Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

anneta
4. pro 2008

Majucha: tak to je mi líto, co se stalo. Hlavně že to dopadlo dobře!!!!!

anneta
4. pro 2008

Majucha: vím, že to není k tématu ale co.. četla jsem tvoje album. Teda, ty jsis vystála i malá. To muselo být strašně těžké!! To je dobře, že už je to pryč.

kukuca
5. pro 2008

jé to je fajn, téma taky pro mě 🙂
Já jsem ve 3.ročníku VŠ a v květnu dělám státnice.
Taky jsme hrozně váhali zda do toho jít, a pak jsme se rozhodli.V srpnu jsem přišla do jiného stavu.No jenže jsem z neznámých důvodů potratila v 7tt,a stresem to rozhodně nebylo, protože byly prázdniny. Právě škola mě vytáhla z toho smutku.A příští týden se snažíme nanovo.To bych stihla kdyby to všechno vyšlo hned a do konce, že bych státnicovala cca v 5. měsíci.

Ale pak bych chtěla na magisterský s miminkem.Moc mě těší že to neřeším sama a je super že se maminky snaží vzdělávat i po dobu mateřské.

renat2
5. pro 2008

Téda holky, musím říct, že tahle diskuse mi o mnoho víc pomohla než ostatní. Občas se objeví pochybnosti (a komu ne), zda to opravdu zvládnu apod., ale te dvidím, že to jde, tak proč se toho bát, protože i když mám prezenční studium, opravdu v březnu končím s dojížděním (i tak tam jezdím tak na dva dny, což se dá).
Annet: jsi šikulka, jen tak dál a at se brzo zadaří druhý drobeček🙂

aerin
5. pro 2008

Dobre rano🙂
Annetko, to je super, presne takhle bych to chtela ja, pokud to vyjde aspon trosku podle planu, rodila bych +- na konci zimniho semestru ve tretaku, pak prijimacky na Mgr. a statnice🙂 To je super videt, ze to proste jde, kdyz clovek chce 😵

majucha
5. pro 2008

renat díky moc 🙂 státnice mě čekají už teď v únoru, ale přemluvit se k učení je fakt očistec 😀
annet bylo, ale stálo to za to, držel mě hlavně manža a maminka a spolu jsme to zvládli, dokonce mám pocit, že nás to posílilo, hlavně mě, vidím věci dost jinak 😉

dreana
5. pro 2008

Ahojky holky, ja sem v 3 smestru, takže v polovině bakalřské školy. Problém je že moje škola se studovat s dítětem neda, studuju chemii a ta je, jak kazdý ví, docela nebezpečná, mě třeba výpary neublíží, ale s dítětem by to nešlo, ale kojící ne :o( zlaté ekonomky...

janeyzelvicka
5. pro 2008

ahoj, tak vám sem zas nakukuju 🙂
blíží se zkouškové, moje první s malou, tak to bude husťárna 🙂 ale snad to zvládnem...

deenakee
autor
6. pro 2008

Dobré ráno. To jsem ráda za tolik nových zkušeností. Včera jsem byla navštívit svoji těhotnou kamarádku... a už si fakt říkám , jestli to do toho září vydržím (s tím snažilkováním) 🙂 🙂 🙂

Díky moc za příspěvky a za podporu, a za tu spoustu informací. Jsem moc ráda že tu je tolik Pajdaček 🙂 🙂 že tu nejsem sama...

