Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

renat2
6. led 2009

I to se dá zvládnout, většinou je to už o individuálu🙂 a vyučující jsou pak už torchu jiní než v prváku...neboj se.

Učím mimo bydliště, cca 20 km, ale dá se to a jsme za to ráda, alespoň něco do rodinného rozpočtu🙂

jasně, že se nezlobím, to je tvoje věc a právo si to nechat pro sebe (nebo může použít IP🙂 tak se to nikdo nedozví.
NO jeje, my jsme turisti až to není hezké, minulý rok byl sice slabší, al ejinak jsme skoro každý víkend někde v horách, dovolené v zimě jsou jasné, lyže a vlétě zase chození, výletování apod. Oba to milujeme.

hannik
6. led 2009

A to jezdis do skoly denne? Neco takoveho by se mi sakrajs hodilo, presne jak rikas - do rodinneho rozpoctu 🙂 No páni, tak to byste meli malyho turistu 🙂 presne jako moji znami, maji rocni holcicku a od mala s ni porad cestuji, chodi po horach a vedou ji k tomu.

papaya1
6. led 2009

Ahoj hani, koukám, že jsme ze stejného kraje, manžel má dokonce v Jihlavě část rodiny 🙂
Renat: Taky jsem docela aktivní cestovatelé. Vždycky na horách obdivuju špuntíky v krosničkách, tak už se nemůžu dočkat, až taky vyrazíme pěkně ve třech 🙂 Myslím, že po krosničce se budem poohlížet dřív jak po kočárku 😀 A taky bych moc ráda zkusila šátkování, řpijde mi to úžasné a nejen na cestování...
Jé už se nemůžu dočkat, až budu moct řešit tyhle miminkovský věci 🙂 Určitě mě to bude bavit víc, než učit se na zkoušky 😀

hannik
6. led 2009

Ahojky papayo, tak to me tesi, ze tu nejsem sama z vysociny 🙂 Jak pises o tom satkovani, tak kamaradka ho hodne pouzivala a moc se to libilo, jen obcas mela jeji malicka odrenou bradicku. Ale jinak naprosta spokojenost, pry vzdycky kdyz malou bolelo brisko a plakala, tak si ji privazala do satku k sobe a tak uklizela, varila, vsechno..asi dobra vec 🙂

renat2
6. led 2009

Hanni: ne ne, mám to tak, že v pondělí a v úterý jsem v práci a pak jezdím do Ústí dle rozvrhu, ale jde to, většinou stejně hodně věcí odpadá, tak jsem víc času doma než ve škole. Navíc jsme teď měli praxi (v páťáku), takže jsem prakticky do školy jezdila 2 měsíce, ani ne.

No jejej, u nás to je vymyšlené, první dárek pro mimi je krosnička, už jsem pokukovali (nejvíc se mi líbí v Hudy sportu, chodí mi katalog, tak si to div nevystřihuji🙂

hannik
6. led 2009

Já jsem taky uvazovala, ze bych zkusila zajit do skoly, jestli by treba nepotrebovali vypomoc na ctvrtek, patek, to vetsinou uz stiham byt doma, no uvidime..

Takze drive krosnicka nez kocarek? 🙂

Jejda presne takovou diskuzi jsem potrebovala 🙂 aspon vim, ze nejsem sama jeste na VS, kdo touzi po mimcu. Jsem si myslela, ze jsem tim az posedla 😀

renat2
6. led 2009

Určitě se poptej, já nejdřív začánala, že jsem to měla jako volitelnou asistenskou činnost a individuálné praxi, bylo to váhodně, já jsem dostávala kredity a tak nějak si dělala praxi, a škola byla ráda a zjistila, co ve mě je. teď jsem sice jinde, ale myslím, že to funguje, takže opravdu to zkus, třeba i na páteční suply...za zkoušku nic nedáš🙂 držím palečky.

No u nás to tak určitě bude, teda asi na začátky bude ten kočárek, ale hned jak to půjde, tak přesedláme🙂🙂 Už se nemůžu dočkat.

