Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

hannik
4. bře 2009

Ahoj holky, tak jsem se vratila z dovci no a co to ctu? Paaaani, Renat, to se vam teda povedlo hned,vid? To mate stesti, hlavne at to vsechno dobre dopadne...Jinak Deenakee, taky zatim patrim mezi ty netehu a jeste chvilku tam patrit budu, i kdyz bych uz taky brala nejakyho bobicka..

janeyzelvicka
4. bře 2009

ahojte 🙂 holky, ono se to podaří 😉 a mimouš si vás najde 🙂
my jsme byli dneska poprvé na plavání, Kristýnce se to moc líbilo, plácala tam do vody, což moje brýle ztěžka nedávaly a málem mi uplavala 😀 ale tak nějak jsem myslela, že bude víc unavená 😀
ze školy mám lehkou depku, připadá mi, že to v životě nemůžu zvládnout 😒

radiska
5. bře 2009

janey : to ja mam stejny problem se školou, teď mám psát 3 eseje, což naprosto nesnáším, za měsíc odevzdat ročníkovku a ještě jsem ani nezačala, raději jsem s malou. Snaží se ted lozit tak se ji musíme víc věnovat. Už jsem přemýšlela, že s tím praštím, ale zas když to vezmu že příští rok v květnu končím, tak nevím co dělat. Nejvíc mě štve to, že ráno v šest odjíždím do školy a večer v půl sedmé teprve dojedu. Takže s malů su dve hodiny, páč kolem osmé usne a tak to jde celý týden ☹

janeyzelvicka
5. bře 2009

Jj, malá už taky vleze kde může a jsou věci, které před ní zabezpečit nejdou, tak to je docela maras 😒
Páni, tak to máš teda dost našlapané, to věřím,že tě štve když se s malou nevídáš...

janeyzelvicka
5. bře 2009

deenakee: tak koukám, že jsi taky sympatizant AP, to je super 🙂 já jsem taky velký sympatizant a mám snahu taky být co největší praktikant 🙂 a musím říct, že se vyplácí 🙂

deenakee
autor
9. bře 2009

Ahojky.

Janey - to jsem ráda , že se to vyplácí. Já nejsem čistokrevná AP ,ale budu se snažit. Hlavně o RaBR výchovu 🙂
No holky nestrašte mě s tou školou.... Já jsem si tak jako říkala, že když Vám to tak jde, že to zvládnu aj já. Ale mám výhodu, že to budu mít hotovo než budoucí mimčo začne lozit ( ať už se narodí kdykoliv) 🙂
Jemi, Hanik, vím o čem mluvíte. No mě už tato posedlost drží asi rok... a už mi z toho praskají nervy 🙂

Radis. Moc držím bratránkovi palce, je to děs. Snad se z toho brzo dostane a nebude to mít následky. No ledviny máme dvě. Tak bez té jedné se ještě žít dá.... No chudák kluk. Já nedokážu pochopit proč musí nemoc postihovat děti, které za nic nemůžou.... a ani to nechápou.

radiska
10. bře 2009

ahojte holky: tos se to tu trosku umlčelo, taky píšete ty eseje, seminárky na prd? já už teho mým plné zuby 😠 jinak u nas nic nového, jen tu pršelo. A co u vás holky?

janeyzelvicka
10. bře 2009

Ahojte 🙂
Já jsem momentálně trochu v nestíhací fázi, tenhle semestr je fakt hustý, včera jsem dělala rozhovor s jedním paralympionikem, musím ho ještě upravit a do pátku odevzdat, dneska jsem ve škole v rámci ankety pobíhali venku a sháněli respondenty, pak máme napsat reportáž z ulice (brno - česká), na které se totálně nic nedělo...
A do toho malá všude leze, takže přes den s nějakým soustředěním moc nemůžu počítat 🙂
Zítra jdem zas na plavčo, tak snad se jí bude líbit stejně jako minule 🙂 na koleně má nějakou modřinu, nevím, kde se bechla 😖
deen, teď vás docela šmiruju na Maminkou na jaře 2010, škoda, že v té době taky neplánuju mimčo, líbí se mi váš pokec 🙂

