Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

radiska
1. dub 2009

janey : ja nevim jako kdyz to tak vezmu tak muj to taky tak udelal naschval a neptal se na nic jen to obhajil tim, ze bych mu to stejne nedovolila, tak to vyresil aj za me. no taky u neho fungovala diplomacie 😝 a vydychst sem svuj stac¨v musela hlavne ja jinak my mame dlasi den blbec Anu od 4 od rana 39 horecky a celej den, čipky to trochu stahly ale jen asi tak na 38, 5 coz je malo, davame zabaly u teho se moze zblazbit na to horky telo, no snad to bude lepsi.

janeyzelvicka
2. dub 2009

U nás to bylo tak, že jsem začala trochu básnit o dětech, ale pak jsme se oba dva dohodli, že ještě počkáme. ale bylo nám jasné, že kdyby náhodou něco ulítlo, chlap by se z toho nehroutil. no a jednou jsem věděla, že jsem v době ovulace, ale chlapovi jsem řekla, že ne, a bylo to.... nechtěla jsem ho nijak obelhat, jen jsem spoléhala na to, že na poprvé to prostě nemůže vyjít.
Na druhou stranu, pokud bych byla pevně rozhodnutá, že chci třeba dokončit školu, a děti opravdu ještě nechci, a chlap by mě nějak na tajňase "tento" 😀 , tak bych asi byla hodně zklamaná... protože přece jen je to ženská, která tomu dítěti věnuje nejvíc.
Ono když se k tomu přistupuje stylem, že oba dva si řeknou, že zatím ne, ale kdyby náhodou jo, tak se nic neděje, a povede se, tak jsou většinou oba nadšení, i když to třeba u jednoho nebylo až tak čisté...
Na druhou stranu, pokud jeden z partnerů opravdu zatím dítě nechce, bylo by asi chybou to lámat přes koleno. taky by to nemuselo dopadnout nejlíp. Celkem blbé by bylo, kdybych si udělala dítě i přes nevoli partnera, a on by ho pak odmítal, nepomohl by s ním, nechoval se k němu dobře...
Jsem prostě zastáncem toho, že dobře fungující milující partneři by se měli spolu umět dohodnout na čemkoli.

Podobný případ je třeba tohle:
třeba můj jarek má docela problémy s anglinou, učí se ji v práci, ale on je takový věčný začátečník, učit se mu nechce, mluvit se stydí... No a mě na mail přišla od kamaráda pozvánka na anglický víkend pro rodiny. Prostě něco úplně ideálního - i pro začátečníky, i pro pokročilejší - pro mě, může se s dětma, známí, rodilí mluvčí... jenže chlap se zabejčil, že nejede... přemlouvala jsem , prosila, vyhrožovala a tak, ale prostě ne. chtěla jsem to i objednat na tajnase, že prostě pojedem, at se mu to líbí nebo ne, ale nakonec jsem si řekla, že ne. Možná by to zlepšilo jeho angličtinu, ale mohlo by to poškodit vztahy mezi námi. Já bych asi taky nebyla nejradši, kdyby mě táhl na něco, co by podle něho bylo super, ale já bych byla zásadně proti. No a taky je hlava rodiny 🙂

janeyzelvicka
2. dub 2009

Jo a radisko, tak at je fakt brzo líp, věřím, že se to už spraví 😉

radiska
2. dub 2009

janey : tak u nas je to nastesti v klidu, kdyby nebylo mojeho tak bych to asi nezvladala, co ted mame porad ty 39 horecky tak je vesmes sni, vzal si tyden dovolenou, prootze mam moc prace do skoly - uz mi z teo hrabe. Ale jako chlap je to uzasny - od narozeni prebaluje, krmi, proste vsecko ted ji vari polevky a tak, spijou spolu, koupaji ve vane blbnou no proste vsecko, nemam strach a su rada ze ju mame, urovnali se tim aj vztahy s rodici. JInak co ma kamoska nad nama tak to je chudera chteli dite oba dva a ted jeji je v praci pritom dite je uzplne zlate a malu od narozeni nic., a druha kamoska t oma stejne jeji ju tak dlouho otravoval az si dala rict, maly se narodil a je nezajem o prebalovani a tak, takze nevim jestli nekdy ta lecba sokem nepomuze, u nas pomohla v zivote sem se tak rychlo nevzpamatovala 😀

