Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

janeyzelvicka
16. led 2009

Nečetla jsi knihu Respektovat a být respektován? Velmi dobré, rady pro rodiče i pro učitele... ale aplikovat to na bandu rozzuřených osmáků, nevím, spíš bych to viděla podle toho vychovávat už malé děti, pak by to mělo nějaký smysl... Možná by to šlo i na ty osmáky, ale musí mít člověk hodně trpělivosti, pevnou vůli... Já když si pamatuju na svoji třídu na základce, uf, zpětně ty učitelky člověk musí i obdivovat, že nás zvládly...
zas na gymplu to už byla pohoda, byli jsme fajn třída, jako i ostatní, myslím, že tam bylo radost učit 🙂 profesoři nás brali spíš jako i partnery, nebyl problém se s nima dohodnout (pamatuju se, že jak jsme furt chodili za chemikářem a Odložíme to?) 🙂

renat2
16. led 2009

Janey: celou knížku sjem nečetla, ale mám certifikáty a stále chodíme na jednotlivéá školení, která korespondují s kapitovami v knize (je to přímo s lidmi, co knížku napsali) a nemohu se divit...ono něco zní moc hezky a výchova lze podle toho fungovat, ale to je jeden rodič ze sta.
Bohužel na školu to opravdu moc aplikovat nejd,e proto jsem to školení absolutně protrpěla, protože názory na moderní vyučování...prostě všechno moderně, děti se nemusí učit, nebduou, hlavně aby uměli komunikovat (když se v biologii nenaučím lidské tělo, asi ze mě doktor nikdy nebude...), nemusí dělat domácí úkoly...proč? Co je teda motivací dětí?? nezlobte s ena mě nikdo,m ale žááádnéééé dítě nechodilo , nechodí a troufám si říct, že ani chodit nebude do školy jen ze své vnitřní motivace!!! To je blbost, všichni víme, že bez školy se nedostaneme výš, že nás nevemou do práce apod.
To mě fakt štve, já prostě nejsem zastánce tohohle demokratického až moc volného stylu...ale ani autokratického. Moderní vyučování je blbost, to nikdy nemůže fungovat...ANO může fungovat klasické vyučování s moderními prvky, podle toho se já chováma dělám přípravy apod. Ale děcka ve škole MUSÍ vědět, jak se k sobě chovat, že soi nemůžou ubližovat, okrádat se atd.)
Třeba s těma domácíma úkolama...to taky byla hádka, že je blbopst nutit děti dělat domácí úkoly!!!! A co teda budou dělat, tak proč je škola....??
Že prýs e má všechno zvládat ve škole, tak sjme argumentovali, že se to nedá stíhat a ona na nás , že ŠVP jsme si dělali smai...což je sice pravda, ale taky existuje něco jako nějaký standart, co dítě má umět když vychází tu a tu školu....Já bych neměla problém dát do ŠVP to, že se naučí malou násobilku, číst, možná něco ze zeměpiu, aby aspoň vědělo, kde bydlí, pak bude čas na to to procvičovat ve škole. ALE to je přece blbost!!! Co pak přijímačky na střední školy, asi těžko se tam tohle dítě dostane....No prostě je to problém, ale nedělat DÚ....nezlobte s ena mě, ale pokud dítě neprocvičí pořádně sčítání odčítání, tak.....

Toť můj názor na Respektovat a být respektován...nehaním to všechno, některé metody jsou dobré, ale některé fakt padlé na hlavu.

renat2
16. led 2009

Omlouvám se za překlepy, to jak jsem byla v ráži. neberu to jako hádku, jen výměnu názorů...

janeyzelvicka
16. led 2009

V pohodě 🙂
Mě se to líbí pro rodiče, určitě bych chtěla vychovávat malou i podle některých věcí z té knihy, ačkoli nevím, jestli se mi to až úplně povede...
Ty věci pro učitele jsem možná nepročetla až tak důkladně... nicméně to, aby děti nedělaly domácí úkoly mi přijde taky jako blbost, vždyť právě tím procvičováním se to naučí, a základka, to jsou v podstatě základní věci, které by měl umět každý, jasně, že pak člověk zapomene, jak se chová trepka a co je hlavní průmysl Itálie, ale člověk se musí učit, aby mu mozek nezakrněl... A pokud je to dítě jakž takž co k čemu, přece ho nějaký úkol nerozhází, na té základce toho snad není až tak moc...

