Mladé snažilky a maminky

kristy007
7. zář 2016

Ahoj holky, někdo si myslí že jsem na dítě moc mladá, je mi 21. Žádné miminko zatím nemám ale moc bych si ho přála. Jsou tu nějaké mladé maminky nebo snažilky se kterými si budeme navzájem kratit čas čekáním na to vytoužené mimi?

bajuliss
7. zář 2016

No, ja si myslim, ze do tohoto ti nikdo mluvit nemuze....kazda zena to na sobe musi poznat sama, zda uz je pripravena....znam holky, co otehotneli i driv a ted ai stezuji, ze se nikam bez ditete nedostanou, rady by se sli bavit, cestovat, zsit treba praci v zahranici...ale mam i kamarady, ktere toho nelituji a hned si poridily jeste dalsi 🙂... Kazdopadne mimco v dnesni dobe neni jen tak... Dite neco stoji, takze hlavne mit dodelanou skolu, s pritelem byste se meli dobre znat, mit v sobe duveru a oporu a i on by dite mel chcit...Hlavne by pritel mel mit stalo praci a meli byste mit nejake zazemi 🙂 ... Pokud je tohle vse v poradku a fakt se oba na mimco citite, klidne jdete dotoho 🙂

petullena
7. zář 2016

No mě je nyní 26,5. mám 2děti, 4,5 a 2roky, tak jsem to všude slyšela že jsem mladá a kdesi cosi, pokud to tak cítíš jdi do toho! Letos v únoru jsem měla zdravotní komplikace(zanedbání doktorem) a přišla jsem o jeden vaječník i vejcovod. A to mi hrozilo že mi vezmou i ten druhy, naštěstí jej zachránili. Ani nevíš jak jsem za ty moje dva špunty ráda, a jediný co mi během toho všeho v nemocnici probíhalo hlavou bylo, co bych dělala kdybych je neměla.

vojato
7. zář 2016

Ahoj, mě je 26 a mám tři deti. První v 19 😃. Děti jsem chtěla už od 14. Brzy je mám skrz zdrav.problemy. Vím, že později bych to už ani nemusela rozchodit 😞. Jsem šťastná ze je mám, jsou hrozně hodný!! Každý den je boj, ale co už. Jinak...pokud chceš otěhotnět doporučuji mazat se krémem. Já jak byla mladá a nic o tom nevedela, tak mám moc popraskanou kůži úplně všude i na lýtkách. Takže toto byla asi má jediná blbá chyba s otěhotněním v mladsim věku 😃.

mirindad
7. zář 2016

@kristy007 ahoooj😊 me bylo v cervenci 21 a jsem ted v 6 tydnu 😊 at si kazdy rika co chce ❤💜 dulezite je, ze se na to citis 😊 ja jsem vzdy chtela byt mlada mamca a podarilo se nam to do 2 mesicu od vysazeni HA 💜

vojato
7. zář 2016

Je, gratuluji!! Já jsem za to fakt ráda, mám na ty děti energii. Když vidím ty starší matky jak pijí litry kafe a stejně jsou pořád vyřízeny 😁.

ancickahyksova
7. zář 2016

Já poprvé otehotnela ve 21 letech.Teď je mi 23 a na cestě je druhé miminko =)

mirindad
7. zář 2016

@vojato copak mas za caparty? Holcicky? Chlapecky? Mix? 😁😊💜

kristy007
autor
8. zář 2016

@bajuliss
Přítelovi je 22, stálou práci má, jsme spolu přes 7 let, rok a půl spolu bydlíme, i já mám stálou práci takže nevidím problém. Přítel se teda moc neměl a taky se minulý týden konečně vyjádřil že do toho prastime 😊 zatím žádný velký snažení neprobehlo, vysadila jsem HA v červenci myslim 😐
Tenhle měsíc se nam teda povedlo zanést sperma prsty, myslíte že pokud to bylo v době ovulace mohlo to vyjít? 😃 Asi hodně malá šance že 🙂

konekokira
8. zář 2016

Ahoj @kristy007 , mně je 19, otěhotněla jsem poslední rok na střední a každou chvílí ze mě bude maminka 🙂 s partnerem jsme miminko chtěli, ale neplánovali takhle brzy, HA neberu od 17 a to jak ze zdravotního důvodu, tak taky proto, že jsme aplikovali přerušovanou soulož. Ta nám fungovala do té doby, než jsem se po týdnu po Vánocích vrátila domů a zrovna jsem měla plodný dny a přítel se na mě moc těšil 😀 😀

