Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

deenakee
autor
3. pro 2008

Jsem strašně ráda za tolik nových názorů a vítám tu všechny maminky a budoucí maminky- studentky.

Stazi: Mco tě obdivuju s tou školou. Ale na tvém místě bych ji asi fakt nechala na pozděj. Přeci jenom dvojčátka jsou o dost náročnější a je třeba abys na sebe byla aj opatrnější. a až se narodí myslím, že budeš mít pěkný záhul. Ale za pár let se do toho klidně možeš pustit ( Moje maminka vystudovala VŠ ve 40 a můj tatínek v 50 🙂 🙂

Jinak já bych ráda nečekala, vzhledem k dřívějším zdravotním problémům , mě radí i doktorka aby jsme se začali snažit co nejdřív. Ale mám strach jak zvládnu státnice. Bojím se že kdybych porodila před státnicema , budu je muset odložit a všechno zapomenu ( hlavně jazyk ). Tak se to všechno ve mě pere , ta touha po miminku aj ta trocha zodpovědnosti ( co v sobě mám ) 😀 😀

deenakee
autor
3. pro 2008

Jo a Marketko , tobě mooc gratuluju k těhulkování a přeju ať ti to všechno vychází jak má 🙂 🙂
Já myslím že když si v posledním ročníku tak to už je v pohodičce - akorát to pro tebe bude možná náročnější, pokud ti bude nevolno 😉 😉

Andilku takže ty chceš otěhotnět tak abys byla u státnic v 6. měsíci? Aj to by se mi líbilo, ale to asi nevydržím... 🙂

deenakee
autor
3. pro 2008

Jé Lady já jsem měla ve specializaci taky dějiny divadla ? Kde jsi studovala ? Mě ten předmět děsně bavil... ale měli jsme ho 4 hodiny v kuse ( myslím)

Lady mooc ti držím palce ať to zvláádneš.

Jinak holky jak to máte ( nebo budete mít) s babičkama - dědečkama ?

lada82
3. pro 2008

deenakee- konzervator v Praze... jinak u nas bohuzel muze hlidat jen 1 babicka, a ta je cca 150km daleko 😕
ale je hodna, jednou za mesic hlida ona, jinak manzel

deenakee
autor
3. pro 2008

A jaký obor ?
Já jsem sice jen na Učitelství pro 1. stupeň, ale dělám specializaci dramatická výchova a je to super... Vždycky mě divadlo bavilo, ale nemám moc velký talent 🙂 🙂 Tak si budu hrát aspoň s dětmi. 😀

andik.s
3. pro 2008

Deenakee, kdyby mi to moje načasování takhle vyšlo, bylo by to fajn... mohlo by to u státnic možná i trochu obměkčit komisi 🙂 tak uvidíme, jak mi to "dvouletka" vyjde... dneska jsem se objednala k fyzioterapeutce, takže od února začínám napravovat záda, už se těším, fakt to potřebuju... no a snad to pomůže k úspěšnému snažilkování... 🙂

deenakee
autor
3. pro 2008

Andi, já jsem se k fyzioterapeutce dostala jaksi mimochodem. Odrovnala jsem si krk u počítače 😀 Tak jsem musela 3 dny ležet a teď chodím na rehabku ,ale jen s krkem, ale doufám že na posledním cvičení mi vysvětlí a trochu pomůže i s Mojžíšovou. Jinak mi říkala že cvičit se to dá i bez rehabilitační sestry , že to neškodí. A že fyzioterapeutka to s tebou bude cvičit jen na doporučení od lékaře obvodďáka, nebo od gynekologa.

Tak jsem si dala předsevzetí, že začnu cvičit a budu aspoň obden celou sestavu. Jsem děsně hubená a doktorka mi řekla že nemám žádné svaly.. Takže kdo ví jestli bych to mimi teraz vůbec udržela 🙂 🙂 🙂 Tak aspoň budu mít pořádnou motivaci cvičit a nebudu to flákat 🙂

andik.s
3. pro 2008

Když ale chceš srovnat nějaký blokády, tak je ta fyzioterapeutka nutná, udělá ti ty mobiliazce a pohlídá, abys necvičila nakřivo... O doporučení nepadlo ani slovo, když jdeš k nějaké soukromé fyzioterapeutce, tak je jí to jedno, počítám s tím, že si to budu platit... Co tady tak holky psaly, tak když je to přes pojišťovnu, tak se cvičení odbývá, ale asi jak kde, no a hlavně některý ani smlouvu s pojišťovnou nemají.
Já jinak jezdím dost na kole, teď poslední dva roky i závody, takže nějaký ty svalíky mám, teď ale rosolovatím u PC 😒 ještě si chci užít příští cyklosezónu, protože pak bude asi na dlouho s kolem utrum... ale zas budou jiný radosti 😉

