rozkecám Německy...prostě bomba. Ale uvidíme.
Já nad tím Femigardem taky přemýšlím, ale ještě ten jeden cyklus počkám, už mi to zřejmě skončilo, takže první cyklus po vysazení 3dny ms a 3 dny špinění neberu jako tragédii.Ale uvidíme, kdyžtak pak můžeme objednat na jednu objednávku a předat si to v KH, ať je menší poštovné🙂

kukuca: Super názor, děkujeme. To je super, že jste se tak rázně rozhodli, máš pravdu, čekat nemáí smysl. My jsme sice posouvali, ale dopředu🙂

deenakee
autor
8. pro 2008

Ahojky. No já tu přes víkend nejsem a tady se plodí ostošest 🙂 🙂 🙂

Renat: studuju pajdák a jsem ve 4. (v 5. končím) a snažilkování plánujem na léto, nebo podzim (podle toho do kdy to vydržím 🙂 🙂 🙂

Moc Vám přeju ať se Vám to snažilkování daří. No možná by nebylo odvěci otěhotnět na dovolené (na lyžovačce) , říká se že o dovolené to jde nejlíp, člověk nemá žádné stresy a je to bezpečné aj pro mimi . Ale zas nevím jak Vám vychází cyklus : )

No nad vitamíny taky přemýšlím, ale zatím mám plno času ( do léta) 🙂 🙂 Doufám akorát , že mě do té doby neopustí ty mateřské pudy , jak tu píšete ( ale mohly by si dát do léta pohof 🙂 🙂 🙂

renat2
8. pro 2008

Deena: ahoj, no nějak se to tu zvrhlo, holt kutnohorsko bude mít zvýšenou porodnost (co tery??). Já jsem si taky myslela, že na dovče by to šlo neklépe, člověk je v pohodě, uvolněný, jenže podle předběžných výpočtů promovaného inženýra (mě) mi nevycházejí plodné dny☹ takže osud. Ale uvidíme. Ono to nějak dopadne.

Aha tak kolegyně s pajdáku, co studoüješ za kombinace, nebo obor? Jsem zvědavá, co? Takže do páťáku už s bříškem?? tak to máme opravdu stejně.

Tak ale teď už fakt musím letět (učím🙂

deenakee
autor
8. pro 2008

No jsem na učitelství pro 1. stupeň plus specializace dram. výchova, německý jazky a tak trošku zkouším i sociální pedagogiku.... 🙂 🙂

Ráda bych páťák s bříškem a jen doufám , že to půjde a že jsme oba zdraví 🙂 🙂
Už se nemožu dočkat...

Je tu někdo z Brna , nebo studuje v Brně? Kromě Aerin, o té vím 🙂

anneta
8. pro 2008

Adelko: já bych do na školu šla a i když chceš miminko. A uvidíš, jak to budeš zvládat, když tak si dáš odklad, možná to budeš vzládat perfektně. Uvidíš až to přijde. Ale školu zkus.

Teda, je nás dost, co dělají vyšku při miminku i když je to těžké. Já obdivuju všechny co do toho jdou!

anneta
8. pro 2008

eeeffaa: taky bych chtěla být u baklaářek už s bříškem. Dívala jsem se, že čakáš začátkem srpna, to byl můj vysněný termín 🙂 Ale už se nám 8cyklů nedaří. A jak píšeš, když jsem já otěhotněla, taky šy nervy automaticky stranou.. úplně.

ywushka
8. pro 2008

Ahojky holky,my tred chodime na obi na umele a ja bych chtela zkusit dalkove VS specialni pedagogiku ve starem hrozenkove-plati se a nejsou tam prijimacky!A jezdi se tam 2x za semestr!Chtela bych se zeptat,jestli i nektera z vas studuje dalkove VS a jestli se to do zvladnout??

majatob
8. pro 2008

ywi, studuju dalkove UP v Olomouci, 3x za semestr patek a sobota od rana do vecera...a neni problem.. 😀

anneta
8. pro 2008

ywushka: já dělám dálkově speciální pedagogiku a jezdím 1xtýdne skoro na celý den a zatím vše zvládám perfektně i když to není jednoduché. Ale jde to!

ywushka
8. pro 2008

No me spis do toho porad hrne manzel a taky me strasne podporuje!Ja viiim,ze to bude hodne narocne a ja se ne moc rada ucim,ale nechci zkoncit nekde na smenach a miminko nechat vychovavat nekoho jineho!Sice hodne predbiham cas...ale...chci si splnit sve sny....