renat2
16. led 2009

🙂 jsem ráda, že o tom můžeme v klidu podebatit🙂

janeyzelvicka
16. led 2009

ach jo, ukradli nám zadní kola u auta... takže příjemný páteční večer - Jarek (manža) už je 4 hodky pryč, 2 a půl čekal na cajty, pak přijeli a odvezli ho sepsat protokol...

renat2
16. led 2009

janey: Cože??? tak to je síla!!! my máme s krádežema aut, nebo vykradením moc špatné zkušenosti. Lidská drzost fakt nemám mezí...a nejhorší je, že tnhel stát zas nic neudělá!!!

janeyzelvicka
17. led 2009

já bych ti řekla, kdo to byl, ale ne, tady se preferuje ochrana menšin 😠

renat2
17. led 2009

Janey: No tak to přede mnou nemusíš, myslím, že je tady jasné, kdo to byl. Já mám na ně svůj názor, ale bojím se ho říkat (takže myslím, že jsme na tom stejně)

janeyzelvicka
17. led 2009

tady jich bydlí dost 😒 i u nás ve vchodě dva byty, jedny už vystěhovali, další je stará paní, ale ta je slušná... tak jsme si říkali, že bude klid, ale ne... tak snad to tu ještě vydržíme, stejně se budem stěhovat, mále 1+1 a až malá povyroste, bude třeba, aby měla i svoje soukromí 🙂

renat2
17. led 2009

Tak to je super, že se budete stěhobvat, v 1+1 to asi není jednoduché, co? i když teď je malá ještě malá (jen tak to je inteligentní), tak se to dá. Ale do budoucna to chce asi fakt změnu.

hannik
18. led 2009

Ahoj holky, pááni vy jste to tu teda rozjely 😀 Sdílím vaše názory, mimochodem kus tý debaty jsem viděla a taky jsem se u toho pěkně rozčílila. Nejdebilnější názory mají ale ti, kdo jsou jen teoretikové a byli 1x učit ve škole - a to ještě možná. Takový kraviny fakt může vymyslet jen banda imbecilů..já osobně teda bych do školy zavedla zpět fyzické tresty (samozřejmě ne, že bych děti ztřískala), ale takové vytahání za ucho nebo dostání ukazovátkem přes ruce, by určitě neškodilo...

Renat: no s tím snažilkováním, normálně tenhle cyklus jsem se snad poprvé pořádně pozorovala, vypočítala jsem si předběžné datum ovu a poznala jsem to podle hlenu a jemné bolesti, vyšlo to na den. Nikdy předtím jsem to takhle nesledovala. Ale nechci si měřit BT, ani žádné jiné velké pozorování, abych to nepřeháněla a nebyla tím posedlá, protože by to třeba pak šlo hůř. A my budem vyčkávat tak půl roku, až přejde taková ta největší vlna krize, protože přítel pracuje v automobilovém průmyslu a i když má vyšší post a pracuje v kanceláři a ne jako dělník, tak i tak má strach, aby nepřišel o práci a do takový nejistý doby (pro nás) teď miminko přivést nechceme. On tvrdí, že vyčkáme půl roku a když vše bude OK, tak se do toho pustíme, že ten půl rok je rozhodující.Mno tak třeba po velkých prázdninách 🙂 ale musím říct, že já bych do toho šla hned a ještě že on je takový rozumný, protože když to vezmu do detailu, má pravdu..tak se modlíme, aby o práci nepřišel.

janey: To je síla, fakt...u nás když přijde na otázku našich romských spoluobyvatel, tak se nám otevírá kudla v kapse. Jenom řvou, kradou, dělat nebudou, je nám z toho zle. Samozřejmě ne všichni, výjimka potvrzuje pravidlo, ale 95% romské populace se tak chová. U nás naštěstí bydlí kus za městem, takže se s nimi nesetkáváme denně, ale pokud je nějaká městská slavnost, tak je to o strach se tam jí pobavit.. 😠

hannik
19. led 2009

holky, kouknete na tuhle stranku, docela jsem si udelala jasno v tech RP 🙂 http://aktualne.centrum.cz/finance/online-porad...