janeyzelvicka
2. dub 2009

Tak to máme štěstí na super chlapy, ten můj je taky takový, přebaluje, vykoupe, chrníme spolu všichni v posteli, nakrmí... umí s ní bezvadně blbnout 🙂

anoli
2. dub 2009

Ahojky holky, tak jsem zase na chvilku tu. Nějak poslední dobou nestíhám a navíc jsem minule po prvním svém příspěvku toto téma nemohla vůbec najít! 😀
Jak se máte? Venku svítí konečně sluníčko, to je paráda, co? 😵
Abych ještě zodpověděla otázku na mě - studuju Ekonomiku a provoz podniku na univerzitě Pardubice. Teď je to docela pohodička, jen pár seminárek, horší to bude od 25.5. - to u nás zas začíná zkouškový. ☹ To zas bude fičák. 😀
Teda, tak to je super, že máte takový hodný a šikovný chlapy! 😉 🙂 Já si taky nemůžu stěžovat, myslím, že můj manžílek mi snad bude taky pomáhat s mimčem, až bude potřeba. 🙂

janeyzelvicka
2. dub 2009

To sluníčko je fakt fajn, akorát, že sedím doma za kompem. Asi si aspoň otevřu okno 😀 Chlap ted s malou odjel na plavání, tak dělám aspon něco do školy, ale moc mi to nejde - tvůrčí krize 😀
anoli taky nějak od té doby máme zkouškové 🙂 už se nesmírně těším 😀
dneska ti chlapi jsou víc v pohodě, není to jak kdysi, že se to tak prostě bralo, že o mimčo se starala ženská... stačí je víc k těm mimčům pustit a ono jim to jde 🙂 já poprvé odjela, když bylo malé 6 týdnů, na celý den, chlap byl sice tak trochu hozen do vody, ale zvládli to perfektně 🙂

rybacina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anoli
2. dub 2009

Já jsem na tom podobně, akorát sedím za kompem v práci. ☹ Na sluníčko koukám z okna. Dopoledne mi sem krásně svítí, ale teď už bohužel ne... Pomalu odpočítávám minuty do konce pracovní doby. 😀 Tak ještě jich je 20, ale snad to už uteče. 😉
Přesně to samý si myslím o dnešních chlapech i já. Třeba moje mamka do dneška lituje toho, že dřív nemohli být chlapi u porodu... a myslí si, že když právě chlap k porodu jde, tak si víc váží tý ženský a pak i dítěte. Nevím, ale možná je na tom něco pravdy. 🙂

janeyzelvicka
2. dub 2009

Taky si myslím, že by to chlapi měli vidět. Nejenže si jí víc váží, ale taky se hned seznámí s miminkem, a než se narodí, můžou ženě pomáhat... Když to člověk porovná s tím, jak se kdysi děti ukazovaly jen z oken... ale určitě si jde k miminku najít cestu i přes to, že ho tatínek uvidí až později, vím, že můj tatka se o mě dokázal úplně postarat 🙂

hannik
3. dub 2009

Ahoj holky, paani vy jste to tu ale rozjely 🙂 Janey ja jsem vubec nepremyslela o tom, hrat tajnase, to ani nahodou. Mame takovy uzasny vztah a nechtela bych ho pokazit. Jsem ted nadsena z toho, ze o tom takhle zacina pritel sam mluvit (to je dobry zacatek) a nebudu ho nijak lamat. Ti nasi sousedi jsou stejne stari jako my (vlastne ten novopeceny tatinek je dokonce mladsi nez pritel) a hodne casto spolu povidaji, tak si myslim, ze ho to driv nebo pozdeji zlomi. Vcera jsme spolu byli kupovat nejaky darecky pro to miminko (koupili jsme takovy super riflicky a tricko) a jak to videl, byl uplne "namekko" a to se mi libilo. Oni maji jeste starsi holcicku, tak aby ji nebylo lito, ze vsichni nosi darky jen miminku, tak jsme ji taky neco koupili - a to navrhl sam pritel, sikulka 🙂