janeyzelvicka
15. bře 2009

Kuk, tak jak se máte?
Já jsem v jednom kole, ale ještě se to dá. Kika se začíná stavět o nábytek, a jinak leze jak drak. Zrovna krade něco zpod konferenčního stolku 😀

radiska
16. bře 2009

ahojte holky: tak tento týden mám krizi jsem už od soboty od večera bez Aňulky, katastrofa, doma je hrozný klid, chtělo se mi aj brečet, ale naštěstí není daleko jen 120 km u tchýně na celý týden, nemáme hlídání já fofry ve škole a můj pořád v práci a máti němocná, prostě idál. Janey : to máš dobré, my máme trochu jiný problém, Aňula nechce lozit ale chodit, obávám se toho, že to asi přeskočí ☹ ale co už, jinak teď ve středu má už 8 měsíců, strašně rychlo to utíká a můj už otravuje s druhým 😀 no to si počká 😀

deenakee
autor
16. bře 2009

Ahoj. Dlouho jsem tady nebyla. Úplně Vám závidím pokroky vašich dětí 🙂
Už se těším na to svoje. Momentálně si mateřské hormony vybíjím na výrobě hacky

http://www.znovuzrozeni.cz/images/hacka.jpg

Jinak můj cyklus, doteraz naprosto vzorný se teraz, sotva jsme se začli snažit , zamotává a zamotává. Nikdy jsem nebrala HAK, tak je mi trošku líto, že mám problémy, když jsem si je ničím nezpůsobila. Asi budu muset jít už na druhou vyvolávačku...
Ale snad už se konečně rozmotá a budu mít brzo //

radiska
17. bře 2009

ahojte holky : tak su v koncích, asi to do pátku nevydržím, vykašlu se na školu a pojedu si pro malou, to je tady fakt na bednu, takové ticho nic se nesměje, no hrůza. ☹

janeyzelvicka
18. bře 2009

Radisko, chápu tě... s náma matkama to je hrozné, kolikrát přes den, kdy se malé furt věnuju, si říkám, že bych tak potřebovala chvíli pro sebe, kdy po mně nikdo nebude lozit, slintat, nebudu ji muset odhánět od topení, chytat, když ve vestoje zapotácí...
No a dneska se mi to splnilo 😒 zachvíli jdu na tiskovou konferenci, a kámoška si vzala Kiku už teď, jela s ní k sobě domů, protože se se svojí kámoškou chtějí učit. Tak teď mám klid. A je mi strašně smutno. Včera jsem totiž bez ní byla celý den, a večer prý byla hrozně rozmrzelá, plakala.. no a když sjem přijela já, tak se to uklidnilo... tak teď taky trnu, co když je jí po mně smutno ☹

deen, tak přeju aby byl cyklus už jen lepší... hacka je fajn, škodä, že jsem o ní nevěděla, když se malá narodila. Ale už mám doma nosicí bundu 🙂

radiska
20. bře 2009

ahojte holky : tak už si konečně jedu pro dítě, jinak sem dala do alba zase pár foteček tak se kukněte, jak to naše 8 měsíční dítě vypadá. 😀

deenakee
autor
22. bře 2009

Radis, malá je krááásná. No snad se to nějak vyvrbí, budeš mít konec školy a už se budeš moci věnovat jen jí 🙂
Kdy vlastně končíš?

janey - á jsem si říkala, že místo těch nosícíh oblečků budu nosit naše mimčo v šátku a v manželově polarteku - páč je akorát dost velký aj na mimčo : ) Ale plánuju si ušít poncho - nejdřív bez výstřihu na těhotenství a pak si tam vystřihnu otvor pro hlavičku 🙂 a přidám kapucku.

radiska
22. bře 2009

deen : končím až příští rok v květnu, ale letos na konci dubna se školou pak měsíc praxe na úřadě a pak zkoušky a padla

janeyzelvicka
23. bře 2009

Ahojte holky, my se vrátili z hor, měli jsme se naprosto skvěle (byla to akce naší křesťanské mládeže). Kika tam byla opečovávaná, zvládali jsme to dobře, občas se stalo, že nemohla usnout, ale nakonec se podařilo 🙂
Ale zdá se mi, že nás možná čeká separační úzkost, jsou chvíle, kdy nechce nikoho jiného než mě...
Kdybyste chtěli vidět tu nosicí bundu, jukněte do alba, snad budu mít i lepší fotky 🙂

