Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

janeyzelvicka
7. črc 2009

Radisko, nezávidím 😖 co jména, vybrána 😉

renat2
7. črc 2009

janey: děkuji...
Ta tvá zkouška mě teda zajímá a jsem zvědavá, jak to dopadne, i když pěvně doufám, že dobře, ale to jednání, to je teda na pěst, právě tohle mi na VŠ vadí, prostě na nadřazenost....

radiska: jeje tak to nezávidím, snad nevolnosti brzo ustanou..no a podle toh to tipuji na holčičku 🙂

renat2
7. črc 2009

A já vlastně zapomněla, že čekáme chlapečka🙂 velký UTz to poprvé ukázal 🙂 jsem tak šťastná, takže nakupujeme v modré 🙂
JInak na 3D se to potvrdilo (takže je to od dvou dr, nezávisle na sobě, tak snad je to pravda), záznam sice ani nejlepší, ale ani nejhorší, udělala jsem pár foteček, tak můžete juknot do alba 🙂

janeyzelvicka
7. črc 2009

Renat: no každopádně za ním v to září zajdu, abych to viděla, a pokud by mi ty dva body nepřidal, zkusila bych to z toho zápisu zrušit, uvidím, jestli by to ještě šlo..

Hehe, já nevolnosti neměla a taky mám holku 😀

Tak to ti jdu do alba hned mrknout 🙂 sice pohlaví není nikdy stopro (mě v porodce říkala sestřička, že měli holčičku potvrzenou z amnio a vylezl chlapeček 😀 😀 ), ale modrá je super i na holčičkách (to jenom kdyby náhodou 😀 )
Já mám v albu pár fotek z tatier 🙂

janeyzelvicka
7. črc 2009

Jů 🙂 a koukám že máš už docela dost viditelné bříško 🙂

renat2
7. črc 2009

janey: no určitě se per zuby nehty, moji spolužáci občas řešily podobný problém, nakonec jim to vždycky odepsali, když to nevyřešili s tím dotyčným, tak snad i u vás budou rozumní, ale ještě jedou říkám, takové jednání se mi teda nelíbí...

Jo jo vím, něco kupujeme i neutrální, ale pevně doufám, že ten cancourek už nám neupadne 🙂 😀 😀
No bříško se už nějak kulatí, přijde mi, že roste ze dne na den, prcek se mele čím dál víc...takže asi normální průběh.

Na ftky z Tater jsem koukala, musela to být super dovolená, přesně podle našeho gusta a zálib 🙂 Tatry my rády 🙂 sluší vám to..Já už chci taky jezdit s prckeem 🙂 ale to si ještě počkáme.
Vy šátkujete nebo máte nějakou tu krosničku??

janeyzelvicka
7. črc 2009

My máme nosítko alpino, je taky v albu, album opice ... 2, myslím osmá fotka, takové zelené. V tatrách jsme nosili v tomhle a většinou na tom ještě nosicí bundu - to je ta tmavá, co má muž 🙂
To je fajn, že vy jste taky "horáci", my jsme si tam občas připadali jako exoti, děti už nosí kdekdo, ale ne asi do takových výšek 😀 a když, tak jsme rodiče s dětma potkávali v okolí lanovek...
Uděláme někdy vysokohorský sraz 🙂

To mlení je super, že 🙂 ale přiznám se, že v posledních týdnech jsem se už těšila na své normální ploché (hahaha) břicho...

renat2
7. črc 2009

janey: hned juknu...
Jo jo my jsme horalové tělem i duší.. 🙂 a nechceme se toho vzdát ani po příchodu prcka, nebaví nás válet se u moře apod. ale každý to má jinak, to je jasné.
sraz by byl super 🙂

renat2
7. črc 2009

Hmm to nosítko vypadá super 🙂 a Kristýnka je v něm zdá se spokojená 🙂 prostě pohodářka. 😀

janeyzelvicka
7. črc 2009

Přesně tak, my jsme byli u moře na svatební cestě a byla to nekonečná nuda... ženské se tam ve čtyřicítkách vyvalovaly celý den na slunku, my seděli pod borovicí a i tak umírali, když zmizel stín, byla to naše smrt a zdrhali jsme na pokoj. Oba jsme dostali nějakou asi alergickou reakci ze slunka, chlap měl červevé pupínky na hrudi, já něco jako jaterní skvrny na nohou, no paráda 😀 kromě toho potřebuju něco dělat a jen tak ležet bylo děsné...
Jinak je ale moře nádherné, nejideálnější by bylo kombinovat to s horama nebo s nějakou cyklistikou nebo tak...

