Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

janeyzelvicka
12. únor 2009

Nám se taky povedlo prakticky hned 🙂 Pokud ale upřednostňuješ pravděpodobnosti a procenta, měly by být někde na téhle stránce: http://www.merenibt.xf.cz/index2.html
ale je to fakt individuální...
jo a jemi, mohla bych tě poprosit ještě o víc info o tom přechodu tater? zajímá mě všecko, klidně do ip, díky moc🙂

janeyzelvicka
12. únor 2009

Jo, a i kdyby se mimi povedlo, tak myslím, že v dovolených to nebrání 😉 nevím sice, jaké je to v Tunisu, ale tak pokud bys byla v nějakém solidním hotelu... já v těhu měla střevní chřipku, ale to bylo až měsíc a něco před porodem.

renat2
12. únor 2009

Ahooj holky, mooc se omlouvám, ale nějak jsem nestíhala...školá, práce, domácnost, a naopak. Teď už je relativní klid a začínám svůj POSLEDNÍ semestr, který trvá od příštího týden do konce března a mám poslední 3 zkoušky a 3 předměty, na které jsem si dohodla ale individuál (budu vydělávat penízky).
A snaženíčko...no zkoušíme, ale nijak nekontroluji, prostě když se strefíme do těch správných dnů, tak to bude super, necháváme tomu volný průběh. Tak uvidíme, jak to přijde.

Jinak jsem koukala, že tu máme nové tváče, které tu samozřejmě trochu opožděně, ale přece vítám...nějak jsem všechno nedočítala, jen jsem přejela očima...koukám, že je tady turistek🙂 to je super, my jsme taky jedi z nich, je to doslova náš život (dali jsme taky Tatry, zatám jen hřebenový přechod přes Roháče a to bylo supeeeeeer🙂 jinak máme v nochách už dost kilometrů, výstup na Etnu...každoročně samozřejmě Sněžka, a Ještěd, to je klasika.
Naše pot. mimi bude - pokud to zdraví dovolí - chodit t s náma...přece dítě není překážka, aby se toho rodiče vzdali, dneska je krosniček apod. ....

No jdu asi uklízet, je tu bordel jak v tanku a chci zurovnat skříň s hadrama, něco vyházet...je tam spoustu věcí, co jsem neměla na sobě snad 5 let, eventuelně jsou mi velké - malé.

janeyzelvicka
12. únor 2009

No vida, tak někdy dáme turistický sraz i s dětma 🙂
renat zrovna jsem si říkala, kde se schováváš 😉

renat2
12. únor 2009

Janey: To je dobrý nápad...akorát mě k tomu srazu ještě chybí ten prcek ☹ ale to přijde.

Teď budu mít víc času, tak tady budu častěji, se mě nezbavíte 😀

jemi
12. únor 2009

No ja pochazim ze Slovenska-vyrostla sem co by kamenem dohodil od Slovenskeho Raje-jako batole jsem s rodici prolezla skoro vsechno na SLovensku, pak to nejak zanetbali a chodili jsme malo, nastesti manzel je turistichy zamerany(plus hrady) a nase dovolene vypadali asi takto:1-česky raj, ceske svycarsko-pod stanem, 2-taky pod stan-ale tentokrat Rohace a Nízké Tatry (chteli sme i prechod Rohačů, ale byli jsme jen 2 a to nam nějak nedoporučovali-kamaradi turisti cekali mimi...)3-uz sme dali ten přechod Tater 4-šumava...jinak manzel byl i na přechodu Malé Fatry a na treku v Norsku 🙂

radiska
12. únor 2009

hojte holky kukam Roháče jo z tama ma muj pekne zažitky a moc pekne fotky, chtel me vzit sebou, ale zatim to nejak nevyslo, snad priste 😵 😵

deenakee
autor
13. únor 2009

Jéé to je super. Tak to určitě možme udělat nějakou tůru s dětmi, popř. my čekatelky a snažilky klidně i bez dětí, aby jsme nasbírali zkušenosti 🙂 🙂 🙂

Jinak jemi, to se přijď někdy aj kouknout do diskuze Maminkou na jaře 2010. Ty to taky tak plánují a když zalistuješ zpět, tak tam najdeš spoustu rad jak se připravit.... Dá se např. měřit BT a zjistit kdy a jak máš ovu, ale někoho to stresuje... No a pak samozdřejmě brát listovku. Ta by se měla brát 3 měsíce před otěhotněním.
Co se týče cestování... slyšela jsem že na dovolence se nejlíp těhotní. Tak možná by bolo dobré tak nějak si tu dovolenku naplánovat. Držím palce.... 🙂

jemi
14. únor 2009

deenakee: Díky za radu urcite se tam podivam, jinak listovku uz neco pres mesic-ale mam doma dve nejake superzelezo-kde je listovky 100%DD a pak acidofilan a tam je listovky 500%DD, tak nejdriv asi doberu to super zelezo a pak budu papat tech 500% 🙂