Jéé, tak to jsme rádi, že si na stránky zavítala, tady opravdu zjistíš, že v tom nejsi sama a těšit se není nic špatného. To je trochu i o tom, jaký má člověk vnitřní hodnoty, prostě jak cítí rodinu, kdy se objeví mat. pud a pod.

a1211
7. led 2009

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala. Jsem ve 4 ročníku VŠ, a s manžou taky chceme mimi, mám to naplánované tak, že na tom začneme od léta pracovat,a třeba to do zimy vyjde. státnice mám květen-červen, takže bych to mohla krásně zvládnout🙂bohužel se do léta musím léčit, chtěla jsem se zeptat jaké máte přípravy, co se týče výživy atd, mám hrozně neprav.mens.po vysazení antikoncepce, takže se bojím že to možná ani tak lehké jak si myslím nebude. Holky a která už máte mimi při škole, tak jak jste to řešili s praxí hned po škole? Asi mít žádnou nebudu, a nevím jak moc mi to pak bude chybět.

janeyzelvicka
7. led 2009

a: ahojky 😉 přípravy na mimi jsem nějak neměla... leda... pár lekcí aerobiku, pár drinků a piv (sice nepiju, ale drinky jsem si dala na jedné školní akci, sice málo, ale přece jen...), pár porcí čínských nudlí ze stánku, u kterých radši nepátrat, co v nich je, na jídlo když jsem byla ve škole na privátě instantní polívky, instantní nudle... chudák malá 😅 o malé jsem nevěděla a takhle to dopadlo, ale naštěstí vydržela vše... Antiko jsem nebrala, tak bohužel nemůžu posoudit...

a holky, co se týče toho cestování a tak - myslím, že se toho nemusíte bát, když máte klidné mimi, vždyť Kika už byla v Brně, v Praze... teďka v zimě na horách, jezdili jsme na podzim na výlety... na jaro plánujeme i chatu s kamarády a přemýšlíme, že jí vezmem sebou. No a na léto nějakou Itálii - Alpy 😉
A nějaké nosítko nebo šátek je velmi dobrá volba - malé bylo necelý měsíc, přes den byla v postýlce... říkám si, co s ní asi budu dělat? nic moc ji nezajímalo, byla ještě malinká, taková jakoby nespokojená, já seděla u postýlky a přemýšlela... No a pak jsem tu někde našla něco o šátcích atd., pořídila jsem si nosítko (ale ne klokanku!)... a od té doby, jsem ji prostě ráno dala do nosítka, ona okamžitě usla, spokojená, že je u mě. Já si dělala na kompu, něco vařila... a ona spala. Postupně se do toho nosítka na kolíbku přestala vlézt, tak jsem přemýšlela, jak dál... ale ona mě zas překvapila, už prostě zjistila, že jsem tam vždy pro ni a že ji někde nenechám, a tak začala spát přes den v naší velké posteli nebo v podstatě kdekoli, kam ji položím, prostě jeden den jsem jen odběhla něco přeprat, vrátím se, že ji dám do nosítka... a ona spala. Myslím že nošení k tomu hodně pomohlo, ví, že se na mě může spolehnout. Kdybych ji měla celý den v postýlce, nevím, jestli by to bylo takové... Zpětně - možná by byl lepší šátek, v tom nosítku vypadala pak už trochu vachrlatě (když byla na kolíbku a na svislo ještě nešlo nosit), teď už nosím na svislo... Nosítko pak použiju i na výlety na hory, má taky vyztužené popruhy.

renat2
7. led 2009

A: ahojky, jen se přidej, ať se trochu rozrosteme🙂 Jakou děláš školu? Já to s praxí řeším tak, že už druhý rok pracuji při studiu (na částečný úvazek) - učím. a i předtím sjem si dělala různý individuální praxe, které mi škola uznala.
Jina, co se týče té přípravy - no tak u mě je to tak, že jsme řešila něco podobného, nebo stále i trochu řeším. Po vysazení HA mi sice ms nabíhá suprově (ťuk ťuk ťuk), ale trápí mě špinění vždy pár dní než to přijde, což sice není žádná tragédie, ale je to nepříjemné a člověk hned myslí, zda je vše v pořádku. já jsem teď druhý cyklus bez HA a uvidíme, zatím jsem zakoupila FEMIGARD a poctivě ho užívám a když nic jiného, tak se cítím hoodně dobře. taky jsem začala pakat vitaminky - klasika kyselina listová a vit. E a B-komplex. Žádné další vitaminy typu Baby plan či co neberu a ani snad nechci.
No a co se týče té jakési detoxikaxe a čištění oragizmu, tak jsem po vysazení začala brát Denoxinal (dostala jsem ho jako přípravu na těhulkování jako dárek od kamarádky), koupila jsem čistící čaje (bylinkové), piju kontryhel a začala sjem jíst trochu zdravěji, teda ně že bychom předtím jedli nějak špatně, ale rozhodně jsem zařadila ještě více zeleniny a taky se snažím jíst pravidelněji, i když někdy to je záhul.