aniska
26. bře 2009

ahojte zeny, prepacte ze vam sem vstupujem do zebhlej diskuuze... studujem tiez s dietatkom- medicinu teraz 4 rocnik(zdravim petku-tanuki;)) a dnes mi spoluziak tvrdil, ze kedze chcem rozlozit piatak(budeme mat druhe miminko🙂), ale je mi jasne ze s 2 detmi je to divoke, tak chcem radsej rozlozit), tak si budem za tie rozlozene roky platit studium. Neviete o tom nieco? Mne to pride ako blbost, ale on mi svatosvate tvrdil, ze to tak je urobene pre tych, co spekulovali s nekonecnym rozkladanim rocnikov koli tomu, aby nemuseli platit odvody na socialne a zdravotne poistenie?? dopredu diki za kazdu radu! Ani

janeyzelvicka
26. bře 2009

Ahojky Anisko, teda, napřed obrovský obdiv jak to zvládáš 🙂 A samozřejmě gratulace k dalšímu mimi 😉
Ale bojím se, že já ti neporadím. My totiž nic nemůžeme rozkládat (já mám humanitní zaměření), je normální semestr, pak zkouškové období (ne jak třeba tanuki psala, že jde na zkoušku přes semestr). A rozložit - to taky neznáme, máme doporučený studijní plán, ale jde přeházet, že mám těch předmětů zapsaných míň a vlastně prodlužuju. Já třeba mám standardní dobu studia 6 semestrů, můžu o dva prodloužit a nebudu platit, ale pokud bych už svůj obor studovala 9. semestr, už platím. Nemáte nějaký zkušební nebo studijní řád? My to tam všecko máme...

radiska
27. bře 2009

ahojte holky : tak s timhle taky nemam zkušenosti. Já mám napsaný papír o vyšší absenci, škola mi to povolila a pak už se s každým učitelem domluvená na nějaké práci za absenci ( ale ze 13 předmětů jsem psala jen 3) takže v pohodě

hannik
30. bře 2009

AHojky holky, ja tu uz tak dlouho nebyla, jak se mate? Jen jsem v rychlosti cetla, ze janey byla s rodinkou na horach a radiska mela Anicku na prazdninach u babicky 🙂

Ja nejak zjistuju, ze se mi nechce delat nic do skoly..minuly tyden se sousedum (nasi dobri kamaradi) narodila holcicka, no a to bylo neco pro me, kdyz tak touzim po prckovi. Uz jsme byli i na navsteve a byli jsme s pritelem z ni uplne "podelani". No a tak jsme s pritelem vecer tak diskutovali u vinecka a on se vyjadril, ze o tom bude premyslet. To byla takova prvni nadejna vyhlidka, ale brala jsem to s rezervou. No a vcera prisla dalsi kladna rana, chystali jsme se dozaridit studovnu (budouci detsky pokojicek), zatim tam mame pouze velky rohovy stul a komodu a chteli jsme koupit jeste nejaky regalky na dokumenty atd. no pritel teda prisel s tim, ze to asi nebudem kupovat, abychom tam mohli udelat spuntikovi pokojicek a taky ze musime uz konecne nechat udelat vestavenou skrin, abychom mu meli kam davat vecicky...hooooooooooolky ja jsem z toho uplne vedle 😀 no a ted mi poradte, jak na nej, aby zas necouvl 🙂 - jen pridavam, ze jsme spolu 7 let a tak se to od nas uz ceka.Jen pry jeste ta skola, ale to se snazim vysvetlit, ze to neni prekazka, hlavne kdyz 5. rocnik tam uz vlastne nemusim byvat. Jsem ve 3..

