Mladé maminky 19-23, braly jste vitamíny, čaje?

nykolina
18. říj 2013

Ahojky holky,
Chtela bych si vymenit par rad,napadu zkusenosti.
Me je 20let,s pritelem jsme pres 3roky,v tari jsme zacly pracovat na miminku,zatim bohuzel bez uspechu ☹je to sice malo,ale i tak 1ms jsem obrecela,byla jsem naivni a myslela jsi jak to vyjde na poprve(jako u spoustu mich znamych).Moc si miminko preje.
Braly jste nejake vitam,caje,praktiky atd??dekuji za diskusi🙂

tynulkaxix
18. říj 2013

ahojky vůbec se tím netrap 🙂 nesmíš na to pospíchat a nějak moc se na to upínat 🙂 ale si stejná jako já 😀 já jsem si prostě řekla že chci mimi, tak jsme ho hned musela mít a když to první měsíc nevyšlo tak jsme to taky obrečela 🙂 ale pak jsme se na to přestala soustředit a další měsíc se to povedlo 🙂

nykolina
autor
18. říj 2013

A jak jsi na to prestala myslet ? Ja to taky neresim 24h.ale kdyz vidim samou mladou mamcu tehu,tak. Me to dokaze jen zkazi naladu 🙂 tak to je super ze druhy mes.to vyslo 🙂 Ja cetla beco o prstickove metode,cajech,polohah..ale nevim asi az to bude met prijid tak snad prijde..nemam zadnou stim zkusenost 🙂

tynulkaxix
18. říj 2013

ale fůrt to je v tý hlavně, v tom podvědomí 🙂 uvidíš, že to brzo přijde, si mladá, není důvod proč by to nemělo jít 🙂 a brala si předtím antikoncepci?? Já teda jediný co jsem dělala bylo, že když se od mě udělal, že jsem si dala polštář pod prdel aby to ze mě nevyteklo a chvíli jsem ležela 🙂

chancel18
18. říj 2013

Ahoj, tak pridavam svou zkusenost. Antikoncepci jsem nikdy nemela. U prvniho jsme se pokouseli pul roku. Ted je mi 22 a par mesicu uz zkousime druhe. Tento mesic jsem zacala brat Gynex.

raniha
18. říj 2013

Všechno chce svůj čas a bohužel o tomhle to platí taky 🙂 Je mi 22 teda za měsíc už 23..o mrňouska se snažíme 22 měsíců.. Doporučím ti jíst kyselinu listovou..je důležitá potom pro prcka, pro jeho rozvoj, tak aby si měla tělo připravený..pokud máš dobrej cyklus tak jen den ovulace pohlavní styk..je dobrý mít na to čerství spermijky, tak dva dny abstinence před tím (tak nám to aspoň doporučoval každej doktor)..pokud si nejsi jistá kdy máš ovulku tak jsou buď testy nebo si můžeš měřit bazální teplotu. No nevím jestli to tohle k něčemu bude nebo ne..ale úplně mě to ubíjí kolik je mladých lidiček co by chtělo mít miminko a nejde jim to, bohužel či bohudík chodíme do CARU a tak vždycky oba dva s manželem trpíme kolik je tam nešťastných párů..a minule když jsem šla na ivf tak jsem dokonce měla darovat vajčka, ale popraskali dřív než mi je odebrali, takže jsem jim bohužel nepomohla, ale hned jak to zase půjde tak je mile ráda dám..ale to semka do týhle diskuze nepatří 🙂 Já věřím že se ti to povede..pokud jsi brala HA tak někdy tělu trvá než si zvykne, že už tě nemá chránit 😉

nykolina
autor
19. říj 2013

Holcicky ahojky,
tak Ha jsem nebrala tak cca 2roky zpet,kysel.jsem zacla brat mesic a pul zpet,a stim 2dny bez sexu to asi nepujde 🙂 Mam strasne sexujiciho partnera a max co aspon ted jde tak je cca den nekdy den a pul 🙂 Nasli jsme skvelou polohu,kde mam zadek doost vysoko a pak jeste lezim cca 20-30min potom nekdo uz si jen prelehnu a jdu spat ☹ no ovu nevim jak to mak,cyklus mam pravidelny po 29,30dnech,takze tak nejak v pulce ji budu mit,snazime se stale tak se sbad trefime🙂teplotu merit v nen 4smenen provozu bohuzel nejde a na ovu tedty jsem zatim nemyslela..uvidime co tenhle mes.popr.to zkusimv listopadu 🙂 mam jid na preventivni prohlidku,tak to mozna nadhonim,nase plabocani :-P
@raniha
@chancel18
@tynulkaxix

nykolina
autor
19. říj 2013

Omlouvam se za preklepy,pisu z mobilu 🙂

dora13
20. říj 2013

@nykolina mereni teploty ve smennem provozu opravdu nema smysl, taky pracuju na smeny. doporucuju ovulacni testy, pokud si chces byt jista, ze ovulujes, me osobne to hodne uklidnilo. a hlavne se nestresuj -- nezapominej, ze pravdepodobnost otehotneni v jednom cyklu pri dobre nacasovanem sexu je zhruba 20 procent, takze to ze jsi neotehotnela na prvni pokus vuuubec nic neznamena.