Drean.. no nemáš to lehký.... teť jsem opravdu ráda že jsem si vybrala pajdák.... ta chemie je blbá na mimi, ale držím palce ať to nějak vymyslíš 🙂 🙂 🙂

renat2
6. pro 2008

Ahoj holky,

janey: tak držíme palce, určitě to zvládneš. a nemysli si, já když se učila na první státnice (v zářá) tak i jako "netěhulka" a "nemaminka" jsem měla co dělat se dokopat...

deena: Jak jsem psala, je tu opravdu hodně názorů a zkušeností, a vidím, že i tobě to trochu pomohlo....prostě je vidět, že to jde, že to zvládají ostatní, tak proč ne my 😉
taky jsem na pajďáku (Ústí), rozhodně si nemyslím, že je to lehká škola (aspoň teda u nás ne, dávno už neplatí, že pajďáky jsou unikovkou...).

eloana
6. pro 2008

zdravim🙂 ja otehotnela na konci tretaku -mala byla v breznu, 4 jsem dokoncila denne a 5 dalkove. ale ja delala nejdrive bakalare a pak inzenyrske studium ,takze to bylo ve smes opakovani. a dalo se s nimi dohodnout🙂 Premlouvali me at si prerusim,ale jsem vdecna ,ze jsem neprerusila. Kdybych to prerusila ,tak bych to mozna nedodelala

renat2
6. pro 2008

Eloana: proč myslíš, že bys to nedodělala?

jsem ráda, že už jsem v páťáku a fakt mě kdyžtak budou čekat státnice, obdivuji všechny, co otěhotní třeba opravdu druhák - třeťák, to je pravda. Ale asi je možná něco jiného přerušit školu - než s edohodnout a mít nějaký individuál.

eloana
6. pro 2008

no beru to ted zpetne. kdyz byla mala mimco,tak spala hamala. no a od roku to byl trosku zahul na venovani. vetsi cas byl kdyz byla mimco nez ted. ale zas to byl problem s kojenim -kojil jsem docela dlouho tak jsme ji na zkousky musela vozit s sebou,.Alespon kdyz byla kojena plne.Pak uz ne

deenakee
autor
6. pro 2008

Eli, dík za zkušenost, já jsem přemýšlela , že bych přerušila a pak bych ty státnice urobila za rok... Ale když říkáš že je to ještě náročnější, asi je nej urobit to s malým miminkem... 🙂
I když nej je asi urobit státnice s bříškem....

eloana
6. pro 2008

to urcite🙂 ja to beru dle sebe,ale zalezi asi taky jakou skolu delas a jak to mas daleko od domova. ja to mela 100 km kdyz byla malinka,tak jsem ji brala s sebou a kdyz uz byly prikrmy ,tak mi ji nekdo pohlidal doma.
jinak malinke mimco nevyzaduje takovou pozornost jako to starsi -tak jsem se mohla v klidu ucit. kolem toho roku az 2 to je nejhorsi musela jsem se ji venovat vice nez miminku -nyni ji budou 3 ,tak to uz je zase lepsi uz si hraje sama.

renat2
6. pro 2008

Tak to my musíme ještě propočítat...ale jestli to půjde tak jak jsme to naplánovali, tak bysme na příští Vánoce měli mičo a státnice v lednu nebo v červnu, což se snad ještě dá🙂 Tak uvidíme, jsem zvědavá holky, jak nám to vyjde.

deenakee
autor
6. pro 2008

Ahoj Renat. Přesně tak jsem to chtěla aj já... ale možno si počkám až do září, takže porod by byl až po státnicích... 🙂 🙂 🙂

adelka89
6. pro 2008

Holky tak trosku vam zavidim, ze resite problemy jako jsou "statnice s briskem" apod🙂. ja se potykam s problemem, jestli jit studovat VŠ když vim, ze miminko chci vic,ale na druhou stranu taky vim, ze nejakou skolu si udelat jeste musim, jsem na zdravotnickem lyceu, coz je v podstae gympl s pripravou na medicinu...
Nevim, jestli to neni nezodpovedne jit na skolu s planem ze miminko proste bude jak se zadari a to klidne i v 1. rocniku VŠ.
Materske pudy me popadly velice brzy, protoze sveho zivotniho partnera jsem ponala uz ve 12 letech a jelikoz je o vice jak 4 roky starsi nez ja byl ten vztah od pocatku vazny 😅 .
No a ted je mi 19 pritel ma 23 konci vš a ja nevim, jak to bude dal 😀