katherinne18
8. zář 2016

Ahoj. 🙂 me bude v listopadu 19 a 26.9. máme termín 🙂 chtěli jsme ještě s přítelem rok počkat, ale nějak to přišlo a nelitujeme. 🙂

bajuliss
8. zář 2016

@kristy007 tak v tom pripade si myslim, ze je ten idealni cas 🙂
No, myslim, ze pravdepodobnost je mala, ale mala sancicka muze byt vzdy 🙂
My treba s partnerem si rekli, ze mimi cheme, ale ze kdyz k nam mimi bude chtit, prijde samo, zadne takove to hysterceni s pocitani ovu dnu, testu na ovulaci, mereni teploty atd atd......proste normalne jsme spolu spali, kdy se nam zachtelo.... Ale trosku jsem tomu stejne asi pomohla 🙂 pokazdem sexu jsem delala neco jako "svicku" s oprenyma nohama o stenu...nekde sem cetla, ze to funguje, protoze to tam lip "stece" ...no a necele dva mesice a povedlo se 😍😋

mitenka9
8. zář 2016

@kristy007 Nejlepší věk na miminko! Aspon biologicky...mně je 32 s taky se pokoušíme s mužem o miminko, nemůžu říct, že bych miminko nechtěla, ale spíš po něm touží můj muž, já to beru jako přirozenou součást života a že už mám taky na to nějaký věk 🙂 ... Pro někoho je to samozřejmost, toužit bytostně po miminku, já to beru jako dar, který mě zrovna nebyl úplně tak dán :( a doufám, že radost z mateřství přijde s hormonálními změnami. Takže pokud po miminku toužíš, ať je ti 18 nebo 35, hurá do toho!

kristy007
autor
8. zář 2016

Holky tehulky já vám ten požehnaný stav závidim 😊

@mitenka9
Určitě ta radost přijde až budeš mít ten malý uzlíček v náručí

kakret
8. zář 2016

Ja po mimcu touzila dlouho s pritelem jsme byli 4 roky kdyz jsem otehotnela pres HA v lednu chtela sem ji vysadit az po maturite. Mala se narodila tri dny pred mima 20 narozeninama. Bylo to super mela sem na ni cas energii vsechno. Kdyz ji byli 4 mesice manzel si daval pozor (ja nemohla brat HA) a byli jsme v tom znovu. To jsem moc nadsena nebyla. K tomu se malej narodil predcasne 24 tyden takze jsme ho meli 4 mesice v Praze. Ja jedno mimco 10-ti mesicni doma druhy v nemocnici nic moc obdobi. Ale zvladli jsme to. S ted uz manzelem nas to spojilo snad jeste vic. Ted mi je 25 detem 5 a 4 jsou to partaci naprosto ve vsem a uz jsou ve veku kdy s nima muzem podnikat spousta veci. Kino, divadlo, vylety super. A taky nejsem tak vystresla ze se jim neco stane ty matky 30+ jsou uzkostnejsi nebo jestli je to jen muj pocit.

t_erezie
8. zář 2016

@kakret Podle mě matky 30+ nejsou uzkostnější, jde o tom že co zde čtu příspěvky v mnoha případech jde to o tom, že miminko holky plánovali třeba až dodělají maturitu, až po Vánocích až až až .... otázky měsíců a ve většině to přišlo dříve než tak nějak plánovali ....to neříkám že všechny zde to tak mají, tak mě prosím neukmenujde. Matky 30+ si asi v mnoha případech neřekli to AŽ ..... tam to čekání může být i v řádu let..... a v době kdy si s partnerem řekli že do toho praští jim třeba bylo těch 26 ....hold ne všechno to jde tak jak si člověk přeje.....a proto možná na vás mladé mamči působí uzkostně ....cesta za miminkem je někdy opravdu trnitá a pro matku která se x let snaží otěhotnět je to dítě opravdu vytoužený. A možná ty matky30+ si nikdy neříkali, že chtějí být úzkostný matky 30+ ale prost jinou možnost neměli. 😉 s věkem se člověk mění a s ním stejně i tak jeho postoje. Já vždy chtěla mít velkou rodinu, ale vždy bylo něco čemu jsem dala přednost, cestování, práce v zahraničí atd. vidina miminka byla otázkou let ..... pak měsíců ,vždy jsem tvrdila že mavimálně do 28 chci první dítě, že nechci být,,stará máma,, 😀 nyní žiji v harmonickém vztahu, vedle sebe užasnýho chlapa ,je mi 26 let , krok od splnění snu a ejhle ono to nejde ..... a to jsem si nevybrala. 😉 Přeji vám všem hodně štěstí. 🙂