majatob
8. pro 2008

ywus: zvladnout to jde a kdyz mas manzela kterej te v tom podporuje, tak proc to nezkusit? prerusit nebo skoncit muzes vzdycky.. 🙂

marinka
8. pro 2008

Holky, všem držím palce, kdo jste se tak rozhodly, ať to v pohodě zvládnete! Já jsem nad tím taky uvažovala, po miminku jsem moc toužila a proto jsme se začaly snažit v posledním roce na vošce, ale měli jsme problémy a nakonec jsme otěhotněla až skoro o rok později. No, a byla jsem fakt ráda 😅 Jednak proto, že mi bylo první měsíce hodně blbě, zvracela jsem a byla jsem šíleně unavená, spala jsem i několikrát denně, takže to si fakt neumím představit, že bych se zvládala učit, nebo dojíždět do školy 😅 Celé těhu jsem byla doma a strašně krásně jsem si to užila, žádné stresy, bylo to úžasných 9 měsíců a je mi jasné, že na škole by to tak úžasné nebylo. Ale tím nechci nikoho odradit, je fakt, že výška a voška je rozdíl, na vošce je režim podobný střední škole, sice jsou tam taky zkouškové, ale jinak se chodí do školy každý den, hlídá se prezence a není možné se jen tak ulít. Navíc jsem to měla do školy 2 hodiny cesty autobusem, to je taky rozdíl, pokud někdo studuje v místě bydliště. Možná bych si dávala bacha na stres, kdo ví, že zkouškové prožívá hodně stresově, asi bych s mimčem počkala až po škole, protože každý stres na mimčo v bříšku působí negativně. Jako obecně myslím, že se to na škole zvládnout dá, plno z vás je toho důkazem, ale vždy je třeba to hodně promyslet, jestli nebudou chybět finance, počítat s tím, že vám může být špatně, můžete mít jiné zdravotní problémy s těhu spojené a zvážit, zda do toho i tak jít..

ywushka
8. pro 2008

Asi mas pravdu...🙂Ja uz jsem riakal,ze do toho pujduale nasim (teda spis mamine) nechci nic rikatta by me v tom nikdy nepodporovala!Vzdycky videla nekoho lepsiho v moji sestre-ta ted dokoncila Mgr. a je¨z ni u nas v rodine velka pani magistra!!

renat2
8. pro 2008

Deena: takže paní kolegyně🙂 To ani nevím, že jde specka němčina...a jak to jde?, Já mám tento jazyk ráda od mala, učím se od 3. třídy, jen vyskoá škola mi nice nedala.

Já se teď prolívám ženským čajem, pro jistitu jsem vysadila kotryhel (prý po něm nemusí být ovilka, což bychom nechtěli).

Jinak všem novým přispívajícím přeji úspěchy ve snažilkování i ve škole, zvládneme to!!

terysek005
8. pro 2008

Holky, máme tady takový krásný klub studentek a budoucích maminek a maminek studentek, to by bylo abychom to nezvládly!!! Budem se tady pěkně podporovat!! 😀

renat, už ode mě máš zprávičku v IP 🙂 náhodou je super, že se v kutnohorsku zvýší porodnost, budeme spolu potom moct vozit 😵 alespoň někdy, když budeme s miminkem na návštěvě u babiček, jinak budeme víc v Praze, to je pravda...
Já bych chtěla děsně jet na lyže do rakouska, známí nás zvali, ale až v březnu a to nevím nevím... uvidíme, podle toho jak moc se to bude muset zamlouvat dopředu, ale kdybychom už byli těhu tak ne, to už bych se bála ☹ já to tam taky miluju, sice jsem si tam loni zlomila ruku, ale jinak to bylo báječný, já to odlyžovala i se zlomenou ruku a taky jsem si už dávala velkého majzla abych nespadla, jinak už bych měla po ruce ( neměla jsem totiž sádru, k doktorovi jsem šla až v čechách 😅 😅 )

renat2
8. pro 2008

tery: taky IP🙂

No to by bylo super, drandily bychom spolu🙂 teda když budete na návštěvě, vy teda v praze máte nějaký byt a chcete zůstat tam?? Já jsem v tomhle zarytá kutnohoračka, mám to tady mooc ráda, takže si nedovedu představit, kdybych se měla stěhovat. Manža je Pražák, takže tam jsme taky pečený vařený u tchánovců, švagrové (ta se bude v srpnu vdávat - u nás v Hoře to chtějí mít)...takže i tam můžeme případně kočárkovat.

Já v Rakousku na lyžích nikdy nebyla, ale věřím , že je to tam super, my byli ve Francii, tam je to ale strašná fabrika a teď jezdíme do té Itálie, je to v podstatě ještě Jižní Tyrolsko, ale v Itálii, ofiko jazyk němčina (což je něco pro mě) - malé středisko, super cena - pro nás, mám to přes toho záchranáře (díky úrazu - všechno zlé je pro něco dobré), bydlíme v penzionu u jeho rodičů, za tu nejnižší cenu, vyvařují nám, prostě nás berou do rodiny. Já to miluju, zima to je moje, svetr s norským vzorem (co my to dalo ho sehnat), savřáček...hmm...už se nemůžu dočkat.
Teda to si dobrá, lyžovat se zlomenou rukou...to muselo šíleně bolet.