eloana
6. pro 2008

ahoj adelko -no to je rozhodnuti - ale medicina s mimcem je asi docela tezka.Kamarad a jeho pritelkyne delali medinu a otehotnela,ale porodila az po statnicich. ja jsem inzenyrka pres zvirata .zvladnou se to dalo ,ale urcite obtiznost nemuzu srovnavat s medicinou🙂

eloana
6. pro 2008

a druha vec je ta ,ze si to clovek naplanovat stejne nemuze -ja si druhe taky naplanovala,ze otehotnim ted v lete a druhe bude nekdy na jare a bohuzel problem a budeme muset na umele.

adelka89
6. pro 2008

eloana: nene, medicinu studovat nechci, zdravotnictvi me odradilo uz na stredni skole, chtela bych zkusit socialni pedagogiku nebo pedagogicke asistenstvi...

renat2
6. pro 2008

Deena: Já jsem taky říkala, že počkám, počkám po státnicích, ale bůh ví, kd je udělám...Mám za sebou zatím jedny a dvoje mě čekají a bohužel u nás se dělají jen červen a leden...kdyby šly v září, tak by to bylo super. Ono taky uvidíme, jak se zadaří...třeba to miminko bude chvilku vyčkávat, nehcci se uvázat na to, že se hned na poprvé podaří....no prostě uvidím. Vím, že ty jedny s břichem (mimčem) mě neminou🙂 protože dvoje najednou se mi asi nepodaří udělat..(půjdu v červnu na jedny a taky není jisté jak dopadnou..).

Adelka: je dobře, že uvažuješ nejen ho miminku, ale také o škole. držím palečky apřeji hodně úspěchů v rozhodování. Ono tohle je vždycky těžké, mě bude 25, ale v podstatě jsme uvažovala jako ty. Sama vidíš, že tady je spousta reakcí a že není problém s mimi školu udělat...

eloana
6. pro 2008

tezko rict ja otehotnela na konci tretaku pokud by to bylo drive nevin zda bych dostudovala -take hodne zalezi zda mas skolu v miste bydliste ja ji mela 100 km

renat2
6. pro 2008

Taky si myslím, že zíleží na místě, či-li jak to máš daleko...já jezdím denně (dle rozvrhu, teď ještě tři dny) 150 km vlakem a s bříškem bych si to nelazjla, občas už teď mi je ve vlaku blbě, když to jede rychle a drncá to ... proto jsme čekali až na ten skoro konec

janeyzelvicka
6. pro 2008

Ahojky, to že s mimčem je času víc, je asi pravda - dost ještě spí, žádnou zábavu zas tak nepotřebujou (teda aspoň Kika ne, ale jsou i neklidná miminka...).
Hehe manža teď malé vypráví Karkulku, tak snad usne, pač jinak jde učení do kelu 😀
A jinak co se týče cestování s mimčem - pokud je mimi v pohodě, dá se to zvládnout... malá byla ve 2 a půl měsících v Brně (Ostrava - Brno a zpátky) a zvládala to výborně, i když byl vlak našlapaný, teď v úterý jsme jeli z Ostravy do Prahy a zpátky a taky v klidu. Z okna se nemohla vynadívat.

misanka22
6. pro 2008

Tuk tuk je tu jeste nekdo????

renat2
6. pro 2008

Já jsem tady🙂

renat2
7. pro 2008

Koukám nikdo nikde☹

terysek005
7. pro 2008

Adelko, já studuju sociální práce a na druhé škole sociální pedagogiku a můžu ti to opravdu s klidným svědomím doporučit, tyhle školy s miminkem udělat jdou, alespoň u nás to tak je, profesoři vyházejí dost vstříc... 🙂

adelka89
7. pro 2008

terysku 🙂 mockrat dekuju za pozitivni informace. Jsem rada,ze mi davate nadeji. Snad to pujde 😵. zvladneme to