Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

renat2
7. pro 2008

Adelka. to víš, že to zvládneš, přece na to nebudeš sama🙂

adelka89
7. pro 2008

jojo, ucite 😵 všechny to zvladnem 😉 jen doufam,ze nebudeme mit nejake potize s otehotnenim...
pritel je programator a co na "bojovnicky" (jak jim sam rika 😀 😀 ) neni moc dobre 😠

renat2
7. pro 2008

adelka: Budeme držet palce. Já mám občas taky podobné chmury a obavy,a le to si nesmíš připouštět a stresovat se tím.

renat2
7. pro 2008

A kdy do toho teda půjdete? jestli už jste plánovali (alespoň trochu). my jsme si jen řekli, že od února tomu necháme volný průběh...nic víc neřešíme a necháme to na přírodě.

eeefffaaa
7. pro 2008

Ahojky...tak my jsme si taky hooodne dlouho davali otazku,jestli je cas mit mimco i kdyz studuju...pritel uz chtel davno,ale ja hlavne nebyla na mimco pripravena a navic jsem zacala studovat vosku...ale ted jsme si rekli,ze jsem v poslednim rocniku a to uz se zvladne kdyz budu delat absolventku s briskem...no a asi na podruhy nam to vyslo 🙂 je fakt,ze driv jsme se strasne stresovala kvuli kazdy pisemce,ale ted to tam vsechno beru nejak s klidem hlavne chci a musim kvuli prckovi...vubec toho nelituju jen mam porad strachy aby bylo vsechno v poradku...zitra jdu na prvni kontrolu a vlastne na potvrzeni tehu...uz se nemuzu dockat a hlavne uz chci slyset,ze je vsechno v poradku 😅 to kazda musi vedet jestli se na mimco citi na skole nebo ne a myslim,ze rady nepomuzou...pokud ta dotycna ma pochybnosti a neni si jista mela by pockat..to je muj nazor,ale myslim,ze s briskem nebo mimcem se da skola zvladnout,vzdyt nejsme prvni ani posledni 😉 🙂

adelka89
7. pro 2008

renat: nebydlime spolu, pred chvili mi pritel odjel do prace a domu jezdi jen na vikendy, takze se vidime jenom vecer kdyz jdeme spat,protoze pres den pracuje doma u rodicu a jeste se uci do skoly. Zatim nechci nic planovat,protoze pritel je ted maximalne vytizeny praci a psanim diplomky do skoly a jestli zvladneme toto a moji maturitu,tak si myslim ze to poradne oslavime treba miminkem 😉 .
No zkratka nechci nejak tlacit na pilu.
Myslim, ze az budeme mit v techto vecech jasno a koupime ten byt,tak bude jen otazka casu,kdy miminko prijde.
V podstate by se nam mohli zadarit uz ted 🙂 HA neberu, barierovou antikoncepci nepouzivame jen si trosku davame pozor v obobi ovulace (merim BT).
Na tvem miste uz jsem asi davno tehulka 🙂 .
Drzim pesticky

eeefffaaa
7. pro 2008

a jinak vsem preju zdravi deticky a bezproblemovy tehu!!!at vse vychazi!!

adelka89
7. pro 2008

eeefffaaa: Jiste se to zvladnout da. Jen to chce dobre zazemi a klid v rodine. Moje profesorka loni sla na materskou jen proto aby mohla zacit studovat psychologii 🙂 takze se to da a myslim, ze se da i VŠ s briskem zacit, co myslite 😉

eeefffaaa
7. pro 2008

adelka: no my bydlime u mych rodicu..mame cely patro pro sebe a s rodicema vyborne vychazime a hodne nam pomahaji...ja studuju a pritel nema zrovna extra penize,takze myslim,ze bez jejich podpory bysme si mimco asi taky dovolit nemohli..nemusime davat na plyn,elektrinu a jidlo vetsinou taky plati oni...a myslim,ze pokud se na citis a chces to tak,tak urcite VS s mimcem delat muzes 😉

renat2
7. pro 2008

Adelka: To víš, že jo, ono to nějak dopadne. Přejeme příteli, ať vše dopadne dobře (zkoušky, diplomka atd - taky mě čeká☹
Ono to u nás možná brzo přijde, já neměřím, ovulaci mám znatelnou...Já bych taky klidně nehlídala a manža taky, ale ještě jednou di chci užít ty lyže v Itálii, možná to je sobecké, ale nechci vystavit mimi nějakému nebezpečí a nikdy nevíš, kdo tě srazí apod. Sice tam pak chceme jezdit i s mimi, ale jistita je jistota .

my to holky zvládneme, já už to mám za pár, jsem ráda, že jsem v posledním ročníku, ale možná bych stejně uvažovala i kdybych byla na začátku studiií (klidně druhák třeťák).

adelka89
7. pro 2008

🙂 myslim ze nejsi vubec sobecka, moje teta tak pravdepodobne letos v lednu potratila jedno miminko,z dvojcatek ma jen jedno, malinky se udrzel mam ho v albicku🙂

renat2
7. pro 2008

děkuji, já bych si to pak fakt vyčítala...raději nebudu riskovat. Mímo od tety je kouzelné!!!