felis
14. únor 2009

Ahoj, jsem tu poprve, tak se omlouvam, ze narusim vasi diskuzi. Jsem rada, ze jsem narazila na vas klubik, pac jsem taky studujici maminkou a tak nejak me zajima, jak to zvladaji ostatni, jak se citi a co na to jejich deti. Je mi 23, jsem v poslednim rocniku stredni skoly - na dennim studiu (dlouha historie, ze jsem tak trochu starsi) a moji dceri je bez par dni 16 mesicu a abych toho nemela malo, tak jsem v rozvodovym rizeni, jsem samozivitelka, ale s novym a zaplatvsembohum normalnim pritelem 🙂 . Jsem zvedava, jak jste na tom vy 🙂

renat2
14. únor 2009

Deena: No to by šlo, jaro je za dveřmi, takže nějaký ten výletím by byl super🙂

Felis: Vítej! Koukám, že tvůj životní příběh už je dost kostrbatý, tak přeji, ať se vše, co se má vydařit, vydaří, ať úspěšně dostuduješ a ať je rozvod v pohodě (mám zkušenost u manžela, že občas to je hodně trnité, i když to asi není tvůj případ).

deenakee
autor
15. únor 2009

Felis vítej. Vidím, že jsi asi v těžké situaci, tak držím palce ať se ti to všechno vyřeší a ať jsou na tebe na škole hodní. Snad tu načerpáš nějakou tu inspiraci 🙂 🙂 🙂

deenakee
autor
15. únor 2009

Renat a ostatní : Myslím si že až se oteplí mohli by jsme dát nějaký výlet, jen si nejsem jistá odkud všechny jste... 🙂 aby jsme to naplánovali někde na příhodné místo... 😉

renat2
15. únor 2009

Deena: no to by bylo super!§ I když budeme zřejmě rozházeny po celé republice. Ale t by se nějak dalo snad vymyslet.
Já jsem teda Kutná Hora (střední Čechy)

radiska
15. únor 2009

hojte holky : felis taky zdravim, tady se dozvis vsecko 😀 jinak jo vylet by byl super ja su z Mikulova 😵 😵

felis
15. únor 2009

Díky holky za podporu...

renat2: skoroexmanzel je peknej kokot! Psychopaticky, agrasivni alkoholik se sklony manipulovat s lidmi. Po jeho navstevach jsem vzdycky rada, ze se muzu jit uklidnit k uceni (kdyby mi to pred lety nekdo rekl, ze me uceni bude uklidnovat a naplnovat, tak ho poslu do PL 🙂 )

deenakee: ve skole jsou moooc hodni, vychazeji mi hodne vstric...

mam otazku: kdyz jsem ve skole, tak mi Annie hlidaji rodice (predevsim moje maminka) a tak nejak se v posledni dobe stava, ze me snad i nerada vidi. Ale ono je to mozna tim, ze roste asi 10 zubu najednou... nicmene, nekdy jsem z jeji reakce dost rozpacita...

deenakee
autor
16. únor 2009

Možná jsou jenom prostě unavení, přeci jenom už asi nejsou nejmladší. Ale když bys jim malou nedávala, určitě by se jim zase stýskalo. Možná si o tom zkus promluvit s nimi, co jim vadí, třeba je to jen nějaká maličkost. 😉

janeyzelvicka
16. únor 2009

Ahojte holky, felis vítej 🙂
Valentýnovali jste? 😉 Naši hlídali malou a my jsme si s Jarkem zašli do restaurace a do kina, bylo to super, připadalo mi to, jako by to bylo před pár lety, kdy jsme spolu ještě chodili, byli jsme vysmátí, zamilované pohledy 😅 😀 (teda jako, ne že bychom teď byli jako manželé po třiceti letech, ale přece jen, je to už jiné, víc starostí a tak 😅 )
Výlet by byl moc fajn, hlásím Ostravu 😅
felis, naší malé rostly 2 zuby a byla pěkně nevrlá, tak 10, to už musí být mazec, tak se nediv... určitě tě vidí ráda, vždyt jsi mamka, bez tebe by jí bylo moc smutno 😉 bratranec má taky holčičku a jednou jsme někam jeli a hlídala ji moje mamka, když jsme přijeli, malá se nechtěla na rodiče ani podívat, objala mamku a tvářila se stylem: "Vy jste odjeli, tak ted nechcu vidět já vás..." ale za chvíi ji to samozřejmě přešlo a šla se přitulit k své mamce 🙂 tak se neboj, ono to je asi normální 😉

deenakee
autor
16. únor 2009

Janey, my jsme valentýna oslavili docela prozaicky, Roman byl s kamarády na běžkách a já jsem jela na běžky s mamkou a večer jsme si popřáli 🙂 Dostala jsem kráásnou sportovní šálu a pusu 😀 . Manžel je prostě praktický tip... 😀 😀