terysek005
8. pro 2008

zase IP 🙂

Jé tak to je super, že býváte i v Praze! To jsem ráda... 🙂 my jsme taky oba poctivý kutnohoráci, přítel je taky z hory, ale oba v praze studujeme, tak jsme tu i začali bydlet, zatím máme malinký byteček v podnájmu, ale o prázdninách chceme kupovat a mít už svůj... takže se definitivně usadíme v Praze 🙂 ale já jsem ráda, do hory je to hodinka vlakem i autem a já bych hlavně v hoře nenašla práci, praha je v tomhle zlatá a tom taky...
No s tou ruku, to jsme jeli s přítelovýma rodičema a já je v té době ještě moc neznala, oni jsou hlavně všichni strašní sportovci, tak jsem se strašně styděla 😅 a oni mysleli, že to mám jen naražené, tak jsem je při tom nechala 😅 ale hned doma jsem naběhla na chirurgii 😅

svařáček, to my povídej, víš kde dělají v hoře snad nejlepší? v organze, teď v pátek jsme tam byli s mamčou, když jsme šli z půjčovny svatebních šatů 🙂

renat2
8. pro 2008

ip🙂

Určitě si myslím, že když se budeme chtít setkat, tak nám to vyjde, bud tady, nebo v Praze🙂
No to máš pravdu, v Praze je víc pracovním nabídek, s tím se prostě srovnávat nemůžeme.

Já mám svařáček nejraději na německých trzích, prototam taky ve středu jedu.🙂opravdu na ten svařák nic nemá, ale do organzi určitě někdy zajdu (možná zajdeme), díky za tip.

anneta
8. pro 2008

Marinko: to já zvracela 6měsíců celý den a i přesto chodila do školy 🙂 zvracela jsem v autobuse, tramvaji, ve škole... no mazec. ale jaké bude mít holky těhotenství, to nikde není napsáno 🙂 Jo a perlička i když jsem takhle zvracela a poslední měsíce sem tam přes den, tak jsem přibrala 28kilo 😕 😅 no jo ☹ 🙂

terysek005
8. pro 2008

yvuska, držím palce ať to vyjde, jak dlouho jste se snažili o miminko a nešlo to? ivi, hlavně že máš podporu v manželovi, na rodiče až tak nedej, přece jenom není to jejich život 🙂 a až to miminko bude, tak myslím, že budou nakonec rádi, ono to mimi kolikrát úplně změní vztahy v rodině 🙂

majatob
8. pro 2008

anet koukam, ze ses z frydku, to mame kousek, nechystas se nekdy do Ostravy? 😀
a zvracela jsem taky na kazdym rohu, ve skole znam snad kazdej zachod a to opravdu zblizka 😀

marinka
8. pro 2008

Annet, já zvracela 4 měsíce a ke konci zase 😝 Ale uznej, že je rozhodně lepší zvracet v klidu doma, než v autobuse nebo tramvaji 😀 Ale jasně, každé těhu je jiné, někdo ani neví, že je těhu a někdy to celé protrpí.. Já si myslím, že kdo je rozhodnutý, že si mimčo pořídí na škole, tak ho od toho stejně neodradí nic, protože mateřské pudy jsou mocné a když začnou tikat biologické hodiny, jde všechno stranou 😵 Jen jsem chtěla, aby si to holky, které se třeba rozhodují a nejsou si 100% jisté, zvážily, protože třeba já jsem to viděla přes růžové brýle, to studium s bříškem a až zpětně jsem viděla, že bych to asi opravdu nezvládla a musela bych školu přerušit. A určitě pro mě bylo lepší ji dodělat a pak už těhotnět v klidu a se stejným klidem si užívat mateřství 😉 Ale je to fakt každého jeho věc, jak píšete, zvládnout se dá všechno 😉 😉

janeyzelvicka
8. pro 2008

deenakee: já studuju v brně 🙂

koukám že jste u zvracení 🙂 já naštěstí skoro vůbec, zato jsem měla tendence omdlívat...

deenakee
autor
9. pro 2008

To je super, že jsi Brňačka Janey....taky na pajdě, nebo jinde?

Marinko. Určitě máš pravdu, ale já bych po škole musela nastoupit do práce a být těhotná jako učitelka (na 1. stupni) je ještě mnohem horší stres než na škole. Navíc do práce přijít musíš. Není to ani rizikové zaměstnání, takže ti tu neschopnku hned tak nedají ... A navíc by mi přišlo blbé přijít do práce a hned se utíkat na mateřskou.... 😔
Takže si myslím že pro mě bude mnohem lepší těhotnět na VŠ, kde je relativně klid, než ve škole jako učitelka... kde ti řvou děti, neustále se stresuješ a musíš je napomínat. Mě to zaměstnání baví.... poněvadž mám ráda stres... ale v těhu bych si to nelajzla, to je fakt na potrat (aspoň co jsem zažila zatím na praxi...) 😒

aerin
9. pro 2008

jojo, ja se pridavam k deny, marinko...urcite je to super moct byt cely tehu doma, ale rekneme si uprimne, kdo si to muze dovolit? bud budu chodit do skoly, nebo do prace....v mym pripade teda do skoly i na pul uvazku do prace, no:-/