Janey: Jé super, díky za rady, to se bude hodit, my to prostě tak vidíme, hned jak to bude možné, pofrčíme kam nás nohy povedou, jen musíme pak hodně popřemýšlet nad těmi nosítky. ty tedy doporučuješ nejdřív šáteček? Jaké sis pořídila nosítku, píšeš že ne tu klokanku...tak jsem zvědavá.

janeyzelvicka
7. led 2009

Já mám nosítko alpino (koukněte na www.medley.cz). Ono nejde ty mimča nosit hned na svislo, takže ze začátku byla v kolíbce (mám to v albu), jenže pak to začalo být takové vachrlaté, že se tam jakoby nevlezla... teď už to jde na svislo, i když když je navlečená, furt mi připadá, že ji tam neumím pořádně vměstnat. i když dneska jsme šli od doktorky a nesl ji manža a tomu tam tedy seděla perfektně. Zase s šátkem je podle mě nevýhoda, že v létě to je přece jen dost látky, já bych teda byla zpocená jak dveře od chlíva, namotat se to člověk naučí, ale zas motat v parku a máčet to v blátě... ale na malé mimi je asi ten šátek nejlepší, já jsem teď spokojená i s nosítkem, zas na hory to bude super, dobře sedí...
je tu diskuze o nošení dětí, třeba Brána k dětem v Brně nabízí i zapůjčení třeba nosítka manduca - to už je takové vychytanější... trošku v tom člověk musí zas pobrouzdat, zjistit, co je pro něho nejlepší, a pak vybrat...

janeyzelvicka
7. led 2009

Když už tu dělám agitaci - kdopak se chystá používat látkovky? 🙂 😝 😅 🙂

renat2
7. led 2009

Je mi jasné, že právě nejde hned nosit ve svislé poloze, ale já bych spíš byla pro nějaké nosítko, ne pro šátek...ten klasický lítkový. Jukla jsem do alba a líbí se mi to zelenkavé🙂 ale to je ještě brzo o tom mluvit, ale až to pak budeme opravdu potřebovat a řešit, tak přijdu na rady 😀 😀 😀

A jak si na tom se zkouškama?

janeyzelvicka
7. led 2009

dobře 😀

dvě zkoušky mám, další v pátek a pak v pondělí. a jednu jsem nakonec tak nějak bojkotovala, musela by se psát seminárka, pak učení z anglických textů...no a když by mi tu seminárku neuznal, tak mě stejně ke zkoušce nepustí, a termín odevzdání začátek ledna - takže vánoce u seminárky? ještě jsem k ní ani neměla matroš, byly to taková divná témata... tak to kašlu... a užila jsem si pěkné vánoce s rodinou.

papaya1
7. led 2009

Ahoj, tady už se zase zkouškuje 🙂 já mám zítra dvě a taky už bych na to měla vlítnout 🙂 Jednu mám z aj, to snad nebude taková tragédie, horší je ta druhá z poruch chování, měl by ze mě být odborník na věznice a drogy - no moc se mi do toho nechce 😒 .
Jinak Janey, u mě ses chytla, kromě toho, že chci být "nosnice", bych ráda látkovala, začínám trochu pročítat různý témata, abych se trichu chytla, už se na ty počůraný a jiný plínky začínám těšit 😀

janeyzelvicka
7. led 2009

No vida, tak kdyžtak ráda poradím 🙂
páni poruchy chování, to zní dobře 😉 uff, malá se zas bechla hlavou - ona se ted pohybuje tak, že se koulí, ze zad na břicho, z bříška na záda...no a z břicha, jak pase a převrátí se, tak se bouchne 😖 kór když se vykoulí z deky, zatím to nedávám, je pěkně rychlá, ještě před nedávnem furt jen ležela 😅

