Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

marinka
9. pro 2008

deenakee, tak to je samozřejmě zase něco jiného, pokud je pro tebe škola míň stresující než práce, tak to je další důvod, proč otěhotnět už během studií 😉 Já jsem měla rizikový začátek těhu a i práce nebyla pro těhulku ideální, proto jsem mohla zůstat na neschopence 😉

renat2
9. pro 2008

Deena: Souhlasím s tebou, jen stím rozdílem, že já momentáln učím na druhém stupni na částěčný úbavazek a je to hrozné, děti řvou, div tě na chodbě neporazí, takže pro mě je to řešení taky otěhotnět na škole, navíc praxi jakž takž mám (učila jsem rok po gymplu, a teď v podtatě od třeťáku, ve druháku individuální praxe) a taky mi přijde blbý, začít tady na plný úvazek a za měsíc jim říct, že jsem těhotná apod.
Navíc si myslím, že v dnešní době není problém mít rizikový těhotenství, vylítne ti jednou tlaka doktor tě doma nechá, protože na triko si to nevezme.

Ale tohle prostě každý řeší jinak, ono něco jiného je třeba dělat jednu školu, než jinou, dojíždění...ale nemyslím si, že v posledním ročníku školy je nějak velké riziko otěhotnět, naopak se možná těším až se budu na státnice učit s bříškem🙂 protože upříímně, znám dost holek, co jsou těhulky, do práce nechodí (buď nechidily, studují, nebo mají práci, kde nemohou nbýt jako těhulky) a nudí se, pak to učení přijde vhod.

janeyzelvicka
9. pro 2008

Deena: nene, já jsem z fss, dělám žurnalistiku a mezinárodní vztahy.

A je fakt, že je škola a škola a práce a práce... V kanclu se s břichem dá studovat v pohodě, ale někde to už není tak optimistické... známá nemohla otěhotnět, podstupovala ivf a podobné věci, a radši kvůli tomu změnila práci, protože na ni těch stresů bylo až moc (byla učitelkou na 2. stupni...)

renat2
9. pro 2008

Janey: je neděs mě...snad je u kamarádky vše v pořádku, já vím, že prostě moc dlouho nevydržím, děcka jsou fakt hrozná. I když teď jsem s nima zpívala třeba německy koledu (o tannenbaum) a bylo to skvělé, jenže takovýh zážitků je málo!!!!

A jak vlastně dopadla zkouškA??

Já musím běžet ,. mám ještě jednu hodinu a pak polední pauzu, tak se ještě ozvu. papa

janeyzelvicka
9. pro 2008

zkouška uvidím, opraví to prý do vánoc... no, třeba se aspoň zasměje, měli jsme vysvětlit, co je "umma" - to je arabsky, něco jako sjednocení těch států... a já napsala kobereček (jsem myslela ten muslimský, modlící)... 😀

hehe když já si vzpomenu na náš druhý stupeň, občas jsme úču dohnali k slzám 😀 ale já byla skoro nejlepší ve třídě, a přitom jsem měla třídní důtku (sem šla jednou za školu a prasklo to - chtěly sme se s kámoškama dívat na video, no...), den před koncem devítky jsme jí posunuli auto od školy za roh a ona volala poldy, pač myslela, že jí ho ukradli... všechy vyražené dveře, vytrhnutou tabuli, umyvadlo atd nepočítám 😀 na nás prostě všichni museli s láskou vzpomínat 😀 😀 😀

renat2
9. pro 2008

Janey: To byla písemná?, A co to bylo za předmět? Koberec sem, koberec tam, on si to nějak přebere.

teda Vás bych teda učit nechtěla!!! To je síla, stydte se. Já tohle posoudit nemohu, od šestky jsem byla na gymplu (a nestěžuji si), takže si myslím, že jsme měli trochu mírnější pubertu, přece jen to byla jiná škola...

janeyzelvicka
9. pro 2008

Hehe nás nějak asi moc nechtěl nikdo 😀 ale byla s náma sranda 🙂

jo , to byla písemná - vztahy evropské unie s arabskými státy...

renat2
9. pro 2008

ani se nedivím.🙂

Juj na jakou školu to chodíš?To zn í zajímavě?? teda beru to tak, že to má vztha k mojí geografii🙂

deenakee
autor
9. pro 2008

Asi tak 🙂 🙂 Prostě učitelství je jen pro silné nátury... a chce to hodně energie... 🙂 🙂 Takže raději až po těhu 🙂

Jinak mám za sebou zápočet a zítra mám další. Juchů ať žije zkouškové období 😀
(myslím ironicky)

renat2
9. pro 2008

deena: ty si teda šikulka, u nás ještě zápočty nejsou a ani jich moc nemám, všeho všudy dva, ten jeden snad dostanu ve čtvrtek, jede až po Vánocích, zkoušky mě čekají 3 - poslední!!!!!!!!!!!
na zkouškový se netěším, teď jak přišel ten mateřský pud v hodně velké míře, tak to je dost těžké, dokopat se k něčemu jinému než prohlížení miminkovských věcí, kočárků atd ☹ ale zvládla jsem to vždy.

jojo ZŠ je náročná

janulle22
9. pro 2008

holky...ja uz sice dite mam ale chci se zeptat je tu nekdo kdo studuje/val nastavbove studium obor podnikani...?