janeyzelvicka
19. led 2009

hannik konečně nějaký pěkný článek, kde to umí vysvětlit 🙂

renat: no, s tím stěhováním, jako zas tak žhavé to není, někdy v budoucnu určitě, ale ještě tak rok, možná o pár měsíců víc, to vidím tady... jsou tu negativa, které se projevily teďka, ale zas bydlíme dost v centru, když potřebuju pohlídat malou, tak kamarádka tu chodí do školy a má to kousek, a je to taky dopravní uzel... Zase máme asi 46 m2, takže se tu směstnáme 🙂
v sobotu tu byli tchánovci s našima, a my jim předvedli dětský stan pro malou, co jsme koupili v ikea. teď nám tu stojí před skříněma, a oni se zděsili, nojo, postavíte stan, ale jak pak vlezete do skříně? tak jsme řekli, že ten stan jen trochu odsuneme... 😀 no jo, oni maj dvougenerační barák, spousta místa 🙂

renat2
20. led 2009

Ahoj holky, vy to tady teda pěkně flákáte🙂🙂 Ale chápu, že učení na zkoušky zabere spousta času, jsem toho vzácným příkladem🙂

Janey: Aha, já myslela, že už to s tím stěhováním je jisté...to jsme asi špatně pokopila (jak já říkám🙂 ale ono to někdy přijde. My jsme s manžou bydleli rok na 12m2 a taky se to muselo vydržet, i kdyby tam byl prcek, tak by se to nějak udělalo...

Hannik: Dík za odkaz, tak jsme to přečetla a koukám, že jako studentka nemám na nic nárok a vše mi nalajnujiou oni...pořád by mě ale zajímalo, jestli mám nárok na matěřskou, když teď už pracuji na částečný úvazek (čili odvádím sátu a platím zdrav.+soc.), ale jsem student...i když myslím, že to je to hlavní...takže fakt NIC. To je na pěst, ale zase si říkám, že pak nebudu hlídaná, kdyby náhodou byla "neschopenka"(jako pro studenta, že je jedno) na nějaké vycházky apod. No uvidíme, jak to všechno bude, ono za chvíli to s naší vládou může být všechno zas jinak...
zrovna včera jsem sledovala reportáž, jak došly hexavakcíny pro mimi, protože naši páni poslanci nestihli odhlasovat nějakou novelu...takže nikde už skoro nejsou, protože už teď šly ze zásob...no prostě blbákov a Kocourkov.

A s krizí - doufám, že všechno bude v pořádku, hlavně tedy u přítele, aT práce vydrží, abyste mohli se snažilkováním co nejdřív.
Já si říkám, že už se to zas taky musí otočit...ale ono to je asi běh na dlouhou trať, hospodářské krize jsou známy i z historie (dějepis není moje silná stránka, ale tohle vím🙂

Tak já si jdu udělat nějakou dobrůtku k snídani a pak se vrhám na učení, dnes musím stihnout 5 témat (otázek a mám hotovo🙂 pak už si to budu jen pročítata, ale stejně se bojím☹ ☹ ☹ 😢 😢

radiska
20. led 2009

ahojte mamky nedelaly ste nekdy nekere rocnikovou praci na nejake socialni tema? mam neco vymyslet, ale jedine co me napada cou cigani, o kterych psat nechci, o postizenych jsem psala kdysi na stredni a delala sem z teho prijimacky na vs, takze mi to ted neprojde, jinak jak vidim tak taky pilne studujete, ja delam zitra 4 zkusky v jeden den, uz ted me boli bricho z nervu, nase anula dostala horecky z hexavakciny, tak doufam , ze ji to klesne chudere, tak se mejte a huraa do uceni s usmevem 😵

janeyzelvicka
20. led 2009

renat tak ať to jde pěkně od ruky 🙂 s tou krizí mám přesně názor jako ty, vždyt každá ekonomika jde občas ke dnu a pak zas výš 🙂
s tou hexou to je maso, i když doktoři to docela žerou, třeba tam je napsáno že nějaká dávka od toho a toho měsíce, nebo min. měsíc po první dávce a tak... vůbec nic by se zřejmě nestalo, kdyby mimi naočkovali když budou mít po dávce trochu déle, ten limit, do kterého musí být splněná celá ta sada hexy, by se neprošvihlo. a nám tu chodí pozvánky přesně na den, když bylo měsíc po první dávce, tak přišla pozvánka fakt na den 4 týdny po první dávce...