janeyzelvicka
30. bře 2009

Hannik, tak to je dobré 🙂 a se školou, když studujou i takoví lemplové, jako já 😉

hannik
31. bře 2009

Janey jen mi porad, jak na nej, aby se to "dotahlo" do konce 😀

renat2
31. bře 2009

Ahoj holky🙂 moc vás zdravím a omlouvám se, nějak jsem se tu neukazovala, ale to víte, jak už řešíte i problémky ohledně těhu..je toho tolik, že ...🙂
Pár novinek máme🙂 co se mimi týče, je vše v pořádku, včerejší Ko dopadl adobře, srdíčko bylo, na dalčíjdeme za 3 týdny a už dostaneme průkajdu🙂
Jinak ve škole taky dobrý, oficiálně jsme skončila semestr minulou středu...takže už do školy klasicky nejezdím, na semináře nic🙂 jupííííí. Geografii mám celou uzavřenou, teď si musím ještě dodělat dvě zkoušky z němčiny a hotovoooo🙂 odevzdat index a připravovat se na státnice, jedny chci určitě ještě stihnout letos🙂 teda v květnu/červnu🙂 Snad to bude v pohodě...i když časi bude asi málo, zatím nemám neschopenku, takže pořád učím, čeká nás svatba v rodině🙂 to bue to záhul, al emy to s mimísem zvládneme🙂

hannik
31. bře 2009

Jeee ahoj Renat, tak to je moc fajn, ze jste v poradku..to vsechno zvladnete levou zadni 🙂

renat2
31. bře 2009

hannik: v to doufám taky🙂 a co ty?, jak jde škola a co jinak??

hannik
31. bře 2009

No Reni škola jde, ale nebavi me...no a jak jsem psala, mame ted s pritelem dilema, sousedum se narodilo miminko, tak jsem zacla tak jako otravovat,az se priteli zacinaji podlamovat kolinka a zacina tak trosku vymyslet sam. Jen ted nevim, jak na nej, aby to uz nejak dopadlo...jsem jak vymenena, kudy chodim, tudy myslim na deti..

renat2
31. bře 2009

Hanik: jé tak to by bylo fajn...on člověk opravdu otočí a změkne, když to má v okolí, no tak uvidíte...

radiska
31. bře 2009

ahojte holky : u nas je fakt boží dopuštění přes týden jsem přišla o kamošku ( někdo si vymyslele takvovou špinu, že jsem z toho onemocněla) mám chřipku jak něco, můj od včera taky zvrací, ale nevím jestli z nemoci, nebo z toho, že se mě zastal a odnesl to nejvíc. Jinak naše malé pískle je naštěstí zdravé, ale vymýšlá takové koniny, že fakt oči všude - v neděli nám spadla na zem z postele u našich, jsme ju tam jak dycky dali spat a pak sme slyšeli už jen řev, ale naštěstí se nic nestalo, jen se lekla.
hannik : no jedine co me napadlo, dojdi s tim ze si těhotná až budeš. Já jsem celý den brečela a on byl šťastnej jak blecha.

renat : to ti věřím, že tě to ve škole nebaví, mě taky ne a děsně. ted mám přes víkend ve škole seminář mediace a probace a naprosto nemložně nemám hlídání, mamka spadla ze schodů a má zpřetrhané vazy v kolenu.

jinak je všecko fakt na pytel, člověk nemocnej, počasí na houby, doufám, že se vy máte líp. ale když to vemu že už jen 9x fo školy 2 měsíce praxi a zkoušky a konečně volno, tak to snad nějak vydrřím tak se zatím mějte , šídlo se už budí 🙄

janeyzelvicka
1. dub 2009

Ahojte holky 🙂
Renat, to je super, že jste v pořádku 🙂
Hannik, to se podle mě poddá, jesi už taky vyměknul 🙂 já bych moc nezkoušela takového toho tajňase, že za ním dojdeš těhotná (i když jsem vlastně udělala něco podobného, ale to bylo spíš, že jsem si byla jistá, že to nevyjde, a ne že to bude na první šup - takže nakonec jsme byli překvapení oba)... Ono to někteří chlapi nemusí vydýchat, přece jenom je to podvod, bavila jsem se o tom třeba s kamarádem a ten hodně sází na důvěru a říkal, že pro něho by to bylo velké zklamání a už nikdy by té ženské tak nevěřil... takže já jsem spíš zastánce diplomacie (i když to bude už asi taky úchylka ze školy 😀 😀 )
Radisko, to je mi líto, tak at ti je brzo líp 😉

U nás taky byl v sobotu řev, malá se začala stavět a přitahovat, no a přitáhla se o dveře pračky a ty jí přiskříply prstíky, tak měla trochu sedřenou kůži, řev, ale zalepili jsme, pofoukali a bylo dobře 🙂 je ted fakt hrozně akční 🙂