andik.s
7. led 2009

Taky uvažuju o látkovkách, tak už aby bylo ty plínky komu dávat... mám před sebou ještě hodně těšení apoň na snažilkování... a pak... kdo ví... kéž by to šlo hned... teď hlavně vybojovat všechny malé zápočty i velké zkoušky 🙂

renat2
8. led 2009

Dobré ráno holky, jej vy jste včera ještě klebetily 😀
Já jsem akorát odvezla manžu do práce a připravila si snídani, zdládnu ji a vrhám se na učení 😒 ☹ ach jo, už musím, musím si striktně dát časy, jinak to nodržím a to bych asi zřejmě měla být dnes ještě v Ústí, ale nakonec mě ještě přijal jeden pán ohledně diplomky, tak se musím omluvit. Jinak zítra píšeme ten test, poznat nějaký staroněmecký text (který je napsaný sice formou němčiny, starou, ale s tou, co se učíme teď, má pramálo společného...tak teda nevím).

Janey: kiki je teda už pořádne pohyblivá, ale musí to být krásné koukat, jak se mímo vyvíjí a co nového umí (a to asi každý den, co?)

andik: Taky bojuji, tak držím palce na ZK a ZP (samozřejmě všem přítomným). Tak to já už mám po těšení na snažilkování, jsme v pleném procesu🙂🙂 takže teď těšení na dvě // ale zatím to moc řešit nechci, necháváme to na přírodě.

a1211
8. led 2009

Ahojky holky, děkuju, že jste mě vzali mezi sebe🙂já dělám Chemii a technologii potravin na Mendel.univer. měla jsem už končit letos ale znáte to🙂svatba atd🙂takže končím za rok, ale už bych chtěla státnicovat s bříškem. S tou pracá během školy je to an nic, mám každý semestr tak 8 zkoušek, takže jsem pořád ve škole, nestíhám ani pořádně brigády, ted jsem si vzala i všechny předměty z posl.semestru abych měla už jen státnice a nemusela se pak otravovat s dalšíma předmětama, pokud teda to mimi vyjde. Zatím to ale vypadá bledě, zkouším ten gynex tak uvidím, a taky měním gynekologa tak snad se to pohne.

renat2
8. led 2009

a: Tak to zní zajímavě, vůbec nevím, co si mám pod tím oborem představit 🙂 Taky bych měla končit letos (v červnu, jak jsou státnice), ale taky budu pravděpodobně prodlužovat, kvůli DP, to se mi teď trochu zkoplikovalo ☹
Hmm, tak to je asi opravdu nanic, to psaxe dělat nejde, 8 zkoušek jsem měla snad jen jednou a azapotila jsem se pořádně.
Neboj mimi vyjde, chce to trochu času, a moc na to nemyslet, tím se řídím já. Gynex je něco podobného jako Femigard tuším, tak uvidíš. ještě zkus kontryhel, je na něj spousta dobrých ohlasů🙂 a je to čaj, nic to nestojí. Jak dlouho tedy nemáš HA?

a1211
8. led 2009

Studuju vlastně hygienu potravin, to znamená kontroluji potraviny v obchodech, restauracích....atd🙂aby nebylo an pultech zelené oslizlé maso🙂Jinak HA nemám už tak rok mám pocit, vysadila jsem ji už dávno před svatbou, abych si pročistila tělo, brala jsem ji 7 let, pak jsem šla na vyvolávačku, a bylo vše ok, a pak už to šlo azse z kopce, naposledy jsem to měla v srpnu, pak už nic:(doktor řekl čekat, nebo pořád chodit na injekce, nijak to neřešil, takže od něj odcházím. Občas už mě přepadá deprese, že nebudu moct mít děti, když není menst.není ani ovulace, takže hned po zkouškovým jdu k nové gynekoložce a začnu s tím něco dělat.

renat2
8. led 2009

A: aha, děkuji za vysvětlení, už mi svitlo🙂 Aha, tak to je docela dlouho, já myslela, že ji nemáš tak 3 měsíce nebo tak nějak. Udělala si psrávné rozhodnutí, že měníš gynekologa, protože opravdu argumenty mě teda nepřesvědčily. Přece ms patří k přirozenému chodu každé z nás... uvidíš, co ti řekně ten nový (-á).

