Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

radiska
16. črc 2009

renat: jjj ja si to necham rict pac bych to vubec nevydrzela uz se moc tesim an pondeli na poradnej utz,

jinak u tchyne byla proto ze nam to envychazelo se skolou a manzovou praci, ted to bude lepsi, no taky sem to dvakrtat orvala jak zelva ale pak uz to slo lip, jinak ja uz prave nekojim sem kojila mesic dostala sem po mesici tezky zanet prudusek ( ne nadarmo se rika ze sestinedelka je jednou nohou v hrobe) sme byli venku a me ofouklo a uz to bylo antibiotika a mala to nechtela takze sem odsavala co se dalo ale vsecko se nevysaje takze sem ztratila mliko, tkaze doufam ze ted budu kojit ldouho 😀

janeyzelvicka
16. črc 2009

Renat, a jak ty?

Radisko, tak teď z tebe určo bude kojná a vynahradíš si to 😉

radiska
16. črc 2009

janey . to doufam, kamoska ma kluka v kvetnu mel rok a porad koji 😀

renat2
16. črc 2009

Janey: u mě všechno v pořádku (momentálně jsem se nacpala celozrnnou palačinkou s borůvkama 🙂 máme se krásně, prcek je aktivní, zatím žádný problém...ťuk ťuk..jen to vedro, to je děs...mně vadí i normálně natož teď..ale dneska jsem využila prací schopnosti sluníčka..a vyprala aspoň plíny, co jsme vyhrabaly s mamkou.

janeyzelvicka
16. črc 2009

Já jsem v těhle vedrech taky furt kojná 😅

renat: mmmm, palačinka, úplně ji vidím před sebou 😵 😵 😵 to vedro věřím... já v nich jezdila minulý rok mhd s panděrem, příšernost. Radši zůstat doma, sice tu taky máme na chcípnutí, ale lepší než venku.

salinka87
20. črc 2009

Cauky holciny, tak jak jste s uzili víkend? já dnes byla na ko na gynde, taková ta klasická pulrocní, s odberama a pri té prilezitosti jsem se chtela zaptat jak to se mnou vypadá, jestli o.k. .. mám problémy se zánety, pri prohlídce me porád jeden vajecnik bolí, i kdyz zádný výtok nemám .. tak mi byl doporucen wobenzym, aby se to zlepsilo, ze preci jen nekdy budu chtít deti.. a kdyz jsem se zeptala jestli se muzeme snazit nebo ne, tak se me zeptal, kolik let mi zbývá do konce studia. Kdyz jsem rekla, ze dva, které je mozno delat dálkove, tak mi rekl, ze si neumim predstavit jaká je to starost o mimco a pritom delat skolu. A ze drtivá větsina holek se skolou koncí .. no, necekala jsem ovace, ze chci otehovnet, boze to ne, jen jsem chtela lékarský názor, ale jak to doktor rekl, to me tak nejak mrzelo.. a pak tedy dodal, zee za stávajícího stavu, kdyz je tam zánet, ze je riziko mimodelozního tehu .. takze mám zas HA, koupila jsem si ten wobenzym a papkám .. preci jen, aby pak bylo vse v porádku .. resp. abych pro to udelala vse .. ☹

janeyzelvicka
20. črc 2009

Salinko, teď vyjádřím jen svůj názor:

pro všecko na světě, co to máš za gynekologa? Pokud jsem to dobře pochopila, tak tys mu řekla, že byste chtěli miminko, on ti to začal vymlouvat kvůli škole, a proto, že máš zánět, ti jen doporučil wobenzym. Co to je za profesionální přístup?
V prvé řadě, co je mu po tom, jestli studuješ nebo ne? Miminko při škole vidím jako jedno z nejlepších skloubení, byl by radši, kdybys byla čtyřicátnice kariéristka? Z fleku bych ti dokázala vyjmenovat tak dvacet lidí, co při škole studují, at už prezenčně, nebo dálkově, nejen teď, jsou to i starší lidé, kterým ty děti už odrostly, moje teta státnicovala na doktorském studiu, když bylo malému 6 týdnů! Ale pokud on jako mužský, který ví beztak naprosté prd o skloubení školy a miminka, protože prostě není matka studentka, považuje za katastrofální problém mimino přebalit nebo vykoupat, a tím ženě pomoct, pak teda chápu, že on by do toho nešel, ale jaké má právo do toho kecat tobě? Tys chtěla lékařský názor, ale to není lékařský názor! To je názor člověka, který ti do takových věcí nemá co mluvit. Lékařský názor by byl: Máte zánět, protože chcete otěhotnět, vyléčíme ho, at se do toho můžete pustit.
Místo toho tě sjede jako malého Jardu... a ten wobenzym, to ani není na předpis, lépe řečeno, jen ti ho doporučí, protože on má času dost, žejo, mu na vašem miminku zas tak nesejde, nedají se ty záněty léčit nějak jinak? A rovnou ti napíše i HA, z které má beztak provize jak prase.