V nosítku je spokojená, to jo, horší je, když si usmyslí kousat 😀 snad ji to v nejbližší době přejde 😀

radiska
8. črc 2009

ahojte holky tak sem sem konencne dostala

no holcicka to nebude to sem mela prvne a nic mi nebylo, tak vseci co meli kluky asi 10 kamosek a spoluzacek jim bylo zle, tak uvidime

jinak jmena no pro holku se mi moc libi Johanka, nebo Amalka a Esterka - ale Ester Jurigova je neco strasneho, a pro kluka bych chtela Tomas Filip nebo Matej, jenze muj to nedovolil ze chce HOnzika posobe jenze to uz by byl v nasi rodine 7.!!!! coiz teda nechci. jinak u nas desna nuda prsi a prsi, anula uz chodi od nedele sama, a to nema ani rok, ted na vikend jedeme ke tchyni, premyslim ze se neska sbalim a pojedu zrona nebudu cekat do patku akorat je to nejakych 120 km 😀

salinka87
15. črc 2009

Ahoj maminky i snazilky, mo~u se k vám pridat? Zacala jsem císt diskuzi, ale tech 29 stránek nez prelouskám🙂 chtela jsem se zeptat, není tady nekdo z Ceské zemedelské univerzity v Praze? Já tam ted dodelala bakaláre, zkousky na navazující jsem udelala, takze v ríjnu nastupuji dál🙂 looni v srpnu jsme se s pritelem po 2,5 letech vzali, uz dva roky jsme spolu bydleli. Manza by miminko chtel uz dlouho, je mu 28, já jsem doposud odolávala, nicméne ted me to pohltilo, priznávám 😅 takze ted stojím pred volbou, zda se zacít snazílkovat uz ted nebo jeste pockat? jak zvládáte skolu? já ted pri ní pracuju, takze i tak je to hektický, ale materství prece jen neznám a tak nevím presne do ceho se hrnu 😅

janeyzelvicka
16. črc 2009

Ahoj salinko, přidej se k nám 🙂
Myslím, že u mateřství nikdo neví, do čeho se hrne, stejně je každé mimčo jiné. Zvaž, jak často musíš být ve škole, jaké jsou možnosti hlídání a tak 🙂

salinka87
16. črc 2009

Doted jsem studovala na denním, byla jsem ve skole tak 2 a pol dne v celku z týdne .. kdyz se mi to teda zadarilo udelat tak aby mi hodiny navazovaly. Ale chodila jsem témer poctive na vsechny prednásky.. na navazující magisterské jsem se dostala taky na denní, ale presla bych na dálkové, to je pátek+sobota jednou za 14 dní. .. budoucí babicky jeste v duchodu nejsou, ale moje mamca by myslím pomohla na dobu skoly, jinak se dusuje manzel, ten vím, ze by pomohl, ale prece jen, do práce chodit musí .. ted jsem to mela tak, ze kdyz jsem nebyla ve skole, byla jsem v práci, delám práve u mamky v kancelári, casove se to prizpusobilo .. práci jsem musela odvést a do termínu, ale v podstate bylo jedno, jestli jsem tu byla od rána nebo pak do noci.. nebo v kuse🙂 taky jsem naivní asi v tom, ze jsem myslela, ze kdyz bych jednou za 14 dní chodila do skoly, ten pátek a sobotu, tak ze bych jeste tak jednou týdne zmákla do práce chodit, neco si privydelat a udrzet se tak nejak v obraze.. mimco bych si do práce brát mohla, ale jde o to, zda by se to zmáklo 😅

salinka87
16. črc 2009

a mrkám do labícek a muzu ríct, ze janey a radisko máte krásné holcicky a renat uz má pekne brisko 😀

janeyzelvicka
16. črc 2009

To všechno asi uvidíš až pak... škola jednou za 14 dní je v pohodě, tatínci se umí postarat, mám jednoho skvělého, který byl poprvé s malou sám, když jí bylo 6 týdnů, na celý den. Dokáže mě opravdu zastoupit 😵 Ale záleží taky na mimču, třeba se mu nebude chtít od maminky, přece jen je to pátek + sobota. Anebo se tobě nebude chtít na celé dva dny od mimča, vím, zní to asi šíleně, ale hormony mávají 😀
A s tou prací - taky záleží na mimču. Když je malé a klidné, dá se strčit do šátku a ty můžeš pracovat klidně celými dny 😀 horší je, když má koliky, další bolení nebo kdovíco. A starší už zas lezou a zkoumají 😀