ja bych u porodu chlapa taky chtela, moc, to musi tu zenskou hodne podrzet...a presne jak rikate, kdyz to uvidi, bude si jich pak vic vazit, verim tomu.

janeyzelvicka
3. dub 2009

Hani já reagovala na radisku, která o tom psala 🙂 ale vy jste určo na dobré cestě 🙂
Včera jsem se smála, teďka u nás panuje dohoda, že tu školu chci dokončit (takže kdyby třeba ted chlap naléhal, že chce další, asi bych nebyla ráda)... a včera se odpoledne stalo, že malá usla (naprostá výjimka), tak jsme si tak povídali, a já: "Víš, co mě napadlo?" (chtěla jsem se mu svěřit s tím, že bych možná chtěla časem vystudovat ještě jeden obor) a on hned: "co? pořídíme si další mimčo, že?" 😀 😀 😀

anoli
3. dub 2009

Ahojky 🙂
hanniku, já myslím (a vidím i z vlastní zkušenosti), že druzí mají na nás velký vliv. Můj manžel byl vždycky ten, který říkal, že budeme mít mimi až tak ve 30 a času dost apod. Ale ejhle! Nevím, co přesně změnilo jeho názor na mimi, ale myslím si, že právě návštěva u našich známých. Mají půl roční holčičku. Byli jsme u nich na návštěvě o Vánocích a byl z malé úplně hotovej. Takovýho jsem ho ještě neviděla. Děti měl rád vždycky, ale vždycky je bral jako překážku. Když jsme s nimi prožili 2 dny tak najednou viděl, že se to s mimi (pokud teda zrovna nezlobí) taky v pohodě dá. No a od té doby mi říká, že už by mimčo taky chtěl.
Holky, co se mi nestalo... 😀 Už jsem si myslela v únoru, že dobírám poslední plato antikoncepce, ještě jsem si na památku vyfotila poslední prášek a pak ... hledala jsem náplast ve skříňce a tam našla ještě 2 plata!!! 😲 Tak jsme přemýšleli, jestli to mám dobrat nebo ne a nakonec jsem se rozhodla, že to doberu. Takže až teď budu dobírat poslední platíčko. 🙂
Dneska je zase tak krásně a já musím hnít v práci. Ach jo! 😒 Už se těším na víkend, asi budeme pracovat na zahradě. 🙂 Včera jsem byla pilná jako včelka. Po příjezdu z práce jsem umyla 2 okna a pak sedla k PC a tvořila seminárku do nauky o podniku.
A jak se máte vy?

janeyzelvicka
3. dub 2009

Jak včera byli chlap s malou plavčit, tak jsem myslela, že aspon napíšu reportáž do školy, bohužel jsem měla tvůrčí krizi a to, co jsem stvořila, je naprosto nepoužitelné. Tak dnes znova 🙂 zas si jdu otevřít okno 😀

anoli
3. dub 2009

janey, tak ať se ti dnes daří lépe, než včera. 😉
Já už bych potřebovala tu seminárku, co nejdřív dodělat, abych mohla dělat na mini-projektu do němčiny. 😒
No zatím je čas, ale přijde mi, že to strašně utíká a za chvíli bude zase zkouškový!!! 😲 😝 😀

janeyzelvicka
3. dub 2009

jojo, utíká to nehorázně... do konce semestru toho potřebuju tolik stihnout ☹
Dneska už se daří líp - skoro to mám. on byl problém trochu v tom, že mi vybouchlo jedno téma na reportáž, takže jsem jako nouzovku chtěla napsat o tatíncích, jak hlídají mimina. ale měla jsem dilema, jesi rovnou přiznat, že vlastně popisuju rodinu, což by se nemělo, a vůbec jsem se od toho nedokázala odosobnit a vypadalo to tak hrozně uměle 😒 dneska už píšu něco úplně jiného.