Každopádně, přeju, aby ten zánět byl co nejrychleji v pohodě a nějakým blbem si nenechte zkazit vaše plány 🙂

salinka87
20. črc 2009

Janey, dekuju za názor .. zánety mám docela casto, nekdy slabé, jindy silnejsi. Kdyz je to silné, beru antibiotika, ted ale zádný výtok nemám, nic me nebolí, jako pro silnejsím zánetu... akorát pri prohlídce me ten levý vajecnik bolí.. vzal me jeste na ultrazvuk,a pak mi rekl, ze na antibiotika to není, ale ze by chtelo telu pomoci, aby se s tím vyrovnalo a at jím ten wobenzym. .. ale to ohledne skoly a otehotnení, to me teda fakt dostal ☹ prijdu si jak nejaká holcicka, která chce panenku na hraní .. paneboze, vzdyt z lékarského hlediska by mel být radsi kdyz se do prvního mimi chceme pustit v mých 22 a ne ve 32, ne ? ted naopak trnu, jestli se uz náhodou zadarilo, tak aby to nebylo mimodelozní .. recept na HA mám, na 3 mesíce (náplasti, po pilulkách jsem krvácela v jednom kuse), ale jeste nevyzvednutý .. popovídáme vecer s manzou, ale asi stejne pockáme, za týden bych mela dostat mesícky, tak uvidíme, kdyztak hned skocim do lékárny a ten jeden cyklus HA doberu at se telo nejak dá do porádku .. ale je fakt, ze jsem cekala lékarský názor jaký Janey rikás ty .. ted se místo toho cítím fakt jak malej Jarda 😅

janeyzelvicka
20. črc 2009

A nechtěli byste třeba už, až dobereš cyklus, za ten týden, pak už antiko nebrat a přejít na něco nehormonálního? Víš, aby se tělo dalo do pořádku, někomu to trvá dýl, než tělo po HA najede tím správným způsobem...
Mezitím by se snad nějak upravil i ten zánět... A pak bys jen skočila na kontrolu, jesi je to po wobenzymu lepší a na další jeho rady se vykašlala... Nechci ti radit, samozřejmě se musíš rozhodnout s mužem, to jen říkám, co bych dělala já 🙂
Já měla super gyndaře, mlaďoch, věděl, že studuju a na prohlídkách se mě normálně ptal, co zkoušky, že mi drží palce 😅 borec, a to jsem mu ještě měla říct, že moje fakulta je tak sto metrů od té, na kterou chodil on 😀 byl rád, že jsem mladá... je pravda, že jsem si trochu připlácela, je to soukromá ambulance, ale zato jsem měla výbornou péči a myslím, že by si nedovolili říct mi to, co tobě 😖

salinka87
20. črc 2009

vís me ten dnesek hrozne prekvapil .. muj doktor je na takové soukromé poliklinice,, jinak je úplne skvelej .. mojí maminu zachránil doslova ze smrtelny postele,, je jinak peclivej .. proste tohle bych od nej necekala .. ☹ no, koneckoncu na tyhle reakce si prece musim zvykat, v mém okolí jich bude myslím dost 😅 😀 vidís, to me nenapadlo .. já ted uz ha práve neberu uz dva cykly, HA dosla a nejak jsem si pro ní nebezela 🙂 chránili jsme se jinak, i kdyz tento cyklus jsme si moc pozor nedávali.. tak doufám, ze to bude v porádku .. ale más pravdu, ze HA vlastne brát nemusim, kdyz budem na nehormonálním, telo si od Ha "odpocine" a dá se snad dohromady, dekuju 😵

jinak teda závidim tvýho dokturka, i ty prohlídky a vsechno muselo být fajn, skoda ze Ostrava je tak daleko 😀 😀 😀

ojika
20. črc 2009

Ahoj, tak jsem nějak narazila na vaše téma "Miminko na škole?"
Já jsem v druhém ročníku VŠ - dělám ji dálkově při zaměstnání, manžel taky ještě studuje (připravuje se na státnice z jazyků - chce tlumočit). Oba se tedy učíme, oba pracujeme. Manžel mi doma neskutečně pomáhá (spíš pomáhám s domácností já jemu 😀 ) a přesto si to asi neumím představit - mít na škole miminko.