salinka87
16. črc 2009

Jo jo,kdybyy jsme vedeli, da to nase bude klidné nebo naopak, ze ? 🙂 a muzu se zeptat? Jak Vase okolí, rodina reagovalo na to, ze cekate mimco na skole? Já jsem prvni vysokoskolacka v rodine a uz pri svatbe na me vsichni vrhali nechápavé pohledy.. sice nebyli prosti, ale proste to nechápali, proc nepockáme az po skole.. já jim tehdy odpovídala, ze to tak proste cítíme, ze se máme rádi a chceme se vzít a ze to preci skolu neovlivní, jestli jsem vdaná nebo ne.. ze to by ovlivnilo mimco .. to bylo pred rokem a ted uz je vsechno jinak🙂 my uz jsme jednou mimco cekali, nejak se nám to povedlo, neplánovane, pred dvema lety.. kdyz jsem se to odzvedela, chytla me hrozná panika, brecela jsem, pak jsem to rekla tehdy jeste priteli a ten byl rád.. mamce jsem to vyklopila hned jak jsem jí videla, stejne se hned ptala, co se mnou je🙂 nejdriv reagovala úplne skvele, ze se to zmákne, at se nebojim, ale za hodku prisla s tím, ze to je desný, ze tu skolu nedodelám a takhle to slo .. bylo to hodne stresový období celkove a tak se stalo, ze se to bohuzel samo vyresilo za nás uz v 8.týdnu..kdyz uz jsme to v hlave meli srovnané a vyresené co a jak bude.. kdyz to tak vemu zpátky, pred dvema lety na me jeste bylo brzo, sice bych to mimco milovala a porád me mrzí jak to dopadlo, ale asi to tak proste melo být.. jenze vím, jak reagovali tehdy.. to jsme sice spolu byli jen rok, já sla do druháku na vs a dálkové mozné nebylo.

janeyzelvicka
16. črc 2009

No, jak reagovalo okolí... já jsem z takové hodně akademické rodiny, strejda je profesor, obě tety docentky, taťka, bratranec i sestřenice mají "jen" výšku. Já chodila na gympl, vždycky se čekalo, že na výšku půjdu, a já jsem samozřejmě chtěla. Ale už v prváku na gymplu jsem poznala manžela a dohodli jsme se, že se po výšce vezmeme, abychom spolu mohli bydlet (my jsme v tomhle konzervativní a svatba je pro nás důležitá). Takže to už asi někteří nedávali, že je mi 19 a už se vdávám, ale co, na výšku mě vzali a začla jsem studovat. No a třetí měsíc ve škole jsem zjsitila, že jsem těhotná 😅 bylo to takové někdy zvláštní, někdo z příbuzenstva se nezajímal o to, jak mi je, jak se bude jmenovat, ale co budu dělat se školou 😀 ale pokračuju pořád dál, tak jsou všichni rádi, že to zvládám, no, protože jak to tak vidím, bez vzdělání se v naší rodině něhraje 😖 😀

salinka87
16. črc 2009

a bylo u vás mimco plánované, neplánované nebo neplánované, ale nejak jste to moc neresili? 😀

janeyzelvicka
16. črc 2009

No... po svatbě jsme o tom přemýšleli, jaké by to bylo, mít mimčo... a jednou na to hupsli 😅 ale to byl takový můj nápad, manža nevěděl, že by se mohlo zadařit... a pak jsme si říkali, že radši ještě počkáme. Ale to už bylo pozdě 😅
Každopádně, vždycky jsme věděli, že bychom se o mimčo dokázali postarat a že by nám nevadilo, kdyby přišlo kdykoli 🙂

radiska
16. črc 2009

ahojte holky : ahoj sali, dekuju, ted v sobotu budeme slavit rok presne na den, jinak u nas je desny vedro,

sali - to vsecko uvidis ja cekam druhe a terpve jdu do tretaku, takze to taky bude veselo, ale manzel ma novou praci jen utery a ctvrtek a pak na ZL a jak bude praocvat zalezi na nem, takze uz neshanim v brne hlidani