sna d nevadi ze se tu vtiram... 😅

renat2
9. pro 2008

Janulle: Vůbec nevadí, ale já bohužel nemohu sloužit. je nás tu hodně učitelek🙂 ale třeba se někdo chytne.

holky, já se musím rozloučit, jdu se připravit na břišní tance, mám od sedmi, zatím papá

majatob
9. pro 2008

ahoj Jani: ani ja neporadim... ze me bude muzikolog.. 🙂

janulle22
9. pro 2008

ach jo... ☹ tady nikdo na konovi snad neni... 😒 ...budu cekat jetsli se nekdo chytne...a co vas vedlo k tomu delat ucitelku...?

janeyzelvicka
9. pro 2008

Jani já taky ne, ze mě nebude nejspíš nic 😠

Renat studuju na fakultě sociálních studií - žurnalistiku a mezinárodní vztahy. Tohle spadá pod mezinárodní vztahy 🙂

janulle22
9. pro 2008

janeyzelvicka-proc bys nebyla nic..?dyřt studujes a urcite to zvladnes jen si trosku verit...

deenakee
autor
9. pro 2008

Já jsem učitelka protože mě to s dětma baví ( to asi všechny učitele než šli učit 🙂 🙂 🙂
A co děláš ty Jani? A jak se má malý, je moc pěkný ...

janulle22
9. pro 2008

deenakee-ja teda deti miluji ale ty spratky bych liskala od rana do vecera..mozna je to pro v as hrozne ale proste kdyz vidim 5taky jak si pred skolou zapali cigaretu tak bych jim naliskala...muj nazor...promin...malej je ve vane s tatou...dekuji...no ja jsem svadlena a kadernice ale proste chci maturitu...ale chtela bych notas ale nemam to na co svist... 😅 😀 😀

deenakee
autor
9. pro 2008

🙂 Tak to je dobrý důvod : ) Kadeřnice je super.. mě vždycky bavilo česat účesy, ale nejsem moc zručná...
Ve škole je stres ,ale dá se to, časem si ty děti podchytíš.... prostě časem víš jak na ně 🙂 🙂 🙂

janeyzelvicka
9. pro 2008

To mám jen takové záchvaty nepotřebnosti 😀

janulle22
9. pro 2008

no ja bych na ne asi nemela nervy...tak byla by dobra kdyby sem toho umela vic ale rocnik uz sem delala s adamem a byla tam malo takze prd umim...tak co myslite s tim notasem...?

janeyzelvicka - takovy stavy mam porad.. 😀 😀

deenakee
autor
10. pro 2008

Ahoj holky..Jak zvládáte zápočtový týden, já mám za sebou jeden náročný zápočet a příští týden mě čeká 7 zápočtových testů nebo zkoušení.... asi si půjdu hodit mašli 🙂
Jak jste na tom vy?

Nejraději bych se na to vykašlala a šla pořizovat mimi 🙂 🙂

No ale má to jednu výhodu, v tom stresu nemůže člověk neustále přemýšlet nad miminkem a tím pádem se ty hormony dají vydržet 🙂 🙂 🙂

andik.s
10. pro 2008

Ahoj deen, já mám to zkouškové rozložené do dvou měsíců, takže se mnou hormony taky tolik necloumají 🙂 teď se ale pořád hrbím u notebooku, tak se těším, až se dostanu do ruky rehab. sestře a začnu se rovnat...

deenakee
autor
10. pro 2008

Andi , já teraz chodím k fyzioterapeutce s tím krkem, ale přijde mi že mě pěkně odbývá... tak nevím, ale cvičit cvičím..

janeyzelvicka
10. pro 2008

deena, já mám ještě jednu zkoušku příští středu, do 2. ledna musím odevzdat seminárku a pak mám zkoušky ještě 12. a 13...

papaya1
10. pro 2008

Ahoj, můžu se přidat?
ještě studuju, letos se chystám ukončit bakaláře, pak bych chtěla jít dál, ale nejlépe na kombi studium. A do toho na mě přišli nějaký "kvokací pudy" 😀 S manželem jsme děti chtěli brzo a najednou bychom je chtěli nejradši hned 🙂 Akorát musíme nějak dořešit finance, peníze nejsou všechno, ale jsou potřeba 😉 Na jaře chceme začít rekontsruovat a jako studentka bych měla nárok jenom na tu nejnižší RD, takže to budeme muset asi odložit. Ale první mimčo bych měla ráda ještě na škole, pokud to půjde 🙂

deenakee
autor
10. pro 2008

Jé Janey, takovou školu bych chtěla, já mám seminárek asi 15 a to je blbé Učitelství 😒 Zkoušek nepočítaně

papaya1
10. pro 2008

to Andik.s: seš mi nějaká povědomá, nestuduješ nebo nestudovala si náhodou žurnalistiku?

janeyzelvicka
10. pro 2008

deena tak to je maso... jenže víš jak, po nás nikdo 15 seminárek nechce, protože nad jednou seminárkou strávíme dost času, aby mi ji přijali, to jsou hodiny brouzdání po zahraničních stránkách v angličtině, kde louskám nejnovější informace o tématu... o tom někde v čr není prostě ani vidu, ani slechu, knížky zastaralé ☹ bazírujou naprosto na všem... ale jinak vřele doporučuju, škola mě baví 🙂

janeyzelvicka
10. pro 2008

papaya1: ahoj 😉 kvokací pudy - to je docela dobrý výraz 😅 andik myslím žurnalistiku studoval, v praze...