hannik
5. dub 2009

Ahoj holky, dekuji moc za nazory, taky si myslim, ze to na pritele hoooodne pusobi a to je dobre 😉 😀 dnes jsme byli na obede s pritelovymi rodici a oni nemluvi o nicem jinem nez o "juniorech", uz maji naplanovane ruzne vylety, bazenek na zahrade, no to je sranda. A protoze jsme byli v jedne restauraci, kde bychom chteli mit svatebni hostinu, tak je to jeste vice povzbuzovalo a tak do nas valili 🙂

janeyzelvicka
5. dub 2009

hannik 😅
My si dneska udělali krásný výlet na hory 🙂 ted se koukáme na vratné lahve a pak si asi zahrajem nějakou stolní hru 😉 a taky jsme si udělali horkou čokoládu 🙂 nádhera 🙂

hannik
6. dub 2009

Juuu janey to muselo byt nadherny...mas nejaky vyborny recept na horkou cokoladku? Ja furt zkousim, ale nejak se mi nezda..

janeyzelvicka
6. dub 2009

Hani, dělám ji podle tohohle receptu z betynky: http://mojebetynka.cz/clanek/757/horka_cokolada...

hannik
6. dub 2009

Páni janey to musím zkusit, to vypadá už jen z toho receptu moc chutně. Vubec by me nenapadlo tam pridavat solamyl...mno hned jak přijedu ve středu ze školy, jdu do toho, děkuji 🙂 a co malá? Jak se má? To musí být sluníčko,vid?

janeyzelvicka
6. dub 2009

Na ten solamyl ale bacha, rozpustit radši ve studené vodě, v teplé to udělalo trochu cucky 😉
Malá se má fajn, dneska jí je 8 měsíců, vypadá jako andílek, ale je to pěkné číslo. Skoro přes den nespí, vymýšlí skopičiny, všude vleze, a jak se ted už staví, tak se většinou neudrží a občas spadne, zabrečí a vymýšlí dál. Na hlavě má modřiny, jak právě sletí, zjistila jsem, že si i trochu zubama poranila ret. zrovna se tu řehní na celé kolo.
Je to náročné, ale stojí to za to 🙂

jo holky, a jinak něco k tématu: http://stisk.blog.idnes.cz/c/77608/Kdyz-je-stud...

hannik
7. dub 2009

janey mooooc krasnej clanek, poslala jsem ho sve drahe polovicce a prislo mi vyjadreni, ze s tim teda budeme muset neco udelat 🙂 😀 ... a ze ho doma jeste jednou poradne procte.. 🙂 ....ty mi teda dobre pomahas...jeste mu udelam o vikendu cokoladu a bude mi lezet u nohou 😎 😀

janeyzelvicka
8. dub 2009

Hani 😀

anoli
10. dub 2009

Holky, všem přeju krásné Velikonoce a hlavně hoooodně sluníčka. 🙂
My si je užijeme, jako každý rok, výletem... 😵

eeefffaaa
10. dub 2009

Ahoj holky....omlouvam se,ze vam sem takhle vpadam,ale mam otazku a chtela bych se zeptat zkusenych...15.cervna delam absolutortium a pak mesic a neco po tom mam termin porodu...uz ted se toho absolutoria zacinam pekne bat,jestli to vubec zvladnu...chtela bych se zeptat kdo ma tohle za sebou nebo statnice v podobnem stavu,tak jak jste to zvladly a zvladaly predtim...mate nejaky rady???ja z toho budu asi hodne mimo a nervozni,je toho preci jen dost a nevim jestli se to vsechno zvladnu naucit ☹