adelka89
7. pro 2008

🙂 . jojo, je nadherny 🙂

deenakee
autor
7. pro 2008

S těmi lyžemi je třeba být opravdu opatrná. Lépe je začít se snažit až po lyžovačce... 🙂
Adélko, moc ti držím palce. Na mě tahle touha po mimi přišla až na jaře 2008 a už teraz mám pocit , že to do léta nevydržím... Moc ti přeju aby Vám všechno vyšlo.... 🙂

Moc ráda bych si mimčo pořídila teraz, ale přijde mi to už zbytěčná komplikace, když už končím příští rok končím ...
Pak na mimi budu mít aspoň víc času a budu se mu moct plně věnovat.... Ale kdybych byla teraz teprve v prváku, tak bych do toho asi šla hned... (čekat 3 roky bych nevydržela...) 🙂 🙂 🙂

adelka89
7. pro 2008

Ahojky deenakee🙂 dekuju za podporu.
Me popadla touha po miminku nekdy v lete 2007, takze uz z toho trosku blbnu. Vsude vidim kocarky a pod.ale jeste se to da🙂

renat2
7. pro 2008

Ono to je taky trochu psychický...stačí málo. V dnešní době je vidět opravdu hodně kočárků, ýenských s bříškama....pak stačí být trochu rodinně založená a toužit po mimi a je to hned. Známe to asi všechny🙂 teda aspoň já nenechám žádný kočárek bez povšimnutí...

Denna: Takže kdy vy se začnete snažit?? vyloženě až po skončení školy??? Můžu se zeptat, cp studuješ??

terysek005
7. pro 2008

já jsem byla včera u kamarádky, má kouzelného chlapečka a teď i shání nějakou práci na doma, jak sama říká, čas na to má, takže myslím, že studie s mimi můžou být v pohodě... jinak, m jedeme na lyže na silvestra, tak doufám, že jestli budu čekat miminko tak že to do té doby zjistím, právě se taky bojím abych ho nějak neohrozila případným pádem...

renat2
7. pro 2008

Tery: jsem ráda, že má někdo stejný problém, já bych se bála lyžovat...proto to chceme do těch hor vydržet, jezdíme do Itálie, lyžovat umím, lje to malé středisko, ale i tak...
proč si se ptala, jestli jsem z Kutné Hory, ty to tady znáš🙂

renat2
7. pro 2008

Tery: tak už jsem si to přečetla na té druhé diskusi, kde si se ptala🙂 ty si teda z Kutné Hory? Hmm a můžu se zeptat, kolik je tobě? nějaká fotečka by nebyla? Alespoň na chvilku, že bych koukla🙂

adelka89
7. pro 2008

no, ono je to taky o tom, jak je miminko hodne, moje maminka s nami nemela ani minutku klid 🙂 ale zase kamaradka rikala, ze s malou cele dopoledne prospi pak uvari obed a spi dal 🙂

aerin
7. pro 2008

Ahoj holky, tak co je noveho?🙂

renat2
7. pro 2008

Jasně, ono těch faktorů je víc...hlavní je mít oporu v manželovi, případně babičkách..

terysek005
7. pro 2008

renat: my už jsme to s miminkem nemohli vydržet, hlavně jsme si říkali, že to třeba hned nepůjde... takže už zkoušíme 🙂 ted začínáme druhý měsíc 🙂 mě je 21 bude mi za pár dní 22... já ještě nemám v PC stažené fotky, tak teď ani nemám jakou bych ti sem dala hm... chodíš v hoře někam často? odkud bych tě mohla znát?

renat2
7. pro 2008

Aerin: Ahoj, asi vše při starém☹ ale to si dočteš, a co ty?

tery: takže ty si teď na VŠ? Si ty puzzle musím dávat dohromady, se mi holky pletete🙂 My ještě zkusíme ty dva měsíce vydržet, kvůli těm horám...
No tak to je asi špatný, nenapadá mě, jak bychom se mohli znát. Já jsem v podstatě 5tým rokem na VŠ, jezdím do ústí, takže moc v HOře jsem do loňska nebyla. Jinak jsem chodila na gympl.

aerin
7. pro 2008

renat: no ja uz mam ve vizitce snz😀 ale ted prave resim dilema, jestli jako fakt uz, nebo pockat do toho jara.... 😒

renat2
7. pro 2008

aerin: A jo, tak to je novinka! Ale s tím rozhodováním asi nepomůžeme, ale nemysli si, dobře tohle znám, my jsme původně začínali se snažilkováním v létě 2009, pak to byl duben a teď únor🙂 ale klidně bych do toho šla hned taky, jenže ty lyže....Dokonce by se mi to hodilo, kvůli Diplomce, protože když ji nebudu mít v březnu, tak v prosinci a to by vycházelo tam možná na porod, eventuelně mimi by mělo tak měsíc...pokud by teda mělo vše vyjít hned...

renat2
7. pro 2008

Tohle je fakt težký, ono vždy má něco pro a proti☹

majatob
7. pro 2008

renat: s mesicnim miminkem toho moc neudelas..to bych do toho sla redsi hned, hm?

aerin
7. pro 2008

Jojo, presne tak, u nas to nejdriv vypadalo tak za tri roky, pak v zari 2009, pak v breznu a ted resime jestli na to nehupnout hned😀

janeyzelvicka
7. pro 2008

terrysek: na silvestra myslím nemusíš mít strach, ono mimi je ještě hodně chráněné, když je úplně malé, snad děloha je furt v pánvi, takže by se nemělo nic stát... ale jasně, radši neriskovat...