Po děťátku strašně moc oba toužíme, ale ... máme strach do toho jít - kvůli škole. Opravdu to jde dohromady? I když bydlíme daleko od potenciálních "babiček"?

Zběžně jsem vaši diskuzi přečetla a většinou jsou tady na toto téma kladné ohlasy. Ale upřímně - kdybyste se rozmýšlely znovu, šly byste do toho?

Děkuji za odpovědi (rady)

janeyzelvicka
21. črc 2009

Ahojte 😵
Kašli na nějaké blbé reakce... pořád lepší údiv nad mimčem při škole, který stejně vystřídá radost (viz třeba moji rodiče)... než třeba kdybyste rodičům a dalším oznámili, že dítě vůbec nechcete. A miminko je přece moc fajn 😵 😵 K čemu jste dospěli s manželem?
Hehe, jo, můj doktůrek. Někdy v září bych k němu měla zas zaskočit 🙂

ojika, vítám tě 😵
Já jsem měla rozhodování ulehčené tím, že malá přišla nečekaně. Ale kdyby mi někdo před tím, než se narodila, pustil třeba nějaké video z dnešních dnů, šla bych do toho určitě znova. Musím říct, že si to opravdu užívám 😵 jo, byly chvíle, kdy jsem si říkala, že se na školu vykašlu, hlavně o zkouškovém, ale to bylo tím, že jsem přes semestr třeba v něčem lajdačila a pak nestíhala, za to malá nemohla.
Ono když někdo ještě nemá první mimčo, tak si to tak jak tak nedovede představit, jaké to všecko bude 🙂 Ale když máš dobrého tatínka, který se o mimčo postará, případně k ruce nějakou kamarádku, když jsou babičky daleko, tak není zas takový problém.
Jasně, mohlo by se stát, že by miminko vyžadovalo zvýšenou péči, bylo nějak nemocné, tak pak by nezbylo, než se věnovat jen jemu, ale proč dopředu počítat s nejhoršími variantami...

salinka87
21. črc 2009

Ahojky, tak jsme večer popovídali a budeme se řídit tvojí radou .-) už mJen jsme teď oba zvědaví a bojíme se, zda už se nám podařilo, aby jsme něco nepokazili a nebylo to třeba to mimoděložní .. ale to e uvidí v pondělí, tak nesmíme na to moc myslet a dělat si špatné myšlenky 🙂 mamča se bude těšit, určitě ano, rodiče manžílka taky, jen jde o to překonat ty počáteční reakce, ale my se moc těšíme a jsme pevně rozhodnutí 🙂 a děkuji Janey a vám holky všem za tuhle diskuzi, je pěkné vědět, že takový blázínci nejsme jen my a vědět, jak to zvládáte. Vím, že to nebude procházka růžovým sadem a že to nebude nejjednodušší, ale stojí to za to 🙂

janeyzelvicka
21. črc 2009

Tak držím palce, aby všecko bylo v pořádku, at už se zadařilo či se teprv zadaří 🙂

ojika
21. črc 2009

Janeyzelvicka: moc děkuji za Tvůj názor. 🙂 Hodně jsem uvažovala o všem, co jsi napsala.

Problém je u nás právě v tom, že v Praze nikoho neznáme, babičky daleko, oba při práci studujeme. ☹ Kdyby jen já - dá se to, ale když oba... Nevím, nevím. Každopádně si s manžou budeme muset sednout a při čajíčku to pořádně rozebrat. 😉

Ale říkám si, jestli budu dítě odsouvat na pozdější dobu - pak jen o jeden rok! 😠 To bych měla ukončený druhák, ve třeťáku těhu... To by bylo možná lepší, než teď, v podstatě po prvním ročníku školy. Manža by měl většinu tlumočnických zkoušek, možná by jedna, max. dvě chyběly... Jo, to vidím reálně!