adelka89
3. pro 2008

ahoj holky, pridavam se k vam, asi jsem tady zatim nejmladsi, letos koncim SŠ, vš chci začít prezenčně a dodělat pokud se zadaří kombinovane.Po miminku neskutecne touzime 🙂

deenakee
autor
3. pro 2008

Jééé, vítáme tě Adélko. To jsem ráda, že se k nám přidává další nedočkavá skoromaminka. 😀 😀
Co budeš studovat? Co dělá partner? Od kdy plánujete snažení o mimi ?

Jinak Andi asi máš pravdu ,ale já už i tak vypatlám tolik peněz za své nemoci, že soukromý fyzioterapeut by byl už přepych ( navíc když do domácí pokladny ani nic nedávám 🙂
Takže budu asi cvičit bez něj, teť mě trochu srovnala ta fyzioterapeutka ( i když mám taky pocit že to dost odbyla..) Kolik takový fyzioterapeut stojí?

tanuki
3. pro 2008

koukám, že se tu vyrojila další diskuze 😀 tak hodně štěstí snažilkám v těhotnění a síly těm, kteří se to budou snažit ještě pár měsíců vydžet bez snažení 😀 myslím, že to moc nejde 😉 My jsme oba s mužem v předposledním ročníku..nevím, jak se zkouškama, ale rodičovství paráda - chodí brzo dom..a rovnocenně se stará 🙂

deenakee
autor
3. pro 2008

Ahoj Tanuki. Máš nádhernou holčičku. Co studuješ? A jak to zvládáš ? Máš prezenční? A máš babičku na hlídání ?
Máš super fotečky 🙂 🙂 🙂

tanuki
3. pro 2008

děkuji 🙂 Studuju to, co jsi na předchozí straně psala, že bys s mimčem studovat nechtěla 😀 😀 😀
Takže prezenční, každé dopoledne..ale obvykle jedna absence týdně se snese. S babičkama je to naprd - ta moje by teda byla nejradší už v důchodu a starala se o malou, ale má ještě 3roky. Tudíž pomůže spíš občas večer. Takže si budeme muset brzy najít někoho na hlídání.
Ještě nevím, jak to zvládám, na to je moc brzo.. do školy teď chodím, ale dala sjem si předměty, na které se zatím nemusím připravovat. ale přerušit jsem nechtěla, raději rozložím a pozvolna si to dodělám (snad 😉 )

deenakee
autor
3. pro 2008

A kde studuješ Tanuki v jakém městě? Já jsem momentálně Brňačka 🙂
Jestli teda studuješ medicínu.. tak to tě obdivuji, ale každopádně, s medicínou je těžké pořídit si mimi aj po škole, takže možná lepší teraz 🙂 🙂 🙂

terysek005
3. pro 2008

Ahoj holky, můžu se přidat?
S přítelem jsme mimi už začali zkoušet, úplně čerstvě 🙂 moje situace je taková, že studuju dvě školy, VŠ a VOŠ a v obou jsem ve třeťáku, v červnu dělám absolutoria a v říjnu státnice - bakalářky. Pokud by se zadařilo, tak bych dělala absolutoria tak v 8. měsíci a bakalářky už s bříškem - ale vůbec se toho nebojím 🙂 myslím si, že právě když to člověk chce, tak se to dá zvládnout a kdyby ne, kdybych to nešlo a měla bych zanedbávat rodinu a miminko, tak klidně přeruším a půjdu ke státnicím až za rok. Pro mě studium důležité - určitě chci školu dodělat a pak jít nál na mgr., ale v tuhle chvíli cítím, že je pro mě ještě důležitější miminko a rodina. A taky cítím, že se to dá zkloubit a ta představa se mi vyloženě líbí 🙂
Všem vám držím moc palce! 🙂