hannik
14. dub 2009

eeefffaaa: ja ti bohuzel neporadim. Miminko zatim nemam a do statnic jeste 2 roky.. ☹

radiska
14. dub 2009

ahojte holky : tak Velikonoce jsme prožili vesměs v klidu, jen tcýně s tchánem dostaly běhavou a blicí nadílku 😅

pro eeefffuuu : ja teda tohle taky ještě za sebou nemám, ale oc mě hodně pomáhá před a při zkouškách a v práci at. tak hodně chodit ven, třeba jen po půl hodinách a pak se učit a hodně pít, nebude tě z teho tak moc bolet hlava a nervy budeš mít, i kdybys nebyla těhotná, ale neboj mimi funguje na všecky - hlavně u nás dali mi většinou nejhůř za dvě u zkoušek, takže pohoda.

janeyzelvicka
15. dub 2009

Evi, já myslím, že každý je z absolutoria celkem mimo, at těhotný nebo ne. Horší je, že můžeš být jako těhu víc unavená, ale zas - těšíš se na mimčo, to je stejně to nejkrásnější 😵 Takže univerzální rady, jak píše radiska, učit se po menších kouskách... neboj, to bude ok 😉

Jaké byly velikonoce? U nás docela ok, pojezdili jsme po rodině, až mě to nějak zmohlo 😀 (včera jsem nejela do školy, bylo mi blbě...)

Jinak včera jsem byla svědkem toho, jak můžou být mezilidské vztahy strašně zamotané a složité. Hraju v jedné kapele, a klávesista je můj dobrý kamarád. Rozumíme si, máme si co říct, smějeme se stejným věcem. On má holku, ale je to ted mezi nima takové divné - hraje s náma v kapele taky. S tím kámošem jsme se domluvili, že si zajdeme někam sednou, probrat život. Což jsme učinili, bylo to pěkné, ale když jsem mu včera psala mail, ve kterém jsem mu posílala jeden odkaz, který chtěl, dozvěděla jsem se, že ta jeho holka na mě dost žárlí!! Což mě zarazilo a dost rozesmutnilo, protože objektivně nemá na co, akorát leda na ot, že já si s ním rozumím a ona momentálně ne... Takže jsem z toho byla taková špatná, řekla tomu kamarádovi, že z kapely odcházím, nechci dělat nějakou zlou krev. Ale naštěstí se to vyřešilo tím, že jsme si s dotyčnou vyměnily pár sms a už by to snad mělo být ok. Jinak jsme vždycky byly dobré kamarádky, tak nevím, co jí přelítlo přes nos... Brr, bylo to hodně husté, jsem ráda, že to je za mnou. Nemám ráda, když se na mě někdo zlobí 🙂

Jinak jsem dostala šílenou ms, furt lítám na záchod. Po tom porodu je to fakt maso 😖

Kristýnka je pěkný živel, o cokoli se snaží postavit, už jí to jde a nepadá tak často, a začíná i samostatně sedět. Je fakt skvělá, jak se směje a výská 🙂 takový zlatý andílek 🙂

radiska
16. dub 2009

ahojte holky : tak vidím, že každý pomalu už nemá čas, já se ted možu zbláznit z těch seminárek a esejí, je to katastrofa.

janey : to sem před třema týdnama taky měla, ale nejlepší kamoška si to nechtěla nechat vysvětlit, uvěřila jedné ženské, kterou sem v životě neviděla, takže sem přišla o nejlepší kamarádku, ale co už no.

Jinak naše Aňu je hroznej živel, místo lození si sama stoupne v postýlce a to nemáme šprušlovku a chodí si do kola, z naší postele většinou spadne na zem a snaží se pak zvedat, takže místo lození chodíme. Teď nám necelé kilo zhubla kvůli zubům. Tak zatím přeju hodně štěstí při učení a psaní těch kravin,