Takže ještě jednou díky. Rozeberu to s manžou. Nakreslíme si časovou přímku 😀 a uvidíme, jak to bude vycházet (ach jo, my jsme ale hrozný plánovači).
🙂

janeyzelvicka
21. črc 2009

A jak bys to udělala s prací? Asi byla doma, ne? 🙂

salinka87
21. črc 2009

ojiku, janey má pravdu, vždyť až budeš mít mimčo, tak budeš doma .. jde o to, aby tě manža podržel když budeš mít zkoušky nebo se budeš potřebovat učit, abyste neměli frmol oba najednou. Ale když říkáš, že už mu jich bude chybět jen pár, tak si sedněte, proberte a podle mě by se to zmáklo (alespoň my to tak plánujem 😀 ). Zas je výhoda, že manža ví co to je studovat, ještě lépe studovat při práci, že si to zkusil a tím pádem ví, že to sranda nejni. Můj manža teď má novou práci, je na tříměsíčním školení v Praze, z učení má hlavu nafouknutou jak balon a je to dobře, poznal to a sám i uznal, že to není zas taková brnkačka jak to někdy vypadá 😀 .. a tím víc mi bude pak doufám pomáhat. A když toužíte po miminku oba, určitě to zvládnete

janeyzelvicka
21. črc 2009

Vždyť když pracujete při škole, tak víte, co je to skloubit dvě věci dohromady 😉 akorát miminko je náročnější v tom, že když něco potřebuje, musí to být hned. Plánujete, že dopoledne uděláte seminárku, ale když miminko nespí, tak ji prostě neuděláte. Nebo že se večer budete učit, ale miminku dejme tomu lezou zuby a je rozmrzelé, tak se musíte věnovat jemu... každopádně harmonogram čehokoli jde do kytek 😀

salinka87
21. črc 2009

tak to jsi řekla hezky 😀 ale pravdu máš 😀 😀

janeyzelvicka
21. črc 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀

ojika
21. črc 2009

No, tak to je hezky řečeno 🙂 Takže nám to naše plánování v případě mimouše neprojde,ju?

Máte pravdu - všechno jde, když se chce. Ale chce to hledat způsoby jak to udělat a ne důvody, proč to neudělat. Táááákže - rozhovor bude! A bude to pořádný tóčo. I když... už kolikrát jsem i plakala, že chci dítě a manža... ? Hádejte.... brečel se mnou! (protože nesnese, když se trápím a taky proto, že je cíťa a mimina ho tak nějak "dostávají"). Sám rodinu de facto neměl, tak je teď na větvi, že má manželku. Ještě ho ta euforie nepřešla. A miminko? To by byla teprve rodina!!! (mimochodem, včera mi přinesl časopis Maminka 😲)

Jojo, dnes je dlouho v práci, ale zítra má volno. Takže zítra to u nás vypukne a jestli můžu, tak vás budu informovat, jak to dopadlo. 😉

janeyzelvicka
22. črc 2009

Plánování mimouše ještě jo, i když stejně člověk neví, jestli se mu podaří hned, řekne si, že se třeba začne snažit teď, aby se mimčo narodilo tak příští srpen, počítejme s tím, že to nějaký ten měsíc dva nevyjde. Ale třeba se podaří hned, a mimčo bude tudíž už na jaře, anebo ne, a bude až další zimu...
No a plánování s mimčem 😀 i když jo, dá se, naše je taková přizpůsobivá, já ani ona třeba netrváme na odpoledním spánku přesně v 1, na jídle přesně ve 12 🙂 někdo na tom zase trvá a pak v případě rozhození je to asi celkem maras. 😅

salinka87
22. črc 2009

Máš pravdu, musíme hledat způsob jak to zvládnout a ne důvody proč mimčo odsunout. To by to odpadlo asi tak, že bychom se začali snažit možná tak za deset let 😅 protože po škole pořádná praxe, kariéra a čas letí ani nevíš jak .. a co se týče pplánování mimča, nejlepší by pro nás studentky asi bylo, kdyby se nám mimča rodila výhradně o prázdninách, abychom měli všechny zkoušky a práce za sebou .. ale Janey, jak říkáš, někomu se zadaří dřív, někomu později a nějaký semestr mimčo moc nezajímá 😀 Ojiko tak držím pěsti, ale když ti přinesl časopis maminka, tak to už o něčem vypovídá, ne? 😉 dneska nebudu u počítače, jedu do Prahy, ale večer sem určitě mrknu 🙂 a na plánování s mimčem, na to jsem upřímně zvědavá 😅 😅 i když já na obědu ve 12 netrvám ani teď, to jsem manžu úspěšně odnaučila. Ono když jsem přišla jako nekuchařka do naší první kuchyně, naprosto neupravené pro vaření, tak jsme měla co dělat, abych ten oběd vůbec uvařila, natož přesně na poledne 😀 😀 😀