andik.s
3. pro 2008

Deenakee, já tedy musím zaklepat, že jsem jinak snad celkem zdravá, takže peníze do žádného léčení cpát nemusím. Mám na koleji spolubydlící, která je ve čtvrťáku na medicíně, tak s ní probírám dost věcí. Zabývá se i čínskou medicínou, která je založená na prevenci, což je mi docela sympatické, právě díky tomu jsem se dostala k té metodě paní Mojžíšové - radši cvičit, dokud je čas.
No a ty ceny, no je to různé, někdo chce 250 za sezení, někdo 500, jiný 1 000, a jak to tak pročítám na diskusích, počet těch sezení je u každé fyzioterapeutky různý. Já jdu poprvé dva dny za sebou a pak budu chodit půl roku jednou za měsíc, počítám, že do čtyř tisíc bych se měla vejít. Pár korunek si při škole vydělám, takže si na to ráda ušetřím. Jo a od září chci chodit na břišní tance, vždycky jsem to chtěla vyzkoušet, a na ty záda a na pánev je to skvělý.

janeyzelvicka
3. pro 2008

Ahoj, zdravím taky všecky známé 😅 i neznámé odhodlané 🙂
Já otěhotněla v prvním semestru v prváku 🙂 A momentálně mi to naprosto vyhovuje... studuju školu, která podle mě není zas až tak jednoduchá (co se týče zkoušek, zpracování různých prací a tak), zato je "baby friendly" 😀 máme pouze doporučený studijní plán, což znamená, splnit musíš, ale v podstatě kdy chceš (mám žurnalistiku a mezinárodní vztahy, takže ono je jedno, jesi se učíte dřív dějiny nebo jaderné zbraně...), a taky u nás funguje dětský koutek 🙂 takže ačkoli studuju v brně a bydlím v ostravě, zatím to zvládám i na prezenčním studiu (v praxi tak, že do školy jezdím, jen když je to nevyhnutelně nutné...). A další semestr už tam budu častěji, což vyřeší asi manžel, který snad bude hlídat v nutnou dobu 🙂
Kristýnku bych nevyměnila za nic na světě 🙂 naštěstí je to až extrémně hodný andílek, se kterým se dá prakticky všechno. takže já jsem optimista a nezdolný idealista (až na některé chvíle 😀 )

majucha
3. pro 2008

ahoj holky, já jsem teď mamina na vš, ale původní plán byl, že se začneme snažit tak, abych (i kdybych otěhotněla hned) školu rozhodně dodělala dřív než porodím... jenže všechno dopadlo jinak... státnice měly být letos v červnu, otěhotněla jsem na první pokus, takže porod měl být letos v září.
Poslední ročník byl dost náročnej ať už s břichem nebo bez. Všechno jsem měla pěkně naplánované, vydřela zkoušky i diplomku celkem brzy, abych měla klid a čas naučit se na státnice. Těhotenství probíhalo do konce druhého trimestru dobře, dodělávali jsme navíc domek, abysme se hned po státnicích přestěhovali a abych si konec těhu v létě s obrbřichem "užila" v klidu. Bohužel se ale stalo, že jsem pár dní před státnicemi, když jsem se učila, začala krvácet, skončila na rizikovém v nemocnici a porodila jsem vzápětí, tedy tři dny po mém termínu státnic, kdy jsem na ně měla jít. Míša byla byla samozřejmě těžce nezralá, porod musel být kvůli preeklampsii, která přišla z ničeho nic. Nakonec jsme to zvládly, hlavně teda ona a na státnice se tedy chystám teď v únoru. S malou je to samozjemě o moc těžší a naprosto mě nejde se k učení přemluvit....
Nikdo neví jak tahle nemoc vzniká, ale je dost možné, že ten stres v posledním ročníku přispěl k tomu, že se to rozjelo... Co tím chci říct je, že pokud se holky rozhodnete otěhotnět na škole, dávejte na sebe pozor... nemusí to totiž dopadnout vždycky tak jak si naplánujeme 😒... kdybych tušila, co se může stát, chovala bych se jinak i když je možné, že by to nic nezměnilo 😔

janeyzelvicka
3. pro 2008

maji tak ještěže je malá v pořádku...
Kristýnka byla výsledkem takového trošku citového oblbnutí, jinak jsme si taky s manželem říkali, že v posledním ročníku, nebo až po škole... Naštěstí to jde skvěle, ale opravdu tomu pomáhá, že mám výborného manžu, který je schopen postarat se stejně dobře jako já, školu, kde si vše sama naplánuju i bezvadné, fakt hodné miminko, které toho moc nepotřebuje. Kdyby byl manža nepoužitelný, nebo malá plačtivější, vyžadující hodně pozornosti, nebo nedej bože nějak nemocná, asi by to taková pohoda nebyla...
I s tím těhu je fakt, že každý ho snáší jinak - já naštěstí ke konci ve škole moc nebyla, což mi moc pomohlo, protože jsem prakticky kdekoli měla tendence omdlívat, takže když jsem jela na zkoušku, mojí starostí nebylo, jesi ji udělám, ale jesi se jim tam nesložím...
ale na druhou stranu, vždycky jsem do všeho šla po hlavě a mít před sebou rozhodování o mimču ještě jednou, šla bych do toho.