kakret
8. zář 2016

Ja to samozrejme nemyslim nijak zle chapu ze otehotnet v nekterych pripadech neni jen tak. Ale myslim ze to je vekem, my nemeli problem s otehotnenim, ale nas malej byl dvakrat na operaci sance na preziti byli 25% na to ze bude uplne v poradku 15% a presto nemuzu rict ze bych k nemu byla uzkostnejsi. Samozrejme myslim ze nektere maminky 30+ jsou naopak trpelivejsi a lec kdy i vyrovnanejsi. Ja myslim ze vychova samostatne svobodne rozumne bytosti je zahul v kazdem veku. A kazdy vek ma nejake + ci -

kristy007
autor
8. zář 2016

Holky, celý den je mi tak jako slabo, přirovnala bych to ke stavu po darování krve. Takovy stav jako ani ne na zvracení ale spíš na omdlení. Může to být příznak? 😃

karlajasmine
8. zář 2016

@kristy007 to bude spíš priznak toho ze je venku teplo 🙂 nemá smysl hledat příznaky.. Bud jsi nebo nejsi.. To poznás až ve chvíli, kdy ti neprijde MS 🙂

kristy007
autor
8. zář 2016

@karlajasmine
To jsem si taky myslela. No jo když já už teď pozoruju každou změnu😃
Musím na to přestat myslet jsem jak praštěná 😃 uvidíme ve středu příští týden 😉

dyslovka
8. zář 2016

@kristy007 : sperma prsty? To nechapu a slysim to prvne. To se ti udelal na bricho a ty si to utrela do ruk a sup s tim do tunelu? :-O tak jestli z toho otehotnis, tak to klobouk dolu, dej pak vedet, jsem hrozne zvedava 🙂 aaaaa drzim pesti 😀 🙂 🙂

kristy007
autor
8. zář 2016

@dyslovka
Jojo přesně tak, je to první měsíc co se snažíme, a prý síla zvyku tak to pokazdy skončilo na břiše 😃 tak alespoň něco. Vůbec tomu nevěřím že by to mohlo vyjít ale kdo ví, malá šance je . Děkuji 🙂 určitě dám vědět

ancickahyksova
8. zář 2016

@dyslovka už jsem o této metodě slyšela,prý se to sperma jakoby prstem popostrčí až k čípku a tak je větší šance,že spermie dorazí k vajíčku.Ale sama to odzkoušené nemám :D

geee
8. zář 2016

Ahoj. Snad se můžu také připojit do této diskuze =) Je mi 20 a už to bude rok, co se snažíme s mužem o miminko. Tak snad už nebudeme moc dlouho čekat, protože mi z toho začíná pomalu hrabat =D

kristy007
autor
8. zář 2016

@ancickahyksova
Myslím že to by mohlo fungovat pri vyvrcholení dovnitř. Pak možná popostrkovat. Ale pochybuju že takhle prsty z břicha to dostanu tak hluboko aby se mrsky dostali až tam kam potřebují. Ale nevím nikdy jsem o tom neslyšela. Tak třeba se zadařilo uvidíme

kristy007
autor
8. zář 2016

@geee
Určitě přivítáme te tu rady. Jsem ráda že tu nejsem jediná netehotna 😃

deni92
8. zář 2016

ahojky,mimco jsem mela v 21letech,touzila jsem po nem uz dlouho.🙂 kazdy to ma s prioritama jinak a.je pro nej dulezitejsi treba kariera.ted se prvnim mesicem snazime o druheho prcka (je mi 24) a mozna to i klaplo,uvidime pristi tyden.kazdopadne se zase na malinkate miminko tesim 🙂

kristy007
autor
8. zář 2016

@deni92
Tak to budeme držet palce doufám že nám dáš vědět jak to dopadne příští týden, taky čekám na pristi týden, do středy snad nevydržím😃

geee
8. zář 2016

Holky, zajímalo by mě.. chcete některá studovat při miminku? Já bych to všechno ráda zlvádla bez přerušení, akorát s přechodem na dálkové. Co vy?

deni92
8. zář 2016

@kristy007 diiiky 🙂 zatim podle priznaku to vypada nadejne...ale pokud by to.nevyslo ted tak pristi mesic 🙂 urcite dam.vedet a ty dej taky vedet 🙂 treba se.ti.brzy splni.tvuj velky sen 🙂

deni92
8. zář 2016

@geee ja jsem chtela s malou studovat dalkove vejsku zdravku...studovala jsem dva mesice,ale jelikoz.byly casto praxe,tak se to nedalo a musela jsem to ukoncit...pokud studujes skolu kde neni moc.praxe tak se to urcite da zvladnout 🙂