neboj děti mít budeš moci, to se srovná, uvidíš. I když je mi jasné, že se tím stresuješ, asi to známe všechny, které už na mimi pomýšlíme.

a1211
8. led 2009

🙂děkuju hned je mi líp, a jaký je ten femigard? Cítíš na sobě díky tomu nějaké změny?

renat2
8. led 2009

A: To jsem ráda🙂 No mě přijde, že jsem taková vyrovnanější, když nic jiného, špinění už nemám...tak uvidím. Pokud vyjde mimčo, tak nemůžu sloužit, ale pokud ne, dím vědět jak se špiněním před ms. On se používá nejen na srovnání cyklu, ale i pro podporu těhotenství...tak uvidím.

a1211
8. led 2009

a můžu se zeptat jak dlouho už se snažíte mít miminko?

renat2
8. led 2009

Jéé, tak to je malinko, v podstatě teď to teprve bude snaha v plodných dnech, my jsme původně chtěli od února, ale tak nějak jsme to posouvali , posouvali, před Vánoc se nám podařilo párkrát neuhlídat (ale mimo ovulku), ale v tu chvíli jsme si řekli, že už to necháme, takže sice poctivě trénujeme už cca 3 týdny 😀 😀 ale teď teprve je toopravdu cyklus, kdy to bude v plodných dnech. proto z toh nějak nedělám vědu, i když se podvědomě strašně moc bojím, co bude, protože když vidíš ty osudy, jak se párům nedaří otěhotnět, apod....možná proto už jsme to i takhle nechali, nejsem sice nejstarší (na krku 25🙂, al emanža je o 10 let starší, navíc kouří snad od 15...takže jsme pořád rizikoví, přestože já se snažím opravdu hlídat a držet.

a1211
8. led 2009

chápu to, právě díky tomu, že mám pocit, že mnohem více lidí má s tím tolik problémů tak se taky bojím, že budu patřit mezi ně. A jak to máš v plánu, když se ti podaří otěhotnět? Přerušíš školu? Mám docela strach ajk to budu zvládat, nikdy člověk neví jak mu bude, a do toho se učit na státnice, ale pořád je silnější touha po mimču🙂

renat2
8. led 2009

A: Vůbec mi nemluv, já mám samozřejmě taky strach, al emyslím, že je to přirozené. Mám strach z toho, co bude apod. Pokud by se mi podařilo otěhotnět ted hned v tom lednu(co čekáme ovulku), tak by to možná bylo pro mě nejlepší. Školu rozhodně přerušovat nechci, já jsme v páťáku, takže teď mám v podstatě poslední zkoušky, jinak letní semestr mám od půlky února do konce března a tam mám jen tři diplomové semináře, takže v podsatět já docházku skončím na konci dubna, pokud by to vyšlo, chtěla bych si uděla jedny státnice v květnu - červnu, takže je budu dělat třeba s bříškem. Bohužel se mi trochu zkomplikovala DP, takže tu budu asi prodlužovat (mám to do konce března), a když to vyjde, obhajpvala bych v prosinci - čili s cca dvouměsíčním mimčem, ale to se dáí zvládnout. No a druhé státnice bych si udělala v lednu eventuelně v květnu a to ještě není tak hrozné, půlroční mimi je už náročnější, ale pořád to jde.
Nevím, jestli jsem to napsala dobře, ale snad si to pochopila. U mě je touha po mimi taky silná, hlavně i díky okolnostem, které jsem psala.
Kolik ti je let, jeslti se můžu zeptat??

renat2
8. led 2009

A říkej si, že to zvládlo a zvládá spousta lidídče, tak proč ne my. u ná to tak je celkem i běžné, stítnice s bříškem, eventuelně tam třeba vidíš kočárek apod.

a1211
8. led 2009

je mi 24. o mimi se chceme začít snažit od léta to mi bude už 25, takže pokud by to vyšlo mimi by bylo v mých 26. manželovi je 30. Máme svůj baráček, manžel má dobrou práci tak nač čekat🙂To já právě musím bohužel čekat ted do léta aby mi to vyšlo tak, že na státnicích budu už tak v 7 měsíci, snad.....ale znáš to, nedá se to plánovat a je možné že budeme čekat kdoví ajk dlouho. takže ted se budu léčit mám na to půl roku.A tobě je kolik a manželovi?