radisko ročníkovou práci jsem nedělala, u nás tohle nevedem... 4 zkoušky v jeden den? tak moc držíme palce!!!

radiska
20. led 2009

nam hexu doktor pise do prukazky a mame to taky presne po mesici ta prvni byla v poho mala nic az ted za mesic deme zas to bude met sedm mesicu tak su zvedava jak to dopadne, dik za palce, ty budu hodne potrebovat ☹

janeyzelvicka
20. led 2009

radisko a kolik dávek už má v sobě? nás jak zvala fakt na den, tak má už ty 3... tak snad bude malé brzo líp...

radiska
20. led 2009

uz ma dve za mesic deme na posledni

janeyzelvicka
20. led 2009

a pak je ještě nějaká po šesti měsících, co? chudák ty mimča, budou jak cedník 😀

hannik
20. led 2009

Ahoj holky, tak jsem prifrcela tedka ze skoly, zas vytocena. zapoctovy tyden mel byt o tom, ze se bud pisou zapoctovy testy a nebo se rovnou zapisujou zapocty. Jen u nas jak u blbcu se pisou zapoctovy testy ve zkouskovym, fakt na prd, nevim, co mam delat driv... 😠 ..janey to mas pravdu, chudaci mimca, ale kdyz se to tak vezme, kamaradka tedka byla na krvi a nesikovna sestricka ji napichla az na po paty..vypada chudina jak fetak 😀

renat2
20. led 2009

Hannik: ahoj, no tak nad tím, co popisuješ se já pozastavovala každý semestr...ale to je prostě arogance VŠ, vyučujjících a podobně, takže z toho vyplývá, že nenaděláš nic 😠 😠 Já mám zítra tu zkoušku, jedu v sedm, teˇdmi volala kamarádka, co to má zapsaný podruhý, jak ji minule vyhodila ani nestihla doříct větu...tak jsem zvědavá, začínám se bát.

kolca
20. led 2009

ahojík holky,
musím se pochlubit, dnes jsem udělala poslední zkoušku. Tak v letním už jen napsat bakalářku a udělat angličtinu. A v září si to obhájit. 🙂 😅

renat2
20. led 2009

šikulka, gratulujeme

radiska
20. led 2009

taky gratuluju, jo pak je jakasi jeste po sesti mesicich, ani mi nepravte o brani krve nebo necem takovym me infuzi davala na trikrat pak ji to vyjelo tak mi to dala do zapesti az na potreti, rano v pet mi dosli odebrat krev napotreti se konecne trefila a v osm dosla ze zapomela jeste jednu zkumavku a tu mi brala ze zily u prstu, no nezabili byste je? jak reseto, kazdemu za tehotenstvi berou max 8 zkumavek me ji brali 36!!!!

kolca
20. led 2009

Radisko ty jo, to bych asi nepřežila.

radiska
20. led 2009

no mosela sem jeste mi ke vsemu dela zle pohled na jehle, tkaze tim je to jeste lepsi 😀 kdyz sem se preobjednala k jine doktorce tak ta mi pri prvnim vysetreni rekla: jejda to je maly, tak to mate postizeny, takze odbery a odbery, a mame zdravou holcickua roste jak z vody, takze diky jedne pitome doktorce mi porad delali nejake vysetreni, jeste navic mam anemii, takze vy ste nejaka bleda tak vezmeme krev, takze na kazde kontrole krev 😀

andik.s
20. led 2009

Ahoj, zas po delší době jsem tu, a měla bych takové malé PR sdělení, snad to není velký prohřešek vůči pravidlům... znáte www.detskestranky.cz? tak tam píše moje maličkost a ještě spousta šikovných lidí🙂 jsou tam nejen články, ale i spousta pracovních listů, od omalovánek, básniček až po přípravu do školy... možná by se vám to někomu mohlo hodit 😉

hannik
21. led 2009

Reni drzime pesticky a kolce gratulujem 🙂 ...Andiku jojo ty znam moc dobre, chodim tam kvuli anglictine pro deti, jsou tam moc dobry tipy..tak ty tam pises? Paaani 🙂