janeyzelvicka
16. únor 2009

My slavíme jakoby dvojitě, protože den před valentýnem máme výročí začátku chození, slavíme to snad více než výročí svatby, a letos to bylo pět let 🙂 ještě musím vymyslet nějaký dárek 🙂

radiska
16. únor 2009

hojte holky my sme moc neposlavili, manža by po nocni a z tama hned na turnaj hotovy jak neco takze to pak prospal, ale vecer sme si to trochu uzili, dostaa sem velkou pusu tay prakticke 😵 😵

janeyzelvicka
18. únor 2009

Ahojte, tak včera první den ve škole🙂 Docela maso, ale naštěstí budu jezdit pozdějc, pač první přednáška začíná až v 8.50, takže můžu vstávat až v 5, jupí 😅
Jo a koupila jsem si ms kalíšek 😉

janeyzelvicka
20. únor 2009

Tak kdepak jste 😉

radiska
21. únor 2009

ahoj janey u tchýně celý víkend 😀

janeyzelvicka
21. únor 2009

Jé radisko a jakou máš tchýni? Dobrou?
My jsme dneska byli v zoo, sice by se někomu mohlo zdát, že zbytečnost, ale viděli jsme možná víc zvířat než přes pařáky v létě... z pavilonu opic mám věci načichlé ještě teď 😀

deenakee
autor
22. únor 2009

Ahojte. Já jsem tu dlouho nebyla páč jsem řešila svůj pohašený cyklus, ale až budu vědět , jak na tom jsem , dám vědět.... Holky doufám, že jste si oddychli po zkouškovém. Janey , jak jste zvládli první zkouškové s mimčem?
Já jsem sama zvědavá jestli si to taky zkusím. Chdíte na zkoušky s mimčem, nebo si ho necháváte hlídat , aby Vás nerozptylovalo....?

radiska
23. únor 2009

😀 ahojte holky , janey ja si prave na tchyni stezovat nemozu je to pro me spis kamaradka i kdyz ji po peti letech porad vykam, sice je mi z ni nekdy fakt do smichu je takovy hypochondr,ale je skvela male nakupi obleceni, sunary, plinky, abysme nemuseli kupovat kdzy tam jedem uplna parada a tchan je velkej respekt ale je spokojenej se jim narodila uplne prvni vnucka a zaroven i prvni vnouce 😵 ze do zoo zbytecnost - nahodou parada my se taky chystame ale az budem u rodicu tak sjedem do zlina v brne uz je ot o nicem,
deenakee : jo na zkousky si malou beru aj do skoly, ucitelky osu v klidu a pak my to stejne vzdycky daji (ne ze bych se neucila to spis az moc) ale je to akove jine, aj mezi deckama to tam zlepsi naladu takze nejsiou tak vystresovani, ja si mylsim ze je to dobra vec, nasa mala je spolecensky tvor takze je spokojena 😀 ted du k vyslechu k nasim policistum tak su zvedava jak cela kauza dopadne, tak drzte pesti a hezky den

deenakee
autor
23. únor 2009

Radis. To jsem ráda že máš s tchýní dobré vztahy. Jinak já bych taky ráda brala mimčo na zkoušky... jen se bojím , abych ho tam moc nestresovala... , ale je to ještě daleko 🙂

Na jakou kauzu to jdeš?

radiska
23. únor 2009

deen : no na kauzu spis svoji kauzu naleteli sme asi s dalsima tisica lidma podvodnikum tak sem se do teho pustila a zajistila hromadnou stiznost, tkaze me neska vyslychali jako svedka,ale jelikoz jim nejel intranet tak du znova asi zitra ze si pro me dojedou abych tam nemosela pesky ( mam to cca 700m) 😀

janeyzelvicka
23. únor 2009

Deen první zkouškové je za mnou, bylo to v pohodě, teď to asi bude horší - malá už přes den skoro nějak nespí, už plazo-leze (te´d jsem zjistila, že otevřela dvířka na settop boxu a zkoušla tam něco ladit), takže ji musím hlídat (máme byt zajištěný, zásuvky a tak, ale třeba na topení máme gamatky a to nijak zahradit nejde a kdyby strčila prstíky někam dospod, mohlo by to být celkem nebezpečné), a taky mám do školy víc průběžné práce, jezdím ted do brna každé úterý. Jinak přes zkoušky jsem si ji nechávala hlídat, většinou kamarádkou, kdybych studovala tu v ostravě, bylo by to jednodušší, ale nechce se mi ji tahat do brna, většinou jsem se ve vlaku doučovala poslední kapitoly 😀 než já stresovat ji, spíš by ona stresovala mě, někdy bývají vlaky naprané, před lidma v kupé kojit... nic moc.
radisko tak ať kauza dobře dopadne, nedarujte jim to 🙂