gatushe
21. říj 2013

Ahoj, také zkoušíme mimi od září a první měsíc bez úspěchu. Já jsem tedy brala také jen kys.listovou, ale tento měsíc jsem už zkusila vitamíny mamavit a manželovi jsem také naordinovala vitamíny...prý zlepšuje počet spermií vit.E a selen. Tak uvidíme... 😎

wwpetulkaww
21. říj 2013

Ahojky.....já jsem brala vitamín E a hodně lidí mi říkalo že zabírá...nevím jestli sugerace, ale zabralo po 2 měs...., ale nejlepší je na to nemyslet 😉

bebinaa
21. říj 2013

Ahoj, my jsme se začali snažit tento měsíc a tento víkend proběhla OVU 🙂 myslím si, že není na co spěchat 🙂

nykolina
autor
22. říj 2013

@dora13 ahojky,tak J si stale rikam ze to je kratka doba tak tomu nechavam takove volne tempo,takze zadne ovu trsty zatim neplanuji.Jen co Me stve ze ted jsem dost nachlazena,p.doktorka mi chtela dat okamzite antib.ale pro jistotu jsem ji rekla zr se snazime,tak rekla ze pockame na vysledky at neudelame vic skody jak uzitku 🙂 tak doufam ze ti nachl.nic nepokazim..tak sttasne jsme se snazily ☹

@gatushe pak musis pisnout jak jsi dopadla..Me ms ma dorazit cca 3-4.11.:-)
@bebinaa urcite neni,jen na to proste nejde prestat myslet jak kazdy radi 🙂

dora13
22. říj 2013

@nykolina ja musim za sebe rict, ze ovulacni testy me uklidnily -- overila jsem si, ze minimalne ten zaklad funguje jak ma acitila se lip. Ale ty jsi mladounka, mas more casu, takze dat tomu par mesicu volny prubeh nebude az tak na skodu.

gatushe
22. říj 2013

@nykolina me ted ms konci a zacneme druhy mesic snazeni...skoda, ze jsi nemocna, ale nekdy pry prave pomuze oslabena imunita k tomu, aby se to chytlo..tak nevim..ale chapu, ze je z toho clovek nervozni, aby to nemelo vliv na pripadny vyvoj..taky me stve, ze ted akorat zacina obdobi chripek a ja vzdycky vsechno chytim 😒 A myslet na to je normalni,kdyz je to planovane 🙂

soniamistery
22. říj 2013

Ahoj holky, mě je 23 a s manžlem se snažíme teprve od září. Ani si nemyslím, že by se nám to podařilo hned, chce to čas.
Já beru jen kyselinu listovou, manžel bere selen a zinek. MS se zatím nedostavila, ale test byl negativní tak to může být jen zpoždění. Bohužel mě ale hodně trápí nepochopení se kterým se setkávám všude kolem ☹

nykolina
autor
22. říj 2013

Dekuji holky,taky doufam ze to bude brzoa nemoc noc nepokazi ☹ 🙂
Tak dnad s ti zadari,Ja zatim jim listovki a muz nic 🙂

soniamistery
22. říj 2013

Myslím, že pokud není důvod, tak chlap asi vitamíny nějak moc nemusí, ale ten můj je docela silný kuřák :(...a selzink je prý dbrý na pohyblivost 🙂, tak proto. JInak nevím proč, ale od té doby co jím listovku, nemám vůbec chuť na zeleninu a ovoce (předtím jsem to jedla po kilech). Tak si říkám, jestli na to snad ta listovka může mít vliv? :D

ivajaro
22. říj 2013

Já jsem brala pouze vitamín E, manžel nic a měsíc po užívání jsem zjistila že jsem těhotná 🙂

prcekverunka
22. říj 2013

@nykolina Je mi 23, manželovi 29 a nebrala jsem vůbec nic, těhotenství vyšlo hned první měsíc. Až po otěhotnění jsem začala zobat kys. listovou

soniamistery
22. říj 2013

ivajaro: Musím se přiznat, že slyším o vitamínu E v souvislosti s těhotenství poprvé. Proč zrovna vitamín E?

prcekverunka
22. říj 2013

@soniamistery Nepochopení v jakém smyslu?