jinak jako sama vim jak je to tezky se od ditete odloucit, ale uz sem si zvykla ze je Aňula každej měsíc na týden u tchýně, tchýně je ráda je suprová a ja mam chvilipro sebe, takze vyguntuju byt a ohla sem se aspon poradne pripravit na zkousky, jinak manza taky hlida o sto sest 😀 to rposte zalezi na tom jak se muzes spolehnout na rodinua manzela, jinak kamoska co bydli nad nama mela malou do peti mesicu normalka v praci - dela ucetni a ted pracuje z domu, kadzy den si zajde do firmy pro nejake papiry a funguje ji to

janeyzelvicka
16. črc 2009

Radisko, ono je to asi o tom, kdo to má jak nastavené, já bych malou na týden asi nedala... doteď kojím, i v noci, a to by mě nikdo asi nezastoupil 😀

salinka87
16. črc 2009

ahoj radisko🙂 manza má jednak zivnost(je zlatník) a ted, protoze ve zlatnictví tam byl sám, spís vyrábí a opravuje, takze tam moc lidí není, má ot na vesnici, tak sel na policii do Prahy. Ted má to trimesícní skolení,takze si aspon taky zkusí jaké je to studovat🙂 protoze do nich perou zákony jen to ficí. Zivnost bude mít jako privýdelek, ted má otevreno po dvou hodinách trikrát týdne a do Prahy by mel jedit 2 denní, 2 nocní a 4 dny volna. A já delám práve taky úcetní, takze bud z domova, nebo bych si prcka do práce vzala, tím, ze je tu jen mamka a já, tak by to problém snad nedelalo🙂

salinka87
16. črc 2009

radisko ale to budes mít srumec, vid? dve mrnata ? 🙂 na týden, to bych asi nezvládla, i kdyz kdyz bych musela, tak co by se dalo delat, ze ? ale na týden bych ani hlídání nemela pravidelne.. teda jako ani u jedné z babicek ..

salinka87
16. črc 2009

a jak casto kojís, jestli se muzu zeptat? a jak "klidné" máte svoje holcicky? já vím, ze se ptám asi blbe, ale nemám zkusenosti, nevím neznám, tak omluvte mojji nevedomost 😅 😀

salinka87
16. črc 2009

a janey, kdyz to takhle bylo, co jste rodine rekli? ze bylo neplánované? u me je to tak, ze jak jsem první vs, tak vsichni cekali, ze to bude následovne - ss,vs,porádná praxe(pritom teda uz nejaké to bydlení s prítelem, pokud by byl), a tak 3 roky plné praxe po vs svatba a mrne. Trosku jsem ty plány rozvírila uz tím bydlením, i kdyz s tím mojem mamca souhlasila, ze je to jedine dobre, ze se tak nejlíp poznáme, pak svatbou a ted s tím hodlám úplne zamíchat🙂 já teda anti uz neberu, nejdrív si manza dával striktní pozor, ale pak jsem párkrát taky rekla, ale co, tak to necháme na prírode, takze je klidne mozné, ze uz je zadeláno 😀

janeyzelvicka
16. črc 2009

Hm, jak klidné... já jsem moc ráda, že Kristýnka je taková, jaká je. Je veselá, takové sluníčko, často se směje i třeba na cizí lidi, nemá problém s cizíma, nechat se od nich vzít, je přátelská. Ale že by byla vyloženě klidná... jako neřve, nevříská, ale je to takový drak, všecko vidět, všecko slyšet, málo spí, aby jí něco neuniklo... taková hodně živá a temperamentní.
A jak často kojím... někdy mi přijde, že skoro furt 😀 v noci tak 1-2x, ve dne víc, teďka třeba při kojení usla. Řekla bych, že v těchle vedrech se kojí často, protože moc nechce jíst normální jídlo...

salinka87
16. črc 2009

a jak to zvládáte s kojením kdyz jsi ve skole? a jak casto tam jezdís? já vím, provádím krízový výslech, coz? 😨 😀

renat2
16. črc 2009

Ahoooj holky, teda koukám, jak je tady veselo 🙂
Salinko : vítám tě tady.... 🙂

Radiska: tak jsme zvědavá, jestli klouček nebo holčička..necháte si to říct, že???

janeyzelvicka
16. črc 2009

V pohodě, ptej se 🙂 kdysi jsem na den odstříkávala, takže hlídač měl zásoby. Teď už ne, jí i jogurty, kaši, takže mléčné výrobky má, akorát v jiné podobě 🙂 totiž - když je se mnou, na mlíku trvá, asi ho ze mě cítí, když se mnou není (na kratší dobu), vydrží bez něj, ale v noci to zatím neplatí.
Ted jsem do školy jezdila jednou týdně.