janeyzelvicka
22. črc 2009

Jojo, výhradně o prázdninách 😀 Mmch já měla termín 28.7., malá se narodila 6.8., což bylo úplně skvělé, protože zkouškové v květnu a červnu jsem ještě dala relativně bez strachu, že tam porodím (jezdím z Ostravy do Brna, takže v Brně bych byla bez chlapa, bez věcí - kdyby něco), a zase když v půlce září začal nový semestr, manža byl už dostatečně s malou sžitý, že si s ní uměl poradit, když jsem na celý den odjela, malá byla v pohodě a já byla už taky v pořádku (dost mě při porodu šili, takže jsem ze začátku doma ležela jak placek, do sprchy chodila jak kachna a poprvé si sedla tak 14 dnů po porodu a občas mi bývalo tak nějak divně). Neříkám, že někdo nemůže týden po porodu jak laňka běžet do školy, ale já bych to nedala ani za nic.

salinka87
22. črc 2009

teda Janey, tak a poraď jak na to 🙂 a honem 😀 ten tvůj případ je ideální🙂 červenec už volný, nemusíš nikam jezdit a srpen a září taky volno, takže se beruška narodila akorát, viď? no, já jak počítám, tak by to vycházelo na ten konec října začátek listopadu, viď? no, tak to máme ještě čas 😅

salinka87
22. črc 2009

tak už frčim do té PRahy 🙂

janeyzelvicka
22. črc 2009

Jojo, je to ideální 🙂 sice bylo trochu vedro, ale co už 🙂 v zimě jsme pak jeli na kratší dovču, v létě teď nedávno už na regulérní dovču 🙂
Jo a prozrazuju datum: 4.11. 😀 😀 😀 😀 😀

salinka87
22. črc 2009

teda, takže je to jasný, 4.11. si manža musí vzít dovču 😀 ne ne, jasně že to máme každá jinak, ale bylo by fajn, kdyby se to takhle podařilo a vydařilo. 😵 můžu se zeptat, měla jsi asi těžký porod, viď? když ses takhle dlouho dávala po porodu dohromady, po 14 dnech si poprvé sednout.. to muselo být asi hodně těžké .. nepočítám sice že bych týden po porodu běžela maraton, ale myslela jsem, že ten týden po porodu bych už tak nějak fungovala, ňe na plné obrátky, to asi ne, ale že sedět budu moct 😅 jj, to je ta sladká nevědomost bezdětné holčiny 😀

Ojiko popovídali jste s manžou ? 😉

radiska
22. črc 2009

ahojte holky : ja to tu nestiham ani cist, u nas je takovy hic ze ani nelezem ven, dneska sme anule napustili minibazen, jsem porad totalne unavena, doufam, ze to brzo prejde, jinak nevim jestli jsem psala, ze jsme v pondeli byli na csreeningu a mame 8 cm, opet poradnej obr, dofuam ze tetno porod nebude tak narocny, doktorka mi naslibovala hory doly, ze kdyz mam ted rozsirene kycle, ze to pude rychle, tak doufam ze zas nebudu rodit 10 hodin, jiank termin uz mame opet presunuty ted na 2.2.

anulce sme v sobotu oslavili rok presne na den, mame pekne fotecky

janey - aspon ste nekam jeli, my jedeme az v zari na 4 dny do krkonos s mojou stavajici tridou, tak dofuam ze pocasi se vydari a bude pekne, janey to mas dobry ja si po porodu sedla na pul zadku az za tri tydny 😀

salinka87
23. črc 2009

teda holkyy vy mě děsíte .. je pravda, že porod není žádná sranda a hračka, ale tak kdo nezažil, představit si to neumí 😅 (a asi je to lepší 😀 ) tak to jasně vidim, mimčo prostě musí být o prázdninách 😀 radisko tobě narození mimča taky vyšlo pěkně do prázdnin, viď ?

radisko a dodáš fotečky z narozenin do alba?