soniamistery
22. říj 2013

Všichni na mě hledí jako na cvoka, že chci v mém věku miminko. Ze všech stran slyším, že jsem moc mladá, že mám do 30ti času dost, ať si "nekazím" mládí. Dokonce jsem se setkala s nemístnou poznámkou i v lékárně při kupování TT :(.
Přitom mám ale pocit, že doba kdy holky čekaly do 35 už odeznívá. POslední dobou mám kolem sebe hodně holek v mém věku které už miminko mají, nebo se o něj snaží.

claire90
22. říj 2013

Ahoj, když jsem začali na malý "pracovat" bylo mi 21, nehrotili jsme to, nechali tomu svůj čas. Nebrala jsem žádný vitamíny, čaje, nepočítala jsem plodný dny.. Prostě když byla příležitost (a že těch moc nebylo), tak jsem si užívali a po čase se povedlo 🙂 I když trošku nečekaně. Po zjištění těhu jsem si teda pro dobrej pocti koupila listovku, ze který jsem snědla asi 9prášků, když jsem si vzpoměla a tak teď skoro celý balení putovalo ke kamarádce 🙂

lisacek55
31. říj 2013

Ahoj holky, je mi 21 a taky se s manzelem snazime od zari o miminko...HA jsem vysadila v srpnu. Beru od toho zari jen listovku, ale ani na podruhe se to nepodarilo. Musim priznat, ze jsem si taky najivne myslela, ze v mem veku to bude hned a ted kdyz se zase MT po dvou dennim zpozdeni dostavila..chce se mi az brecet ☹ Zacala jsem dneska pit caj z kontryhelu tak snad se telo da brzy do kupy. Hlavne bych na to uplne chtela prestat myslet a nechat tomu volnej prubeh....jeste se to tak naucit nemyslet na to! Jinak vsem moc drzim palce 🙂

janiczka
1. lis 2013

Ahoj holky! Nechce se mi to tady hledat 🙂 na co je ten cajik z kontryhele? A co za vitamin muzi? Zinek selen? Diky 😀

nykolina
autor
2. lis 2013

@soniamistery podle me je to kazdeho vec..nevim jak dite muze zkazit zivot!!!radsi budu mlada maminka a ve 38-39budu mi dospele die nez v 53mech 18ti lete dite!!!rada se doziju vnoucat atd.

@lisacek55 tak to me mrzi ☹my prvni mesic nic ☹ a ted fekame ms ma dojid zitra +-,nejak jsem se tenhle mes.prestala upinst na to a pravda je ze to uteklo rychlej jak minuli mesic a myslim si ze to dostanu jsem stim smirena.Max tenhle mes.pujdu na preventivni tak to nadhodim jestli jsem ok 🙂

liss_durman
2. lis 2013

@nykolina Já první těhu v 18 - neplánovaně 😀 Takže jsem předtím pochopitelně nic nebrala 😀 Ale po zjištění těhu u dr jsem začala brát listovku. Pak jsem si taky koupila nějaký Mamavit, ale to jsem moc nebrala, asi jen jedno balení, víc ne... Teď je mi 22 a snažíme se o druhé. HA jsem brala v 15 letech asi 2 roky, od té doby ne. Po prvním porodu jsem měla tělísko (nehormonální), které mi tento týden dr vyndal. Začala jsem brát preventivně listovku, kdyby se zadařilo hned 😀 Ale myslím, že ani to by nebylo nutné...
@soniamistery Ježíš, tyhle řeči miluju!!! Bych ty lidi nejradši nakopala. Ale že i v lékárně mají nemístné poznámky??? To bych si stěžovala... Mě teď čeká nakupování TT po 4 letech, tak uvidíme, jestli budou mít někde kecy. To si teda něco vyslechnou 😀 Mně fascinuje, že si pořád lidi myslí, že nejvhodnější věk ženy na těhotenství je ve 30. A pak se všichni diví, že to nejde...

nykolina
autor
2. lis 2013

@liss_durman. Tak at se ti brzo padari najid //..Ja cetla zas ze brani vitam.v tehotenstvi,pomaha max k velkemu muminku 🙂takze bych jedna to nejnutnejsi ,max ze zacatku,ale rozhodne ke konci uz vuuubec.

liss_durman
2. lis 2013

@nykolina Tak tak, všeho s mírou 🙂 Hlavní je vyvážená strava, pak už toho moc nepotřebuješ doplňovat. Ale v těhu zase člověk nikdy neví, co vlastně bude jíst... Já celou dobu zvracela a žila jsem jen na coca-cole 😀 Takže nějakej ten vitamín by asi nebyl na škodu. No ale jak říkám, nijak jsem to nehrotila a dcerka se narodila s tabulkovými mírami a zdravá 🙂

prcekverunka
2. lis 2013

@nykolina Nebrali jsme žádné vitamíny a těhotenství nám vyšlo hned první měsíc.... 😉 Přeji, ať se Vám taky brzy zadaří 🙂