lada82
4. pro 2008

maju: hlavne, ze je v poradku !!!
to je prave to, ze clovek neodhadne, jake tehotenstvi bude... ja puvodne nechtela prerusovat vubec, jenze ve 27.tt jsem taky malem predcasne porodila, takze 2 tydny na kapackach v nemocnici, a pak jsem zacala uvazovat jinak, a na cas jsem prerusila... a ted to dodelavam i s mimcem, a dalsim briskem, a doufam, ze se to nebude opakovat 😔

ronie
4. pro 2008

ahojky holky já sem taky živý důkaz toho že to jde. Porodila sem v červnu v posledním ročníku, takže sem byla s malým 3 měsíce doma. Po prázdninách mi zbyli jen státnice a pár jednoduchých zkoušek, diplomku sem měla napsanou z velké části, takže už se jen ladilo. Vřele doporučuju dodělat si toho co nejvíc s břichem, s miminkem je to náročný, ale s chůvou to jde..Mám peďák v praze 😉

deenakee
autor
4. pro 2008

Maji, tak hlavně že je malá o.k. Držím pěsti a´t to všechno zvládneš 🙂 🙂

Ono asi hooodně záleží na zdraví a na miminku a to si člověk nenaplánuje. Já se taky chci snažit od září, takže porod po státnicích ,ale kdybych otěhotněla hned a porodila předčasně tak ty státnice taky budou problém. No ale kdybych čekala na to až všechno bude ideální... asi bych se nedočkala 🙂 🙂 🙂

Jinak co se týče nervů na škole. Myslím, že v práci je to to samé. Když jsem učila na praxi děti , měla jsem nervy asi 50 krát vyšší než při nejtěžší zkoušce - z toho odvozuju - lepší nervy ve škole než v práci 😀 😀

Ronie.. to jsem ráda , že je tu další pajďačka 🙂 Jaký máš obor?

Jany... moc povzbudivá výpověď... kéž by se mi dařilo jak tobě 🙂 🙂 🙂 Šla bych do těhulkování hned 🙂
Bohužel to člověk dopředu neví 😒

ronie
4. pro 2008

biologie-rodinná vých. 😉

deenakee
autor
4. pro 2008

Roniii máš pěknýho kluka 🙂 🙂 🙂 Já vám ty nádherný děti tak závidím , že to snad do září ani nevydržím 🙂 🙂 🙂

Ale zas si říkám, že na fotce je to zkreslený, poněvadž tam nepláčou, nekakají, nebolí je zoubky, nemají bolení bříška ...atd. 😀 😀 😀

adelka89
4. pro 2008

deenakee: chtela bych studovat nejaky z booru na ped.muni. tak snad to vyjde. Pritel letos dodelava VŠ a pri skole pracuje jako programator.
Po skole bychom se chteli vzit a potom se uvidi, 🙂

deenakee
autor
4. pro 2008

Ady, já studuju taky na pad muni, tak se možme někdy sejít. 🙂 🙂
Manžel je taky programátor, akorát už vystudovaný. Já končím příští rok (teraz jsem ve čtvrťáku) a snažení plánujem na léto nebo až na září, ještě nevíme... A kdy vy ?

renat2
4. pro 2008

Ahoj holky! mohu se přidat? Řešila jsem stejný problém, s manželem po miminku toužíme už dlouho a práv ě škola byla tou brzdou - teda u mě. Ale teď jsme si řekli, že zdravé miminko je to nejdůležitější (bude mi 25), a že je pak jedno, jestli dostuduji v řádném termínu (červen09), nebo v září, lednu apod. Jsem v pátém ročníku na VŠ a s docházkou už to není tak valné, předmety skoto nejsou, na konci března mám vše hotové. Pak už jen diplomka a státnice....no a protože to už není hektické dojíždění tam - zpátky (kromě toho na částěčný úvazek učím), tak jsme se rozhodli do toho jít...takže jsem před měsícem vysadila HA a pročišťuji tělo. A od února tomu necháme volný průběh...Stejně chci školu prodlužovat, být v rámci studenta.

osobně si myslím, že v posledním ročníku to není tak náročné, i když je jasné, že je toho hodně, ale dostudovaloa spousta holek s bříškem, spousta maminek i několikanásobných, tak proč bysme to nezvládly i my!!! Já mám oporu v manželovi...tak se toho nebojím, i když kecala bych, kdybych řekla, že jsmě nad tím nerozmýšleli a neplánovali dlouho.

jsem aktivní, pořád někam jezdíme, to mi možná ze začátku bude chybět, ale neberu dítě jako překážku a hned jak to bude možné, tak budeme cestovat spolu...krosničky to jistí...

majucha
4. pro 2008

deenakee jo, malá je ok (ťukám na všechno) je skvělá a máme z ní jen radost. Ty dva měsíce v nemocnici byly ale fakt strašný, nikomu bych to nepřála, vím, má to happy end, tak si nebudu stěžovat, ale nikdy jí nevynahradím, co si musela na začátku života prožít, naštěstí si to nebude pamatovat, ale já bohužel jo 😔 já to taky nemohla vydržet a moc jsem chtěla mimi, měla jsem ohromnou radost, že se to povedlo na poprvý, ale byla jsem v těhotenství dost ustrašená, co se všechno může stát a do toho ta škola byla náročná, navíc jsem jí dělala při práci, kde byly taky dost slušný stresy, do toho jsme stavěli barák, rozváděli se naši, prostě to byla na mě asi moc velká nálož... někdy se to tak sejde... strašně jsem žila tím, že se mi život změní po státnicích a ejhle, chyběl týden... šlo to všechno stranou, udělali jsme velkou tlustou čáru a žiju teď úplně jinej život, nic víc už nepotřebuju, mám Míšu, jsem šťastná 🙂 a ty státnice snad taky udělám 🙂 prostě dávejte na sebe v těhotenství holky fakt bacha, dokud do toho člověk nespadne, má pocit, že se rodí snad jen zdravý krásný děti, ale není to tak. Mně, po tom, co jsem tam viděla, přijde jako zázrak, že ženská donosí a bez problémů porodí zdravý dítě v termínu přirozenou cestou... při druhým těhotenství na sebe budu jak ostříž a stresy mi nesměj do baráku 🙂

renat2
4. pro 2008

Majucha: To co popisuješ muselo být těžké a věřím, že tě to zasáhlo. Gratulujeme ke šťastnému konci. Toho stresu v těhulkování bylo asi opravdu moc, já se už teď snažím nějak extra se nestresovat a vím, že mi to pomáhá.
Moc ti držím palečky, ať ty státnice vyjdou (někdy...), zvládneš to!
A přeji, ať už nic nepříjemného nepřijde a malá dělá jen a jen radost!

anneta
4. pro 2008

Ahoj holky,tak přihodím 🙂 Já dělám vyšku-pajdák, v květnu mně čekají bakalářské zkoušky a pak na magisterské.... Malá se mi narodila 4.3. hned po zimním semestru ve druháku. Já dítě moc chtěla a ani trcohu nemylsela na to, že bych to nezvládla se školou. Musím říct, že to zatím bylo v pohodě. Dělám dálkově a jezdím do školy 1týdně v pátek skoro na celý den. Malou mi hlídá brácha, vždy si přehodí šichtu tak aby ji mohl hlídat. Tohle je pro mně nejvetší pomoc. A pak přijede manžel z práce a vyzvedne si ji. Když se vracím ž spí. A neučím se o nic míň, než v době, kdy jsem jí neměla. Chtěli jsme hned druhé mimi. ( nedaří se nám už 8.cysklus-ale to sem nepatří). Takže za sebe můžu říct, že mimi při škole mi nic nezměnilo. A radši 2 děti při škole než vůbec. O mimi se snažíme dál i když mají být zkoušky. Musím říct, že když jsem byla těhotná, tak jsem neměla ani trochu nervy.. Věděla jsem že prostě nemůžu, že mimi je na prvním místě. Škola je až na druhém . Samozřejmě je malá zdravá, takže to je v poho. Kdyby byla kdykoliv nemocná, tak by šla škola stranou. To je jasné.

Ale nebojte se toho! Jde to.